عکس پروفایل اینستاگرام و دانلود عکس پروفایل اینستاگرام

عکس پروفایل اینستاگرام و دانلود عکس پروفایل اینستاگرام

فهرست مطالب

گاهی یک تصویر می تواند جایگزین صدها کلمه باشد. یک تصویر گویا و مناسب به خوبی پیام هایی را منتقل می کند که بدون وجود آن به جملاتی طولانی نیاز داشتید. اینستاگرام بهترین مثال برای این موضوع است. بیشترین چیزی که در این پلتفرم به آن توجه می شود تصاویر هستند و عکس پروفایل نیز یکی از مهم ترین آن هاست. ممکن است انتخاب عکس پروفایل اینستاگرام کاری ساده به نظر برسد؛ اما به خاطر داشته باشید که اولین تصویری که از شما یا برندتان در ذهن کاربران نقش می بندد، عکس پروفایل شماست. در این بخش از وبلاگ عکس افکتینو سعی داریم تمام نکات مربوط به عکس پروفایل اینستاگرام از ۷ راه برای انتخاب بهترین عکس برای پروفایل اینستاگرام تا عوض کردن عکس پروفایل و دانلود عکس پروفایل اینستاگرام دیگر کاربران را با هم بررسی کنیم.

انتخاب بهترین و مناسب ترین عکس پروفایل اینستاگرام

اول از همه ببینیم چه عکسی برای پروفایل شما مناسب تر است. اگر به عنوان یه برند کسب و کار یا یک برند شخصی فعالیت می کنید حتما باید نکاتی را در رابطه با انتخاب عکس پروفایل خود رعایت کنید که در ادامه این ۷ نکته را با هم بررسی می کنیم.

۱ ) از لوگوی برند خود به عنوان عکس پروفایل صفحه اینستاگرام خود استفاده کنید

اگر به عنوان یک کسب و کار در اینستاگرام فعالیت می کنید، مطمئنا لوگوی برند خود را به عنوان عکس پروفایل انتخاب خواهید کرد. البته این موضوع برای برندهای بیشتر شناخته شده مناسب تر است، چرا که کاربران با دیدن عکس پروفایلتان سریعا شما را خواهند شناخت.

از لوگوی برند خود به عنوان عکس پروفایل صفحه اینستاگرام خود استفاده کنید

اگر شما یک کسب و کار شخصی دارید، برای مثال عکاس هستید؛ بهتر است از تصویر خودتان برای عکس پروفایل استفاده کنید.

از لوگوی برند خود به عنوان عکس پروفایل صفحه اینستاگرام خود استفاده کنید

۲ ) عکس پروفایل شما باید با دیگر بخش های صفحه شما در تناسب باشد

عکس پروفایل خود را به دید یک مکمل دوست داشتنی برای صفحه خود ببینید. اطمینان یابید که عکس پروفایلتان را دقیقا مشابه دیگر تصاویر صفحه خود ویرایش کرده اید. اگر در پست های خود از رنگ های ثابتی استفاده کرده اید سعی کنید که در عکس پروفایلتان نیز آن ها را به کار ببرید. فکر نکنید چون عکس پروفایلتان جدا از دیگر عکس هاست پس نیازی به هماهنگی و یکپارچگی میان آن ها نیست.

عکس پروفایل شما باید با دیگر بخش های صفحه شما در تناسب باشد | عکس افکتینو

۳ ) عکس پروفایل شما باید همیشه سبز باشد

اصطلاح همیشه سبز یا ever green برای تصاویری به کار می رود که در همه زمان ها می توانند تازگی خود را حفظ کنند. تصویر شما در میان برف زمستانی در فصول گرم چندان مناسب و حرفه ای به نظر نمی رسد. کسی که برای اولین بار صفحه شما را می بیند و یا به تازگی شما را دنبال کرده است احتمالا به این فکر می کند که فعالیت چندانی در اینستاگرام ندارید و یا به روز رسانی عکس پروفایل تان اهمیت چندانی برای شما ندارد. بنابراین به جای انتخاب عکسی که مربوط به فصل یا مناسبتی به خصوص است، سعی کنید تصویری را انتخاب کنید که همیشه سبز باشد و برای هر زمانی مناسب باشد.

عکس پروفایل شما باید همیشه سبز باشد |عکس پروفایل افکتینو

با استفاده از یک رنگ خنثی برای زمینه عکس پروفایل خود یا انتخاب عکسی که مربوط به مناسبت خاصی نیست، می توانید برای مدتی طولانی از عکس پروفایل خود استفاده کنید. انتخاب تصویری مناسب به بهتر شناخته شدن صفحه برند شما نیز کمک می کند و دیگر نیازی نیست فالوورهای جدید حتما هایلایت ها یا پست های شما را مشاهده کنند.

به این نکته توجه داشته باشید که اگر به عنوان یک برند در چندین شبکه اجتماعی فعالیت می کنید، بهتر است از یک عکس ثابت برای تمامی پروفایل های خود استفاده کنید.

۴ ) اندازه مناسبی را برای عکس پروفایل خود انتخاب کنید

عکس های پروفایل ایستاگرام در اندازه ای دایره ای و ۱۱۰*۱۱۰ پیکسل است. بنابراین سعی کنید حتما تصاویر خود را در همین اندازه ویرایش کنید تا دیگر با Crop کردن عکس به هنگام بارگذاری در اینستاگرام بخشی از آن را از دست ندهید.

البته می توانید قبل از ویرایش عکس آن را امتحان کنید و ببینید که در قالب دایره ای اینستاگرام چگونه به نظر می رسد. بخشی از تصویر که در این دایره قرار می گیرد به عنوان عکس پروفایل شما انتخاب می شود؛ فقط توجه داشته باشید که بخش اصلی عکس در مرکز قرار گیرد.

روانشناسی عکس پروفایل

۵ ) درباره زمینه عکس پروفایل خود فکر کنید

اگر از تصویر چهره و بالاتنه خود به عنوان عکس پروفایل استفاده می کنید، تصویر زمینه این عکس اهمیت بسیاری دارد. می توانید از زمینه های رنگی یا طرحدار نیز استفاد کنید اما توجه کنید که زمینه عکس نباید تمرکز را از مهم ترین بخش عکس یعنی شما دور کند.

درباره زمینه عکس پروفایل خود فکر کنید | عکس افکتینو

۶ ) در عکس پروفایل خود از اشیا مربوط به فعالیت خود استفاده کنید

به خاطر داشته باشید که عکس پروفایل شما قرار است شخصیت و برند شما را به طور همزمان معرفی کند. بنابراین سعی کنید از اشیائی در تصاویر خود استفاده کنید که نشانگر فعالیت شماست. برای مثال اگر فعالیت صفحه شما درباره شیرینی پزی یا کیک پزی است حتما از آن ها در عکس پروفایل خود استفاده کنید.

در عکس پروفایل خود از اشیائی مربوط به فعالیت خود استفاده کنید | عکس های افکتینو

۷ ) به عنوان یک برند باید توجه ها را به سمت لوگوی خود جلب کنید

حتما به این نکته توجه داشته باشید که عکس پروفایل اینستاگرام شما در صفحه گوشی بسیار کوچک نمایش داده می شود؛ بنابراین توجه اصلی باید روی برند شما باشد. لوگوی شما باید کاملا در قالب دایره ای عکس پروفایل اینستاگرام قرار گیرد و کاملا واضح و مشخص باشد. اگر می خواهید تصویری را برای عکس پروفایل خود انتخاب کنید، حتما تصویری را انتخاب کنید که چهره شما به خوبی در آن دیده می شود. اگر تصویر شما بسیار دور باشد، مخاطبان به سختی چهره شما را تشخیص می دهند.

به عنوان یک برند باید توجه اصلی روی لوگوی برند شما باشد | effectino

 

دانلود عکس پروفایل اینستاگرام دیگران با کیفیت اصلی

برخلاف تلگرام و دیگر اپلیکیشن های مشابه، اینستاگرام این امکان را در اختیار ما قرار نمی‌دهد تا عکس پروفایل دیگر کاربران را در ابعاد بزرگ و با کیفیت اصلی مشاهده یا آن ها را در حافظه گوشی خود ذخیره کنیم. اما راه هایی برای دانلود عکس پروفایل اینستاگرام وجود دارد که در ادامه ۵ مورد از بهترین روش ها را به شما معرفی خواهیم کرد.

روش اول: دانلود عکس پروفایل اینستاگرام با استفاده از مرورگر وب

این روش یکی از بهترین روش ها برای دانلود و ذخیره عکس پروفایل اینستاگرام دیگر کاربران است. در این روش نیازی به بکارگیری هیچ اپلیکیشن جانبی ندارید و فقط با استفاده از مرورگر گوشی هوشمندتان می توانید این کار را انجام دهید.

۱ ) اپلیکیشن اینستاگرام را در گوشی خود باز کنید و وارد صفحه پروفایل کاربری شوید که می خواهید عکس پروفایل او را ذخیره کنید.

دانلود عکس پروفایل اینستاگرام با استفاده از مرورگر |effectino.com

۲ ) حالا در صفحه پروفایل کاربر مورد نظر روی آیکون سه نقطه بالا و سمت راست صفحه کلیک کنید.

دانلود عکس پروفایل اینستاگرام | پروفایل effectino

۳ ) از بین گزینه های نمایش داده شده، گزینه Copy Profile URL را انتخاب کنید.

دانلود و ذخیره عکس پروفایل ایسنتاگرام با مرورگر گوشی | عکس پروفایل افکتینو

۴ ) حالا از اینستاگرام خارج شوید و مرورگر گوشی خود را باز کنید. پیشنهاد ما این است که از مرورگر گوگل کروم استفاده کنید. آدرس پروفایل کاربر اینستاگرام مورد نظرتان که کپی شده بود را در مرورگر پیست (Paste) کنید و از طریق مرورگر به صفحه پروفایل آن کاربر مراجعه کنید.

دانلود عکس پروفایل اینستاگرام با مرورگر گوشی | تصویر پروفایل

۵ ) انگشت خود را بر روی عکس پروفایل او قرار داده و کمی نگه دارید تا پنجره پاپ آپی مثل عکس زیر نمایان شود. در این پنجره گزینه Open image in new tab را انتخاب کنید. اگر از مرورگر کامپیوتر استفاده می‌کنید باید بر روی عکس پروفایل کاربر راست کلیک کرده و گزینه مشابه را انتخاب کنید.

۶ ) حالا عکس پروفایل کاربر مورد نظر در ابعاد کوچک در تب جدیدی از مرورگرتان باز شده است. به آدرس این صفحه در بالای مرورگر مراجعه کنید و بخشی که با عبارت S150*150 وجود دارد را کاملا از پاک کنید و صفحه را بارگذاری نمایید.

عکس پروفایل اینستاگرام

۷ ) مشاهده خواهید کرد که عکس پروفایل کاربر مورد نظر با اندازه و کیفیت اصلی نمایش داده می‌شود. حالا می‌توانید نسبت به ذخیره عکس پروفایل اینستاگرام وی اقدام کنید. بدین منظور کافیست انگشت خود را بر روی عکس او قرار داده و کمی نگه دارید و سپس از پنجره پاپ آپ نمایان شده، گزینه Download Image را انتخاب کنید.

دانلود و ذخیره عکس پروفایل اینستاگرام

روش دوم: دانلود عکس پروفایل اینستاگرام با سایت یا اپلیکیشن InstaDP

روش کارآمد دیگری هم به منظور ذخیره عکس پروفایل اینستاگرام در اندازه و کیفیت اصلی وجود دارد. در این روش از سایت واسطی با نام InstaDP استفاده می‌کنیم.

۱ ) از طریق مرورگر خود وارد سایت instadp.org شوید.

۲ ) نام کاربری پروفایل اینستاگرام مورد نظرتان را در بخشی که توسط سایت اینستا دی پی ارائه شده است وارد کنید و بر روی گزینه View DP کلیک نمایید.

دانلود عکس پروفایل اینستاگرام با اپلیکیشن InstaDP

به همین سادگی عکس پروفایل کاربر مورد نظر در اندازه و کیفیت اصلی نمایش داده می‌شود و شما می‌توانید آن را دانلود کنید. اگر تمایلی به استفاده از سایت InstaDP ندارید، می‌توانید اپلیکیشن اختصاصی آن را نصب و از این برنامه به منظور ذخیره عکس پروفایل اینستاگرام در اندازه و کیفیت اصلی استفاده نمایید.

روش سوم: استفاده از اپلیکیشن Big Profile Photo (برای گوشی های اندروید)

۱ ) برای مشاهده عکس پروفایل اینستاگرام کاربران در اندروید ابتدا نرم افزار Big Profile Photo را دانلود و روی گوشی خود نصب کنید.

۲ ) پس از نصب برنامه، آن را اجرا کنید. نام کاربری اینستاگرام هر کاربری که دوست دارید را در کادر وارد کرده و سپس روی SHOW PHOTO ضربه بزنید.

اپلیکیشن Big Profile Photo برای دانلود عکس پروفایل اینستاگرام

۳ ) حالا عکس پروفایل کاربر مورد نظر در سایز بزرگ نمایش داده می شود. همچنین می توانید با لمس آیکون نمایش داده شده در تصویر زیر، عکس مورد نظر خود را ذخیره کنید.

دانلود عکس پروفایل اینستاگرام با اپلیکیشن Big Profile Photo

روش چهارم: استفاده از اپلیکیشن Zoop (برای گوشی های iOS)

۱ ) ابتدا برنامه Zoop را از اپ استور دانلود و آن را روی گوشی خود نصب کنید.

۲ ) پس از نصب برنامه، آن را اجرا کنید. در بالای صفحه نام کاربری فرد مورد نظر را جستجو کنید.

استفاده از اپلیکیشن Zoop (برای گوشی های iOS)

۳ ) به همین سادگی عکس پروفایل اینستاگرام کاربر مورد نظر در سایز بزرگ برای شما نمایش داده می شود.

روش پنجم: استفاده از ربات تلگرام Regram برای دانلود عکس پروفایل اینستاگرام

با استفاده از این ربات تلگرام می توانید پست و ویدیوهای دیگر کاربران اینستاگرام را دانلود کنید و خیلی سریع به صفحه کاربری آن ها دسترسی داشته باشید. همچنین می توانید عکس پروفایل آن ها را با کیفیت اصلی دانلود کنید. علاوه بر این امکان مشاهده آنی اطلاعات اکانت های مختلف اینستاگرام مثل تعداد فالوورها، تعداد فالووینگ ها، تعداد پست ها، محبوب ترین پست ها و حتی دانلود تمام پست های ارسالی یک کاربر از طریق ربات Regram امکان پذیر است.

regram@

ربات تلگرام Regram برای دانلود عکس پروفایل اینستاگرام

 

آپدیت کردن عکس پروفایل اینستاگرام در اندروید

۱ ) برای عوض کردن عکس پروفایل صفحه اینستاگرام خود وارد صفحه پروفایلتان شوید و در بالا و سمت راست قسمت بیوی صفحه خود Edit Profile را انتخاب کنید.

ادیت کردن پروفایل اینستاگرام اندروید

۲ ) حالا در صفحه اطلاعات پروفایل اینستاگرام خود گزینه Change Photo را انتخاب کنید.

آپدیت کردن عکس پروفایل اینستاگرام

۳ ) از بین گزینه های نمایش داده شده یکی را انتخاب کنید. شما می توانید عکس پروفایل اینستاگرام خود را از فیس بوک و توییتر و یا مستقیما از گالری گوشی خود انتخاب کنید؛ همچنین می توانید با دوربین گوشی عکس جدیدی از خود بگیرید و از آن به عنوان عکس پروفایل خود استفاده کنید.

عوض کردن عکس پروفایل اینستاگرام اندروید

۴ ) پس از ورود به گالری می توانید بخشی را که عکس در آن قرار دارد تغییر دهید. برای این کار کافیست گزینه بالا و سمت چپ را انتخاب کنید. در انتخاب عکس مورد نظر به این نکته توجه داشته باشید که فقط بخشی از عکس که در دایره قرار دارد به عنوان عکس پروفایل شما نمایش داده می شود و بخش خاکستری اطراف آن از عکس Crop می شود. سعی کنید که بخش اصلی عکس در مرکز دایره قرار گیرد تا عکس پروفایل شما به خوبی نمایش داده شود.

انتخاب عکس پروفایل اینستاگرام اندروید

۵ ) پس از انتخاب عکس مورد نظر، می توانید فیلتر آن را تغییر دهید. پس از انتخاب فیلتر، کافیست گزینه Next در بالا و سمت راست صفحه را انتخاب کنید. حالا عکس پروفایل شما تغییر کرده است.

عکس پروفایل اینستاگرام اندروید

آپدیت کردن عکس پروفایل اینستاگرام در آیفون

۱ ) برای عوض کردن عکس پروفایل صفحه اینستاگرام خود وارد صفحه پروفایلتان شوید و در بالا و سمت راست قسمت بیوی صفحه خود Edit Profile را انتخاب کنید.

آپدیت عکس پروفایل اینستاگرام iOS

۲ ) حالا در صفحه اطلاعات مربوط به پروفایل خود، گزینه Change Profile Photo در بالای صفحه را انتخاب کنید.

آپدیت عکس پروفایل ایسنتاگرام آیفون

۳ ) حالا از بین گزینه های نمایش داده شده یکی را انتخاب کنید. شما می توانید عکس پروفایل اینستاگرام خود را از فیس بوک و یا مستقیما از گالری گوشی خود انتخاب کنید؛ همچنین می توانید با دوربین گوشی خود عکس جدیدی از خود بگیرید و از آن به عنوان عکس پروفایل خود استفاده کنید.

عوض کردن عکس پروفایل اینستاگرام آیفون

۴ ) پس از ورود به گالری گوشی خود می توانید بخشی را که عکس در آن قرار دارد انتخاب کنید. کافیست روی گزینه نمایش داده شده در بالای صفحه کلیک کنید تا فایل های موجود در گالری شما نمایش داده شوند.

عکس پروفایل اینستاگرام آیفون

۵ ) پس از انتخاب عکس مورد نظر گزینه Done در بالا و سمت راست صفحه را انتخاب کنید تا عکس پروفایل جدید شما ذخیره شود. توجه داشته باشید که تنها بخشی که در دایره وسط قرار می گیرد به عنوان عکس پروفایل شما نمایش داده می شود و بخش های خاکستری Crop می شوند؛ بنابراین سعی کنید حتما بخش اصلی عکس در این دایره قرار گیرد.

انتخاب عکس پروفایل اینستاگرام

https://effectino.com/blog

دیدگاه

نام و نام خانوادگی خود را وارد نمایید

آدرس ایمیل خود را وارد نمایید

متن دیدگاه وارد نشده است

پست‌های مرتبط

پربازدیدترین مطالب

هوش هیجانی چیست؟ چگونه با ۱۰ ترفند هوش هیجانی خود را افزایش دهیم؟

چگونه شخصیتی کاریزماتیک داشته باشیم؟

اپلیکیشن هایی که زندگی شما را شادتر می کنند

چگونه شاد باشیم؟ مفهوم شادی برای شما چیست؟

۳۰ عکس جالب دنیا که برای اولین بار می‌بینید

معروف‌ترین هنرمندان زن و آثارشان، جایگاه زنان در هنر نقاشی

قدرت بیان تصاویر: آنچه کلمات از گفتن آن ناتوانند

تبلیغات تصویری: نقش تصاویر در تبلیغات چیست؟

۱۴ اشتباه در انتخاب عکس پروفایل که تصورات دیگران را تحت تاثیر قرار می دهد

روانشناسی عکس سلفی : از عکس پروفایل سلفی تا سلفی‌های خطرناک

جملات انگیزشی، جملات انگیزشی کوتاه و جملات موفقیت و شاد

عکس پروفایل خاص چه اهمیتی دارد؟

دانلود اپلیکیشن

عکس های خود را با افکتینو جادو کنید

notification close image

پروفایل ساز افکتینو