هرگز این 14 اشتباه را در قرار اول عاشقانه انجام ندهید

هرگز این ۱۴ اشتباه را در قرار اول عاشقانه انجام ندهید

فهرست مطالب

یکی از مهم‌ترین برخوردها در ابتدای یک رابطه‌ی عاشقانه، اولین قراری است که شما طرف مقابلتان را ملاقات می‌کنید. متاسفانه افراد در قرار ملاقات اول، ممکن است مرتکب اشتباهاتی شوند که نظر شخص مقابل را به کلی تغییر داده و فرد از ادامه‌ی آشنایی با آن‌ها منصرف شود یا برعکس آن قدر طرف مقابل را تحت تاثیر قرار دهد که از همان قرار اول عاشقشان شود! بسیار مهم است که شما بدانید که در قرار اول چه برخوردی داشته باشید؛ چه بگویید و حتی چگونه لباس بپوشید! این‌ها موضوعاتی هستند که اولین و مهم‌ترین تاثیرات را روی طرف مقابلتان می‌گذارند.

همه‌ی ما تا به حال داستان‌های عاشقانه‌ی زیادی را از اطرافیانمان شنیده‌ یا دیده‌ایم. ماجراهای عاشقانه‌ای که شاید در اغلب آن‌ها “عشق در نگاه اول” به چشم بخورد. اگر پای صحبت این افراد بنشینیم احتمالا در لابلای تعریف‌هایشان، می‌گویند: “از همان بار اولی که او را دیدم متوجه شدم او همان مرد زندگی من است و فهمیدم که می‌خواهم باقی زندگیم را در کنار او سپری کنم!” یا اگر تجربه‌ی ناموفقی داشته‌اند احتمالا شنیده‌اید که:” تا قبل از این که او را ببینم کاملا مجذوب او شده بودم؛ اما طرز برخورد او در قرار ملاقات اول، نظر مرا به کلی درباره‌ی او تغییر داد!” حال به نظر شما چه عوامل یا اشتباهاتی باعث می‌شود تا فرد پس از قرار ملاقات اول، از ادامه‌ی آشنایی منصرف شود؟

در این مقاله از وبلاگ افکتینو ما تصمیم داریم اشتباهات مرگباری را که در قرار اول باید از آن‌ها اجتناب کنید، به شما یادآوری کنیم!

دیر نکنید!

اغلب خانم‌ها تصور می‌کنند که باید در قرار ملاقات اول دیر کنند تا نشان دهند این قرار ملاقات برای آن‌ها، خیلی هم مهم نیست و اشتیاق چندانی برای زود رسیدن نداشته‌اند. زیرا تصور می‌کنند با انجام این کار طرف مقابل بیشتر جذب آن‌ها می‌شود. اما خانم عزیز! باید خدمتتان عرض کنم که سخت در اشتباه هستید! دیر رسیدن شما نه تنها باعث نمی‌شود جذاب‌تر به نظر برسید؛ بلکه شما را فردی بی‌نظم نشان می‌دهد که هیچ احترامی برای زمان خودتان و طرف مقابلتان قائل نیستید! و زمانی که فردی حس کند به او بی‌احترامی شده؛ به نظرتان باز هم شخصیت شما، برایش جذاب باقی می‌ماند؟

سعی کنید در قرار اول حتما به موقع در محل ملاقات، حضور پیدا کنید و اگر به هر دلیلی تاخیر داشتید؛ حتما به طرف مقابلتان اطلاع داده و از او بابت تاخیرتان، عذرخواهی کنید. احترام قائل شدن برای شخصیت خودتان و وقت دیگران، موضوعی است که به شما شخصیت و محبوببت می‌دهد؛ نه دیر رسیدن سر قرار ملاقات اول!

دیر نکنید!

مراقب رفتارتان باشید!

اگر قبل از رسیدن به قرار ملاقات در ترافیک مانده‌اید، در خانه بحث و جدلی را پشت سر گذاشته‌اید یا در محل کارتان به مشکلی برخورده‌اید؛ خواهش می‌کنم به خاطر عزت‌نفس و اعصاب خودتان هم که شده آن ماجرا را فراموش کنید و سعی کنید خونسرد باشید و خشمتان را روی دیگران به خصوص پیش خدمت‌های رستوران یا کافه‌ای که رفته‌اید؛ خالی نکنید. چنین برخوردهایی به شدت شما را از چشم طرف مقابلتان می‌اندازد. همچنین اگر عادت نامناسبی دارید؛ سعی کنید آن را کنترل کرده تا در قرار اول،طرف مقابلتان را غافلگیر نکنید

مرقب رفتارتان باشید!

زیاد آرایش نکنید!

در قرار اولتان هرچه ساده‌تر و شیک‌تر حاضر شوید؛ برای طرف مقابلتان جذاب‌تر به نظر می‌رسید. قرار نیست به مجلس عروسی بروید که با زیاد آرایش کردن، خودتان را آزار دهید و طرف مقابلتان را هم متعجب کنید. به دنبال پوشیدن لباس‌های عجیب و غریب و استفاده از ترکیب رنگ‌های آنچنانی هم نباشید. ساده بودن، باعث می‌شود متین‌تر و جذاب‌تر به نظر برسید! از طرف دیگر هیچ‌گاه سادگی، با سلیقه‌ی کسی در تضاد نبوده است و همه سادگی را می‌پسندند. پس در آرایش کردن زیاده‌روی نکنید و سعی کنید با ظاهری ساده و معمولی در قرار اول حاضر شوید!

عکس پرفایل زیبا

در قرار اول ساده باشید و زیاد ارایش نکنید!

پرحرفی نکنید!

یکی از عواملی که باعث موفقیت زوج‌ها می‌شود؛ این است که آن‌ها بتوانند حرف یکدیگر را بفهمند و به درک متقابلی برسند. زمانی که شما در اولین قرار ملاقات، شروع به حرف زدن می‌کنید و به مرحله‌ی پرحرفی می‌رسید؛ این تصور را در ذهن طرف مقابلتان به وجود می‌آورید که ذاتا فرد پرحرفی هستید و او هیچ گاه نمی‌تواند روی شما، برای شنیدن حرف‌هایش، حساب کند. یکی از انتظاراتی که فرد از شریک عاطفی زندگیش دارد، این است که طرف مقابلش شنونده‌ی خوبی باشد و بتواند به درد و دل‌ها و حرف‌هایش گوش کند. اما زمانی که شما پرحرفی می‌کنید، این انتظار او را در نگاه اول برآورده نمی‌کنید و باعث می‌شوید تصورات او از شما خراب شود. نمی‌گویم در اولین قرار ملاقات ساکت بنشینید و فقط به حرف‌های او گوش کنید! اما دست از پرحرفی کردن هم بردارید! لازم نیست تمام اطلاعات زندگی و کاری خود را در قرار اول، روی دایره بریزید. فقط کافیست کمی صبور باشید تا شرایط برای شما محیا شود.

پرحرفی نکنید!

بحث گذشته را پیش نکشید!

این که شما چه گذشته‌ای را پشت سر گذاشته‌اید و چه تجربیات تلخ و شیرینی را در زندگیتان تجربه کرده‌اید؛ موضوعی است که فقط و فقط به خود شما مربوط است. لطفا برای طرف مقابل خود هم، این حریم شخصی را قائل شوید و با پرسیدن سوال‌های آزاردهنده درباره‌ی گذشته‌اش، او را کلافه و معذب نکنید. هیچ دلیلی ندارد که در اولین قرار آشنایی، حرف گذشته‌ها را پیش بکشید و یکدیگر را معذب کنید. آن‌چه که مهم است زمان حال است که شما در کنار هم قرار دارید نه گذشته‌ای که شما را تا این‌جا کشانده است. می‌توانید بعدا که رابطه ادامه پیدا کرد؛ گذشته‌ی خود را با او در میان بگذارید، تا رازی بینتان باقی نماند؛ اما اگر دوست نداشته باشید این کار را بکنید؛ هیچ کس شما را مجبور به این کار نمی‌کند! چون این زندگی شماست و شما حق دارید که برای زندگیتان تصمیم بگیرید.

عکس پروفایل عاشقانه

بحث گذشته را پیش نکشید!

عجله نکنید!

حتی اگر در همان قرار اول و لحظات اولی که او را ملاقات کردید؛ فهمیدید این همان فردی است که می‌خواهید باقی زندگیتان را در کنار او بگذارانید؛ زیاد ذوق زده نشوید و عجولانه رفتار نکنید! این توصیه‌ی ما دو دلیل دارد: اول این که افراد معمولا در قرار اول، طرف مقابل خود را ارزیابی می‌کنند تا ببینند که آیا برای ادامه‌ی زندگی با یکدیگر مناسب هستند یا خیر! در این شرایط ارزیابی حساس، اگر شما زود صمیمی شده و عجولانه رفتار کنید؛ ممکن است نظر طرف مقابل را تغییر داده و مانع ادامه‌ی رابطه شوید. دلیل دوم نیز، این است که افراد معمولا در قرارهای اول آشنایی، خود را چندین درجه بهتر از شخصیت واقعیشان، به شما نشان می‌دهند! بنابراین علاقه‌مند شدن به افراد در قرار ملاقات اول، یکی از رایج‌ترین اشتباهات فرد است. با گذشت زمان و پیشرفت رابطه‌ی شما، ممکن است بفهمید اخلاق فرد مورد نظرتان ۱۸۰ درجه فرق کرده‌ است. به این دو دلیل که ذکر کردیم؛ به خاطر خودتان هم که شده؛ کنترل احساساتتان را در دست بگیرید و عجله نکتید! وقت برای صمیمی شدن زیاد است.

برای صمیمی شدن زیاد عجله نکنید!

تواضع بیش از اندازه، ممنوع!

درست است که شما در زندگیتان فرد متواضعی هستید و اهل فخر فروختن به دیگران نیستید؛ اما واقعا لزومی ندارد در قرار اولتان با فردی که می‌خواهد شما را برای ادامه‌ی زندگیش انتخاب کند بیش از اندازه، متواضع باشید. سعی کنید با اعتماد به نفس و قدرت رفتار کنید و خلاصه‌ای از برنامه‌ها و هدف‌های آینده‌ی خود را نیز با طرف مقابلتان،در میان بگذارید. زمانی که شما بیش از اندازه متواضعانه رفتار می‌کنید؛ طرف مقابلتان باور می‌کند که شما هیچ موفقیتی در زندگی‌تان نداشته‌اید! پس این بهانه را به دست آن‌ها ندهید!

جواب دادن به موبایل، ممنوع!

این که شما در قرار اولتان با یک فرد، مرتب سرتان توی گوشی باشد و به تماس‌های این و آن پاسخ دهید؛ اصلا کار مودبانه و درستی نیست!شما با این کار، شخصیت فرد مقابلتان را زیر سوال می‌برید. حتی ممکن است که آن تماس شما، کاری و واجب بوده باشد؛ اما در هر صورت به شخصیت طرف مقابلتان، توهین کرده‌اید. قرار اول، فرصت مناسبی است برای این که زوج‌ها یکدیگر را بررسی کنند و تفاوت‌های رفتاری خود را شناسایی کنند. اگر شما به طور مرتب گوشی دستتان باشد و به مسائل کاری خود پاسخ دهید، طرف مقابل شما، شما را فردی بی‌نظم می‌بیند که نمی‌تواند بین کار و زندگی شخصیش تعادل را رعایت کند. و ادامه دادن راه با فردی مثل شما، برای هر کسی بی‌فایده به نظر می‌رسد و فرد را از ادامه‌ی مسیر منصرف می‌کند. به همین دلیل تلفن همراهتان را کنار بگذارید و سعی کنید تمام تمرکز خود را به شناخت طرف مقابل و آنالیز کردن رفتارهای او معطوف کنید!

به تلفن همراه خود رد قرار اول پاسخ ندهید!

زیاد سوال پرسیدن، ممنوع!

در قرار اول با پرسیدن سوال‌های زیاد و نامربوط، طرف مقابلتان را خسته و کلافه نکنید! درست است که شما می‌خواهید بیشتر او را بشناسید و با ویژگی‌های رفتاری او بیشتر آشنا شوید؛ اما لطفا به حریم خصوصی او هم احترام بگذارید و به عنوان یک فرد کاملا غریبه؛ اجازه‌ی پرسیدن هرسوالی را به خودتان ندهید. نگران نباشید! اگر او شما را فرد مناسبی بری ادامه‌ی مسیر زندگیش ببیند؛ به زودی خودش همه چیز را برایتان تعریف می‌کند! اما این که شما در پرسیدن این سوال‌ها پیش قدم شوید؛ اصلا جالب نیست!

زیاد سوال نپرسید!

سوال نپرسیدن هم، ممنوع!

سوال پرسیدن، نشانه‌ی شور و اشتیاق شما برای شناخت طرف مقابل است. این که شما در قرار اول هیچ سوالی نپرسید نشان از این دارد که شما علاقه‌ای برای شناخت طرف مقابلتان ندارید و این موضوع قطعا او را ناراحت می‌کند! می‌دانم که در توصیه‌ی قبل گفتم زیاد سوال نپرسید؛ اما خواهشی که از شما دارم این است که از این طرف بوم هم نیفتید و یک رفتار معتدل را در پیش بگیرید! سعی کنید سوالاتی را بپرسید که می‌دانید با پرسیدن آن‌ها از یک فرد غریبه، او را معذب نمی‌کنید و سعی کنید مکالمه را کمی با صمیمیت و شوخی نیز همراه کنید تا طرف مقابلتان حس نکند در مقابل بازپرس یا چیزی شبیه به آن نشسته است! پس تعادل را رعایت کنید و از شوخی نیز کمی بهره بگیرید تا یخ میانتان کمی آب شود!

سوال بپرسید اما به اندازه! ساکت هم ننشینید!

کودکانه حرف نزنید!

گاهی اوقات بعضی از خانم‌ها سعی بر این دارند تا با کودکانه حرف زدن، خود را خواستنی‌تر و بامزه‌تر نشان دهند! اما توصیه‌ی ما این است که در قرار اول، به هیچ عنوان این کار را نکنید! سعی کنید خود را بسیار باوقار نشان دهید. فرد مقابل شما، برای پیدا کردن شریکی برای غم‌ها و شادی‌های زندگیش به ملاقات شما آمده است. او نیامده تا دختری ۴ ساله را ببیند و از دست کارهایش بخندد و بعد هم راهش را بکشد و برود! پس حواستان به این موضوع مهم باشد و در موقعیت مناسب از این ترفند استفاده کنید!

عکس پروفایل دخترانه

خود را بی‌خیال نشان ندهید!

ترس از رد شدن و دوست داشتنی نبودن، در همه‌ی ما انسان‌ها وجود دارد و این موضوع کاملا طبیعی است. بعضی از افراد برای محافظت از خودشان در قرار اول سعی می‌کنند خود را به گونه‌ای بی‌خیال نشان دهند؛ انگار که اصلا درگیر موضوع نیستند و برایشان مهم نیست چه اتفاقی قرار است بیفتد! درست است که این افراد با این کار از خودشان محافظت می‌کنند اما طرف مقابلشان را نیز دلسرد و غمگین می‌کنند! به طوری که طرف مقابل ممکن است با خودش فکر کند:” اگر برایش مهم نیست؛ پس چرا سر قرار آمده؟!”پس خودتان را بی‌خیال نشان ندهید و در عوض سعی کنید بهترین شخصیت از خود را در قرار اول، به نمایش بگذارید ولی حد و حدود را هم رعایت کنید و با توجهی و بی‌خیال نشان دادن خود، او را نرنجانید.

خود را بی‌خیال نشان ندهید!

معیارهای انتخاب شاهزاده‌ی سوار بر اسب سفیدتان را بازگو نکنید!

بد نیست که در قرار اول هر دو طرف راجع به معیارها و ویژگی‌هایی که دوست دارند در طرف مقابلشان ببینند؛ صحبت کنند. اما زمانی که این صحبت کردن به معیارهای فوق تخیلی می‌رسد؛ اصلا نتیجه‌ی خوبی نخواهد داشت. شما با بیان معیارهایی که فقط یک شاهزاده‌ی سوار بر اسب سفید، می‌تواند آن‌ها را داشته باشد، طرف مقابلتان را دلسرد می‌کنید. زیرا او به این نتیجه می‌رسد که هیچ کدام از معیارهای مورد نظر شما را ندارد و از ادامه‌ی آشنایی منصرف خواهد شد؛ زیرا با ادامه دادن رابطه، تنها سرافکندگی است که نصیبش می‌شود. پس توصیه‌ی ما به شما این است که اگر می‌خواهید درباره‌ی ویژگی‌های شریک ایده‌آلتان بحث کنید؛ بحث را در حد متعادل نگه دارید و آن را تخیلی نکنید!

درباره‌ی معیارهای تخیلیتان حرف نزنید و طرف مقابلتان را دلسرد نکنید!

لاف نزنید!

لزومی ندارد در قرار اولتان درباره‌ی مسافرت‌های خارجی یا تفریحات گران قیمیتی که در آخر هفته‌ها به آن‌ها مشغول هستید صحبت کنید! با این کار طرف مقابلتان را دلزده می‌کنید! زیرا این تصور را برای او به وجود می‌آورید که آن قدر شخص حقیر و بی‌اعتماد به نفسی هستید که به جای این که سعی کنید با ویژگی‌های رفتاریتان جای خود را در دل او باز کنید؛ سعی دارید با پز دادن و لاف زدن این کار را بکنید! و این کار اکثرا نتیجه‌ی عکس می‌دهد! پس لاف نزنید!

لاف نزنید!

خب تا این‌جای کار باید و نبایدهایی که در قرار اول، باید رعایت کنید را بررسی کردیم.

طی تحقیقاتی که دانشمندان در سراسر دنیا بر روی مردان انجام داده‌اند،متوجه شده‌اند که مردان هم معیار و ملاک خاصی برای عاشق شدن دارند. چند ویژگی مشخص وجود دارد که مردان معمولا با دیدن آن‌ها در یک خانم، توجهشان جلب می‌شود و شروع به شناخت بیشتر طرف مقابلشان می‌کنند! ما در ادامه‌ی این مقاله می‌خواهیم ۴ ویژگی رفتاری زنان را باعث می‌شود مردها عاشق آن‌ها شوند را بررسی کنیم. در ادامه‌ی مقاله با ما همراه باشید.

۴ ویژگی رفتاری در زنان که برای مردان بیشترین جذابیت را دارد!

زنانی که پیش از هرچیزی عاشق خودشان هستند!

هر اتفاقی که برایتان بیفتد؛ شما باید همیشه این را مد نظر داشته باشید که حال روحی خودتان در اولویت قرار دارد. یک زن هرگز نباید به خاطر یک موفقیت کاری یا خوشحال کردن دیگران، خودش را به قعر چاه اضطراب و ناامیدی بکشاند. همیشه باید باطری درونیتان را شارژ نگه دارید تا بتوانید با اطرافیانتان به خوبی رفتار کنید و در محل کار روابط آرام و مسالمت آمیزی با همکارانتان داشت باشید. هرگز خودتان را برای دیگران طوری به آب و آتش نزنید که سلامت روانی خودتان به خطر بیفتد. عاشق خودتان باشید و به خوبی از خودتان مراقبت کنید. نتیجه‌ی تحقیقات نشان داده است که مردان،شیفته‌ی زنانی می‌شوند که عاشق خودشان هستند. زیرا حال روحی آن‌ها آن قدر خوب است که می‌تواند بر محیط اطرافش تاثیر بگذارد و با اطرافیان رابطه‌ی بهتری داشته باشد

زنانی که عاشق خودشان هستند!

زنانی که با اندام خودشان مشکلی ندارند!

اگر تصور می‌کنید که هرکس برای زیبا بودن و جذاب بودن در نظر مردان باید لاغر و باریک اندام باشد؛ سخت در اشتباه هستید. نمونه‌های بسیاری از زنان جذاب وجود دارد که ممکن است چاق یا لاغر باشند و لاغر بودن ملاکی برای جذابیت و زیبایی نیست. درست است که در زمان حال، لاغر بودن مطابق مد است و چاق بودن شاید تناسبی با مد نداشته باشد؛ اما برای جذاب بودن کافیست به جای این که این قدر درگیر اندامتان باشید کمی بیشتر روی ویژگی‌های رفتاری خود کار کنید. همچنین از انتخاب لباس مناسب استفاده کنید. چه کسی گفته که لباس تنگ جذاب‌تر است؟ شما می‌توانید با انتخاب لباس‌های متناسب و زیبا، خود را جذاب نشان دهید و آن‌قدر بر سر اندام‌های بی‌نوایتان غرغر نکنید. تجربه‌ها نشان داده است که زمانی که خود فرد نسبت به اندام‌هایش، احساس رضایت نکند؛ هیچ گاه در نظر دیگران هم جذاب به نظر نخواهد رسید!

زنانی که در برابر تعریف، واکنش مناسبی دارند!

اگر یک زن هستید، باید این موضوع را بدانید که زن‌ها همیشه در مرکز توجهات قرار دارند و رفتارهای آن‌ها همواره زیر ذره‌بین عده‌ای قرار دارد. یکی از موضوعاتی که ما خانم‌ها باید یاد بگیریم؛ این است که در مقابل تعریف و تمجید واکنش مناسبی نشان دهیم. یک خانم هیچ وقت نباید در مقابل تعریف و تمجید دیگران، کور و مغرور شود یا برعکس، تمجید را به خاطر تواضع بیش از اندازه‌اش پس بزند؛ بلکه باید ارزش واقعی خود را بداند و از هر تعریف و تمجیدی، به درستی و با آغوش باز استقبال کند. مردان هم جذب این گونه از افراد می‌شوند، زیرا می‌بینند که ارزش واقعی آن‌ها بسیار بالاتر از تعریف و تمجیدی است که از آن‌ها شده است.

در برابر تعریف واکنش مناسبی دارند!

زنانی که دلنشینی جزئی از وجودشان شده است!

یک خانم جذاب، همیشه مراقب است که دیگران رفتارهای او را از بیرون چگونه ارزیابی می‌کنند. او همیشه مراقب رفتارش هست و سعی می‌کند همیشه خوش‌رو و دلنشین به نظر برسد. این حرف ما به این معنا نیست که به خودتان فشار بیاورید و در مقابل دیگران نقش بازی کنید! بلکه منظور ما این است که که خوش‌رو  و دلنشین بودن را یاد بگیرید! به گونه‌ای که حتی زمانی که در مقابل دیگران هم حضور ندارید؛ این ویژگی‌ها را داشته باشید. به این ترتیب کم کم این دو خصوصیت جزئی از وجود شما می‌شوند. تجربه نیز نشان داده است که مردان شیفته و جذب زنانی می‌شوند که خوش‌رو و دلنشین هستند!

زنانی که پیش از هرچیزی عاشق خودشان هستند!

جمع‌بندی

اغلب افراد در قرار اول، ممکن است اشتباهات زیادی را مرتکب شوند که منجر به قطع ارتباط و ادامه پیدا نکردن روند آشنایی آن‌ها شود! ما در این مقاله سعی کردیم تا چند تا از این اشتباهات را همراه با راه حلی برای جلوگیری از آن‌ها مطرح کنیم. احتمالا به تعداد افرادی که روی کره‌ی زمین زندگی می‌کنند؛ اشتباهاتی در قرار اول رخ می‌دهد،که ما از آن‌ها بی‌اطلاع هستیم! حال نظر شما در این باره چیست؟ آیا شما هم این اشتباهات را در قرار اول خود مرتکب شده‌اید؟ آیا تا به حال برایتان پیش آمده در قرار اول خود اشتباه بامزه‌ای را مرتکب شوید که تا ابد در خاطرتان بماند؟

دیدگاه

نام و نام خانوادگی خود را وارد نمایید

آدرس ایمیل خود را وارد نمایید

متن دیدگاه وارد نشده است

پست‌های مرتبط

پربازدیدترین مطالب

هوش هیجانی چیست؟ چگونه با ۱۰ ترفند هوش هیجانی خود را افزایش دهیم؟

چگونه شخصیتی کاریزماتیک داشته باشیم؟

اپلیکیشن هایی که زندگی شما را شادتر می کنند

چگونه شاد باشیم؟ مفهوم شادی برای شما چیست؟

۳۰ عکس جالب دنیا که برای اولین بار می‌بینید

معروف‌ترین هنرمندان زن و آثارشان، جایگاه زنان در هنر نقاشی

قدرت بیان تصاویر: آنچه کلمات از گفتن آن ناتوانند

تبلیغات تصویری: نقش تصاویر در تبلیغات چیست؟

۱۴ اشتباه در انتخاب عکس پروفایل که تصورات دیگران را تحت تاثیر قرار می دهد

روانشناسی عکس سلفی : از عکس پروفایل سلفی تا سلفی‌های خطرناک

جملات انگیزشی، جملات انگیزشی کوتاه و جملات موفقیت و شاد

عکس پروفایل خاص چه اهمیتی دارد؟

دانلود اپلیکیشن

عکس های خود را با افکتینو جادو کنید

notification close image

پروفایل ساز افکتینو