چگونه مثبت نگر باشیم

چطور وقتی همه‌چیز منفی‌است، مثبت‌نگر باقی بمانیم؟

فهرست مطالب

در اتوبوس در جایی تنگ ایستاده‌ایم. جمعیت از هر طرف فشار وارد می‌کند. کوله‌پشتی سنگین و لپ‌تاپ از آن سنگین‌تر روی شانه‌های‌مان سنگینی می‌کند. راننده اعلام می‌کند ایستگاه انقلاب و سر در دانشگاه را می‌بینیم و با خودمان به پروژه‌های ناتمام و امتحان‌های پیش رو فکر می‌کنیم. حساب بانکی‌مان خالی است و اوضاع خیلی وفق مراد نیست. یاد روزهایی می‌افتیم که تا آخر روز پرانرژی بودیم و با کلی آرزو و هدف صبح چشمان‌‌مان را باز می‌کردیم. پس چه شده است؟ چرا تا اوضاع کمی به‌هم ریخت از رویاهای‌مان دست کشیدیم. همه شرایط سخت‌تر شده پس ما هم باید آماده‌‌تر و قوی‌تر بشویم.

چطور وقتی اوضاع مناسب میل مان جلو نمی رود مثبت نگر باشیم؟

کمی بیشتر به اطراف خود دقت کنید

حتی اگر اوضاع در بدترین حالت ممکن خودش است، باز هم موردی هست که آهسته‌ آهسته در مسیر درست خودش حرکت می‌کند. دفتری بردارید و در انتهای روز چند موردی که کمی پیشرفت داشته‌اید رو در این دفتر یادداشت کنید. ممکن است الآن که این را می‌خوانید با خودتان بگویید که «ای بابا، در زندگی من هیچ چیزی خوب جلو نمی‌رود». می‌فهمیم که چه می‌گویید ولی به شما قول می‌دهیم، اگر کمی مثبت نگاه کنید، چیزهای خوب کوچک را خواهید دید و خوشبختی را احساس خواهید کرد.

شما فقط به یک ذره‌بین احتیاج دارید البته ذره‌بینی با شیشه سبز که بتواند چیزهای مثبت را بیرون بکشد. چیزهای کوچکی مثل اینکه همسفر روبه روی‌تان در مترو به شما لبخند زده است. می‌بینید، الآن که مثال‌ها را خواندید ذره‌بین را در نزدیکی خودتان می‌بینید.

کمی بیشتر به اطراف خود دقت کنید

به پایان کار فکر کنید، پایان شبه سیه، سفید است

برای همه ما پیش آمده که در  موقعیتی قرار گرفته‌ایم و شوکه شدیم و نفهمیدیم که چرا اینطوری شد؟ انقدر حجم خشم‌مان زیاد شده که می‌ترسیم اوضاع همین شکلی بماند و ما همین‌قدر مستاصل بمانیم. اما سخت نگیرید، در سخت ترین لحظات زندگی این حس را داشته ایم که آخر یک موضوع تلخ به شیرینی گز تمام می‌شود.

مثالی برایتان می‌زنیم، روزی سرکار می‌آیید و می‌بینید هیئت مدیره در جلسه طولانی هستند. از همکاران‌تان می‌پرسید: «چه خبر شده؟» همکاران‌تان با حالتی غم‌زده می‌گویند «شرایط اقتصادی شرکت رو به ضرر است و برای حل این مشکل باید تعدیل نیرو انجام شود». تمام وجودتان را استرس می‌گیرد. نفس عمیقی بکشید و به این فکر کنید که این کار آنچنان هم حال شما را خوب نکرده بود و مدام از بودن در این موقعیت شغلی پیش همکاران‌تان غر می‌زدید. اگر دنبال کار نمی‌گشتید یکی از مهم‌ترین علت‌های‌تان ترس از تغییر بوده است. حال این تعدیل نیرو در حالی‌که برای‌تان تلخ و غم‌انگیز است اما باعث شده که جایی بهتر کاری بهتر پیدا کنید.

می‌بینید حالا که پایان خوش از راه رسیده شرایط خیلی هم بد نبوده است به آینده امیدوار باشید، تمام حرف ما همین است. به این جمله بیندیشید که هر اتفاق بدی ممکن است نتیجه ای مثبت به نفع شما داشته باشد.

به پایان کار فکر کنید، پایان شبه سیه، سفید است

در اکثر مواقع بیشتر دودلی‌ها یک قدم مانده به موفقیت سر راه‌مان سبز می‌شوند

اگر به سختی‌ها و موانع سر راه‌تان به عنوان عواملی ضروری برای موفقیت نگاه کنید مسیر شما آسان‌تر خواهد شد. خیلی طبیعی است که بعد از مدتی دویدن نفس‌نفس بزنید. طبیعی است که بعد از مدتی طولانی صبح زود بیدارشدن و بیش از ۸ ساعت در مسیر رویاها‌ی‌تان کارکردن خسته شوید و احساس کنید بریده‌اید.

کمی به ما گوش کنید. شما اولین نفری نیستید که این حس را دارید و آخرین نفر هم نخواهید بود که این حس بریدن را با بند بند وجودتان حس کرده‌اید. اما خیلی از افراد در همین‌جای مسیر دست از تلاش برمی‌دارند و خواب تا ظهر را به رهبر یک گروه بودن ترجیح می‌دهند.

اما آن سمت خط هم افرادی وجود دارند که اگر از پای دویدن می‌افتند، قدم زدن را به‌جای ایستادن انتخاب می‌کنند.

آن‌جایی که دودلی و تردید در وجودتان رخنه می‌کند وقت آن است که به پایان بیندیشید. از خود بپرسید اگر کمی بیشتر تلاش کنم چه چیزی انتظارم را می‌کشد؟ جواب این سوال را می‌دانید؟ اگر شما نمی‌دانید ما شما را در جریان قرار می‌دهیم. آخر خط کسی که وقتی همه دست برمی‌دارند، از حرکت نمی‌ایستند، موفقیت و فتح است.

در اکثر مواقع بیشتر دودلی‌ها یک قدم مانده به موفقیت سر راه‌مان سبز می‌شوند

نگاه‌تان را از هدف‌تان برندارید، به هدف‌تان نگاه مثبت داشته‌باشید

گوشه‌ای بنشینید و با خودتان دو دوتا چهارتا کنید. می‌خواهید زندگی‌تان به کدام سمت حرکت کند. در بحران‌ها گیر کرده‌اید ولی می‌خواهید مثبت نگر باقی بمانید؟ به شرایطی فکر کنید که دل‌تان پر می‌کشد به آن برسید، تجاربی را در خاطر بیاورید که می‌خواهید در حس آن غرق شوید. می‌بینید تصویری که می‌خواهید در زندگی به‌آن برسید در ذهن‌تان نقش می‌بندد. دست نگه‌دارید، اینجا همان‌جایی است که باید صبر کنید و دست نگه‌دارید. روی همین قسمت از ذهن‌تان باید تمرکز کنید.  

افکتینو: مرجع عکس پروفایل 

دلسرد شدن، دشمن دیرینه مثبت‌نگر ماندن

دلسرد و ناامیدی شبیه شبحی است که در آستین خود هزاران حقه مخفی کرده‌است. در هر لحظه و هر جایی ناامیدی و دلسردی یقه شما را خواهد گرفت و ناراحت‌کننده‌تر اینکه تا شما را از پا نیندازد رهایتان نمی‌کند. آیا باید تسلیم هجوم این افکار شوید یا راهی وجود دارد؟ جواب ما قابل حدس است. راه مقابله با هجمه این افکار خنجری از امید و انگیزه در قلب شبح ناامیدی زدن است. مقصدی انتظار شما را می‌کشد که بسیار فراتر از اینجایی که ایستاده‌اید.

دلسرد شدن، دشمن دیرینه مثبت‌نگر ماندن

برای مثبت‌نگر ماندن، هیچ چیز را به‌خود نگیرید

بسیاری از ترس‌هایی که همه وجود ما را فرا می‌گیرد ترس از گفته‌ها یا اعمال دیگران است. فکر می‌کنید جز آن دسته که حرف دیگران برای‌شان مهم نیست، هستید؟ مشکلی نیست،‌ آخرین باری که ای جمله را گفتید در خاطرتان بیاورید :وای،‌باورم نمی‌شه که اون این حرف رو زده»

اگر تا اینجای مقاله همراه ما بوده‌اید،‌ برداشت ما این‌است که برای وقت خودتان و مسیر زندگی‌تان ارزش قائلید. اگر همین‌طور است وقت آن است که مسیر و راه‌ زندگی‌تان را از جاده‌ای بسیار فراتر از حواشی و درگیر دیگران بودن بسازید.

بسیاری از مواقع،‌ مردم فقط حرفهای غیر منطقی می‌زنند و لحظه‌ای بعد حتی ممکن‌است نام شما را فراموش کنند. اگر از صمیم قلب می‌خواهید که شاد بمانید و همیشه در هر حالی مثبت‌نگری خود را حفظ کنید، باید تمرین کنید که هیچ‌چیز را شخصی نکنید. در زبان عامیانه، می‌گوییم، هیچ‌چیز را به خودت نگیر و عبور کن.

این را با تمام‌ وجود باور کنید که زندگی چیزهای بسیار مهم‌تری وجود دارد و در زندگی هر چیزی را در مرکز توجه‌تان قرار دهید، چند برابر در سبدتان قرار خواهد داد، در عوض، اطراف‌تان را با کسانی که دوست‌تان دارند،‌ پر کنید. عکس های شاد برای پروفایل 

برای مثبت‌نگر ماندن، هیچ چیز را به‌خود نگیرید

هر وقت به‌جای مثبت‌ بودن، ناامید بودید، خودتان را در متن‌های انگیزه‌بخش غرق کنید

اگر اهل خواندن آخرین تحقیقات درباره مثبت‌نگری و حال خوب هستید، این را حس کرده‌اید که این مطالب،‌ انگیزه و امید شما را حفظ می‌کند. لابلای این خواندن‌ها، با سرگذشت افراد زیادی روبه‌رو می‌شوید که در مسیرهای جان‌فرسایی افتاده‌اند و با خود فکر کرده‌اند که این دیگر آخرین روز زندگی‌شان است اما در نهایت امروز در قصر آرزوهای‌شان زندگی می‌کنند.  متن های انگیزشی برای موفقیت 

اگر پیشرفت‌های کوچک تان را ببینید مثبت باقی خواهید ماند

همه ما می‌دانیم که زندگی همیشه زیبا نیست، و متاسفانه ذاتا تمایل داریم سیاهی‌های لحظات تاریک‌مان را بزرگنمایی کنیم،‌ آسان‌تر بگوییم از کاه، کوه بسازیم. وقتی دارید گرد ناامیدی بر روی صفر تا صد داستان می‌پاچید، دست نگه دارید و یاد حرف ما بیفتید. آیا واقعا راه را درست برانداز کرده‌اید؟ با خودتان فکر کنید اوضاع به‌همان بدی‌ای است که فکر می‌کنید؟ مطمئنیم که به‌این نتیجه می‌رسید که از نقطه شروع فاصله بسیار زیادی دارید. شما از صد پله، روی پله ۳۵ ایستادید.

یادتان بماند موقعیت کنونی شما موقتی است. شما به شرط حرکت از تمام پله‌ها بالا خواهید رفت. ، مهم نیست جایی که در آن هستید خوب است یا بد، مهم این‌است که گذر خواهید کرد. پس هر وقت که خواستید مثبت‌نگری خود را حفظ کنید، لازم است که دانه‌دانه پیشرفت‌های‌تان را بررسی کنید تا بدانید تا کجا آمده‌اید. تصاویر عاشقانه برای پروفایل 

اگر پیشرفت‌های کوچک تان را ببینید مثبت باقی خواهید ماند

اگر از حال خوب دور شده‌اید، استراحتی به خودتان هدیه کنید

همه این‌ها را خواندید و تایید کردید و تلاش می‌کنید توصیه‌های ما را به‌کار ببندید ولی الآن همه وجودتان مملوء از خستگی است؟ نگران نباشید، برای شما هم پیشنهادی داریم. فکر و خیال‌هایتان را کناری بگذارید، انرژی‌ای که در ذهن‌تان صرف فکر به مشکلات‌تان می‌‌‌‌‌کنید،‌ در دست و پاهای‌تان بفرستید و راه بیفتید،‌ از خانه بیرون بزنید و نفسی تازه کنید. فراموش کنید دادن استراحت به خودتان و ذهن‌تان باعث می‌شود که احتمال دست‌کشیدن از رویا‌ی‌تان به صفر برسد.

حالا زمان آن رسیده تا با نگاه مثبت‌تری به زندگی‌تان نگاه کنید و عینک بدبینی را از چشم بردارید. زندگی هنوز هم زیبایی‌های خود را دارد. نظر شما مخاطبین افکتینو در باره مثبت نگری چیست؟

دیدگاه

نام و نام خانوادگی خود را وارد نمایید

آدرس ایمیل خود را وارد نمایید

متن دیدگاه وارد نشده است

پست‌های مرتبط

پربازدیدترین مطالب

هوش هیجانی چیست؟ چگونه با ۱۰ ترفند هوش هیجانی خود را افزایش دهیم؟

چگونه شخصیتی کاریزماتیک داشته باشیم؟

اپلیکیشن هایی که زندگی شما را شادتر می کنند

چگونه شاد باشیم؟ مفهوم شادی برای شما چیست؟

۳۰ عکس جالب دنیا که برای اولین بار می‌بینید

معروف‌ترین هنرمندان زن و آثارشان، جایگاه زنان در هنر نقاشی

قدرت بیان تصاویر: آنچه کلمات از گفتن آن ناتوانند

تبلیغات تصویری: نقش تصاویر در تبلیغات چیست؟

۱۴ اشتباه در انتخاب عکس پروفایل که تصورات دیگران را تحت تاثیر قرار می دهد

روانشناسی عکس سلفی : از عکس پروفایل سلفی تا سلفی‌های خطرناک

جملات انگیزشی، جملات انگیزشی کوتاه و جملات موفقیت و شاد

عکس پروفایل خاص چه اهمیتی دارد؟

دانلود اپلیکیشن

عکس های خود را با افکتینو جادو کنید

notification close image

پروفایل ساز افکتینو