خیابان های معروف دنیا، مکان های دیدنی و جذاب ، سایت افکتینو

معروف‌ترین خیابان‌های جهان

فهرست مطالب

بسیاری از شهرهای جهان هستند که جاذبه‎های مختلفی دارند و هر کدام در یک بعد خاص، توریست از سراسر جهان جذب می‌کنند. گاهی اوقات نام شهر یا کشوری به دلیل وجود خیابانی خاص و زیبا معروف می‌شود. وبلاگ افکتینو دنبال بعضی از این نام‌های معروف رفته‌ایم تا معروف‌ترین و زیباترین خیابان‌ها که اکثر آن‌ها متعلق به کلان‌شهرها هستند را در این پست ارائه دهیم؛ البته نباید تصور کرد که اگر نام شهری در لیست نباشد، ارزش بازدید ندارد.

اورشلیم راه صلیب گذرگاهی در فلسطین

خیابان ویا دولوروسا

خیابان ویا دولوروسا (via dolorosa street)، شهر اورشلیم

زائران مسیحی در زمان جنگ‌های صلیبی از مسیری که دارای ۱۴ گذرگاه طاقی‌شکل صلیبی بوده، استفاده می‌کردند و با دنبال کردن طاق‌های صلیبی راهشان را یافته و ادامه می‌دانند. وظیفه‌ی اعضای فرقه راهبان کهتر یا فرانسیسکن‌ها و جامعه مذهبی، نظارت و نگهداری از این گذرگاه‌های مسیحی در سرزمین مقدس بود. خیابان ویا دولوروسا را راه دردناک نیز می‌نامند، زیرا  جامعه مذهبی استدلال می کنند که Via Dolorosa همان مسیری است که عیسی مسیح  در روز مصلوب شدن و  هنگام حمل صلیب، در طی راه وی را گرفته و به صلیب آویختند.

 

**************

 

 

خیابان harley در لندن، دکتر قلب

خیابان هارلی

خیابان هارلی (Harley Street)، شهر لندن

اگر شما به هر دلیلی بیمار شوید، خیابان هارلی بهترین گزینه برای بهبود شما خواهد بود. این خیابان از جمله معروفترین خیابان‌های شهر لندن است که از ابتدا تا انتهای آن، کلینیک‌های تخصصی و مطب پزشکان حرفه‌ای وجود دارد. اگر در این خیابان در حال قدم زدن هستید، احتمالا یا بیمار هستید یا جزء ۳۰۰۰ پزشکی که در این خیابان مشغول طبابت کردن هستند، هستید. تنها مشکلی که وجود دارد این است که متخصصان اغلب به طور خصوصی در مطب یا کلینیک تخصصی خود ویزیت می‌کنند و احتمال اینکه هزینه درمان زیاد باشد وجود دارد.

جملات انگیزشی 

اگر شما به هر دلیلی بیمار شوید، خیابان هارلی بهترین گزینه برای بهبود شما خواهد بود. این خیابان از جمله معروفترین خیابان‌های شهر لندن است که از ابتدا تا انتهای آن، کلینیک‌های تخصصی و مطب پزشکان حرفه‌ای وجود دارد.

********************

 

 

خیابان گرفتون، شهر دوبلین لوکس‌ترین خیابان

 

Grafton Street

خیابان گرفتون (Grafton Street)، شهر دوبلین

خیابان گرفتون، خیابانی مختص پیاده‌روی و محل خرید عابرین پیاده است. موقعیت نقشه‌ای این خیابان از شمال به کالج ترینیتی و تا انتهای پارک سبز سنت استفان امتداد دارد. در این خیابان تعداد زیادی از مارک‌های معمولی و مغازه‌های تلفن همراه به چشم می‌خورد. زمانی‌که در حال پیاده‌روی در این خیابان هستید امکان ندارد صدای موسیقی زنده به گوش شما نرسد. اوج شلوغی گرفتون در کریسمس است، زمانی‌که خیابان با چراغ‌های تزئینی و رنگی، جلوه‌ای زیبا و دیدنی به این خیابان می‌دهد. همچنین قدم زدن در روزهای آفتابی تابستان در این خیابان، حال‌و‌هوای دیگری دارد. بوتیک‌های جالب و مغازه‌ها و نمایندگی‌های برندهای معروف بزرگ و کوچک در کنار خیابان هستند که ارزش بررسی و دیدن دارد. آموزش هنز، سبک زندگی و روانشناسی 

 

*****************

 

 

خرید درخیابان اورچارد رود (Orchard Road)، سنگاپور

خیابان اورچارد رود

خیابان اورچارد رود (Orchard Road)، شهر سنگاپور

جاده Orchard به عنوان مقصدی برای خرید مشهور است. مجموعه‌ای از مراکز خرید پیشرفته، فروشگاه‌های محلی و بین‌المللی، بوتیک‌های کوچک، سالن‌های زیبایی، هتل‌ها، مراکز تفریحی، رستوران‌‌ها و کافه‌ها، این خیابان در سنگاپور را به یکی از نقاط  پرتقاضا و توریستی تبدیل کرده است. به‌طور خلاصه، می‌توانید همه آن‌چه که در طول اقامت در سنگاپور نیاز دارید را، در این خیابان تامین کنید. برای کشف و گشت‌وگذار در این خیابان طولانی و جذاب اگر عجله داشته باشید، خسته می‌شوید و موارد زیادی از دست خواهید داد، بنابراین با آرامش در خیابان اورچاردرود گذر کنید و از آن لذت ببرید.

 

*******************

خیابان کارنابی در لندن معروفترین خیابان لندن

خیابان کارنابی

خیابان کارنابی (carnaby street)، شهر لندن

خیابان Carnaby، واقع در قلب وست‌اند (West End)، مناسب‌ترین محل برای خرید کردن است و به دلیل وجود رستوران‎‌های معروف و با کیفیت، یکی از منحصربه‌فردترین مناطق نهارخوری در لندن می‌باشد. این خیابان بیش از ۱۰۰ آثار تاریخی و میراث بین‌المللی و بریتانیایی دارد که دلیل دیگری برای جذب توریست محسوب می‌شود. بوتیک‌های مستقل، نمایندگی‌های معتبر، شرکت‌های تخصصی و زیبا، سالن‌های زیبایی و گریم و متخصصان جواهر، بیش از ۶۰ رستوران و کافه با بیش از ۳۰ غذای بین‌المللی، همه این موارد جذاب را می‌توانید با گذر کردن در امتداد این خیابان ناظر باشید. البته که برای افرادی که به شادی و رفص علاقه دارند، فقط با فاصله ۱ دقیقه دور از خیابان کارنابی، امکان انتخاب گسترده‌ای از بارها و دیسکوها دارند. • Sweaty Betty ,Levi’s, Diesel و END برخی از برندهای جهانی واقع در این خیابان هستند.

 

***********************

 

بوربون نیو اورلیانز، افکتینو

 

خیابان بوربون

خیابان بوربون (Bourbon Street)، شهر نیواورلینز

خیابان بوربون یکی از مشهورترین خیابان‌های شب زنده داری در جهان است، در سال ۱۷۲۱ پس از حادثه آتش‌سوزی گسترده محل زندگی خانوادگی فرانسوی بوربون، این منطقه House of Bourbon نامگذاری شد و توسط اسپانیایی‌ها بازسازی شد؛ از این‌رو، بازسازی‌ها اغلب تحت تاثیر سبک معماری اسپانیایی بوده است تا سبک فرانسوی. این خیابان از ابتدای روز برای بازدیدکنندگان لذت‌بخش بوده و هر بازدید کننده‌ای باید این خیابان را حداقل یک بار به صورت کامل بازدید کند. چند نکته برای استفاده بهینه از زمان خود در این خیابان وجود دارد؛ بهتر است به نقشه جغرافیای اطراف خود مسلط باشید. خیابان بوربون در امتداد رود می‌سی‌سی‌پی از تمامی بخش‌های فرانسوی گذر کرده و از خیابان کانال تا خیابان اسپلانادا ادامه دارد. زندگی و برنامه‌های شبانه این منطقه، در قسمت بلند رودخانه بوربون در انتهای خیابان کانال است. خیابان سنت فیلیپ، عمدتاً مسکونی بوده و بخش جنوبی بوربون، منطقه‌ای تجاری، مغازه‌‌های متنوع و سوغاتی‌های مربوط به شهر را می‌توانید مشاهده کنید.

 

 

************************

 

خیابان لارامبلا در بارسلونا از معروفترین خیابان‌ها

خیابان لارامبلا

خیابان لارامبلا (La Rambela Street)، شهر بارسلونا

La Rambla خیابانی به طول ۱٫۲ کیلومتر در مرکز شهر بارسلونا است. این خیابان معروف در مکانی قرار گرفته که همه بازدیدکنندگان و توریست‌ها در صورت سفر به این شهر مجبورند از این خیابان عبور کنند. وسط بلوار مختص عبور عابرین پیاده است و در طول مسیر از چشمه Canaletes به پلن‌کلمبوس گذر می‌کنند. در این خیابان ساختمان‌های تاریخی زیادی مانند تئاتر لیسیو وجود دارد. این بلوار از رودخانه کوچکی آغاز شد که در امتداد دیوارهای شهر جریان داشت. ابتدا یک دانشگاه، چندین کنسولگری و  چند بانک در این خیابان ساختند و  قسمتی از رودخانه را در برگرفتند. هنگامی که دیوارهای شهر برداشته شد، رودخانه آرام آرام خشک شد. ساکنین و مردم شهر ساختمان‌هایشان را در محل رودخانه‌ی خشک شده ساختند. این بلوار در سال ۱۷۶۶ بنا شد و امروزه ساختمان‌های قدیمی از بین رفته‌اند، از آنجا که بلوار دارای ۵ بخش است، هر یک از ۵ بخش بلوار، بعد از احداث ساختمان‌های جدید، هر یک از ۵ بخش بلوار را به نام آن ساختمان‌های قدیمی نام‌گذاری کردند. این خیابان معروف را با نام Las Ramblas می‌شناسند. این بلوار به زودی تبدیل به یک خیابان محبوب و محلی برای بازدید گردشگران و توریست‌ها تبدیل شد. از جمله ساختمان‌های معروف در La Rambla، Palau de la Virreina و Market Boqueria هستند. همچنین جاذبه‌های گردشگری زیادی را در کنار Rambla پیدا خواهید کرد مانند موزه مومیایی، موزه اروتیک و همچنین هنرمندان خیابانی، نقاشان و فروشگاه‌هایی که سوغاتی محلی یا کشورهای دیگر را می‌فروشند.

 

******************

خیابان برادوی در شهر نیویورک خیابان معروف

خیابان برادوی

خیابان برادوی (BroudWay Street)، شهر نیویورک

خیابان برادوی به صورت مورب از خیابان‌ منهتن گذر و تقاطع‌های مورب و نامنظمی ایجاد شده که این فضاها جزء فضای عمومی محسوب می‌شود. علی‌رغم القای احساس بی‌نظمی، این خیابان‌ها استاندارد هستند. پیش از تغییرات و استاندارد‌سازی این پروژه، خیابان برادوی مسیر پر تردد وسایل نقلیه‌ و عابران بود که بعد از استاندارد‌سازی و کاهش عبور و مرور در مسیرهای با ازدحام بالا، بسیاری از شهروندان بیکار شدند. همچنین خیابان‌ها پر از خطوط عابرپیاده بود و عابرین‌پیاده مجبور به پیاده‌روی بیش‌از‌حد و طولانی بودند که منجر به ایجاد محیط کسب‌و‌کار ناخوشایند، محل گذر خلاف‌کاران در کنارگذرها شدو موجب ناراحتی و ناامنی عابران پیاده گردید. سازمان حمل و نقل نیویورک برای از بین بردن مشکلات شهری دست به اقدامات اجرایی زد که از آن جمله می‌توان به تنظیم خطوط چرخش، مقررات پارکینگ و زمان‌بندی مناسب چراغ‌راهنمایی رانندگی اشاره کرد که باعث بهبود تردد و فضای شهری شد.خیابان برادوی، هم‌اکنون یکی از محبوب‌ترین خیابان‌های شهر نیویورک است.

 

************************

 

خیابان شانزلیزه در شهر پاریس معروف‌ترین خیابان دنیا

خیابان شانزلیزه

خیابان شانزلیزه (CHAMPS-ELYSEES)، شهر پاریس

خیابان شانزلیزه اغلب به عنوان زیباترین خیابان جهان توصیف می‌شود و اغلب به عنوان مقصدی رویایی برای مسافرت پیشنهاد می‌شود. در هر زمان از سال و در هر زمان از شبانه‌روز می‌توان اهالی پاریس و توریست‌ها را در این خیابان پرجنب‌وجوش مشاهده کرد. خیابان شانزلیزه خیابانی عریض است که با طول دو کیلومتر، بین میدان کنکورد و طاق نصرت واقع شده است. همجنین برج معروف ایفل، نماد پاریس، در این خیابان قرار دارد. در دو طرف خیابان شانزلیزه، رستوران‌های معروف ( l’Atelier Renault , Ledoyen و … ), بوتیک‌های لاکچری ( لوئی Vuitton , مون-بلان, Guerlain, فراری… ) و کلوب‌های شبانه نام قرار دارند. این خیابان هر ساله شاهد رویدادهای بزرگی مانند رژه نظامی روز باستیل, ورود تور دو-فرانس، جشن آغاهدف هر ساله در نظر گرفته می‌شود. برخی موزه‌های اصلی پاریس در خیابان شانزلیزه قرار دارد از جمله موزه‌های: Grand Palais ,Petit Palais ,Palais de la Découverte ،Espace Culturel Louis Vuitton. عکس طبیعت

 

************************

 

 

 

خیابان زیبای لامبورد، سانفرانسیسکو

خیابان لامبورد

خیابان لامبورد (LOMBARD STREET)، شهر سانفرانسیسکو

شهر سانفراسیسکو به دلیل ‌داشتن جاده‌های کوهستانی شیب‌دار و پرپیچ‌و‌خم معروف است، یکی از معروف‌ترین خیابان‌های شیب‌دار این شهر، خیابان لامبورد است. این خیابان به دلیل داشتن بیشترین تعداد پیچ، که از بلندای تپه‌ای تا سطح پایینی تپه ادامه دارد، معروف شده است.• این خیابان که از کنار تعدادی از خانه‌های تاریخی ویکتوریایی و باغ‌های رنگی عبور می‌کند، یکی از زیباترین خیابان‌های شهر سانفراسیسکو است.ز سال نو و آتش‌بازی بر فراز برج ایفل است. می‌توانید با استفاده از ماشین کابلی پاول-هاید، به سطح بالای تپه بروید و سپس قدم‌زنان به سمت پایین خیابان بروید تا خانه‌های مجلل , گل‌های شکفته و مناظر خیره‌کننده شهر را نظاره‌گر باشید و آن‌همه زیبایی را تحسین کنید.

*******************

 

خیابان هالییوود در لس‌آنجلس، معروف‌ترین خیابان

خیابان هالیوود

خیابان هالیوود (HOLLYWOOD BOULEVARD)، شهر لس‌آنجلس

بلوار هالیوود نماد فرهنگی-هنری لس‌آنجلس محسوب می‌شود. میراث غنی فیلم و سرگرمی لس‌آنجلس، موزه‌ها ونمادها از جاذبه‌های دیگر هالیوود است. ردپای ستاره‌های مشهور هالیوودی در مسیر پیاده‌روی به نام مشاهیر هالیوود، جز موارد منحصر به‌فرد این خیابان است. در تئاتر چینی TCL ردپای ستارگان مشهور را ببینید. اگر قصد تجربه خرید و سرگرمی‌های جذاب در این منطقه را دارید، از هالیوود و هایلند که در کناره‌های این خیابان معروف واقع است، بازدید کنید. این مجموعه با بیش از ۷۰ خرده‌فروش, بیش از ۲۵ رستوران غذاخوری و زندگی شبانه فوق‌العاده, سالن بولینگ و کلوب‌‎های شبانه، از جذابیت‌های شهر لس‌آنجلس است. در سرتاسر خیابان چندین موزه در نزدیکی رستوران‌ها و هتل‌های بزرگ به چشم می‌خورد،

*********************

خیابان داونینگ معروف‌ترین در شهر لندن

خیابان داونینگ

خیابان داونینگ (DOWNING STREET)، شهر لندن

خیابان داونینگ واقع در خیابان وست مینستر در لندن است که به مدت ۲۰۰ سال مقر رسمی دو تن از مهم‌ترین وزیران کابینه بریتانیا یعنی دفتر نخست‌وزیری و لرد دوم خزانه بوده است. امروزه این دفتر توسط وزیر خزانه‌داری نگهداری می‌شود. مشهورترین مکان در خیابان داونینگ، خیابان شماره ۱۰، مقر رسمی نخست‌وزیر خزانه است، ز آنجایی که این دو سمت توسط یک نفر اجرا می‌شود، خیابان داونینگ یا شماره ۱۰ اغلب به عنوان دفتر کار برای نخست‌وزیر استفاده می‌شود. این خیابان به وسیله سرجرج داونینگ، ساخته و نامگذاری شد. داونینگ سرباز و دیپلماتی بود که در زمان الیور کرامول، برای شاه چارلز دوم خدمت می‌کرد و در زمان خدمتش این مکان، که محل کار و زندگی وی بود، به عنوان پاداش از جانب شاه به او داده شد.

 

*************************

وال‌استریت در شهر نیویورک مرکز بورس

خیابان وال‌استریت

خیابان وال‌استریت (wall street)، شهر نیویورک

خیابان وال استریت، قلب تپنده بخش اقتصادی، مالی و مرکز بورس اوراق بهادار سهام نیویورک است که به اسم بازار آمریکا در جهان معروف است. بازار بورس اوراق بهادار، بورس بازرگانی نیویورک و ساختمان بازرگانی نیویورک در این خیابان قرار دارند. در قرن هفدهم یک دیوار دفاعی دورتادور این سازمان‌ها ساختند. دلیل ساخت دیوار، امنیت و نگهبانی از منطقه و جدا کردن بخش اقتصادی کشور بود و دلیل نام وال‌استریت و شهرت آن نیز همین دیوار دفاعی منطقه بوده است. بعد از تخریب دیوار، گسترش مناطق مالی و اقتصادی به تدریج افزایش یافت و خیابان وال‌استریت به معنای امروزی، یعنی نقطه مرکزی اقتصادی و سهام بورس نیویورک، هویت خود را به دست آورد.

***************************

خیابان معروف و باریک در شهر کوردوبا

خیابان Callejon de las Flores، شهر کوردوبا

این خیابان کوچک و باریک، یکی از معروف‌ترین خیابان‌ها در شهر کوردوبا است. خیابانی باریک و سنگفرش‌شده بین خانه‌های سفیدرنگ، بالکن و دیواره‌‌های تزئین شده با گل‌های رنگین ازجمله گل سرخ، ارغوانی و قرمز، در گلدان‌های سفالین. این خیابان در نزدیکی گوشه شمال شرقی رودخانه Mezquita قرار دارد، به طوری که هنگامی که شما در میدان کوچک در انتهای شمالی ایستاده‌اید، نمای کلی از برج Mezquita با دیواره‌های سفید و پوشیده از گلرا میبینید.
شما می‌توانید این تصویر را در بسیاری از کارت‌پستال‌های موجود درسطح شهر پیدا کنید.

*******************

خیابان هاید پارک کورنر در شهر لندن

خیابان هایدپارک کورنر

خیابان هایدپارک کورنر (HYDE PARK CORNER Street)، شهر لندن

در پارک بزرگ هایدپارک‌کورنر علاوه‌ بر لذت بردن از پیاده‌روی، می‌توانید از موزه‌ها و بناهای تاریخی مختلفی که در گذشته به افتخار دوک ولینگتونی- که انگلیسی‌ها بسیار به وی افتخار می‌کنند- ساخته شده است، بازدید کنید. هاید پارک محل تقاطع چندین خیابان مهم لندن می‌باشد و در تقاطع  هاید پارک و گرین پارک است. این تقاطع تاریخی، چندین بنای تاریخی شگفت‌انگیز دارد که راز تاریخی ثروتمند بودن این شهر را روشن می‌کنند. از موزه اشرافی این شهر بازدید کنید. بیش از ۸۰ تابلو که به مجموعه‌ی سلطنتی اسپانیا تعلق دارد در این گالری هنری نگهداری می‌شود که می‌توانید از تماشای آن لذت ببرید. مجسمه Wellington را نگاه کنید که برای خوشامد گویی در ورودی هاید پارک قرار دارد. در نزدیکی طاق ولینگتن، بنای یادبودی متعلق به قرن ۱۹ قرار دارد که مجسمه سوار بر اسب، دوک را حمایت می‌کند. بناهای مختلف جنگی را در این گوشه‌ی تاریخی بررسی کنید. این مجموعه شامل یادبود جنگ استرالیا، یادبود جنگ نیوزیلند، یادبود سلطنت Artillery و یادبود ناوگان مسلسل است.

 

 یادبود سلطنت Artillery و یادبود ناوگان مسلسل در لندن

 

از زیبایی‌های باغ گل رز که حاوی مجسمه پسر و دلفین است لذت ببرید و مجسمه لرد بایرون، شاعر و سیاست‌مدار قرن ۱۸ را تماشا کنید. اگر مسیر خود را به شمال و به سمت شمال شرقی هاید پارک ادامه دهید، به منطقه کورنر خواهید رسید. این‌ مکان نمادین و تاریخی برای سخنرانی‌های عمومی و بحث‌های اجتماعی اختصاص داده شده است. همچنین در این خیابان می‌توانید کاخ باکینگهام، طاق Marble و پارک سنت جیمز را در اطراف خود نظاره‌گر باشید.

عکس پروفایل افکتینو

دیدگاه

نام و نام خانوادگی خود را وارد نمایید

آدرس ایمیل خود را وارد نمایید

متن دیدگاه وارد نشده است

پست‌های مرتبط

پربازدیدترین مطالب

هوش هیجانی چیست؟ چگونه با ۱۰ ترفند هوش هیجانی خود را افزایش دهیم؟

چگونه شخصیتی کاریزماتیک داشته باشیم؟

اپلیکیشن هایی که زندگی شما را شادتر می کنند

چگونه شاد باشیم؟ مفهوم شادی برای شما چیست؟

۳۰ عکس جالب دنیا که برای اولین بار می‌بینید

معروف‌ترین هنرمندان زن و آثارشان، جایگاه زنان در هنر نقاشی

قدرت بیان تصاویر: آنچه کلمات از گفتن آن ناتوانند

تبلیغات تصویری: نقش تصاویر در تبلیغات چیست؟

۱۴ اشتباه در انتخاب عکس پروفایل که تصورات دیگران را تحت تاثیر قرار می دهد

روانشناسی عکس سلفی : از عکس پروفایل سلفی تا سلفی‌های خطرناک

جملات انگیزشی، جملات انگیزشی کوتاه و جملات موفقیت و شاد

عکس پروفایل خاص چه اهمیتی دارد؟

دانلود اپلیکیشن

عکس های خود را با افکتینو جادو کنید

notification close image

پروفایل ساز افکتینو