37 عادت افراد موفق که همین امروز باید آن‌ها را یاد بگیرید!

۳۷ عادت افراد موفق که همین امروز باید آن‌ها را یاد بگیرید!

فهرست مطالب

وقت گذراندن با افراد فوق‌العاده بزرگ و ثروتمند می‌تواند اطلاعات بسیار جالبی درباره‌ی سبک زندگی آنان و راز موفقیتشان به شما بدهد! شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید بیل گیتس و استیو جابز و امثال آنان چه کرده‌اند، که هم اکنون تمام مردم دنیا آن‌ها را می‌شناسند و اسمشان تا ابد در تاریخ باقی می‌ماند! محققان در دانشگاه‌های بزرگ دنیا، با ۲۰۰ فرد بسیار موفق و ثروتمند، مصاحبه کردند و از آن‌ها، راز موفقیتشان را پرسیدند. این مقاله چکیده‌ای از عادت‌های رفتاری است که افراد موفق به عنوان راز موفقیتشان ذکر کرده‌اند. ما در این مقاله ۳۷ عادت موفق‌ترین و ثروتمندترین انسان‌های دنیا را از زبان خودشان نقل می‌کنیم. در ادامه‌ی این مقاله از وبلاگ افکتینو با ما همراه باشید.

موفقیت چیست؟

قبل از اینکه موضوع اصلی مقاله را شروع کنیم و بدانیم که راز موفقیت ثروتمندان جهان در زندگیشان، چه بوده است؛ ابتدا باید تعریف مناسبی از موفقیت، ارائه کنیم. موفقیت، از نگاه هر کس معنای متفاوتی دارد. بعضی از انسان‌ها، موفقیت را در به دست آوردن پول بسیار می‌بینند؛ بعضی در داشتن آخرین مدل ماشین و موبایل، و بعضی دیگر در روابط خوب و خانواده‌ی موفقی که دارند. کسی نمی‌تواند تعریف موفقیت را به بقیه‌ی انسان‌ها دیکته کند؛ زیرا هر کس با طرز دیدگاه مخصوص به خودش، موفقیت را در عاملی می‌یابد. اما اگر بخواهم تعریف موفقیت را، به زبان ساده برایتان بیان کنم، به این شکل است: موفقیت عاملی است که به ما کمک می‌کند تا زندگی شادتر و کامل‌تری داشته باشیم. البته عطش انسان، برای رسیدن به اهدافش تمامی ندارد و اگر به موفقیتی برسد، پیوسته به دنبال یافتن هدف جدیدی برای زندگیش خواهد بود! اما هدف داشتن در زندگی و موفقیت، عواملی هستند که به انسان انگیزه و نشاط لازم، برای ادامه‌ی زندگی را می‌بخشند.

در ادامه‌ی مقاله با۳۷ عادت افراد موفق آشنا می‌شویم؛ ۳۷ عادتی که آن‌ها را به اوج موفقیت رسانده و از دیگر انسان‌ها، متمایزشان کرده است!

موفقیت چیست؟

عکس پروفایل پسرانه

۱٫ از متفاوت بودن نمی‌هراسند!

گاهی اوقات این که مانند بقیه باشید و مانند بقیه فکر کنید، کافی نیست! زیرا این طرز فکر شما را به نتیجه‌ی مطلوب نمی‌رساند! ریسک کنید و از متفاوت بودن نترسید. شاید کلید موفقیت شما، در متفاوت بودنتان پنهان شده باشد. انسان‌های موفق، هیچ‌گاه از این که خودشان باشند و به شیوه‌ی خودشان عمل کنند؛ نمی‌هراسند. حتی اگر این متفاوت بودن، به قیمت طرد شدن آن‌ها از جامعه و مردم باشد.

از متفاوت بودن نمی‌هراسند!

۲٫ تمرکز می‌کنند!

مگر شبانه روز چند ساعت است که شما ساعت‌ها از وقت با ارزشتان را پای تلویزیون و شبکه‌های اجتماعی تلف می‌کنید؟ آخر روز هم از زندگی می‌نالید که چرا زندگی با شما نامهربان است و چرا هیچ فرصت خوبی پیش رویتان قرار نمی‌گیرد؟! انسان‌های موفق، زمانی که هدفی را برای زندگی خود انتخاب می‌کنند؛ تمام زمان خود را برای رسیدن به آن هدف صرف می‌کنند و برای گذراندن وقت، ساعت‌ها پای تلویزیون و گوشی موبایلشان نمی‌نشینند. شما هم اگر می‌خواهید موفق و ثروتمند شوید؛ یک هدف متعالی برای زندگیتان تعریف کنید و تمام تمرکزتان را برای رسیدن به آن هدف صرف کنید و نگذارید هیچ چیزی حواس شما را از مسیر رسیدن به هدفتان دور کند. یکی از علل موفقیت انسان‌های بزرگ و ثروتمند هم همین است! ان‌ها زمانی که تصمیم به انجام کاری می‌گیرند تمام تمرکز خود را برای آن کار صرف می‌کنند.

تمرکز می‌کنند!

۳٫ مشورت می‌کنند!

اگر شما هم ایده‌ی جدیدی دارید؛ لازم نیست آن را مانند یک راز در سینه‌تان پنهان کنید! آن را با دوستان، همکاران و خانواده‌تان در میان بگذارید و نظرات آن‌ها را درباره‌ی آن موضوع بپرسید. شاید آن‌ها درباره‌ی ایده‌ی شما، موضوعی به نظرشان برسد که تا به حال به فکر خودتان نرسیده باشد. از همه بهتر، ممکن است راهکار بهتری برای عملی کردن آن به شما پیشنهاد کنند و خودشان هم در این راه کمکتان کنند! پس ایده‌هایتان را مانند یک راز در سینه‌تان دفن نکنید؛ تا پس از مدتی برای همیشه فراموش شوند! بلکه آن را با دیگرن در میان بگذارید تا انگیزه برای موفقیت در شما روز به روز افزایش یابد.

مشورت می‌کنند!

۴٫ ریسک می‌کنند!

گاهی برای رسیدن به یک هدف، لازم است ریسک کنید و تمام آنچه را که دارید، وسط بگذارید. اگر به هدفتان ایمان کامل دارید؛ باید این کار را بکنید. این ریسک شما، یا منجر به موفقیتتان می‌شود و یا باعث می‌شود هر آنچه را که دارید، از دست بدهید! باید بتوانید از هر آنچه که برایتان اتفاق می‌افتد، درس بگیرید! در صورتی که تمام تلاشتان را برای رسیدن به یک هدف انجام ندهید؛ نخواهید دانست که در آن موفق می‌شوید یا خیر! بنابراین با تمام وجود، برای رسیدن به هدفتان بجنگید!

۵٫ خوش‌بین هستند!

افراد موفق، همیشه نسبت به راه و نتیجه‌ی تلاش‌هایشان خوش‌بین هستند. آن‌ها هیچ‌گاه به احتمال شکست خوردن پروژه فکر نمی‌کنند! زیرا می‌دانند فکر کردن به قسمت منفی ماجرا، فقط تمرکز آن‌ها را از موضوع اصلی دور می‌کند و آن‌ها را سردرگم و مضطرب می‌کند. شما هم اگر می‌خواهید پروژه‌ای را شروع کنید؛ پیش از شروع کار، تمامی جوانب کار را بسنجید و شرایط لازم را در نظر بگیرید؛ اما در حین انجام دادن پروژه، تمرکزتان را فقط بر روی اصل کار بگذارید و به خطرات پیش رویتان فکر نکنید.

 خوش‌بین هستند!

۶٫ پیگیری می‌کنند!

افراد موفق همیشه پیگیر کارشان هستند و به سادگی و با یک جواب نه شنیدن، تسلیم نمی‌شوند. به قولی گفته‌اند: “اگر آن‌ها را از در بیرون بیندازید، از پنجره وارد می‌شوند!” اگر شما هم قصد دارید کاری را شروع کنید؛ از همین الان شروع کنید و پیگیری را فراموش نکنید! این خصوصیت شما باعث می‌شود، دیگران شما را به عنوان فردی شایسته و مسئولیت‌پذیر بشناسند!

پیگیری می‌کنند!

۷٫ به خودشان باور داردند!

انسان‌های موفق، هیچ‌گاه خودشان و توانایی‌هایشان را دست کم نمی‌گیرند. برای موفق شدن، باید اعتقاد داشته باشید که از پس انجام دادن هرکاری برمی‌آیید و نباید خودتان را دست کم بگیرید. اگر می‌خواهید نویسنده‌ی مشهوری شوید؛ باید از الان بتوانید اسم کتابتان را در لیست پرفروش‌ترین‌ها ببینید! رمز موفقیت شما ایمان، اعتقاد و باور قلبی خود شما به هدفتان است.

به خودشان باور داردند!

۸٫ خودشان را به چالش می‌کشند!

افراد موفق معمولا اطراف خود را پر از آدم‌هایی می‌کنند که هر روزه آن‌ها و باورهایشان را به چالش بکشند و از آن‌ها سوال بپرسند. زیرا در این صورت با فکر کردن به نتیجه‌ی بهتری می‌رسند و شناخت بهتری از خودشان و شرایطی که در آن قرار دارند پیدا می‌کنند. علاوه بر این موفقیت فقط و فقط به تفکر خلاقانه‌ی ما درباره‌ی زندگی برمی‌گردد! یعنی به هر میزان ما تفکر خلاقانه‌تری داشته باشیم؛ به همان میزان احتمال بیشتری وجود دارد تا موفق شویم. بودن در یک شرایط یکسان و بدون چالش، باعث می‌شود پس از مدتی خلاقیت خود را از دست بدهیم و شبیه آدم‌های دورو برمان فکر کنیم. اما وقتی خودمان را با تفکرهای مخالف به چالش بکشیم و سعی کنیم از دید دیگری به ماجرا نگاه کنیم؛ آن زمان است که به تفکر خلاقانه‌ی خود فرصت رشد داده‌ایم و شاهد پیشرفتمان خواهیم بود! البته همه‌ی ما انسان‌ها، بودن در یک شرایط پایدار و بدون چالش را دوست داریم. اما جالب است بدانید افراد موفق، مرتب به دنبال این هستند تا خودشان را به چالش کشیده و مهارت‌هایشان را ارتقا ببخشند.

خودشان را به چالش می‌کشند!

 ۹٫ می‌توانند حوادث را پیش‌بینی کنند!

وقتی می‌گوییم افراد موفق قدرت پیشگویی آینده را دارند؛ منظورمان این نیست که آن‌ها جادوگر به دنیا آمده‌اند یا از قدرت‌های ماورایی خاصی کمک می‌گیرند که ما از آن‌ها بی‌خبریم! بلکه منظورمان این است که این افراد هم مانند من و شما انسان‌های کاملا عادی هستند که هیچ قدرت ماورایی ندارند؛ اما یاد گرفته‌اند که نیازهای مردم در آینده را پیش‌بینی کنند. الان برایتان مثالی می‌زنم تا بهتر متوجه شوید: استیو جابز بنیان‌گذار شرکت اپل  عادت کرده بود نیازهای مردم را حتی پیش از آنکه خودشان بفهمند ان نیازها را دارند؛ پیش بینی کند و بر اساس نیاز آن‌ها، محصولاتش را تولید کند. و این یکی از مهم‌ترین دلایل موفقیت شرکت اپل در گذشته و امروز بوده است. یکی از مهم‌ترین عادت‌های افراد موفق این است که آن‌ها روزانه زمانی را به فکر کردن درباره‌ی چالش‌هایی که ممکن است در آینده در سر راه مردم قرار بگیرد؛ اختصاص می‌دهند و برای آن راه‌حلی پیدا می‌کنند. بنابراین مردم حتی پیش از آن که بدانند آن نیاز را دارند، محصول در اختیارشان قرار می‌گیرد. شاید تمرین کردن برای داشتن این ویژگی در ابتدا سخت باشد، اما به مرور زمان، شما هم می‌توانید این عادت را به دست آورید!

۱۰٫ از شکست‌هایشان درس می‌گیرند!

مهم نیست که پروزه‌ی قبلی شما چگونه پیش رفت؛ آیا شما در آن موفق شدید یا خیر؟ قسمت مهم ماجرا اینجاست: بله همین جا، که شما عملکردتان را در طی پروزه ارزیابی کنید و ببینید دلایل شکستتان چه بوده است و کجا اشتباه عمل کردید. این عوامل را بفهمید و سعی کنید از آن‌ها درس بگیرید تا دوباره آن‌ اشتباهات را تکرار نکنید. از قدیم گفته‌اند:” شکست پلی است برای موفقیت!” تا زمانی که شکست نخورید هیچ گاه طعم شیرین پیروزی را نخواهید چشید!

از شکست‌هایشان درس می‌گیرند!

 ۱۱٫ کارهایشان را اولویت بندی می‌کنند!

با شروع هر روز جدید، شما با کوهی از کارهای انجام نشده، مواجه هستید که همه‌ی کارها به ظاهر مهم هستند و در لیست انتظار ایستاده‌اند تا به نوبت آن‌ها را انجام دهید. یکی از عوامل موفقیت در کار، این است که شما بدانید چگونه کارهایتان را مدیریت کنید؛ تا از زمانتان حداکثر استفاده را ببرید. قطعا شما در طول یک روز نمی‌توانید تمام کارهای ناتمامتان را انجام دهید! اما می‌توانید برای آن‌ها برنامه‌ریزی کنید و کارهایتان را اولویت بندی کنید تا از کارهای مهمتان باز نمانید. به این منظور در آغاز هرروز، لیستی از کارهایی را که باید در آن روز انجام دهید؛ تهیه کنید و با اولویت بندی کردن آنان و تقسیم‌بندی زمانتان، به همه‌ی برنامه‌ی روزتان برسید و موفق شوید! با این کار یک نظم ذهنی مشخص پیدا می‌کنید و دیگر در طول روز کلافه و سردرگم نمی‌شوید!

کارهایشان را اولویت بندی می‌کنند!

عکس پروفایل دخترانه

۱۲٫ هرروز ورزش می‌کنند!

همه‌ی ما هر روز بهانه‌ای جدید را پیدا می‌کنیم تا از زیر بار ورزش کردن فرار کنیم. یکی از مهم‌ترین بهانه‌ها برای ورزش نکردن هم این است که تمام روز مشغول هستیم و وقتی برایمان باقی نمی‌ماند تا ورزش کنیم. اما جالب است بدانید افراد موفق، هرچقدر هم سرشان شلوغ باشد باز هم زمانی را به ورزش کردن اختصاص می‌دهند و از این بهانه‌ها هم استفاده نمی‌کنند! زیرا آن‌ها می‌دانند سلامتی و حال روحی خوب آن‌ها، موضوعاتی هستند که در درجه‌ی بالای اهمیت قرار دارند و به هیچ عنوان عذر و بهانه‌ای نمی‌پذیرند! ببینم؛ شما سرتان از بیل گیتس که شلوغ‌تر نیست؟! پس بهانه نیاورید و از همین فردا ورزش را در برنامه‌ی روزانه‌تان جای دهید!

هرروز ورزش می‌کنند!

۱۳٫ غذای سالم می‌خورند!

اگر مثل من مجبور باشید با سبک زندگی دانشجویی کنار بیایید؛ احتمالا خوردن غذاهای ناسالم یکی از عادت‌های زندگیتان شده است. البته تقصیری هم ندارید و می‌توانید تقصیر را به گردن نداشتن زمان کافی برای تهیه‌ی غذای سالم، بیندازید! اما دوست عزیزم! این‌ها همه بهانه است. درست است که سالم غذا خوردن، در ابتدا ممکن است سخت و پرهزینه به نظر بیاید؛ اما پس از مدتی اثرات شگفت‌انگیز غذای سالم را در روحیات و انرژی روزانه‌مان خواهیم دید. درست است که تهیه کردن یک بسته چیپس و ماست با ساندویچ الویه راحت‌تر و خوشمزه‌تر از یک غذای سالم است؛ اما پس از مدتی که تمام دل و روده‌مان به هم ریخت؛ نتیجه‌ی آن را می‌بینیم! پس به خاطر خودتان هم که شده، خوردن غذاهای ناسالم را ترک کنید!

سالم غذا می‌خورند!

۱۴٫ صبح‌ها زود از خواب بیدار می‌شوند!

در این جا منظورمان از زود بیدار شدن، آن زود بیدارشدنی نیست که شما فکر می‌کنید. شما حتما پیش خودتان فکر می‌کنید من که هر روز برای رفتن به دانشگاه یا سرکار زود بیدار می‌شوم! پس چرا تا به حال موفق و ثروتمند نشده‌ام؟! اشتباهتان همین جاست! این که شما صبح‌های زود از رختخواب بیرون می‌پرید و با عجله لباس پوشیده و از خانه بیرون می‌زنید به معنی زود بیدار شدن نیست. منظور ما از زود بیدار شدن این است که به اندازه‌ای زود بیدار شوید که قبل از بیرون رفتن از خانه، زمان لازم برای ورزش کردن، صبحانه‌ی درست و حسابی خوردن و خلوت کردن با خودتان داشته باشید. آخر می‌دانید؛ در بین شلوغی این روزها که همه‌ی ما به نوعی گرفتارش هستیم، همه‌ی ما از خودمان غافل شده‌ایم و وقتی برایمان باقی نمی‌ماند که به خودمان اختصاص دهیم! پس چه زمانی بهتر از صبح‌های زود که با خودمان خلوت کنیم و کمی زمان برای خودمان بگذاریم؟!

صبح‌ها زود از خواب بیدار می‌شوند.

 ۱۵٫ هر روز فرد تازه‌ای را ملاقات می‌کنند!

تحقیقات نشان داده‌اند که اکثر انسان‌ها از صحبت کردن در جمع وحشت دارند! اما جالب است بدانید انسان‌های موفق اصلا این ترس را به خودشان راه نمی‌دهند! می‌دانید چطور؟ آن‌ها هرروز، با افراد جدیدی ملاقات می‌کنند و سعی می‌کنند سر صحبت را با آن‌ها باز کنند. به این ترتیب، این ترس در آن‌ها از بین می‌رود و آن‌ها دیگر مشکلی برای ارتباط برقرار کردن با آدم‌ها و صحبت کردن در جمع، نخواهند داشت. علاوه بر این، آشنا شدن با افراد جدید، دو فایده‌ی دیگر هم برایشان دارد: اول این که شبکه‌ی مفیدی از آدم‌های مهم را برایشان ایجاد می‌کند که هر کدام ممکن است در موقعیتی به کمک آن‌ها بشتابند. در ضمن اعتماد به نفس آن‌ها را هم برای شروع آشنایی، بیشتر می‌کند!

هر روز فرد تازه‌ای را ملاقات می‌کنند!

 ۱۶٫ برنامه ریزی می‌کنند!

یکی دیگر از عادت‌های هر روزه افراد موفق، آماده کردن لیستی از کارهایی است که باید انجام دهند. آن‌ها خود را موظف می‌دانند که تا پایان روز به تمام موارد لیست، عمل کنند. آن‌ها هیچ گونه بهانه و بی‌توجهی را در قبال انجام ندادن موارد لیست، از خود نمی‌پذیرند! انسان‌های موفق و ثروتمند عقیده دارند برای موفق و ثروتمند ماندن، لازم است بدانید که چه کارهایی در اولویت هستند تا خود را موظف به انجام آن‌ها کنید و سپس به کارهای دیگرتان برسید؛ زیرا کار کردن با یک ذهن درهم ریخته و بدون برنامه، غیر ممکن است.

برنامه ریزی می‌کنند!

 ۱۷٫ به خودشان سخت نمی‌گیرند!

انسان‌های موفق و ثرتمند، روزانه مجبورند ده‌ها و یا حتی صدها تصمیم حیاتی در زندگیشان بگیرند؛ که هر کدام ممکن است مسیر زندگیشان را تغییر داده و مقدار بسیار زیادی ضرر یا سود به آن‌ها وارد کند. گرفتن چنین تصمیماتی در طول روز، آن هم برای یک نفر، به تنهایی کار بسیار سختی است و انرژی بسیار زیادی را از فرد می‌گیرد. به همین دلیل، فرد انرژی خود را سر موارد بی اهمیت و جزئی هدر نمی‌دهد. راستش را بخواهید یکی از اصل‌های طلایی موفق شدن نیز همین است. این که شما به خاطر موارد جزئی و بی اهمیت، زندگی را بر خودتان حرام کنید و سخت بگیرید؛ انرژی زیادی را از شما می‌گیرد و باعث می‌شود به کارهای مهمتان نرسید. پس خودتان را درگیر موارد بیهوده نکنید و انرژیتان را برای مواقع لازم ذخیره کنید.

به خودشان سخت نمی‌گیرند!

عکس پروفایل زیبا

 ۱۸٫ شکرگزاری را فراموش نمی‌کنند!

انسان‌های موفق، بابت نعمت‌ها و موهبت‌هایی که به آن‌ها داده شده است شکرگزاری می‌کنند. شکرگزاری باعث می‌شود دور و برتان را بهتر ببینید و احساس بهتری نسبت به زندگی و دستاوردهایتان داشته باشید. پس بهتر است این عادت مفید را جز کارهای روزانه‌تان قرار دهید.

شکر گزارند!

۱۹٫ هر روز یک چیز جدید یاد می‌گیرند!

یکی از عادت‌هایی که افراد موفق دارند؛ این است که آن‌ها هیچ‌گاه از یاد گرفتن یک مطلب جدید، خسته نمی‌شوند. می‌دانید چرا؟ زیرا یاد گرفتن مطالب جدید باعث می‌شود بتوانند بهتر دنیا و مردم را بشناسند و نیازهای آن‌ها را تشخیص دهند. بنابراین بهتر از بقیه‌ی انسان‌ها می‌توانند برای این نیازها راه‌حل پیدا کرده و ثروتمند شوند. انسان‌های موفق سعی می‌کنند هر روز، یک نکته‌ی کوچک یاد بگیرند و سطح دانایی خود را ارتقا ببخشند! و به همین دلیل به انسان‌های موفقی تبدیل شده‌‌اند.

۲۰٫ شانس خودشان را می‌سازند!

انسان‌های موفق به شانس یا سرنوشت اعتقادی ندارند. آن‌ها باور دارند که زندگی انسان، توسط خود او ساخته می‌شود و هیچ عامل ماورایی در ساختن مسیر زندگی ما نقشی ندارد. پس آن‌ها مسئولیت انتخاب‌هایشان را به عهده می‌گیرند و تقصیر را به گردن شانس و سرنوشت نمی‌اندازند! شما هم باید باور داشته باشید که شرایط فعلی زندگیتان، حاصل انتخاب‌هایی است که در گذشته انجام داده‌اید. در این صورت است که می‌توانید یک قدم بزرگ به سمت موفقیت در کار و زندگیتان، بردارید.

شانس خودشان را می‌سازند!

۲۱٫ اتفاقات بد، آن‌ها را متوقف نمی‌کند!

همه‌ی ما روزهای بد را پشت سر گذاشته‌ایم! کنار آمدن با وظایف و کارهای روزمره، آن هم زمانی که حال خوشی نداریم، از سخت‌ترین کارهای دنیاست. اما نباید از حال بدمان به عنوان بهانه‌ای برای متوقف کردن کارها استفاده کنیم. این گونه افسار موفقیت و زندگیمان را به دست حوادث می‌سپاریم و با رخ دادن یک اتفاق خوب، شروع به کار می‌کنیم و با وقوع یک اتفاق بد کارمان را متوقف می‌کنیم. این کار، مسیر موفقیت را بسیار طولانی و پر از دست‌انداز می‌کند و انگیزه برای موفقیت را از ما می‌گیرد!

اتفاقات بد، آن‌ها را متوقف نمی‌کند!

۲۲٫ به هدفشان باور دارند!

جالب است بدانید، ذهن ما به گونه‌ای برنامه‌ریزی شده است که فقط تمایل دارد آنچه را که در حال رخ دادن است؛ ببیند. ذهن ما تمایلی ندارد منطقه‌ی امن خود را ترک کند و به چیزی بیندیشد که ممکن بود وجود داشته باشد. وظیفه‌ی انسان‌های موفق این است که ذهن خود را به گونه‌ای تعلیم می‌دهند که فقط رویاهای بزرگ آن‌ها را ببیند! آن هم به واقعی‌ترین شکل ممکن. شما هم اگر آرزویی دارید باید بدانید اولین قدم برای رسیدن به آن، تصور تحقق آرزویتان است. در این صورت ذهنتان، هدف شما را باور می‌کند و حداکثر تلاشش را به کار می‌بندد تا شما را به آن هدف برساند!

به هدفشان باور دارند!

۲۳٫ مشکلات را مانند یک هدیه‌ی عالی می‌بینند!

زمانی که دیگران با دیدن مشکلات فرار می‌کنند و هدفشان را رها می‌کنند؛ افراد موفق، مشکلات را به دید موهبتی می‌بینند که به آن‌ها کمک می‌کند خودشان و هدفشان را از زاویه‌ای دیگر بررسی کنند و بهتر بشناسند.

مشکلات را مانند یک هدیه‌ی عالی می‌بینند!

۲۴٫ دیگران را سرزنش نمی‌کنند!

همه‌ی ما تصمیماتی می‌گیریم و نتایج این تصمیم‌ها را در زندگی و کارمان می‌بینیم. انسان‌های موفق، هیچ‌گاه دیگران را برای اتفاقاتی که نتایج تصمیمات خود آن‌هاست، سرزنش نمی‌کنند! زیرا می‌دانند با مقصر دانستن دیگران، نه تنها هیچ چیز درست نمی‌شود، بلکه بدتر هم می‌شود! آن‌ها یاد گرفته‌اند که مسئولیت عملکرد خود را بپذیرند و دیگران را به خاطر کارهای خودشان سرزنش نکنند.

دیگران را سرزنش نمی‌کنند!

۲۵٫ همیشه به دنبال راه حل هستند!

افراد موفق، حتی اگر تا گردن زیر بار مشکلات مدفون شوند؛ باز هم خودشان را نمی‌بازند و به دنبال یافتن راه‌حلی برای حل کردن مشکلاتشان هستند! آن‌ها می‌دانند که راز موفقیت، در تسلیم نشدن در برابر مشکلات است.

 همیشه به دنبال راه حل هستند!

۲۶٫ برای رسیدن به هدف عجله ندارند!

افراد موفق می‌دانند که برای رسیدن به موفقیت باید مسیر را به درستی طی کنند! زیرا همه چیز درباره‌ی پیمودن درست این مسیر است. شما هم برای رسیدن به موفقیت در کار، باید به دنبال یافتن راه‌های خلاقانه باشید و سعی کنید از مسیرتان هم لذت ببرید! در صورتی که این مسیر را به درستی طی نکنید در انتهای را خبری از موفقیت نیست!

۲۷٫ نمی‌گذارند ترس، آن‌ها را کنترل کند!

همه‌ی ما در مسیر رسیدن به موفقیت، با ترس‌های زیادی رو به رو می‌شویم. گاهی آن قدر می‌ترسیم و خسته می‌شویم که دلمان می‌خواهد همه چیز را رها کرده و فرار کنیم. اما نباید بگذاریم این ترس، کنترل ما را در دست بگیرد و محدودمان کند. افراد موفق زمانی که با این ترس‌ها رو به رو می‌شوند؛ تنها به انتهای مسیر و رسیدن به هدفشان فکر می‌کنند. با این کار می‌توانند این ترس‌ها را با موفقیت پشت سر گذاشته و استوار به مسیر خود ادامه دهند!

 نمی‌گذارند ترس، آن‌ها را کنترل کند!

۲۸٫ شکایت نمی‌کنند!

انسان‌های موفق می‌دانند که با شکایت کردن، اوضاع هیچ تغییری نمی‌کند و تنها انرزی زیادی از خودشان را تلف می‌کند. شما هم باید بدانید که در راه رسیدن به هدفتان، ممکن است مسائل بسیار زیادی سر راهتان قرار بگیرد. اما باید بدانید که با شکایت کردن، قرار نیست هیچ چیزی درست شود و دنیا بر وفق مرادتان بچرخد. پس سعی کنید حتی از بدترین شرایط هم، بهترین نتیجه‌ها را برای خودتان بسازید! این عامل موفقیت در زندگی شماست!

 ۲۹٫ روی استعدادهایشان سرمایه گذاری می‌کنند!

افراد موفق نقاط ضعف و قوت شخصیت خود را می‌شناسند. به همین دلیل می‌دانند کجا باید سرمایه گذاری کنند تا بهترین نتیجه را بگیرند. آن‌ها کارهایی را قبول می‌کنند که می‌دانند از پس انجام دادن آن‌ها برمی‌آیند و به همین دلیل با صرف حداقل انرزی، نتایج بسیار خوبی را کسب می‌کنند! در حقیقت افراد موفق، اصلا باهوش‌تر از افراد عادی نیستند! تنها تفاوت بین آن‌ها و انسان‌های عادی، این است که آن‌ها می‌دانند در چه زمینه‌ای استعداد دارند و تمام انرژی خود را در آن زمینه سرمایه گذاری می‌کنند و بهترین نتایج را به دست می‌آورند. این راز موفقیت ثروتمندان جهان است.

روی استعدادهایشان سرمایه گذاری می‌کنند!

۳۰٫ فعال هستند!

به جای این که سر جایتان بنشینید و فقط برنامه بریزید؛ کمی از جایتان تکان بخورید و وارد عرصه‌ی عمل شوید! انسان‌های موفق، تلاشگر و با پشتکارند و هیچ گاه نمی‌توانند آرام سرجایشان بنشینند! آن‌ها همواره به دبال یافتن راهی هستند که آن‌ها را یک قدم به هدفشان نزدیک می‌کند. مهم نیست در این راه چقدر شکست بخورند یا چقدر با ناکامی رو به رو شوند؛ مهم این است که آن قدر تجربیات ارزشمند در این مسیر نصیبشان می‌شود که در موقعیت‌های حیاتی و حساس، به دادشان می‌رسد و به آن‌ها کمک می‌کند!

۳۱٫ می‌دانند که موفقیت، موفقیت را جذب می‌کند!

می‌دانستید که شخصیت شما، میانگینی از شخصیت  ۵ نفری است که بیشترین زمانتان را با آن‌ها سپری می‌کنید؟ این گفته به این معنی است که دوستان نزدیک شما هرشخصیتی که داشته باشند؛ شما هم پس از مدتی شبیه به آن‌ها می‌شوید! اگر خودتان را با افراد موفق محاصره کنید و دوستانتان را از بین افراد پرتلاش و مثبت‌نگر انتخاب کنبد؛ پس از مدتی، شما هم شبیه به آن‌ها فکر و عمل خواهید کرد. بر عکس این ماجرا هم صادق است؛ اگر اطرفتان را با ادم‌های پوچ و بی‌هدفی که هیچ آرزو و هدفی برای زندگیشان تعریف نکرده‌اند محاصره کنید؛ شما هم پس از مدتی شبیه به آنان خواهید شد. افراد موفق نیز، این راز مهم را می‌دانند؛ به همین دلیل اگر به دوستان نزدیک آن‌ها نگاه کنید می‌بینید که آن‌ها شخصیت‌هایی موفق و پرتلاش هستند! زیرا افراد موفق می‌دانند که موفقیت، موفقیت را جذب می‌کند و بودن در کنار افراد موفق، به آن‌ها کمک می‌کند راحت‌تر مسیر خود را به سوی هدفشان پیدا کنند!

می‌دانند که موفقیت، موفقیت را جذب می‌کند!

۳۲٫ برده‌ی احساساتشان نیستند!

مدیریت کردن احساسات یکی از اصلی‌ترین کلیدها، برای رسیدن به موفقیت است. منظورم این نیست که افراد موفق احساس ندارند یا احساساتشان را سرکوب می‌کنند؛ بلکه آن‌ها احساساتی مثل خوشحالی و خشم را به بهترین نحو، مدیریت و هدایت می‌کنند و در حساس‌ترین شرایط، به جای این‌که با قلبشان تصمیم بگیرند به حرف عقلشان گوش می‌کنند. معمولا در اغلب شرایط هم بهترین نتیجه را می‌گیرند! باید بدانید که برای رسیدن به موفقیت، شما باید کنترل احساساتتان را در دست بگیرید؛ نه این که آن‌ها شما را کنترل کنند و به شما فرمان دهند!

برده‌ی احساساتشان نیستند!

۳۳٫ می‌دانند که پول همه چیز نیست!

شاید خیلی از ما انسان‌ها، موفقیت را در پول‌دار شدن ببینیم! اما دوست عزیزم! این طرز فکر، کاملا اشتباه و خطرناک است! می‌دانید چرا؟ چون حقیقت، چیز دیگری است. شما نمی‌توانید پول و موفقیت را در دو کفه‌ی یک ترازو بگذارید و انتظار داشته باشید که با هم برابر شوند! گاهی موفقیت، خودش را در شکل‌های مختلفی به شما نشان می‌دهد و اگر شما از موفقیت، فقط پولدار شدن را انتظار داشته باشید؛ قطعا مایوس می‌شوید. باید بدانید که موفقیت ممکن است با خودش پول به همراه بیاورد؛ اما پولدار شدن لزوما به معنای این نیست که شما به انسان موفقی تبدیل شده‌اید!

پول همه چیز نیست!

۳۴٫ تعادل را رعایت می‌کنند!

همیشه در پایان یک روز کاری، کوهی از کارهای انجام نشده برای ما باقی می‌ماند که بتوانیم تا صبح به آن‌ها مشغول باشیم. اما افراد موفق کسانی هستند که بتوانند بین کار و زمان استراحتشان، تعادل را برقرار کنند. افراد موفق می‌دانند که اگر زمان مناسب را برای استراحتشان کنار نگذارند، انرژی آن‌ها روز به روز کمتر خواهد شد و از میزان مفید بودن آن‌ها کاسته خواهد شد. به همین دلیل همواره خود را موظف می‌دانند که بین کار و زندگی شخصیشان تعادل برقرار کرده و زمانی را برای استراحت و تفریح به خودشان، اختصاص دهند.

تعادل را رعایت می‌کنند!

عکس پروفایل عاشقانه

۳۵٫ همیشه یک دفترچه‌ی یادداشت به همراه دارند!

گاهی بهترین فکرها و ایده‌ها، در نامناسب‌ترین شرایط، به ذهن انسان می‌رسند. اما اگر فرد آن فکر و ایده را همان لحظه در جایی ثبت کند تا بعدا آن را پیگیری کند؛ ممکن است کل زندگیش دست‌خوش تغییر شود. افراد میلیونر و موفق این اصل مهم را می‌دانند. به همین دلیل حتی در بدترین شرایط هم کاغذ و قلمی همراهشان دارند تا فکرها و ایده‌هایشان را ثبت کنند. این درس مهمی است که در هیچ دانشگاهی به فرد یاد نمی‌دهند.

۳۶٫ در طول روز کمتر ایمیلشان را چک می‌کنند!

افراد موفق در طول روز کمتر به سراغ تلفن همراهشان می‌روند. آن‌ها اعلان‌های شبکه‌های اجتماعی گوشی خود را خاموش می‌کنند تا با هر لرزش تلفن، به سراغ آن نروند و تمرکزشان را برای هر موضوع بی‌فایده‌ای، از دست ندهند. به این ترتیب هم از آرامش بیشتری برخوردار هستند و هم اینکه از وقتشان نهایت استفاده را می‌کنند و تمرکزشان را به خاطر موضوعات بی‌اهمیت از دست نمی‌دهند!

در طول روز کمتر ایمیلشان را چک می‌کنند!

۳۷٫ کارها را نیمه تمام رها نمی‌کنند!

تا به حال شده کاری را شروع کنید و پس از مدتی به دلایل مختلف آن را نیمه کاره رها کنید؟ جالب است بدانید افراد موفق اصلا چنین عادتی ندارند. آن‌ها زمانی که یک کار را شروع می‌کنند خود را موظف می‌دانند که آن را به اتمام رسانده و سپس به سراغ کار بعدی بروند. زیرا نیمه کاره رها کردن یک کار، به معنی اتلاف میزان بسیار زیادی وقت و انرژی بدون هدف است. پس این بار که کاری را شروع کردید؛ تا انتهای آن پیش بروید و آن را نیمه کاره رها نکنید!

نتیجه‌گیری

ما در این مقاله تعدادی از عادت‌های رفتاری افراد موفق را ذکر کردیم تا به شما بگوییم انسان‌های موفق، قدرت ماورایی نداشته‌اند؛ بلکه آن‌ها هم مانند ما انسان‌های کاملا عادی هستند که تنها تفاوتشان با ما این است که آن‌ها انتخاب کردند که موفق باشند! می‌گویند تمام اتفاقاتی که در زندگی ما رخ می‌دهند؛ نتیجه‌ی انتخاب‌هایی است که از زمان تولد تا کنون داشته‌ایم. پس دوست عزیزم، اگر از جایگاه فعلیتان راضی نیستید؛ کافیست انتخاب‌هایتان را تغییر دهید! آن‌گاه می‌بینید که سراسر زندگیتان دست‌خوش تغییر، خواهد شد. این را بدانید که خداوند از آفرینش هرکدام از ما، هدفی داشته است. هدفی که ما موظفیم آن را پیدا کنیم و تلاشمان را برای رسیدن به آن به کار بندیم! پس از همین فردا کفش آهنی بپوشید و به دنبال پیدا کردن و رسیدن به هدف زندگیتان بیفتید؛ که زندگی کردن بدون هدف هیچ فایده‌ای برایتان نخواهد داشت! حال به نظر شما در این مسیر پرپیچ و خم چه عواملی می‌توانند به شما کمک کنند تا به هدفتان نزدیک‌تر شوید و انگیزه برای موفقیت پیدا کنید؟

 

 

 

دیدگاه

نام و نام خانوادگی خود را وارد نمایید

آدرس ایمیل خود را وارد نمایید

متن دیدگاه وارد نشده است

پست‌های مرتبط

پربازدیدترین مطالب

هوش هیجانی چیست؟ چگونه با ۱۰ ترفند هوش هیجانی خود را افزایش دهیم؟

چگونه شخصیتی کاریزماتیک داشته باشیم؟

اپلیکیشن هایی که زندگی شما را شادتر می کنند

چگونه شاد باشیم؟ مفهوم شادی برای شما چیست؟

۳۰ عکس جالب دنیا که برای اولین بار می‌بینید

معروف‌ترین هنرمندان زن و آثارشان، جایگاه زنان در هنر نقاشی

قدرت بیان تصاویر: آنچه کلمات از گفتن آن ناتوانند

تبلیغات تصویری: نقش تصاویر در تبلیغات چیست؟

۱۴ اشتباه در انتخاب عکس پروفایل که تصورات دیگران را تحت تاثیر قرار می دهد

روانشناسی عکس سلفی : از عکس پروفایل سلفی تا سلفی‌های خطرناک

جملات انگیزشی، جملات انگیزشی کوتاه و جملات موفقیت و شاد

عکس پروفایل خاص چه اهمیتی دارد؟

دانلود اپلیکیشن

عکس های خود را با افکتینو جادو کنید

notification close image

پروفایل ساز افکتینو