چگونه خشم خود را کنترل کنیم؟ 20 راهکار که مثل آب روی آتش آرامتان می‌کنند!

چگونه خشم خود را کنترل کنیم؟ ۲۰ راهکار که مثل آب روی آتش آرامتان می‌کنند!

فهرست مطالب

عصبانیت یکی از واکنش‌های طبیعی ما در مقابل اتفاقات روزمره‌ای است که بر خلاف میل ما رخ می‌دهد. هیچ لزومی ندارد که عصبانیت خود را پنهان کنید و از آن خجالت بکشید! از طرف دیگر لزومی هم ندارد با رفتارهای ناسالمی که در زمان عصبانیت از خود نشان می‌دهید؛ به دیگران آسیب برسانید! زمانی که به شدت عصبانی می‌شوید؛ بهتر است قبل از این که کسی شما را آرام کند؛ خودتان یاد بگیرید که خودتان را آرام کنید. ما در این مقاله قصد داریم ۲۰ راهکاری را ارائه دهیم که در زمان عصبانیت می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید و خودتان را آرام کنید تا بعدا از عواقب عصبانیتتان پشیمان نشوید و بتوانید مهار عصبانیت خود را به دست بگیرید! پس در ادامه این مقاله از وبلاگ افکتینو با ما همراه باشید!

خشم چیست؟

در تعریف خشم گفته‌اند که خشم یکی از احساسات ثانویه‌ی ماست. زیرا ما برای محافظت کردن از خودمان در مقابل دیگران به خشم متوسل می‌شویم. حال ممکن است بپرسید اگر خشم جز احساسات ثانویه است؛ پس احساسات اولیه چیستند؟ احساسات اولیه دقیقا همان احساساتی هستند که ما پیش از خشمگین شدن آن‌ها را تجربه می‌کنیم. احساس یاس، ترس یا ظلمی که از جانب دیگران به ما شده است باعث می‌شود برای محافظت کردن از خودمان، در مقابل این بی‌عدالتی و خطر، خشمگین شویم. پس از ‌خشم به عنوان یک سلاح ابزاری .استفاده می‌کنیم که به وسیله‌ی آن، خودی به دیگران نشان داده و قدرت‌نمایی کنیم

اما باید بدانیم که خشم هم یکی از احساسات اصلی ماست؛ که نه می‌توانیم آن را نادیده گرفته و پنهان کنیم و نه می‌توانیم آن را انکار کنیم. بلکه فقط باید آن را بپذیریم و بدانیم که چگونه باید با آن برخورد کنیم و کنار بیاییم.

عصبانیت معمولا موقعیتی را برای ما فراهم می‌کند تا بتوانیم از خودمان و مشکلاتی که در سر راهمان وجود دارند فرار کنیم. به همین دلیل شاید گاهی در اعماق وجودمان،از عصبانی شدن خوشحال باشیم! اما جالب است بدانید فرد در زمان عصبانیت نمی‌تواند به طور موثری عمل کند و همین موضوع ناراحتی او را بیشتر می‌کند. عصبانی شدن مثل این است که اجازه دهید یک ولتاژ بسیار قوی، برای مدتی از بدن شما عبور کند. عبور این ولتاژ قوی از بدنتان، ضررهای بسیاری برای شما به همراه دارد. افرادی که معمولا زود عصبانی می‌شوند و از هر بهانه‌ای برای تخلیه‌ی خشمشان استفاده می‌کنند؛ مجوز صدور فهرست بلندبالایی از بیماری‌ها را برای خودشان صادر می‌کنند! بیماری‌هایی از قبیل: بیماری‌های قلبی، انواع سردردها، بیماری‌های پوستی، انواع زخم‌‌ها و حتی حملات قلبی.

پس بسیار مهم است که در زمان عصبانیت بتوانیم احساسات خود را به بهترین نحو مدیریت کنیم تا آسیبی به خودمان و دیگران وارد نکنیم. در ادامه ۲۰ راه برای کنترل خشم را با هم بررسی می‌کنیم!

خشم چیست؟

۱٫ صحنه‌ی جرم را ترک کنید!

زمانی که در موقعیت بدی قرار گرفتید و احساس کردید هرلحظه بر احساس خشمتان اضافه می‌شود؛ بهترین کار این است که آن محل را ترک کنید! اگر امکانش وجود داشت، به فضای آزاد بروید و یک نفس عمیق بکشید و تا ۱۰ بشمارید. سپس یک لیوان آب خنک میل کنید و به اتاق جلسه‌تان بازگردید و سعی کنید از دید دیگری به ماجرا نگاه کنید. ممکن است این راهکار قدیمی شده باشد؛ اما مطمئن باشید هنوز هم تاثیرات معجزه‌آسایی دارد. اگر باور نمی‌کنید یکبار امتحانش کنید!

صحنه‌ی جرم را ترک کنید!

۲٫ خشمتان را با خودتان این طرف و آن طرف نبرید!

بعضی از ما عادت داریم زمانی که عصبانی می‌شویم، تا مدت‌ها خود را با احساس خشممان آزار می‌دهیم و زندگی را برای خودمان جهنم می‌کنیم. اگر مسئله‌ای شما را عصبانی می‌کند؛ در همان لحظه یا ساعت اول آن را با خودتان حل کنید. اگر شغلتان را دوست ندارید و علت عصبانیت شما سر کار رفتن است؛ قبل از آن که به خانه بروید و خودتان را با احساس خشمتان آزار دهید، به باشگاه یا کتابخانه بروید و سعی کنید این احساس را پشت سر بگذارید. با این کار نه تنها از نگه داشتن آن احساس آزاد می‌شوید؛ بلکه بقیه‌ی روز خود را نیز با فکر کردن به اتفاقاتی که در محل کار برایتان افتاده است، خراب نمی‌کنید! پس این بار امتحانش کنید! قول می‌دهم که به امتحان کردنش می‌ارزد!

۳٫ فهرستی از عواملی که باعث عصبانیت شما شده‌اند، تهیه کنید!

  • یک دفتر بردارید.
  • فهرستی از عواملی که باعث ایجاد این احساس در شما شده‌اند؛ را بنویسید.
  •  عواملی را که باعث تشدید عصبانیت شما شدند، فهرست کنید.
  • به وقایعی که در طول روز برایتان اتفاق افتاده فکر کنید و ببینید که واکنشی که مردم در مقابل عصبانیت شما داشته‌اند چه بوده است.
  • ببینید تا چه اندازه از این احساس خود و عواقب آن پشیمان هستید.
  • عواملی را که باعث فرونشستن خشم شما و آرام شدنتان هم شده‌اند، بنویسید.
  • به مدت یک هفته این کار را انجام دهید و نتایج را در اولین فرصت آزادتان در آخر هفته، تحلیل کنید.

قطعا پس از گذراندن این یک هفته و انجام دادن کارهای بالا، دید مناسبی برای مدیدریت احساس خشم خود پیدا می‌کنید! حتی اگر متوجه شدید این روش برای شما کارآمد و مفید است به مدت طولانی‌تری این کار را تکرار کنید.

فهرستی از عواملی که باعث عصبانیت شما شده‌اند، تهیه کنید!

۴٫ یاد بگیرید خودتان را آرام کنید!

در شرایطی که عصبانی می‌شوید و عصبانیت شما هر لحظه زیادتر می‌شود؛ سعی کنید در ذهن خود مکانی را تصور کنید که در آن‌جا احساس راحتی و خوشحالی می‌کنید. نفس‌های عمیق و طولانی بکشید و جمله‌ آرامش بخشی را با خودتان تکرار کنید و در عین حال تصور کنید در آن مکان حضور دارید. آنقدر این کار را انجام دهید تا حس کنید عصبانیت شما فروکش کرده است و توانسته‌اید مهار آن را به دست بگیرید و آن را مدیریت کنید. سپس یک نفس عمیق بکشید و به شرایط واقعی برگردید! مشاهده می‌کنید که بسیار آرام‌تر از قبلتان شده‌اید و بهتر می‌توانید کنترل عصبانیت خود را به دست بگیرید!

یاد بگیرید خودتان را آرام کنید!

 ۵٫ پیاده‌روی کنید!

ورزش کردن یکی از بهترین و موثرترین راهکارها در کنترل خشم است. زمانی که ورزش می‌کنید؛ مغز شما هورمون اندورفین را ترشح می‌کند، که باعث احساس شادی و رهایی شما می‌شود. پس این بار که عصبانی شدید و در موقعیت بدی قرار گرفتید به یک پیاده‌روی کوتاه بروید و با خودتان خلوت کنید. پیاده‌روی و قرار گرفتن در فضای آزاد، به شما کمک می‌کند ذهن خود را خلوت کنید و بتوانید واضح‌تر همه چیز را ببینید. پس از آن که حس کردید با عصبانیت خود کنار آمده‌اید و می‌توانید با موضوع مواجه شوید؛ به خانه برگردید و با ذهنی باز شرایط را مدیریت کرده و تصمیم نهاییتان را بگیرید!

پیاده‌روی کنید!

۶٫ در کلاسی که دوست دارید ثبت‌نام کنید!

سعی کنید در کلاسی که دوست دارید ثبت‌نام کنید؛ تا ضمن یاد گرفتن یک مهارت جدید بتوانید خشم و استرس خود را به شیوه‌ای مناسب، تخلیه کنید. ثبت‌نام در کلاس‌های رقص، زومبا یا هر ورزش دیگری به شما کمک می‌کند تا بتوانید خشم و استرس ناشی از شرایط زندگیتان را در یک محیط شاد و مثبت تخلیه کنید. پس همین فردا، یک کلاس جدید را پیدا کنید و در آن ثبت‌نام کنید. هزینه‌ی آن کلاس بیشتر از هزینه‌هایی که باید برای دوا و درمان ناشی از عصبانیتتان صرف کنید؛ نیست! پس برای مهار این حس و یافتن راه‌هایی برای کنترل آن اصلا خساست به خرج ندهید!

در کلاسی که دوست دارید ثبت‌نام کنید!

۷٫ واقع‌بین باشید!

اگر فرد منفی‌نگری هستید، احتمالا با هر اتفاق یا حادثه‌ی کوچکی که برایتان رخ می‌دهد؛ زود عصبانی می‌شوید و از کوره درمی‌روید. تجربه ثابت کرده است که هرچه میزان منفی‌نگری شما نسبت به حوادث بیشتر باشد؛ به مراتب اتفاقات بدتری هم برایتان رخ خواهد داد! پس سعی کنید دیدتان را نسبت به دنیا تغییر دهید و به جای منفی‌نگری کمی مثبت‌تر یا حتی واقعی‌تر به مسائل نگاه کنید. مثلا اگر اتفاق بدی برای شما رخ داد؛ به جای این که بگویید:” وای همه چیز خراب شد!” به خودتان بگویید:” درست است که اتفاق بدی افتاده است؛ اما من می‌توانم آن را مدیریت کرده و از پس این شرایط بریبایم!” وقتی این گونه به مسائل نگاه می‌کنید؛ می‌بینید آن اتفاق آن قدرها هم که فکر می‌کردید، ترسناک نبوده و دلیلی برای عصبانی شدن راجع به آن وجود ندارد. به این ترتیب با واقع‌نگری کنترل حوادث زندگی و همچنین عصبانیت خود را در دست می‌گیرید.

ما در مقاله‌های قبلی در وبلاگ افکتینو درباره‌ی مثبت‌نگری و فواید آن صحبت کرده‌ایم که در صورت تمایل می‌توانید به آن‌ها مراجعه کنید.

واقع‌بین باشید!

۸٫ به یک خاطره‌ی بامزه فکر کنید!

زمانی که یک روز سخت را پشت سر گذاشته باشید؛ هر اتفاق کوچکی ممکن است باعث شود از شدت عصبانیت منفجر شوید. حتی اتفاقات کوچکی مثل یک مهمان سرزده یا سوختن شام یا فرزندتان که اصرار دارد به او دیکته بگویید. برای این که در این شرایط بتوانید مدیریت خشم خود را به دست بگیرید؛ سعی کنید به یک خاطره‌ی بامزه که با دوستان یا خانواده‌تان آن را ساخته‌اید فکر کنید. فکر کردن به یک موضوع خنده‌دار و خوشایند در انتهای روز یا زمانی که خشم یا اضطراب دارید؛ فشار زیادی را از روی دوش شما برمی‌دارد و باعث می‌شود احساس بهتری نسبت به زندگی و محیط اطرافتان داشته باشید. همچنین باید در لحظه‌ای که عصبانیت به سزاغتان می‌آید، به خود یادآوری کنید که دلیل عصبانیت شما گذراست و در چند ساعت آینده اصلا برایتان مهم نخواهد بود! بدین ترتیب راحت‌تر می‌توانید آن را را کنترل کنید.

به یک خاطره‌ی بامزه فکر کنید!

۹٫ درباره‌ی احساستان با بقیه حرف بزنید!

سعی کنید درباره‌ی دلایل عصبانیتتان با دیگران حرف بزنید. اگر هر روز از دست همسرتان عصبانی می‌شوید؛ چرا که همیشه همه چیز را نامرتب می‌کند و هیچ کمکی به شما در جمع کردن وسایل نمی‌کند؛ بنشینید و با او صحبت کنید. با لحنی آرام و منطقی به او بگویید که هر روز مرتب کردن خانه، شما را خسته و عصبی می‌کند و بهتر است تقسیم وظایف کنید و هر روز یک نفر خانه را مرتب کند. این کار، به مراتب موثرتر از زمانی است که شما سعی کنید با به راه انداختن یک دعوای حسابی، به هدفتان برسید. وقتی که دلایل عصبانیتتان را برای افراد تشریح می‌کنید؛ آن‌ها هم سعی می‌کنند به جای عصبانی کردن شما، به شما کمک کنند تا بتوانید با یکدیگر بهتر کنار بیایید و از بروز جدال‌های بیهوده جلوگیری کنید.

درباره‌ی احساستان با بقیه حرف بزنید!

۱۰٫ کینه‌ای نباشید!

وقتتان را با نگه داشتن کینه‌های طولانی و قدیمی تلف نکنید. وقتی اتفاقی مدت‌ها پیش رخ داده است و دیگر نمی‌توانید آن را تغییر دهید؛ با عصبانی بودن فقط زندگی خود را روز به روز سخت‌تر می‌کنید. پس همین امروز تمام کینه‌های قدیمیتان را ببخشید و سعی کنید راه‌هایی را پیدا کنید که به وسیله‌ی آن‌ها بتونید شادتر و راحت‌تر زندگی کنید.

کینه‌ای نباشید!

۱۱٫ موسیقی گوش کنید!

اگر به خاطر ترافیک یا شلوغی خیابان‌ها، از مسیر رفت و آمد به محل کارتان متنفر هستید؛ هدفونتان را در گوشتان بگذارید و در طول مسیر به آلبوم موسیقی مورد علاقه‌تان گوش کنید. اگر از ورزش کردن بیزارید؛ یک آلبوم موسیقی شاد دانلود کنید و در طول ورزش کردنتان به آن گوش کنید. زمانی که مشغول کاری هستید که از انجام دادن آن زجر می‌کشید و زمان برایتان به کندی و با عصبانیت می‌گذرد به موسیقی گوش دهید. از این پس می‌بینید که انجام دادن آن کارها برایتان مانند گذشته سخت نیست و شاید حتی از انجام دادن آن‌ها لذت هم ببرید.

موسیقی گوش کنید!

۱۲٫ برای درمان عصبانیت خود به دنبال راه‌حل باشید!

عصبانیت هیچ‌گاه بهترین راه‌حل نبوده است. اگر به خاطر دلایل یکسان، مرتبا و هرروزه عصبانی می‌شوید؛ سعی کنید راه‌حلی برای درمان عصبانیتتان پیدا کنید. اگر از نامرتب بودن اتاق دختر نوجوانتان کلافه‌اید، در اتاقش را ببندید تا نبینید چه افتضاحی در اتاقش رخ داده است. اگر هر زمان که به همسرتان نیاز دارید، به او پیام می‌دهید و او جواب نمی‌دهد؛ این بار که به او نیاز داشتید با او تماس بگیرید. عصبانیت هیچ‌گاه بهترین راه‌حل برای مشکلاتتان نیست و بهتر است راه‌حل مناسب‌تری پیدا کنید. این گونه در آرامش بیشتری زندگی خواهید کرد. پس به دنبال راهی برای درمان عصبانیتتان باشید به جای این که روز به روز عصبی‌تر شوید!

برای درمان عصبانیتتان به دنبال راه‌حل باشید!

۱۳٫ از چیزهایی که شما را عصبانی می‌کند، بپرهیزید.

اگر صحبت کردن درباره‌ی محیط زیست یا سیاست شما را عصبانی می‌کند؛ زمانی که مردم راجع به این مسائل صحبت می‌کنند؛ مودبانه عذرخواهی کرده و محل را ترک کنید. اگر از بودن در مکان‌های شلوغ عصبی می‌شوید، تا حد امکان به این مکان‌ها نروید و کارهای واجب خود مثل خرید کردن را به زمان‌های خلوتی، ارجاع کنید. خلاصه این که عواملی را که آرامش شما را برهم می‌زند و باعث می‌شوند احساس عصبانیت کنید؛ از زندگیتان حذف کنید یا راه‌حلی برای آن‌ها، بیندیشید. به این ضورت زندگی، با آرامش بیشتری خودش را به شما، نشان خواهد داد.

۱۴٫ آلارم بگذارید!

اگر از بودن در محل کار عصبانی یا خسته می‌شوید در ساعت‌های مختلف کار، آلارم‌هایی را روی تلفن همراهتان تنظیم کنید. زمانی که آلارمتان به صدا درآمد، برای چند دقیقه کارتان را متوقف کنید و درباره‌ی احساساتتان فکر کنید و ببینید چه چیزی باعث عصبانیت و ناراحتی شما در زمان حال، شده است! دلیل آن را پیدا کنید و نگذارید برای بقیه‌ی روز شما را آزار دهند. اکثر عصبانیت‌های ما از مسائل حل نشده‌ای که در ذهنمان داریم و از آن‌ها رنج می‌بریم؛ نشات می‌گیرد. پس اگر این مسائل را برای خودمان حل کنیم دلیل‌های کمتری هم برای عصبانی شدن، پیدا می‌کنیم و زندگی بهتری خواهیم داشت.

آلارم بگذارید!

۱۵٫ از عطرهای آرامش بخش، استفاده کنید!

شاید باور این موضوع برایتان سخت باشد، اما تحقیقات نشان داده‌اند که در زمان عصبانیت اگر بوی آرامش‌بخشی به مشامتان بخورد، بهتر می‌توانید بر اعصابتان مسلط باشید و خود را آرام کنید. در حقیقت این بوی آرامش‌بخش، آرامش را به شما باز می‌گرداند و نوعی احساس راحتی و لذت به شما می‌دهد. در اتاقی که در آن احساس راحتی می‌کنید چند گل بگذارید تا زمانی که رایحه‌ی گل‌ها به مشامتان می‌رسد؛ احساس آرامش کنید و زود از کوره در نروید. همچنین سعی کنید تکه‌ای پارچه، که عطر محبوبتان را به آن زده‌اید، همیشه به همراه داشته باشید تا در مواقع حساس، با بوییدن آن احساس آرامش را به خود بازگردانید.

از عطرهای آرامش بخش، استفاده کنید!

۱۶٫ لبخند بزنید!

شاید خندیدن  آخرین کاری باشد که مردم در زمان عصبانیت دوست دارند به آن فکر کنند. شما هم شاید پیش خودتان فکر کنید لبخند زدن در زمان عصبانیت کاری به دور از عقل به نظر می‌آید؛ اما جالب است بدانید زمانی که شما لبخند می‌زنید اضطراب بدنتان کاهش می‌یابد؛ آن هم درست زمانی که مغزتان فریاد می‌زند که خشمتان را تخلیه کنید. در نتیجه، درست است که عصبانی می‌شوید؛ اما واکنش آرام‌تر و حساب شده‌تری نسبت به حالت عادی از خودتان نشان خواهید داد. زیرا بدنتان با لبخند زدن کمی از انرژی خود را تخلیه کرده و آرام‌تر شده است. پس لبخند بزنید؛ حتی زمانی که عصبانی هستید و هیچ دلیلی برای لبخند زدن پیدا نمی‌کنید!

لبخند بزنید!

۱۷٫ نرمش صبحگاهی را فراموش نکنید!

شاید صبح بیدار شدن برای اکثر ما سخت باشد. می‌دانم و این موضوع را درک می‌کنم. خود من صبح‌ها اصلا آدم خوش‌اخلاقی نیستم! در این شرایط، این که به شما توصیه کنم زمانی که بیدار شدید یک نرمش کوتاه انجام دهید؛ شاید مسخره به نظر بیاید. اما می‌خواهم به خودم این جرئت را بدهم و از شما درخواست کنم که صبح‌ها کمی نرمش کنید. این نرمش به شما کمک می‌کند تا زمانی را سر صبح، به خود اختصاص داده و از میزان عصبانیت درونیتان بکاهید! اگر باورتان نمی‌شود یک روز صبح این کار را انجام دهید و تاثیرش را ببینید.

۱۸٫ دور و برتان را ببینید!

اگر از قرار گرفتن در یک محیط تکراری مدام عصبی و خسته می‌شوید؛ محیط اطرافتان را عوض کنید! اگر می‌توانید به کلی آن مکان را ترک کرده و به جای جدیدی بروید؛ حتما این کار را بکنید. اگر این امکان را نداشتید، سعی کنید چیدمان وسایل یا دکوراسیون اتاق را تغییر داده و ببینید آیا تاثیر مطلوب را می‌گیرید یا خیر! از خود بپرسید آیا من افرادی را که در این محل حضور دارند، دوست دارم؟ آیا از کاری که انجام می‌دهم، لذت می‌برم؟ اگر پاسخ منفی بود، وقت آن است که به دنبال تغییرات باشید و با کمی تنوع، محیط اطرافتان را دوست داشتنی‌تر کنید.

دور و برتان را ببینید!

۱۹٫ یک پناهگاه امن برای خودتان پیدا کنید.

مکانی را پیدا کنید که بتوانید مدتی را در آن‌جا تنها باشید تا بتوانید با خودتان و موضوعی که باعث عصبانیتتان شده است کنار بیایید. سعی کنید این مکان جایی باشد که در آن، احساس راحتی کنید و آن‌جا را دوست داشته باشید. حتی اگر شرایط پیدا کردن یک مکان دوست داشتنی و راحت را نداشتید؛ جایی را پیدا کنید که بتوانید برای چند دقیقه تنها باشید. حتی اگر آن‌جا، دستشویی عمومی یا لابی محل کارتان (!) باشد. شما باید زمانی را تنها بگذارانید تا بتوانید مدیریت خشم خود را به دست بگیرید و راهی برای جلوگیری از آن پیدا کنید!

۲۰٫ با یک فرد قابل اعتماد صحبت کنید!

این که شما یاد بگیرید که چگونه باید با احساس خشم خود کنار بیایید و آن را کنترل کنید؛ مسئله‌ی مهمی است که نه تنها زندگی شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد، بلکه زندگی بسیاری از اطرافیان شما هم، تحت تاثیر عصبانیت شما قرار می‌گیرد. پس اگر از جمله افرادی هستید که با کنترل کردن خشمتان با مشکل رو به رو هستید و این موضوع یکی از معضل‌های زندگیتان شده است؛ بهتر است در این باره با یک فرد قابل اعتماد، مثل یک مشاور صحبت کنید و از او درخواست کمک کنید.

دور و برتان را ببینید!

نتیجه‌گیری

در این مقاله سعی کردیم عواملی را که به فرد کمک می‌کنند تا در زمان عصبانیت، احساسات حود را مدیریت کرده و خشم را کنترل کند؛ بیان کنیم. عصبانیت نیز مانند احساس خوشحالی، غم و خیلی از احساسات دیگری که در زندگی تجربه می‌کنیم؛ یکی از بخش‌های جدا نشدنی زندگی ماست. ما نمی‌توانیم خشم را پنهان کنیم یا آن را نادیده بگیریم، زیرا با این کار به خودمان و اطرافیانمان صدمه می‌زنیم. لازم است که همه‌ی ما بدانیم که در زمان عصبانیت چگونه باید برخورد کنیم و چگونه عصبانیت خود را کنترل کنیم تا نه احساسات درونیمان را سرکوب کنیم و نه با بیرون ریختن آن‌ها، باعث آسیب رسیدن به دیگران شویم و به احساسات آن‌ها صدمه بزنیم. حال شما به ما بگویید؛ شما در زمان عصبانیت چه کار می‌کنید تا آرامشتان را حفظ کنید؟ اصلا چه موضوعاتی باعث عصبانی شدن شما می‌شوند؟ آیا راه‌حلی برای جلوگیری از خشمتان پیدا کرده‌اید؟

 

 

دیدگاه

نام و نام خانوادگی خود را وارد نمایید

آدرس ایمیل خود را وارد نمایید

متن دیدگاه وارد نشده است

پست‌های مرتبط

پربازدیدترین مطالب

هوش هیجانی چیست؟ چگونه با ۱۰ ترفند هوش هیجانی خود را افزایش دهیم؟

چگونه شخصیتی کاریزماتیک داشته باشیم؟

اپلیکیشن هایی که زندگی شما را شادتر می کنند

چگونه شاد باشیم؟ مفهوم شادی برای شما چیست؟

۳۰ عکس جالب دنیا که برای اولین بار می‌بینید

معروف‌ترین هنرمندان زن و آثارشان، جایگاه زنان در هنر نقاشی

قدرت بیان تصاویر: آنچه کلمات از گفتن آن ناتوانند

تبلیغات تصویری: نقش تصاویر در تبلیغات چیست؟

۱۴ اشتباه در انتخاب عکس پروفایل که تصورات دیگران را تحت تاثیر قرار می دهد

روانشناسی عکس سلفی : از عکس پروفایل سلفی تا سلفی‌های خطرناک

جملات انگیزشی، جملات انگیزشی کوتاه و جملات موفقیت و شاد

عکس پروفایل خاص چه اهمیتی دارد؟

دانلود اپلیکیشن

عکس های خود را با افکتینو جادو کنید

notification close image

پروفایل ساز افکتینو