مقایسه نرم افزارهای کاهش حجم عکس و معرفی ابزارهای آنلاین

مقایسه نرم افزارهای کاهش حجم عکس و معرفی ابزارهای آنلاین

فهرست مطالب

مقایسه نرم‌افزارهای کاهش حجم عکس و معرفی ابزارهای آنلاین

با توجه به پیشرفت تکنولوژی و استفاده از دروبین‌های دیجیتال با کیفیت بالا برای عکاسی، عکس‌ها کیفیت بسیار بالایی دارند. هرچه کیفیت عکس‌های دیجیتال بالاتر می‌رود، حجم عکس‌ها نیز به مراتب بیشتر و بیشتر می‌شود. عکس‌هایی که حجم بالایی دارند برای به اشتراک‌گذاری و بارگذاری در اینترنت گزینه مناسبی نیستند. همچنین در صورتی که بخواهید عکسی را از طریق ایمیل ارسال نمایید به دلیل محدودیتی که در ارسال فایل دارید با مشکل مواجه می‌شوید و نیاز دارید که حجم عکس خود را کاهش دهید. مساله مهم این است که: چگونه حجم عکس کم کنیم؟ برای این‌که بتوانید بدون افت کیفیت، حجم عکس را کاهش دهید باید از نرم افزارهای کاهش حجم عکس استفاده کنید. علاوه بر این می‌توانید با استفاده از روش کاهش حجم عکس آنلاین، بدون نیاز به نصب نرم‌افزار و به راحتی حجم عکس‌های خود را کاهش دهید. برای آشنایی با نرم افزارهای کاهش حجم تصاویر با افکتینو همراه باشید.

نرم افزار کاهش حجم عکس Fotosizer

Fotosizer نرم افزار کاهش حجم عکس، تغییر سایز عکس در کامپیوتر، کاهش حجم عکس بدون افت کیفیت

با استفاده از نرم افزار Fotosizer که نوعی برنامه كم كردن حجم عکس برای کامپیوتر است، می‌توانید حجم عکس را بدون افت کیفیت کاهش دهید. این نرم‌افزار حدود ۳ مگابیت حجم دارد و نرم افزار کاهش حجم عکس به صورت گروهی است به‌طوریکه نیاز نیست حجم عکس‌ها را تک‌تک و به‌صورت جداگانه تغییر دهید. این موضوع، یکی از مزیت‌های این نرم‌افزار نسبت به سایر نرم‌افزارهای تغییر حجم عکس به‌حساب می‌آید. برنامه کم کردن حجم عکس برای کامپیوتر Fotosizer را به‌راحتی می‌توانید از اینترنت دانلود و بر روی کامپیوتر خود نصب کنید. با نصب این نرم‌افزار سرعت انتشار عکس‌ها در شبکه‌های اجتماعی نیز به میزان قابل توجهی افزایش می‌یابد. یکی از ویژگی‌های جالب این نرم‌افزار این است که می‌توانید نسخه اصلی و اولیه عکس را با نسخه ویرایش شده، در کنار هم قرار دهید و کیفیت دو عکس را با هم مقایسه کنید. عکس غمگین

نرم‌افزار JPEG Imager

نرم افزار کاهش حجم عکس برنامه كم كردن حجم عکس برای کامپیوتر،همچنین با استفاده ار نرم‌افزار JPEG Imager می‌توانید میزان نور، شفافیت و سایز عکس را تغییر دهید و همزمان با تغییر این پارامترها بلافاصله نتیجه تغییرات خود را ببینید.

با دانلود نرم افزار كم كردن حجم تصاوير برای کامپیوتر JPEG Imager و کاهش حجم عکس بدون افت کیفیت، عکس‌ها برای قرار گرفتن در وب‌سایت بهینه می‌شوند. با استفاده از این نرم‌افزار سایز عکس‌ها را هم می‌توانید به راحتی تغییر دهید. JPEG Imager همان‌طور که از اسمش نیز مشخص است نرم افزار کاهش حجم jpg و همچنین برای کاهش حجم عکس png به‌کار می‌رود و فقط این دو فرمت عکس را پشتیبانی می‌کند.همچنین با استفاده ار نرم‌افزار JPEG Imager می‌توانید میزان نور، شفافیت و سایز عکس را تغییر دهید و همزمان با تغییر این پارامترها بلافاصله نتیجه تغییرات خود را ببینید.

نرم‌افزار JPEG Image در واقع برنامه كم كردن حجم عکس برای کامپیوتر است و امکان کاهش حجم عکس در ویندوز ۸ و همچنین کاهش حجم عکس در ویندوز ۱۰ را برای کاربران این دو سیستم عامل جدید، فراهم می‌کند. یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های این نرم‌افزار این است که امکان نمایش نسخه اولیه عکس را در کنار نسخه ویرایش شده، به‌صورت دو صفحه در کنار هم فراهم می‌کند که در این صورت می‌توان دو عکس را با هم مقایسه کرد. پروفایل عاشقانه

نرم‌افزار کاهش حجم عکس بدون افت کیفیت Black Bird Image Optimizer 1 Windows

 

با دانلود نرم افزار كم كردن حجم تصاوير برای کامپیوتر Black Bird Image Optimizer 1 Windows، حجم عکس‌ها به صورت بهینه کاهش می‌یابد. این نرم‌افزار برای کاهش حجم عکس در ویندوز ۱۰، کاهش حجم عکس در ویندوز ۸ و ۷ کاربرد دارد.

نرم‌افزار Black Bird Image Optimizer 1 Windows با استفاده از الگوریتم‌های کاملا به‌روز و حرفه‌ای، حجم عکس‌ها را با حفظ ساختار کلی آن کاهش می‌دهد. در طراحی این نرم‌افزار از چند الگوریتم مهم استفاده شده است که قبل از شروع به ویرایش، ابتدا عکس بررسی و آزمایش‌هایی روی آن انجام می‌شود و با توجه به نوع و فرمت عکس بهینه‌ترین الگوریتم برای ویرایش عکس توسط نرم‌افزار انتخاب می‌شود.

با استفاده از این نرم‌افزار می‌توان کیفیت، کنتراست، روشنایی و میزان شفافیت عکس خروجی را به‌صورت دلخواه تنظیم کرد. این نرم‌افزار، نوعی نرم افزار کاهش حجم عکس به صورت گروهی است و در صورتی که تعداد عکس‌ها برای ویرایش زیاد باشد، استفاده از این نرم‌افزار توصیه می‌شود.

علاوه بر تغییر حجم، این نرم‌افزار برای تغییر سایز عکس در کامپیوتر نیز استفاده می‌شود و می‌تواند سایز عکس‌های شما را به میزان دلخواه تغییر دهد.

با استفاده از فتوشات چگونه حجم عکس کم کنیم؟

یکی از روش‌های کاهش حجم عکس بدون افت کیفیت، استفاده از نرم‌افزار حرفه‌ای ویرایش عکس فتوشاپ است.

همان‌طور که می‌دانید فتوشاپ یکی از کامل‌ترین و بهترین نرم‌افزارها در حوزه ویرایش عکس است و به همین میزان نیز استفاده از آن پیچیدگی بالایی هم دارد. اما سوالی که در استفاده از فتوشاپ پیش می‌آید این است که چگونه حجم عکس کم کنیم که در ادامه روش کاهش حجم عکس بدون افت کیفیت در فتوشاپ را آموزش خواهیم داد.

برای تغییر سایز عکس بدون افت کیفیت در فتوشاپ، قبل از هر کاری باید عکس مورد نظر خود را که می‌خواهید تغییرات داشته باشد، در فتوشاپ باز کنید. بعد از این‌که عکس در فتوشاپ باز شد، از منوی بالا وارد گزینه File شوید و بر روی گزینه Save for web کلیک کنید.

در صفحه‌ای که باز می‌شود، نسخه‌ای از عکس نمایش داده می‌شود که حجم آن کاهش یاقته است در واقع کاهش حجم عکس بدون افت کیفیت در فتوشاپ اتفاق می‌افتد. در این قسمت گزینه‌ای به نام Quality نیز وجود دارد که با کاهش عدد مربوط به آن می‌توانید حجم عکس را تا هر اندازه که لازم است تغییر دهید. پروفایل شاد

عکس‌های با این فرمت بیشتر برای بارگذاری در وب‌سایت مناسب هستند؛ چراکه به نسبت کیفیتی که دارند، حجم پایینی دارند و به راحتی قابل بارگذاری در وب‌سایت هستند.

Me GUI: نرم افزار کاهش حجم فیلم

یکی از نرم‌افزارهای کاربردی در این زمینه، نرم‌افزار Me GUI است. تغییر سایز عکس اندرویدMe GUI نرم افزار کاهش حجم فیلم بدون افت کیفیت است.

یکی از دغدغه‌های اصلی کاربران در فضای اینترنت و شبکه‌های مجازی مشکلات مربوط به ارسال فیلم‌های با حجم بالا است. فیلم‌هایی که کیفیت بالایی دارند به مراتب حجم‌های بسیار بالاتری نسبت به عکس‌ها دارند و ارسال آن‌ها نیز زمانبرتر و گاهی هم اصلا امکان پذیر نیست.

یکی از نرم‌افزارهای کاربردی در این زمینه، نرم‌افزار Me GUI است. Me GUI نرم افزار کاهش حجم فیلم بدون افت کیفیت است.

این نرم‌افزار بیشتر مناسب کاربران حرفه‌ای است و تنظیمات و گزینه‌های زیادی را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد. با استفاده از این نرم‌افزار می‌توانید دقیق‌ترین جزئیات مانند کدک صدا و تصویر را نیز تنظیم کنید. نرم‌افزار Me GUI برای ریپ کردن DVD نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

Xilisoft Video Converter: نرم افزار کاهش حجم فیلم

این نرم‌افزار یکی از نرم‌افزارهای حرفه‌ای در زمینه کاهش حجم فیلم است. البته قابلیت نرم‌افزار فقط در این مورد خاص خلاصه نمی‌شود و قابلیت‌های کاربردی دیگری نیز دارد. با استفاده از این نرم‌افزار می‌توانید فرمت‌های مختلف ویدیوها را به هم تبدیل کنید. همچنین امکان افکت‌گذاری و نوشتن متن و قرار دادن لوگوی یا تصویر خاص روی ویدیو مورد نظر وجود دارد.

با استفاده از نرم‌افزار Xilisoft Video Converter، می‌توانید رزولیشین فیلم را تغییر دهید و به عدد خود برسانید. در این نرم ‌افزار می‌توانید با توجه به دستگاهی که می‌خواهید فیلم شما در آن نمایش داده شود فرمت مورد نظر خود را انتخاب کنید.

Optimizilla: کاهش حجم عکس آنلاین

Optimizilla ابزاری برای کاهش حجم عکس بدون افت کیفیت آنلاین و کاملا رایگان است.

Optimizilla ابزاری برای کاهش حجم عکس بدون افت کیفیت آنلاین و کاملا رایگان است. به کمک این ابزار به‎‌راحتی می‌توانید حجم عکس‌های خود را بدون نگرانی از افت کیفیت آن، کاهش دهید.

برای استفاده از Optimizilla باید ابتدا وارد وب‌سایت imagecompressor.com شوید. در این وب‌سایت شما می‌توانید زبان را که به صورت پیش‌فرض انگلیسی است، تغییر دهید.در قست پایین وب‌سایت دکمه‌ای به‌نام UPLOAD FILES قرار دارد که با زدن آن می‌توانید عکس مورد نظر خود را انتخاب و برای کاهش حجم عکس، آن را در وب‌سایت بارگذاری کنید.بعد از اینکه عکس مورد خود را در وب‌سایت بارگذاری کردید، می‌توانید عدد مربوط به Quality را تغییر دهید که در این صورت همزمان با تغییر Quality حجم عکس را نیز به شما نشان می‌دهد. عکس اصلی نیز در کنار عکس ویرایش شده به صورت صفحه‌به‌صفحه قرار دارد که با تغییر سایز و فرمت عکس آنلاین، می‌توانید آن را همزمان با نسخه اولیه و اصلی عکس مقایسه کنید. بر خلاف تصور عموم این نرم‌افزار صرفا برای کاهش حجم عکس png آنلاین نیست، بلکه برای کاهش حجم فایل jpg، نیز کاربرد دارد.

tinypng.com، وب‌سایت کاهش حجم عکس بدون افت کیفیت آنلاین

بهتر است در میان ابزارهای تغییر سایز و فرمت عکس آنلاین، سری هم به وب‌سایت tinypng.com بزنید. در این وب‌سایت می‌توانید تا بیست عکس، با حداکثر سایز ۵ مگابایت برای  هر عکس، بارگذاری کنید.این وب سایت علاوه بر کاهش حجم فایل jpg، برای کاهش حجم عکس png آنلاین نیز کارد دارد و کلا این دو فرمت را پشتیبانی می‌کند.

کاهش حجم عکس در اندروید با Photo & Picture Resizer

گاهی ممکن است برایتان پیش آمده باشد که عکسی را با گوشی اندروید خود گرفته باشید که حجم بالایی داشته باشد و به این موضوع فک کنید که چطور حجم عکس را کاهش دهیم؟ در این صورت به نرم‌افزارهای کاهش حجم عکس در اندروید نیاز دارید تا بتوانید حجم عکس خود را کم و به آسانی آن را ارسال کنید.

Photo & Picture Resizer نرم افزار کاهش حجم عکس اندروید است که توسط استودیوی furluner apps طراحی و توسعه داده شده است. مساله مهم این که چگونه سایز عکس را تغییر دهیم؟ با استفاده از این نرم‌افزار به راحتی و با چند کلیک ساده می‌توان به تغییر سایز عکس اندرویدی دست یافت.

نرم افزار کاهش حجم عکس اندروید Photo & Picture Resizer این قابلیت را دارد که عکس‌ها را به صورت گروهی تغییر دهد و همچنین با تغییر سایز و حجم عکس‌ها کیفیت آن‌ها هیچ تغییری نمی‌کند و حتی نرم‌افزار این قابلیت را دارد که نسخه اصلی و ویرایش شده را با هم مقایسه کنید و به‌راحتی متوجه عدم تغییر کیفیت در عکس‌ها شوید. با وجود این‌که این نرم‌افزار قابلیت‌های کاربردی زیادی دارد، روش کار با آن بسیار ساده است.

با تغییر سایز عکس اندرویدی و کاهش حجم آن می‌توان لذت ارسال آسان عکس در شبکه‌های اجتماعی را بچشید.

کاهش حجم عکس اسکن شده در Paint

در بیشتر مواقع لازم است اسناد و مدارک خود را برای ارسال به یک موسسه یا دانشگاه و… اسکن کنید تا بتوانید به‌راحتی آن را ارسال نمایید. فایل‌های اسکن شده نیز با توجه به دستگاهی که اسکن شده‌اند، ممکن است حجم بالایی داشته باشند.

آسان‌ترین راه برای کاهش حجم عکس اسکن شده، استفاده از نرم‌افزار Paint است که به صورت پیش‌فرض در ویندوز قابل دسترس است و نیاز به نصب ندارد.

نحوه تغییر سایز عکس اسکن شده در Paint به این صورت است که ابتدا باید عکس اسکن شده را در این نرم‌افزار باز کنید. در تب Home، گزینه‌‌ای به‌نام Resize وجود دارد، بر روی آن کلیک کنید در صفحه باز شده سایز عکس اسکن شده را می‌توانید ببینید. با تغییر هر کدام از آیتم‌های مربوط به طول یا عرض، گزینه دیگر به صورت اتوماتیک تغییر می‌کنید و به‌راحتی حجم عکس پایین می‌آید.

با انجام مراحل ذکر شده در بالا خواهید دید که نحوه تغییر سایز عکس اسکن شده در Paint بسیار آسان ست.

Image Size: نرم افزار کاهش حجم عکس آیفون

برای کاهش حجم عکس در ایفون، نرم‌افزار Image Size گزینه بسیار مناسبی است. این نرم‌افزار مناسب گوشی‌های آیفون است. گوشی‌های آیفون با توجه به کیفیت بالای دوربینی که دارند، عکس‌های با کیفیت‌تر و به مراتب با حجم بالاتری می‌گیرند که این موضوع باعث بوجود آمدن مشکلاتی در ارسال عکس می‌شود.

برای حل این مشکل باید بتوان حجم عکس را بدون افت در کیفیت آن کاهش داد. نرم‌افزار Image Size این‌کار را به‌راحتی انجام می‌دهد. این نرم‌افزار می‌تواند تصایری در حدود ۵ مگابایت را تا حجم حداقل ۱۰۰ کیلوبایت پایین بیاورد.

نکته مهمی که در استفاده از این نرم‌افزار وجود دارد رابط کاربری ساده آن است، به‌طوری که به‌راحتی می‌توانید عکس را از گالری گوشی خود فراخوانی کنید یا در لحظه توسط دوربین موبایل‌تان عکس بگیرید، با انجام این‌کار بلافاصله قادر به مشاهده حجم عکس در آیفون خود خواهید بود که چند گزینه به شما پیشنهاد می‌شود تا از بین آن‌ها بتوانید حجم دلخواه خود را انتخاب کنید.

با استفاده از این نرم‌افزار شما قادر به تغییر سایز عکس در آیفون به دلخواه خودتان نخواهید بود بلکه نرم‌افزار با توجه به نوع عکس و کیفیت عکس شما گزینه‌های مناسب را پیشنهاد می‌دهد. گوگل فوتو

PNGGauntlet 3.1.2 Final، نرم افزار کاهش حجم عکس png

یکی از مزیت‌های نرم افزار کاهش حجم عکس png، PNGGauntlet 3.1.2 Final، این است که بدون ذره‌ای افت کیفیت، می‌توانید حجم عکس‌ها را تا حداقل دو برابر و حداکثر 6 برابر کاهش دهید.

یکی از محبوب‌ترین و پرکاربردترین فرمت‌های عکس، فرمت png است. مهم‌ترین دلیل محبوبت این فرمت، حجم کم عکس‌ها است. با وجود این‌که عکس‌های png حجم کمتری به نسبت سایر فرمت‌ها دارند ولی گاهی نیاز است که حجم آن‌ها نیز بنا به نوع استفاده کم شود.

PNGGauntlet 3.1.2 Final، همان‌طور از اسمش نیز مشخص است، نرم افزار کاهش حجم عکس png است. این نرم‌افزار با فشرده کردن عکس‌های png، حجم آن‌ها را به میزان قابل ملاحظه‌ای کاهش می‌دهد. یکی از مزیت‌های نرم افزار کاهش حجم عکس png، PNGGauntlet 3.1.2 Final، این است که بدون ذره‌ای افت کیفیت، می‌توانید حجم عکس‌ها را تا حداقل دو برابر و حداکثر ۶ برابر کاهش دهید.

انتخاب عکس پروفایل

دیدگاه

نام و نام خانوادگی خود را وارد نمایید

آدرس ایمیل خود را وارد نمایید

متن دیدگاه وارد نشده است

پست‌های مرتبط

پربازدیدترین مطالب

هوش هیجانی چیست؟ چگونه با ۱۰ ترفند هوش هیجانی خود را افزایش دهیم؟

چگونه شخصیتی کاریزماتیک داشته باشیم؟

اپلیکیشن هایی که زندگی شما را شادتر می کنند

چگونه شاد باشیم؟ مفهوم شادی برای شما چیست؟

۳۰ عکس جالب دنیا که برای اولین بار می‌بینید

معروف‌ترین هنرمندان زن و آثارشان، جایگاه زنان در هنر نقاشی

قدرت بیان تصاویر: آنچه کلمات از گفتن آن ناتوانند

تبلیغات تصویری: نقش تصاویر در تبلیغات چیست؟

۱۴ اشتباه در انتخاب عکس پروفایل که تصورات دیگران را تحت تاثیر قرار می دهد

روانشناسی عکس سلفی : از عکس پروفایل سلفی تا سلفی‌های خطرناک

جملات انگیزشی، جملات انگیزشی کوتاه و جملات موفقیت و شاد

عکس پروفایل خاص چه اهمیتی دارد؟

دانلود اپلیکیشن

عکس های خود را با افکتینو جادو کنید

notification close image

پروفایل ساز افکتینو