چگونه شخصیتی کاریزماتیک داشته باشیم؟

چگونه شخصیتی کاریزماتیک داشته باشیم؟

فهرست مطالب

حتما تا به حال کلمه‌ی کاریزما بارها به گوشتان خورده است! آیا می‌دانید معنی این کلمه چیست؟

بسیاری از ما معنای دقیق کلمه‌ی کاریزما را نمی‌دانیم! شاید بتوانیم کاریزما را جز ویژگی‌های مرموز یک شخص دسته بندی کنیم زیرا زمانی که می‌گوییم فلانی کاریزما دارد نمی‌توانیم دقیقا بیان کنیم که فلانی “چه چیزی” دارد. تنها چیزی که می‌دانیم این است که این واژه یک صفت مثبت است و اگر به کسی این صفت را نسبت دهیم می‌دانیم که ناراحت نمی‌شود و استقبال هم می‌کند! این دسته از افراد جذابیت خاصی در شخصیتشان دارند و زمانی که با آن‌ها برخورد می‌کنید در همان برخورد اول این را می‌فهمید گویا مانند جواهری در بین جمع می‌درخشند و خود را از دیگران متمایز می‌کنند!

حالا خبر خوب این است که این افراد، با این ویژگی متولد نشده‌اند و به مرور این رفتارها را یاد گرفته‌اند! حال اگر می‌خواهید که شما هم راز و رمز داشتن یک شخصیت کاریزماتیک را یاد بگیرید در این مقاله از وبلاگ افکتینو با ما همراه باشید!

کاریزما چیست؟

حتما تا به حال برایتان پیش آمده است که در جمعی با فردی مواجه شدید و در همان نگاه اول جذب رفتار و حرکات او شدید و حس کردید که او مهم‌ترین فرد اتاق است! اصطلاحا می‌گویند چنین فردی شخصیتی جذاب دارد که می‌تواند در برخورد اول دیگران را با حرکات و رفتارش مجذوب خود کند و روی آن‌ها اثر بگذارد.

همه‌ی ما می‌توانیم بگوییم که کدام فرد جاذبه‌ی شخصیتی دارد و کدام ندارد! اما نمی‌توانیم تعریف دقیق و درستی از ویژگی این افراد را بیان کنیم.تنها نکته‌ی روشنی که از یک فرد دارای کاریزما به ذهنمان می‌آید این است که او می‌تواند دیگران را مجذوب خود کند و تاثیر خوبی روی آن‌ها بگذارد. عکس پروفایل

افراد دارای کاریزما چه ویژگی‌هایی دارند؟

شخصیت کاریزماتیک به زبان ساده

اگر به بیان ساده بخواهیم این پدیده را برایتان تعریف کنیم این است که افراد با بودن در کنار شما حس خوبی پیدا کنند و زمانی که شما با آن‌ها صحبت می‌کنید حس کنند مهم‌ترین فرد اتاق هستند.

یکی از تمرین‌های جالبی که می‌توانید انجام دهید تا این احساس را به بقیه‌ی افراد القا کنید این است که زمان صحبت با آن‌ها تمام توجهتان را به آن‌ها معطوف کنید و به جای این که تلاش کنید نشان دهید چقدر شوخ و با مزه و محترم هستید سعی کنید روی ویژگی‌های مثبت طرف مقابلتان تمرکز کرده و در بین صحبت‌هایتان از آن ویژگی‌ها تقدیر و تمجید کنید! با این حرکت به افراد القا می‌کنید که چقدر خوب و مقبول و دوست‌داشتنی هستند و زمانی که افراد این حس را از صحبت‌های شما می‌گیرند دوست دارند هرچه بیشتر در اطراف شما باشند تا آن حس بیشتر به آن‌ها منتقل شود و شما با این رفتار به طور غیر مستقیم به فرد مهمی در اتاق تبدیل می‌شوید!

چگونه کاریزمای شخصیتی داشته باشیم؟

معنی کاریزما به فارسی

برای دانستن معنی کاریزما به فارسی همانند بسیاری دیگر از کلمات انگلیسی باید به ادبیات کهن یونان و روم مراجعه کنیم. خاریس نام دختر(یا دخترانی) افسانه‌ایست که به عنوان نماد زیبایی و جذابیت شناخته می‌شدند. البته خود واژه‌ی charis به معنای جذابیت نبوده و معنای لطف خدایان را داشته است! اما بعدها خود این واژه با جذابیت مترادف شده است.

بنابراین اگر بخواهیم معنی این را کلمه به انگلیسی با توجه به ریشه‌ی لغوی آن حدس بزنیم باید به جذابیت فکر کنیم و فرض کنیم که شخصیت کاریزماتیک شخصیتی است که برای دیگران جذاب است!

کاریزما چیست؟

ویژگی افراد کاریزماتیک چیست؟

این سوالی است که شاید ذهن شما را هم به خود مشغول کرده باشد! حالا این افراد چه ویژگی‌های منحصر به فردی دارند که ما نداریم! و ما چگونه می‌توانیم شخصیتی کاریزماتیک داشته باشیم؟

ما با مطالعه و تحقیق در کتاب قوانین کاریزما نوشته‌ی کورت مونتنسن مطالب زیر را استخراج کرده‌ایم و چند راه‌کار کوچک را به شما ارائه کردیم تا بتوانیم شما را به هدفتان نزدیک‌تر کنیم!

۱- به خودتان اعتماد داشته باشید!

خودتان را دوست داشته باشید! زمانی که شما عاشق شخصیت خود باشید دیگران نیز عاشق شما می‌شوند!

  • همیشه سعی کنید مثبت‌نگر باشید و نیمه‌ی پر لیوان را ببینید! معمولا افراد مثبت‌نگر حس بهتری به بقیه‌ی افراد می‌دهند و مردم هم تمایل بیشتری برای هم‌صحبت شدن با آن‌ها دارند!
  • همه‌ی ما عیب و ایرادهایی داریم. هیچ انسانی کامل آفریده نشده است. عیب و ایراد‌های خودتان را بشناسید، آن‌ها را بپذیرید و دوستشان داشته باشید! آن‌ها بخشی از وجود شما هستند.
  • لازم نیست به محض اینکه وارد یک جمع می‌شوید شروع به صحبت از مشکلاتتان کنید! همه‌ی ما مشکلاتی داریم ولی دلمان نمی‌خواهد مشکلات یک فرد تازه وارد را هم بشنویم! زمانی که می‌خواهید وارد یک جمع جدید شوید مشکلاتتان را در گوشه‌ای پنهان کنید تا بعدا سر فرصت با خانواده و دوستان نزدیکتان درباره‌ی آن‌ها درد و دل کنید! به جای آن سعی کنید در هم‌صحبتی با بقیه از کلمات کاریزماتیک و تاثیرگذار استفاده کنید!

به خودتان اعتماد داشته باشید!

۲- داستان‌های جالب برای تعریف کردن داشته باشید!

” دنیا از اتم ساخته نشده است بلکه از داستان ساخته شده است!”

همه‌ی ما اتفاقات جالبی را در زندگیمان تجربه می‌کنیم که می‌توانیم از آن‌ها داستان‌های خوبی بسازیم و برای دیگران تعریف کنیم! سعی کنید برای ورود به یک جمع تازه وارد یک داستان جالب را آماده کنید تا با تعریف کردن آن نظر دیگران را به خودتان جلب کنید!

سعی کنید در صحبت کردن از حس شوخ طبعی ظریفی هم استفاده کنید! البته حواستان باشد که در شوخی کردن زیاده روی نکنید و کاری نکنید که دیگران از شوخی‌های شما معذب شوند! همیشه داشتن کمی حس طنز باعث می‌شود آدم‌ها جذاب‌تر از آنچه که هستند به نظر بیایند! همچنین استفاده از کلمات کاریزماتیک و تاثیر گذار را هم فراموش نکنید!

از اتفاقات دور و برتان خبر داشته باشید! مردم دوست دارند با آدم‌هایی ارتباط داشته باشند که از حوادث روز دنیا خبر دارند!

داستان‌گوی خوبی باشید!

۳- با زبان بدن، کاریزماتیک بودن شخصیت خود را نشان دهید!

زبان بدن شما معرف تعداد زیادی از ویژگی‌ها و نکات رفتاری شماست. طبق آمار ۵۵% از ارتباطات روزمره‌ی ما توسط زبان بدن پیش می‌رود! ما قبلا درباره‌ی زبان بدن در وبلاگ افکتینو مقاله‌ای منتشر کرده‌ایم که برای اطلاعات بیشتر می‌توانید آن را مطالعه کنید!

سعی کنید شخصیتی صمیمی و گرم داشته باشید؛ طوری‌که دیگران حس کنند به راحتی می‌توانند با شما ارتباط برقرار کنند.

زمانی که با یک فرد جدید روبه رو می‌شوید با او ارتباط چشمی برقرار کنید، دست بدهید و خودتان را با لبخند معرفی کنید! این کار شما در نگاه اول باعث می‌شود تصویر خوبی در ذهن طرف مقابل نقش ببندد!

کاریزما را با زبان بدن خود نشان دهید!

۴- دیگران را درگیر صحبت خود کنید!

با زیاد حرف زدن طرقف مقابلتان را کلافه نکنید و کاری نکنید که حوصله‌اش سر برود! اگر مکالمه‌ را به این شکل پیش ببرید طرف مقابلتان خیلی زود خسته می‌شود و مکالمه را ترک می‌کند. دیگران را نیز درگیر صحبت خود کنید! طوری با آن‌ها صحبت کنید و به حرف‌هایشان گوش دهید که حس کنند مهم‌ترین فرد اتاق هستند.

دیگران را درگیر صحبت خود کنید!

۵- شنونده‌ی خوبی باشید!

شما نمی‌توانید همه چیز را به خاطر بسپارید! این را می‌دانم و درک می‌کنم اما برای داشتن جاذبه‌ی شخصیتی لازم است تا بعضی از جزئیات کوچک را به خاطر بسپارید تا بتوانید طرف مقابلتان را تحت تاثیر قرار دهید!

مثلا خیلی مهم است که حتما نام طرف مقابلتان را یاد بگیرید! ما برای این‌که نام او یادتان بماند یک ترفند به شما یاد می‌دهیم:این دفعه اگر کسی خودش را به شما معرفی کرد همان موقع اسم او را به زبان بیاورید: مثلا” آقای محمودی از ملاقات با شما بسیار خوشوقتم!” سپس سعی کنید نام او را مرتب در مکالمه‌هایتان به کار ببرید تا هم اسمش یادتان بماند و هم این‌که توجه او را به خودتان جلب کنید!

تحقیقات نشان داده‌اند زمانی که شما در صحبت کردن با افراد مرتب نام آن‌ها را به زبان می‌آورید باعث می‌شوید که آن‌ها بیشتر به حرف‌های شما دقت کنند و علاقه‌ی بیشتری به موضوع پیدا کنند!

حواستان باشد که این اشتباهات را به هیچ عنوان مرتکب نشوید:

  • زمانی که مشغول صحبت با فردی هستید مرتب به دور و بر نگاه نکنید! حتی اگر در جست و جوی فرد مهم‌تری هستید تا با او گفت و گو داشته باشید به جای انجام دادن این حرکت غیرمحترمانه سعی کنید مکالمه را کوتاه و خلاصه کنید سپس به دنبال کارتان بروید!
  • گوشی خود را چک نکنید!
  •  مرتب به ساعت نگاه نکنید!

و…

این حرکات بسیار غیرمحترمانه است و تاثیر نامطلوبی روی طرف مقابل می‌گذارد!

شنونده‌ی خوبی باشید!

۶- خوب صحبت کردن را یاد بگیرید!

همه‌ی ما بلدیم که صحبت کنیم. اما تعداد خیلی کمی از ما خوب صحبت کردن را بلدند! یکی از ویژگی افراد کاریزماتیک این است که می‌دانند چگونه شفاف و متقاعد کننده صحبت کنند تا توجه و نظر دیگران را به خودشان جلب کنند! خبر خوب این است که این اصلا یک توانایی ذاتی نیست و کاملا اکتسابی است!

حالا اگر شما هم می‌خواهید خوب صحبت کردن را یاد بگیرید تمرین زیر را انجام دهید:

رو به روی آینه بایستید و با خودتان صحبت کنید.سعی کنید حرکات و رفتارهای نا به جای خود را اصلاح کرده و در صورت لزوم به خود تذکر و جریمه بدهید! پس از مدتی تاثیر شگفت انگیز این کار را در حرف زدنتان مشاهده می‌کنید!

خوب صحبت کردن را یاد بگیرید!

۷- خودتان را بشناسید!

یکی از بارزترین ویژگی‌ افراد کاریزماتیک این است که خودشان را خوب می‌شناسند و می‌دانند که در هر موقعیتی باید کدام رفتار را از خود نشان دهند تا جذاب‌تر به نظر بیایند!

برای مثال آن‌ها می‌دانند که موقع خندیدن چقدر باید دهانشان را باز کنند تا زیبا به نظر برسند! آن‌ها می‌دانند که زمانی که می‌خواهند کسی را متقاعد کنند باید چگونه به او نگاه کنند و از کدام تن صدایشان استفاده کنند! آن‌ها می‌دانند که زمانی که عصبانی یا ناراحت هستند چگونه باید این موضوع را نشان بدهند تا دیگران از آن‌ها حساب ببرند!

خلاصه‌ی کلام اینکه آنها خودشان هستند و خودشان را خوب می‌شناسند و سعی نمی‌کنند تا شبیه شخص دیگری شوند! افراد کاریزماتیک عاشق شخصیت خود هستند و حتی از نقاط ضعف خود هم به بهترین شکل استفاده‌ می‌کنند!

عکس پروفایل دخترانه

خودتان را بشناسید!

۸- عاشق زندگی باشید!

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی افراد کاریزماتیک این است که آن‌ها بمب انرژی مثبت هستند. آن‌ها به هر کجا که قدم می‌گذارند آن‌ جا را پر از گرما و روشنی می‌کنند و انرژی مثبت خودشان را به دیگران نیز منتقل می‌کنند! به همین دلیل است که دیگران بودن در کنار آن‌ها را دوست دارند و می‌خواهند زمان بیشتری را در کنارشان سپری کنند!

شما زمانی که به دیگران لبخند می‌زنید لبخند هم دریافت می‌کنید، زیرا همه‌ی ما انرژی آدم‌های اطرافمان را جذب می‌کنیم. به همین دلیل است که آدم‌هایی که عاشق زندگی هستند جاذبه‌ی شخصی دارند زیرا انرژی مثبت را در محیط اطراف خود پخش می‌کنند!

عاشق زندگی باشید!

۹- در انتظار بهترین‌ها باشید!

این دسته از افراد همیشه به دنبال بهترین‌ها هستند؛ آن‌ها ممکن است متوجه مشکلات و ناتوانی بقیه‌ی انسان‌ها در بعضی مسائل شوند اما همیشه آن‌ها را در بهترین حالت خود در نظر می‌گیرند و از آن‌ها انتظار بهترین‌ها را دارند.

شما وقتی روی کسی حساب باز می‌کنید و آن‌ها را به سمت توانایی‌های بالقوه‌شان سوق می‌دهید باعث می‌شوید که افراد حس بهتری نسبت به خودشان داشته باشند! در نتیجه آن‌ها حس بهتری به شما هم خواهند داشت!

در انتظار بهترین‌ها باشید

 

۱۰- بخشنده باشید!

باید یاد بگیرید که نباید از کسی انتظار داشته باشید که به شما سودی برساند! بلکه شما باید آن کسی باشید که چیزی به دیگران می‌بخشد.

مثلا برای هم‌صحبت شدن با یک آدم جدید مرتب به این موضوع فکر نکنید که این فرد چه منفعتی می‌تواند برای من داشته باشد و من چگونه می‌توانم از او استفاده کنم! بلکه به این فکر باشید که شما چه کمکی می‌توانید به او بکنید و چه حرف‌هایی بزنید تا باعث شوید او حس بهتری پیدا کند و به اصطلاح روزش را بسازید! اگر این طرز فکر را پیش بگیرید به طور غیر مستقیم آدم‌ها را جذب ملاحظه‌کاری و مهربانی خودتان می‌کنید!

حال انتخاب با خود شماست!

بخشنده باشید!

کاریزماتیک‌ترین افراد دنیا

حال در ادامه‌ی مقاله می‌خواهیم چند تن از کاریزماتیک‌ترین افراد دنیا را به شما معرفی کنیم که ببینید حقیقتا این افراد چه ویژگی خارق العاده‌ای داشته‌اند که بقیه از آن‌ها بی‌ب هره بودند!

۱- گاندی

حتما نام گاندی را بارها شنیده‌اید و آوازه‌ی کارها و شهرت جهانی‌اش به گوشتان خورده‌است! اما شاید ندانید که چه شده تا گاندی تبدیل به “گاندی” شده است! جالب است بدانید این فرد با چنین شهرت و محبوبیت جهانی در کودکی فردی بیمار و ضعیف بوده و عملکرد درسی متوسطی داشته است.او در بزرگسالی حرفه‌ی وکالت را انتخاب می‌کند و در آن زمینه مشغول به کار می‌شود اما به دلیل خلق و خوی خجالتی‌اش هیچ گاه نتوانست وکیل خوبی شود. تا این‌که یک روز برای وکالت در آفریقای جنوبی عازم سفر به این کشور می‌شود و با این‌که بلیت برای قسمت درجه یک قطار داشته سفید پوستی مانع از سوار شدن او به قطار می‌شود و جایش را می‌گیرد!

این اتفاق یک نقطه‌ی عطف در زندگی گاندی به شمار می‌آید زیرا پس از آن به مبارزه علیه تمام تبعیض‌های نژادی برمی‌خیزد و مقابل استعمار انگلستان می‌ایستد و مردم کشورش یعنی هند را هم به این کار ترغیب می‌کند!

گاندی - کاریزماتیک‌ترین افراد دنیا

۲- آدولف هیتلر

هیتلر در کودکی و نوجوانی توانایی برقراری ارتباط نزدیک و صمیمی با آدم‌های دیگر را نداشت، نمی‌توانست خودش را در جمع‌ها مطرح کند و در یحث‌های آن‌ها شرکت کند. افکار او پر از تعصب بودند! او در ۱۶ سالگی ترک تحصیل کرد و به وین رفت تا در آن‌جا به نقاشی بپردازد اما در این حرفه هم ناکام ماند! با وجود این شکست‌ها در همان دوران به حزب کارگران المان (که بعدها به حزب نازی تغییر نام داد پیوست) و توانست به رهبر این حزب تبدیل شود!

در آن زمان آلمان در جنگ جهانی اول شکست خورده بود و همه‌ی مردم در بدبختی و فقر و قحطی به سر می‌بردند. هیتلر به مردم وعده می‌داد که شما از نژاد آریایی و برتر و شایسته‌ی بهترین‌ها هستید! در نتیجه قدم به قدم با استراتژی و رهبری مناسب روز به روز وضعیت کشور و مردم را بهتر کرد!

جالب است بدانید که هیتلر بر خلاف تمام جنایت‌ها و کشتارهایی که انجام می‌داده رهبری مهربان و دلسوز برای مردمش بوده است!

هیتلر - کاریزماتیک‌ترین افراد دنیا

۳- نلسون ماندلا

نلسون ماندلا در خانواده‌ای سلطنتی از قبیله‌ی ثمبو در آفریقای جنوبی به دنیا آمد! اما در آن زمان این که در یک خانواده‌ی سلطنتی و با اصالت به دنیا آمده باشی یا در یک خانواده‌ی معمولی تفاوت چندانی نمی‌کرد زیرا در هر حال تو یک آفریقایی بودی و قوانین تیره‌ی نژاد پرستی بر زندگی‌ات حاکم بود! نلسون ماندلا در چنین شرایطی کودکی و نوجوانی را پشت سر گذاشت و وارد دانشگاه شد و از همان جا فعالیت‌های ضد نژاد پرستانه‌اش را آغاز کرد!

نلسون ماندلا ۲۸ سال از عمر خود را در زندان گذراند که بیشتر آن با اعمال شاقه همراه بود. اما در زندان مدرک حقوقش را گرفت و بیانیه‌های سیاسی فراوانی را به صورت پنهانی به بیرون از زندان می‌فرستاد و مردم را به مبارزه تشوق می‌کرد.

او در یکی از آخرین سخنرانی‌هایش گفت:”من خواهان جامعه‌ای آزاد و دموکراتیک هستم که در آن تمام افراد در صلح و صفا و با فرصت‌های برابر زندگی کنند. این رؤیایی است که من برای تعبیرشدن آن زندگی می‌کنم. اما اگر لازمه‌ی تعبیر این رؤیا مرگ باشد، با آغوش باز از آن استقبال خواهم کرد.»

نلسون ماندلا - کاریزماتیک‌ترین افراد دنیا

۴- ناپلئون بناپارت

جالب است بدانید که ناپلئون بناپارت -یکی از قدرتمندترین مردان تاریخ- اصلا جذابیت ظاهری خاصی نداشته است! او مردی با ۱۵۷ سانتی‌متر قد بوده و در کودکی به خاطر این‌که نمی‌توانسته درست حرف بزند مورد تمسخر اطرافیان قرار می‌گرفته است!

اما همین فرد در سن ۳۴ سالگی به چنان قدرت و نفوذی دست می‌یابد که امپراطور فرانسه می‌شود! دلیل اصلی قدرت و نفوذ او شخصیت جذاب او و درکی بوده که از وجود انسان داشته است.

او رهبری باهوش، بی‌باک و ملاحظه‌گر بوده که شخصیتی مثال‌زدنی داشته و هرکس با با او برخورد می‌کرد در همان نگاه اول شیفته‌اش می‌شد!

یکی از دلایل موفقیت ناپلئون بناپارت این بود که او به طور غریزی چیزهای زیادی درباره‌ی انسان‌ها می‌دانست. مثلا او می‌دانست که باید از انسان‌های خالص و زحمت‌کش به درستی قدردانی شود! از این رو در یکی از جنگ‌ها تمام غنائم به دست آمده را بین سربازان تقسیم کرد و چیزی برای خزانه بر نداشت! یا این‌که او می‌دانست که باید اعتماد کسانی را که پیرو او نبودند جلب کند از این رو زمانی که به یک کشور حمله می‌کرد و درگیری صورت می‌گرفت به مردم آن کشور اعلام می‌کرد که ما با شما هیچ مشکلی نداریم و قصد نداریم به شما آسیبی بزنیم بلکه مشکل ما با رهبران ستمگر شماست!

و تمام این عوامل و رفتارهای او باعث شده بودند تا شخصیتی جذاب داشته باشد و هر کس او را ببیند در همان برخورد اول شیفته‌ی او شود!

ناپلئون بناپارت - کاریزماتیک‌ترین افراد دنیا

۵- وینستون چرچیل

چرچیل از ابتدای دوره‌ی کودکی و نوجوانی شخصیتی گرم و پر شور داشت. او در یک خانواده‌ی معمولی از پدری انگلیسی و مادری آمریکایی به دنیا آمد و با این‌که وضعیت متوسطی در دروس داشت به دلیل جاذبه‌ی شخصیتی‌اش همیشه بچه‌ها را به دنبال خودش می‌کشاند و به نوعی رهبر آن‌ها بود.

چرچیل در بزرگ‌سالی وارد دنیای سیاست شد و به مقام صدر اعظمی بریتانیا رسید که مقام بسیار مهمی در آن دوران بود! چرچیل در ابتدا شخصیتی بسیار جنگ طلب و پرشور بود و در زمانی که بریتانیا سیاستی صلح طلبانه را در پیش گرفته بود با سران کشور مخالفت می‌کرد و آلمان نازی را خطری برای وقوع جنگ به حساب می‌آورد. که سرانجام پیشگویی‌های او به حقیقت پیوست و نازی‌ها تبدیل به یک تهدید جدی برای کشور شدند! در این وضعیت چرچیل به مقام نخست وزیری بریتانیا رسید و با سخنرانی‌ها و خطابه‌های پرشور مردم را دعوت به مقاومت و حفظ روحیه می‌کرد!

جالب است بدانید چرچیل با زیر دستانش رفتاری بد و بی‌ادبانه داشته اما با مردم خوب و مهربان بوده است! اما حتی زیر دستانش هم او را در نقش رهبر دوست می‌داشتند چون می‌دانستند که به نفع مردم کار می‌کند و به اصطلاح کارش درست است!

وینستون چرچیل - کاریزماتیک‌ترین افراد دنیا

 

نتیجه گیری

ما تمام این داستان‌ها را برای شما نقل کردیم تا بگوییم حتی مهم‌ترین و جذاب‌ترین افراد دنیا هم از ابتدا جاذبه‌ی شخصی نداشتند و این ویژگی اکتسابی را با توجه به نیازشان تلاش کردند و به دست آوردند! چه بسا حتی شخصیتی ضعیف داشتند اما توانستند خودشان را به یکی از قدرتمندترین و ماندگارترین شخصیت‌های تاریخ تبدیل کنند! پس شما هم اگر بخواهید می‌توانید شخصیتی جذاب داشته باشید! کافیست خوب چیزهایی که به شما گفتیم را یاد بگیرید و روی آن‌ها تمرین کنید!

امیدوارم از خواندن مقاله لذت برده باشید…:)

 

دیدگاه

نام و نام خانوادگی خود را وارد نمایید

آدرس ایمیل خود را وارد نمایید

متن دیدگاه وارد نشده است

پست‌های مرتبط

پربازدیدترین مطالب

هوش هیجانی چیست؟ چگونه با ۱۰ ترفند هوش هیجانی خود را افزایش دهیم؟

چگونه شخصیتی کاریزماتیک داشته باشیم؟

اپلیکیشن هایی که زندگی شما را شادتر می کنند

چگونه شاد باشیم؟ مفهوم شادی برای شما چیست؟

۳۰ عکس جالب دنیا که برای اولین بار می‌بینید

معروف‌ترین هنرمندان زن و آثارشان، جایگاه زنان در هنر نقاشی

قدرت بیان تصاویر: آنچه کلمات از گفتن آن ناتوانند

تبلیغات تصویری: نقش تصاویر در تبلیغات چیست؟

۱۴ اشتباه در انتخاب عکس پروفایل که تصورات دیگران را تحت تاثیر قرار می دهد

روانشناسی عکس سلفی : از عکس پروفایل سلفی تا سلفی‌های خطرناک

جملات انگیزشی، جملات انگیزشی کوتاه و جملات موفقیت و شاد

عکس پروفایل خاص چه اهمیتی دارد؟

دانلود اپلیکیشن

عکس های خود را با افکتینو جادو کنید

notification close image

پروفایل ساز افکتینو