طریقه‌ی استوری گذاشتن در اینستاگرام و نکات مهم استور اینستاگرام

طریقه‌ی استوری گذاشتن در اینستاگرام و نکات مهم استور اینستاگرام

فهرست مطالب

اینستاگرام امروزه یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی در بین مردم سراسر جهان است. این اپلیکیشن پرطرفدار مخصوصا در بین کاربران ایرانی خود محبوبیت  بسیاری پیدا کرده است. یکی از مهم‌ترین دلایل محبوبیت این برنامه، شباهت آن به برنامه‌ی فیس بوک است که به دلیل فیلتر شدن بخش بسیار زیادی از کاربران خود را از دست داد و در همان بحبوحه‌ی فیلتر شدن فیس بوک، اینستاگرام به میدان آمد و کاربران پر و پا قرصی برای خودش پیدا کرد.

این اپلیکیشن پر طرفدار مدتی است قابلیتی به نام استوری گذاشتن را در پلتفرم برنامه‌ی خود اضافه کرده است. در این مقاله از وبلاگ افکتینو با ما همراه باشید تا طرز استفاده‌ی صحیح و کامل از این قابلیت جدید را به شما آموزش داده و به سوالات متداول شما در این خصوص پاسخ دهیم.

استوریز اینستاگرام چیست؟

این قابلیت که برای برنامه‌ی اینستاگرام تعریف شده است؛ شباهت بسیار زیادی به قابلیت مشابه ارائه شده در برنامه‌ی اسنپ چت دارد. کاربر در این قابلیت در برنامه‌ی اینستاگرام، می‌تواند مجموعه‌ای از پست‌ها و تصاویر خود را به مدت بیست و چهار ساعت با دوستان خود به اشتراک بگذارد. تصاویر فقط به مدت بیست و چهار ساعت در دسترس هستند و پس از بیست و چهار ساعت، به طور خودکار، از پروفایل شخص حذف می‌شوند. برای مثال فرض کنید به مسافرتی چند روزه همراه دوستان خود رفته‌اید و تمایل دارید تعداد زیادی عکس از سفرتان را، با دوستان دیگرتان در اینستاگرام به اشتراک بگذارید. استوریز اینستاگرام قابلیتی بسیار جالب و کاربردی برای این موقعیت شماست. شما می‌توانید عکس از لحظه به لحظه‌ی سفرتان را به صورت داستانی و پشت سر هم با دیگران به اشتراک بگذارید. البته داستان این قابلیت اینستاگرام به اینجا ختم نمی‌شود! شما می‌توانید روی هر عکس، هر متنی را که دوست دارید بنویسید؛ و از ایموجی‌ها و استیکرهای تعریف شده در بخش استوریز ایستاگرام نیز استفاده کنید.

طبق بررسی‌های انجام شده از طرف کارشناسان، این قابلیت جدید اینستاگرام به شدت مورد استقبال کاربران قرار گرفته است. ما هم به دلیل استقبال زیاد مردم از این قابلیت تصمیم گرفتیم تا تمام نکات مربوط به استفاده از این قابلیت اینستاگرام را از صفر تا صد به شما آموزش دهیم، تا شما هم بتوانید از این قابلیت جذاب نهایت استفاده را بکنید و لذت ببرید!

در ادامه بخوانید:نکات فنی در ویراش پروفایل اینستاگرام

استوری اینستاگرام را چگونه بسازیم؟

چگونه در اینستاگرام استوری بگذاریم؟

حال که فهمیدیم که استوریز اینستاگرام چیست و چه کاربردی دارد؛ قدم بعدی این است که یاد بگیریم چگونه یک عکس یا ویدئو را از این طریق با دیگران به اشتراک بگذاریم! شما برای این‌که بتوانید عکس یا ویدئویی را استوری کنید باید مراحل زیر را طی کنید:

 •  ابتدا اپلیکیشن اینستاگرام را باز کنید.
 • در صفحه‌ی اصلی (فید اینستاگرامتان) قرار بگیرید
 • در گوشه‌ی سمت چپ، بالای صفحه، علامت دوربین را لمس کنید. همچنین اگر در بخش فید اینستاگرام باشید با کشیدن صفحه به سمت چپ، می‌توانید به بخش استوریز دسترسی داشته باسید.
 • با دایره‌ی سفیدی که پایین صفحه می‌بینید، می‌توانید عکس یا ویدئوی مورد نظر خود را ضبط کنید. اگر دایره را نگه دارید ویدئوی مورد نظر شما در لحظه ضبط می‌شود و شما می‌توانید ان را با دیگران به اشتراک بگذارید. همچنین در این بخش می‌توایند عکس یا ویدئوی دلخواهتان را از آرشیو گالری انتخاب کنید. به این شکل که علامت تصاویر واقع شده در گوشه‌ی سمت چپ، پایین صفحه را لمس کنید تا فایل‌های گالری شما باز شوند. در آنجا عکس برای استوری اینستاگرام را انتخاب می‌کنید.

نحوه‌ی اپلود عکس در اینستاگرام

 • پس از این‌که فایل مورد نظر خود را انتخاب کردید صفحه‌ای مطابق شکل پایین برای شما باز می‌شود. که با استفاده از  آیکون اول از سمت راست، بالای صفحه، می‌توانید به عکس خود متن اضافه کنید و فونت و رنگ نوشته‌تان را هم تغییر دهید. با استفاده از آیکون دوم از سمت راست، بالای صفحه، می‌توانید روی عکس خود با قلم‌ها و رنگ‌های مختلف نقاشی بکشید. با استفاده از ایکون سوم از سمت راست، بالای صفحه می‌توانید از استیکرها و ایموجی‌های آماده‌ی برنامه‌ی اینستاگرام استفاده کنید که کاربرد برخی از این استیکرها را در پست‌های بعدی برای شما به تفصیل شرح خواهیم داد. با استفاده از آیکون چهارم از سمت راست بالای صفحه، می‌توانید عکس را با تغییراتی که در آن ایجاد کرده‌اید در حافظه‌ی دستگاه خود ذخیره کنید. و با استفاده از آیکون پنجم هم می‌توانید از فیلترهای عکاسی سلفی که به تقلید از برنامه‌ی اسنپ چت طراحی شده؛ برای گرفتن عکس‌های سلفی فانتزی استفاده کنید. بعد از هربار اعمال تغییرات توسط هرکدام از آیکون‌ها گزینه‌ی تیک ظاهر شده در گوشه‌ی راست بالای صفحه را بزنید تا تغییراتی که ایجاد کرده‌اید؛ روی عکس، ذخیره شوند.
  آموزش اینستاگرام 

چگونه عکس بارگذاری شده در استوری را ویرایش کنیم؟

 •  در مرحله‌ی بعد پس از ویرایش‌های انجام شده، با استفاده از آیکون یک می‌توانید پست را در قسمت استوریز خود اضافه کنید. با استفاده از آیکون دو می‌توانید کاری کنید که این داستان شما را فقط تعداد خاصی از فالوورهایتان ببینند و با استفاده از آیکون شماره‌ی ۳ می‌توانید این عکس را در قالب یک پیام تصویری به هر کس که می‌خواهید ارسال کنید. در نهایت هم اگر از به اشتراک گذاشتن تصویر پشیمان شده‌اید؛ با استفاده از علامت ضربدر بالای صفحه از این قسمت خارج شوید.

نحوه‌ی استوری کردن عکس آپلود شده

مدت زمان استوری اینستاگرام چند ثانیه است؟

مدت زمان هر استوری در اینستاگرام فقط ۱۵ ثانیه است. یعنی اگر شما بخواهید یک ویدئو را از این طریق با دیگران به اشتراک بگذارید؛ باید آن را به چند قسمت ۱۵ ثانیه‌ای تقسیم کرده و سپس آپلود کنید. زیرا در هر قسمت استوری اینستاگرام،فایلی بیشتر از ۱۵ ثانیه نمی‌توان آپلود کرد.

پست‌هایی که از طریق استوری اینستاگرام به اشتراک می‌گذاریم، در کدام بخش نمایش داده می‌شوند؟

زمانی که شما عکس یا فیلمی را در این قالب به اشتراک می‌گذارید، این پست‌ها از دو طریق قابل مشاهده هستند:

اول: صفحه‌ی پروفایل شما: که دایره‌ی دور تصویر پروفایل شما رنگی می‌شود و فالوورهای شما با لمس کردن این دایره‌ی رنگی، می‌توانند داستان شما را مشاهده کنند.

استوری من برای فالوورهایم در کجا نمایش داده می‌شود؟

دوم: در بخش فید اینستاگرام: زمانی که شما از طریق استوریز فایلی را به اشتراک می‌گذارید؛داستان شما در بخش بالایی صفحه‌ی اصلی فالوورهای شما نشان داده می‌شود و آن‌ها از این طریق هم قادر به مشاهده‌ی استوری شما هستند.

محل نمایش استوری در اینستاگرام

آیا اینستاگرام می‌تواند به من نشان دهد که چه کسانی استوری را دیده‌اند؟

بله اینستاگرام به منظور احترام به حقوق کاربران خود چنین قابلیتی را در این بخش تعریف کرده است. شما برای این که متوجه شوید که چه کسانی داستان شما را مشاهده کرده‌اند؛ به استوری خود مراجعه کنید و صفحه را به سمت بالا بکشید. با این کار شما بازدید کنندگان داستان اینستاگرامی خود را می‌بینید. توجه داشته باشید که این ارقام و اسامی برای هر یک از داستان‌های سریالی شما به صورت مجزا نمایش داده می‌شوند. همچنین یادتان باشد که این جزئیات فقط برای شما قابل مشاهده هستند و هیچ کس دیگری نمی‌تواند ان‌ها را ببیند.

دانلود عکس پروفایل اینستاگرام

هر استوری اینستاگرام تا چه مدت باقی می‌ماند؟

هر پستی که شما در این قالب به اشتراک می‌گذارید به مدت بیست و چهار ساعت در اکانت شما باقی می‌ماند وسپس به صورت خودکار پاک می‌شود. البته اینستاگرام قابلیت جدیدی برای این بخش تعریف کرده که به آن هایلایت کردن می‌گویند. شما از طریق هایلایت کردن می‌توانید حتی داستان‌هایی که زمان آن‌ها منقضی شده را در پروفایل خود به نمایش بگذارید تا فالوورهای شما هر زمان که خواستند آن‌ها را مشاهده کنند.

چگونه عکس یا ویدئویی را از استوریمان حذف کنیم؟

هر زمان که از گذاشتن عکس یا ویدئویی خاص در استوریتان پشیمان شدید، اصلا نگران باشید چون جای نگرانی وجود ندارد! اینستاگرام فکر همه جای کار را کرده است. برای حذف پست مورد نظر به ترتیب زیر عمل کنید:

 • به پست مورد نظر مراجعه کنید.
 • آیکون سه نقطه‌ی واقع در سمت راست، پایین صفحه را بزنید.

نحوه‌ی پاک کردن استوری

 • گزینه‌ی “Delete” را انتخاب کنید.

پاک کردن استوری

 • مجددا “Delete” را انتخاب کنید.

پاک کردن استوری

 • بدین ترتیب پست مورد نظر شما به طور کامل از پروفایل و استوری شما در اینستاگرام حذف می‌شود.

چگونه عکس یا ویدئویی را که استوری گذاشتیم، به عنوان پست به بخش اصلی پروفایلمان منتقل کنیم؟

همان‌طور که در بالا هم اشاره کردیم؛ پست‌هایی که شما با عنوان استوری در بخش ” استوریز اینستاگرام” به اشتراک می‌گذارید؛ در لیست اصلی پست‌های شما در پروفایل شخصی‌تان نمایش داده نمی‌شوند. اما شما اگر بخواهید می‌توانید عکس یا ویدئویی را که به اشتراک گذاشته‌اید، به پست‌های اصلی پروفایلتان نیز اضافه کنید. برای انجام این کار مراحل زیر را طی کنید:

 • به استوری مورد نظرتان مراجعه کنید.
 • گزینه‌ی سه نقطه، در سمت راست پایین صفحه را انتخاب کنید.

نحوه‌ی پست کردن استوری

 • گزینه‌ی “Share as Post” را انتخاب کنید.

نحوه‌ی پست کردن استوری

بدین ترتیب استوری مورد نظر شما، در بخش پست‌های اصلی پروفایلتان هم نمایش داده می‌شود.

چگونه عکس یا ویدئویی را که در بخش استوریز اینستاگرام آپلود کرده‌ایم؛ در حافظه‌ی داخلی دستگاه ذخیره کنیم؟

اینستاگرام به شما این امکان را می‌دهد که عکس یا ویدئوی آپلود شده در استوریتان را در حافظه‌ی داخلی دستگاهتان ذخیره کنید. برای این کار راحل زیر را طی کنید:

 • به استوری مورد نظرتان مراجعه کنید.
 • آیکون سه نقطه واقع در سمت راست، پایین صفحه، را بزنید.

نحوه‌ی ذخیره کردن استوری

 • گزینه‌ی “Save Photo” را انتخاب کنید.

نحوه‌ی ذخیره کردن استوری

چگونه می‌توانیم در اینستاگرام، استوری کاربران دیگر را مشاهده کنیم؟

اگر هر یک از فالویینگ‌های شما استوری خود را در اینستاگرام قرار دهند، استوری آن‌ها در قسمت بالایی بخش فید اینستاگرام شما قابل مشاهده خواهد بود. به این شکل که استوری‌های فالووینگ‌های شما؛ به صورت یک لیست افقی در بالای صفحه نمایان می‌شود و دایره‌ی دور عکس پروفایل آن‌ها به صورت رنگی درمی‌آید. بنابراین استوری‌های شامل دایره‌ی رنگی، استوری‌هایی هستند که شما هنوز آن‌ها را ندیده‌اید.

چگونه استوری بقیه‌ی کاربران را مشاهده کنم؟

چگونه به استوری دیگران، با ارسال پیام، پاسخ دهیم؟

اینستاگرام این امکان را برای شما فراهم کرده است که هر زمان که بخواهید بتوانید با ارسال پیام متنی، به استوری دیگران پاسخ دهید. برای این کار مراحل زیر را طی کنید:

 • استوری مورد نظرتان را باز کنید.
 • پایین صفحه در قسمت “Send Massage” پیام مورد نظر خود را تایپ کنید.
 • گزینه‌ی “Send” را بزنید.

پاسخ دادن به استوری دیگران

همچنین شما می‌تونید برای پاسخ دادن به استوری دیگران از روش ارسال عکس یا ویدئو هم استفاده کنید بدین ترتیب که:

 • علامت دوربین را بزنید.

پاسخ دادن به استوری دیگران

 • عکس یا ویدئو را آپلود کنید.

پاسخ داد به استوری دیگران

 • گزینه‌ی “Send” را بزنید.

پاسخ دادن به استوری دیگران

چگونه از نمایش استوری‌های یک شخص خاص در لیست استوری‌های اینستاگرام؛ جلوگیری کنیم؟

اگر تمایل ندارید استوری‌های یک فرد خاص را در لیست استوری‌هایتان مشاهده کنید؛ هیچ اشکالی ندارد! اینستاگرام فکر اینجای کار را هم کرده است! به صورت زیر عمل کنید:

 • به بخش فید اینستاگرام خود و محلی که لیست استوری‌های اینستاگرام شما، نمایش داده می‌شوند، بروید.

چگونه استوری شخص خاصی را نبینم!

 • انگشت خود را روی تصویر پروفایل فردی که مایل نیستید استوری۲هایش را ببینید نگه دارید.
 • گزینه‌ی “Mute” را فعال کنید.

mute کردن استوری دیگران

چگونه استوری کاربری را، ریپورت کنیم؟

اگر با مشاهده‌ی استوری کاربری به این نتیجه رسیدید که استوری این کاربر قوانین این شبکه‌ی اجتماعی را نقض کرده است می‌توانید آن را ریپورت کنید. به این صورت که:

 • به استوری مورد نظر راجعه کنید.
 • ایکون سه نطقه را انتخاب کنید.

 • گزینه‌ی “Report” را بزنید.

نحوه‌ی ریپورت کردن استوری

آیا این امکان وجود دارد که استوری کاربری را بدون آن که اسم ما را در لیست مشاهده کند، ببینیم؟

پاسخ این سوال یر است. شما به هیچ عنوان نمی‌توانید استوری شخصی را، بدون آن که اسم شما در لیست بازدیدکننده‌های استوری ذکر شده باشد ببینید. این به این معناست که سازنده‌ی استوری همیشه قادر است لیست افراد حقیقی که استوری وی را مشاهده کرده‌اند ببیند.

چه کسانی می‌توانند استوری‌های مرا مشاهده کنند؟

اگر اکانت شما شخصی یا “Private” باشد تنها کسانی که در لیست فالوورهای شما قرار دارند، می‌توانند استوری شما را مشاهده کنند. اما اگر اکانت اینستاگرام شما عمومی یا “Public” باشد؛ تمام کسانی که به صفحه‌ی شما مراجعه کنند، می‌توانند استوری شما را مشاهده نمایند. در نهایت این شما هستید که بازدیدکنندگان استوری اینستاگرام خود را معین می‌

چگونه می‌توانیم از نمایش استوری‌هایمان برای شخص خاصی، جلوگیری کنیم؟

اگر شما می‌خواهید که کاری کنید تا فرد یا افراد خاصی قادر نباشند تا استوری شما را ببینند، امکان این کار وجود دارد. استوریز اینستاگرام به گونه‌ای طراحی شده تا در صورت تمایل بتوانید استوری خود را از دیدگاه بعضی کاربران پنهان کنید. برای این کار مطابق مراحل زیر عمل کنید:

 • به استوری خود مراجعه کنید
 •  آیکون سه نقطه را لمس کنید.

پنهان کردن استوری

 • گزینه‌ی “Story Settings” را لمس کنید.

پنهان کردن استوری

 • حالا گزینه‌ی “Hide My Story from” را انتخاب کنید.

پنهان کردن استوری

 • اکانت فرد یا افرادی که تمایل ندارید تا استوری شما را مشاهده کنند انتخاب کنید.
 • گزینه‌ی “تیک” را انتخاب نمایید.

پنهان کردن استوری

با انجام این مراحل، استوری شما از دید افرادی که انتخاب کرده‌اید، پنهان می‌ماند. شما هر زمان که بخواهی می‌توانید این افراد را به لیست افراد قابل اعتماد خودتان که قادر به مشاهده‌ی استوری شما هستند اضافه کنید. به این ترتیب که باید به همین بخش مراجعه کرده، و با لمس دایره‌ی موجود کنار عکس پروفایل این افراد، می‌توانید آن‌ها را به لیست افرادی که قادرند استوری شما را مشاهده کنند، بازگردانید.

آیا ما می‌توانیم تعیین کنیم که چه افرادی قادر به ارسال پیام به استوری اینستاگرام ما باشند؟

تنظیمات بخش استوریز اینستاگرام به گونه‌ای تنظیم شده است که هر فردی که داستان اینستاگرامی شما را مشاهده می‌کند، قادر است پیام متنی یا تصویری در پاسخ برای شما ارسال کند. اما شما با استفاده از تنظیمات بخش استوریز اینستاگرام می‌توانید شرایط خاصی را برای این بخش در نظر بگیرید. برای کنترل دقیق‌تر این بخش و تعریف محدودیت برای ارسال پیام، مراحل زیر را طی کنید:

 • به استوری مراجعه کنید.
 • نماد سه نقطه را لمس کنید.

تنظیمات استوری

 • بخش “Story Settings” را انتخاب کنید.

تنظیمات استوری

 • حال مطابق با میل خودتان محدودیت مورد نظر را از بین گزینه‌ها ارسال کنید.

تنظیمات استوری

جمع‌بندی:

ما در این مقاله سعی کردیم تا ویژگی‌های کاربردی بخش استوریز اینستاگرام را برای شما روشن و واضح توضیح دهیم و به سوالات متداول شما در زمینه‌ی استوری گذاشتن در اینستاگرام پاسخ دهیم. نکته‌ی قابل توجه این است که پست‌هایی که شما از طریق استوریز اینستاگرام با بقیه به اشتراک می‌گذارید، فقط به مدت ۲۴ ساعت اعتبار دارند و بعد منقضی می‌شوند.

امیدوارم از خواندن مقاله لذت برده باشید…:)

 

 

عکس های پروفایل عاشقانه افکتینو

دیدگاه

نام و نام خانوادگی خود را وارد نمایید

آدرس ایمیل خود را وارد نمایید

متن دیدگاه وارد نشده است

پست‌های مرتبط

پربازدیدترین مطالب

هوش هیجانی چیست؟ چگونه با ۱۰ ترفند هوش هیجانی خود را افزایش دهیم؟

چگونه شخصیتی کاریزماتیک داشته باشیم؟

اپلیکیشن هایی که زندگی شما را شادتر می کنند

چگونه شاد باشیم؟ مفهوم شادی برای شما چیست؟

۳۰ عکس جالب دنیا که برای اولین بار می‌بینید

معروف‌ترین هنرمندان زن و آثارشان، جایگاه زنان در هنر نقاشی

قدرت بیان تصاویر: آنچه کلمات از گفتن آن ناتوانند

تبلیغات تصویری: نقش تصاویر در تبلیغات چیست؟

۱۴ اشتباه در انتخاب عکس پروفایل که تصورات دیگران را تحت تاثیر قرار می دهد

روانشناسی عکس سلفی : از عکس پروفایل سلفی تا سلفی‌های خطرناک

جملات انگیزشی، جملات انگیزشی کوتاه و جملات موفقیت و شاد

عکس پروفایل خاص چه اهمیتی دارد؟

دانلود اپلیکیشن

عکس های خود را با افکتینو جادو کنید

notification close image

پروفایل ساز افکتینو