چالش عکس ده سال پیش و امروز در اینستاگرام

چالش عکس ده سال پیش و امروز در اینستاگرام

فهرست مطالب

جدیدترین چالش اینستاگرام با مقایسه عکس‌های ده سال پیش

ایسنتاگرام یکی از شبکه‌های اجتماعی است که توانسته کاربران زیادی را در سراسر جهان به خود جذب کند. این شبکه اجتماعی موفق، به گونه‌ای طراحی شده است که کاربران بدون این که متوجه باشند ساعت‌ها در صفحه‌های شخصی دیگران می‌چرخند و گذر زمان را احساس  نمی‌کنند.

یکی از دلایلی که گذر زمان هیچ وقت در اینستاگرام به چشم نمی‌آید، عدم دسترسی به فایل دانلود ویدیوها و تصاویر است. در واقع، افراد به جای دانلود ویدیو و تصاویر و مشاهده آن‌ها در زمانی دیگر، مجبور هستند آن‌ها را در لحظه تماشا کنند.

تمامی کاربران اینستاگرام تمایل دارند تا افراد دیگر، بیشتر وقت خود را در صفحه آن‌ها بگذرانند؛ بنابراین برای رسیدن به این هدف و جذب مخاطب بیشتر دست به هر کاری می زنند. چالش یکی از کارهایی است که هرازگاهی در این شبکه اجتماعی به‌راه می‌افتد و افراد زیادی برای جذب فالور بیشتر اقدام به انجام این چالش‌ها و قرار دادن آن در صفحه شخصی خود می‌کنند.

شاید تاکنون چالش‌های زیادی را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کرده‌اید اما همچنان این سوال برایتان وجود دارد که چالش در اینستاگرام چیست؟

این پست از وبلاگ عکس افکتینو به تمامی سوالات شما درباره چالش پاسخ می‌دهد. شاید روزی خودتان اقدام به ایجاد چالش کنید و موجی به راه بیاندازید و از این طریق بتوانید در اینستاگرام مشهور شوید. پس مطالب این مقاله را حتماً تا پایان دنبال کنید.

انواع چالش اینستاگرامی

چالش یا به انگلیسی Challenge، به معنای دعوت به مبارزه یا به مبارزه طلبیدن است. این کلمه چندی است که به شکل‌های مختلف در شبکه‌های اجتماعی سر زبان‌ها افتاده است. از آنجایی که افراد زمان زیادی را در اینستاگرام می‌گذرانند، این شبکه اجتماعی ظرفیت بالایی برای به راه انداختن چالش دارد.

چالش اینستاگرامی مشهورتر از چالش در هر شبکه اجتماعی دیگری است. چالش‌ها به این شکل هستند که برخی افراد که فالورها و طرفداران زیادی دارند یا از افراد معروف و چهره‌های شناخته شده هستند، کاری را انجام می‌دهند و سایر افراد را به انجام آن کار دعوت می‌کنند؛ از این‌رو به آن چالش می‌گویند.

چالش‌های مختلفی در اینستاگرام به راه افتاده‌اند که برخی از آن‌ها، خوب هستند، مانند چالش «سنی دییرلر» در اینستاگرام که به معنای تو را می گویند، است. این چالش بیشتر مسئولین کشور را مدنظر داشت و خطاب به آن‌ها ایجاد شد. برخی از چالش‌های اینستاگرامی نیز خطرناک هستند، مانند چالش kiki که بسیاری از افراد جان خود را از دست دادند. این چالش در برخی کشورها توسط پلیس ممنوع و انجام آن نیز جرم محسوب اعلام شد.

اولین چالشی که وارد ایران شد، چالش سطل یخ بود که بازیگران زیادی این چالش را انجام دادند و بعد از خالی کردن یک سطل آب و یخ بر روی سر خود به بیماران ALS کمک کردند. این چالش اینستاگرام به این خاطر به راه افتاد که توجه همه به بیماران ALS و کمک به آن‌ها جلب شود.

برخی از چالش‌های اینستاگرامی نیز فقط جنبه تفریح و سرگرمی دارند و هدف خاصی از طراحی آن‌ها وجود ندارد، مانند چالش شیرجه‌رفتن در برف، چالش محتویات کیف، چالش مانکن، چالش عکس کارت ملی و چالش‌های زیادی که عده‌ای خواسته یا ناخواسته درگیر آن می‌شوند و آن را انجام می‌دهند. عکس های پروفایل افکتینو

چالش عکس ده سال پیش اینستاگرام

یکی از جدیدترین چالش اینستاگرام، چالش عکس ده سال پیش است. این چالش با اسم‌های مختلفی مانند چالش عکس ده ساله، از ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۹، چالش عکس ده سال پیش در بین کاربران شناخته می‌شود و تمامی این نام‌ها از شما می‌خواهند که عکس ده سال پیش را با امروزتان مقایسه کنید.

نگاه کردن به عکس ده سال پیش و مقایسه آن با عکس امروز برای درک آنچه که بر ما گذشته، ایده جالبی است. مانند همه چالش‌ها، مشخص نیست این چالش را چه کسی به راه انداخته است، تنها احتمالی که وجود دارد این است که شاید این چالش مربوط به facebook باشد؛ چرا که در facebook موضوعاتی مربوط به عکس‌های قدیمی و یادآوری خاطرات وجود دارد و علاوه بر این facebook در سال ۲۰۰۹ تاسیس شده است.

چالش عکس ده سال اینستاگرام، کمی تا قسمتی سیاسی

این چالش کمی چهره سیاسی به خود گرفته است و تعدادی از رهبران جهان نیز با این چالش همراه شده‌اند و عکس‌های مربوط به ده سال پیش خود را در اینستاگرام منتشر کرده‌اند.

۱-دونالد ترامپ رئیس جمهور کنونی آمریکا

دونالد ترامپ که در سال ۲۰۰۹ یکی از افراد موفق در حوزه تجارت در آمریکا بود و به عنوان رئیس جمهور انتخاب نشده بود. در سال ۲۰۱۹ سمت ریاست جمهوری این کشور را به عهده دارد.

چالش عکس ده سال اینستاگرام کمی سیاسی، عکس ده ساه قبل ترامپ احمق، افکتینو

۲-آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان

او در سال ۲۰۰۹ صدر اعظم آلمان بود و هم اکنون نیز سمت صدراعظمی در این کشور را به عهده دارد.

 چالش عکس ده سال اینستاگرام صدر ععظم آلمان مرکل

آموزش انتخاب ژست عکس

۳- ویلادیمیر پوتین

ویلادیمیر پوتین در سال ۲۰۰۹ در کشور روسیه به عنوان نخست وزیر بود. در سال ۲۰۱۹ پوتین سمت ریاست جمهوری روسیه را عهده دار است.

عکس پوتین قبل و بعد از ده سال، عکس رئیس جمهوری روسیه در ده سال گذشته

آموزش کامل ساخت اکانت اینستاگرام

۴- سید علی خامنه‌ای

عکسی از سید علی خامنه‌ای رهبر ایران نیز به عنوان عکس چالش ده سال، در اینستاگرام منتشر شده است. وی در سال ۲۰۰۹ نیز همانند سال ۲۰۱۹ سمت رهبری کشور ایران را به عهده داشت.

عکس ده سال قبل و بعد رهبر جمهوری اسلامی، سید علی خامنه ای

۵- محمد جواد ظریف

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان نیز در چالش عکس ده سال در اینستاگرام شرکت کرد و توییتی از جان بولتون منتشر کرد که در این توییت به تهدید ایران توسط اسراییل و حمله به ایران اشاره دارد.

عکس توییت ده سال نابودی اسرائیل، عکس ظریف

با توجه به اوضاع بد اقتصادی ایران در سال‌های اخیر، علاوه بر چهره‌های سیاسی، پای پول، دلار و پراید نیز به این چالش باز شده است و عکس‌هایی در این زمینه نیز منتشر شده است.

اخیرا در کانال طنز و کارتون “نیش خط” نیز، عکس کارتونی منتشر شده است که افزایش قیمت دلار را در طی ده سال اخیر در ایران نشان می‌دهد و اشاره مقایسه‌ای به قیمت دلار و ریال دارد. عکس های پروفایل غمگین افکتینو

عکس قیمت دلار به روایت تصویر در ده سال گذشته

در طی این ده سال، یعنی از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۹ خودروها در کشورهای مختلف تغییرات زیادی داشته‌اند و مدل‌های مختلفی از هر برند تولید شده است. چالش خودرویی ده ساله نیز به تغییرات مدل سایر خودروها طی این سال و تغییرات قیمت پراید بدون کوچک‌ترین تغییر مدل یا حتی ارتقا کیفی اشاره دارد.

 پراید، فیمت پراید، تنظیمات اینستاگرام، چالش، چالش عکس ده سال در اینستاگرام، افکتینو

علاوه بر این امیر مهدی ژوله نیز با شرکت در چالش عکس ده سال در اینستاگرام، عکسی با عنوان پراید و قبرستان منتشر کرد و با این کار به افزایش مرگ و میر بوسیله پراید اشاره کرد.

ده سال قبل

جالب است بدانید که بسیاری معتقدند که فیسبوک این چالش را برای بدست آوردن داده‌های آماری برای راه اندازی سیستم تشخیص چهره به راه انداخته است، گرچه خود فیسبوک این را اتهامی بیش نمی‌داند و بیان می‌کند که هیچ نقشی در این چالش ندارد.

بازیگران ایرانی و چالش عکس ده سال

بازیگران ایرانی مانند همیشه، از این چالش نیز به خوبی استقبال کرده اند و عکس‎های خود را با عنوان چالش عکس ده سال در اینستاگرام منتشر کرده‌اند.

۱- ارژنگ امیر فضلی، با نگاهی طنازانه، این چالش را از  ده سال به بیست سال تغییر داده است. عکس اول این بازیگر مربوط به سال ۱۳۹۶ و عکس دوم در سال ۱۳۷۶ گرفته شده است.

مهناز افشار بازیگر سینما و تلویزیون نیز با انتشار عکس‌های خود در اینستاگرام در این چالش شرکت کرده است.

مهناز افشار بازیگر سینما و تلویزیون نیز با انتشار عکس‌های خود در اینستاگرام در این چالش شرکت کرده است.

 

هانیه توسلی نیز با انتشار عکسی در این چالش شرکت کرد. عکس پروفایل دخترونه افکتینو 

هانیه توسلی نیز با انتشار عکسی در این چالش شرکت کرد.

 

سپند امیر سیلمانی نیز برای اولین بار وارد یک چالش شد و عکس زیر را در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرد.

سپند امیر سیلمانی نیز برای اولین بار وارد یک چالش شد و عکس زیر را در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرد.

 

امیر مهدی ژوله نیز با شرکت در این چالش عکس زیر را در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرد و در زیر پست خود نوشت: “پیشونی که ترک خورد، خنده‌هایی که ماسید و معصومیتی که از دست رفت…”

دانلود عکس پروفایل زیبا

 امیر مهدی ژوله، بازیگران ایرانی در چالش عکس ده سال اینستاگرام، چالش عکس، افکتینو ابزاری برای طراحی بهترین عکس پروفایل

 

شیلا خداد، بازیگر محبوب زن ایرانی نیز با انتشار این دو عکس به چالش عکس ده سال پیش در اینستاگرام پیوست. این عکس اهمیت این بازیگر به زندگی خانوادگی‌ را نشان می‌دهد.

شیلا خداد، بازیگران ایرانی، چالش اینستاگرام، جالش عکس ده سال در اینستاگرام، افکتینو

نیما کرمی نیز با انتشار عکس خود با عنوان چالش عکس ده سال در اینستاگرام، به گذشت سریع زمان در این ده سال اشاره کرد.

نیما کرمی نیز با انتشار عکس خود با عنوان چالش عکس ده سال در اینستاگرام، به گذشت سریع زمان در این ده سال اشاره کرد.

effectino

دیدگاه

نام و نام خانوادگی خود را وارد نمایید

آدرس ایمیل خود را وارد نمایید

متن دیدگاه وارد نشده است

پست‌های مرتبط

پربازدیدترین مطالب

هوش هیجانی چیست؟ چگونه با ۱۰ ترفند هوش هیجانی خود را افزایش دهیم؟

چگونه شخصیتی کاریزماتیک داشته باشیم؟

اپلیکیشن هایی که زندگی شما را شادتر می کنند

چگونه شاد باشیم؟ مفهوم شادی برای شما چیست؟

۳۰ عکس جالب دنیا که برای اولین بار می‌بینید

معروف‌ترین هنرمندان زن و آثارشان، جایگاه زنان در هنر نقاشی

قدرت بیان تصاویر: آنچه کلمات از گفتن آن ناتوانند

تبلیغات تصویری: نقش تصاویر در تبلیغات چیست؟

۱۴ اشتباه در انتخاب عکس پروفایل که تصورات دیگران را تحت تاثیر قرار می دهد

روانشناسی عکس سلفی : از عکس پروفایل سلفی تا سلفی‌های خطرناک

جملات انگیزشی، جملات انگیزشی کوتاه و جملات موفقیت و شاد

عکس پروفایل خاص چه اهمیتی دارد؟

دانلود اپلیکیشن

عکس های خود را با افکتینو جادو کنید

notification close image

پروفایل ساز افکتینو