عکس پروفایل و 14 اشتباهی که تصورات دیگران را تحت تاثیر قرار می دهد

۱۴ اشتباه در انتخاب عکس پروفایل که تصورات دیگران را تحت تاثیر قرار می دهد

فهرست مطالب

عکس پروفایل را می توان یکی از مهم ترین بخش های فعالیت شما در فضای مجازی به شمار آورد. این عکس می تواند روی مخاطبین شما و تمایل آن ها برای برقراری ارتباط با شما نیز اثرگذار باشد. عکس پروفایل می تواند عامل مهمی در شکل گیری تصور دیگران از شما باشد. انتخاب این عکس همان اندازه که می تواند سبب جذب دیگران به سمت شما شود، همان اندازه نیز می تواند آن ها را از شما دور کند.

اگر بخواهیم درباره اشتباهات عکس پروفایل صحبت کنیم اول از همه باید بگوییم که نمی توان قانون مشخصی برای عکس پروفایل تعیین کرد، بنابراین کلمه اشتباه چندان درست نیست. اگر عمدا می خواهید پیام خاصی را با عکس پروفایل خود منتقل کنید که سخنی در این رابطه وجود ندارد؛ اما اگر بدون قصد در حال انتقال پیامی نادرست باشید، آنگاه مرتکب اشتباه شده اید.

در این پست از راهنمای انخاب عکس پروفایل افکتینو  ۱۴ اشتباه رایج بسیاری از افراد درباره عکس پروفایل را با هم بررسی می کنیم تا ببینیم این اشتباهات چه تاثیری روی تصور دیگران از شما خواهند گذاشت.

عکس ‌های خود را با افکتینو جادو کنید

هیچ عکسی برای پروفایل خود انتخاب نکرده‌اید

هیچ عکسی در کار نیست

اول از همه سراغ بزرگترین و قطعی ترین اشتباه در انتخاب عکس پروفایل می رویم هیچ عکسی از شما وجود ندارد. چه دلیلی وجود دارد که شما هیچ عکسی برای پروفایل خود انتخاب نکرده اید؟ بیایید کمی حدس بزنیم. نمی خواهید زمان خود را برای این مسائل پیش پا افتاده تلف کنید؟ فکر می کنید بود و نبود این تصویر اهمیت چندانی ندارد؟ علاقه ای به برقراری ارتباط ندارید؟ و … مطمئن باشید که این سوالات به ذهن همه افرادی که عکس پروفایل شما را می بینند یا بهتر بگوییم عکسی در پروفایل شما نمی بینند خواهد رسید.

اگر حساب کاربری شما شخصی و مربوط به خود شماست، هیچکس علاقه ای به دیدن حیوان خانگی شما یا گل مورد علاقه تان ندارد. همه ترجیح می دهند که تصویر خود شما را ببینند مخصوصا در شبکه های اجتماعی حرفه ای تر.

چهره شما برای عکس پروفایل مهم است

چهره شما مهم است

به خاطر داشته باشید که شما به عنوان مدیر برند شخصی در فضای مجازی فعالیت می کنید، یعنی می خواهید خود را مانند یک برند به دیگران معرفی کنید. حتی اگر مدیر یک برند چند میلیون دلاری باشید اول از همه باید مدیر برند شخصی خود باشید.

استفاده از چهره در عکس پروفایل پیام مهمی را منتقل می کند “شما از برقراری ارتباط با دیگران و دیده شدن، هراسی ندارید.” با انتخاب تصویری به غیر از چهره خودتان، مانعی بر سر راه ارتباط خود قرار می دهید. مطمئننا تصویری که انتخاب کرده اید زیباست و برای شما مفهموم خاصی دارد؛ اما چرا خود شما نیستید؟ اعتماد به نفس کمی دارید؟ احساس عدم امنیت می کنید؟ و … شاید پاسخ مناسبی برای این سوالات داشته باشید اما نمی توانید به تمامی افرادی که این پرسش ها را در ذهن دارند پاسخ دهید.خودتان را جای دیگران بگذارید، اگر بخواهید برای اولین بار با فردی ارتباط برقرار کنید بدون شک با دیدن عکس پروفایل او احساس بهتری خواهید داشت.

استفاده از چهره در عکس پروفایل پیام مهمی را منتقل می کند شما از برقراری ارتباط با دیگران و دیده شدن، هراسی ندارید. با انتخاب تصویری به غیر از چهره خودتان، مانعی بر سر راه ارتباط خود قرار می دهید.

در عکس پروفایل هستید اما نیستید!

هستید اما نیستید!

در زیبا بودن این مکان شکی نیست؛ اما توجه کنید که شما آنطور که باید مورد توجه قرار نمی گیرید. همه ترجیح می دهند چهره شما را ببینند نه تصویری که اصلا در آن به چشم نمی آیید. مطمئن باشید بسیاری از افراد مجبور می شوند روی این تصویر زوم کنند تا شما را بهتر ببینند.

اینکه بخشی از محیط اطراف یا ژست شما در عکس مشخص باشد زیباست، اما این حواشی نباید چهره شما را تحت تاثیرقرار دهد. هر قدر که چهره شما بیشتر مشخص باشد، تاثیر بهتری روی افراد جدید خواهید داشت.

کدام یک از این افراد در عکس پروفایل شما هستید؟

کدام یک شما هستید؟

مطمئنا فردی که در عکس کنار شماست، اهمیت بسیاری برای شما دارد، اما زمانی که فردی برای نخستین بار پروفایل شما را می بیند باید شما را بشناسد نه اینکه تلاش کند تا بین چند نفر، شما را حدس بزند.

خانواده شما در عکس پروفایل

خانواده شما

بدون شک خانواده شما اهمیت بسیاری برای شما دارند و مایه افتخارتان هستند؛ اما افراد جدید می خواهند شما را بشناسند نه خانواده تان را. اگر خیلی دوست دارید که تصویر خانواده خود را به عنوان عکس پروفایل قرار دهید، حداقل برای پروفایل های کاری و حرفه ای این کار را انجام ندهید. علاوه بر این حضور دیگر افراد در عکس پروفایل شما سبب گیجی و سردرگمی افراد می شود.

نور ضعیف در عکس پروفایل؛ هرگز

نور ضعیف هرگز

نور نامناسب تاثیر بسیار بدی روی عکس شما می گذارد بنابراین توجه به این موضوع را فراموش نکنید. بسیاری از عکس ها اگر نور مناسبی داشته باشند، بهتر دیده می شوند.

کیفیت پایین عکس پروفایل

کیفیت پایین

نور مناسب به تنهایی کافی نیست. مشکلات دیگری نیز می تواند عکس پروفایل شما را تحت تاثیر قرار دهد. وضوح یا resolution خیلی بالا ضروری نیست اما پلتفرم های بسیاری می توانند وضوح بالایی از تصاویر را برای شما فراهم کنند. رزولوشن تصاویر بسیار متفاوت است اما یکی از بهترین انتخاب ها می تواند ۵۱۲*۵۱۲ پیکسل باشد.

کنتراست کم، وضوح کم تصاویر و رنگ های ضعیف از جمله بزرگترین و رایج ترین اشتباهات به شمار می‌آیند.

احساسات، قوی ترین ابزار برای جذب دیگران در عکس پروفایل

احساسات، قوی ترین ابزار برای جذب دیگران

احساسات شما کاملا می توانند روابط شما را تحت تاثیر قرار دهند. اگر می خواهید در دسترس و قابل اعتماد به نظر برسید، چهره ای مغرور و عصبانی هیچ کمکی به شما نخواهد کرد. سعی کنید چهره شما بیانگر بهترین احساسات شما باشد تا افراد جدید حس خوبی در برقراری ارتباط با شما داشته باشند.

در عکس پروفایل پنهان نشوید

پنهان نشوید

عینک آفتابی و دیگر المان هایی که چهره شما را می پوشانند لزوما اشتباه نیستند اما مانعی برای ایجاد احساس اعتماد در افراد جدید به شمار می آیند. در شبکه های اجتماعی حرفه ای تر مثل لینکدین استفاده از چنین تصاویری می تواند اشتباه بزرگی باشد.

این تصویر در عکس پروفایل تصویر شما نیست!

این تصویر شما نیست!

حتما تصویری را انتخاب کنید که خود واقعی شما باشد. اگر به تازگی تغییری در ظاهر خود ایجاد کرده اید، از تصاویر جدید خود استفاده کنید. استفاده از تصاویر مربوط به ۲۰ سال قبل هیچ تصوری از ظاهر کنونی شما به افراد جدید نمی دهد.

در عکس پروفایل خود مونالیزا نباشید

مونالیزا نباشید

عکس پروفایل شما قرار نیست یک عکس کامل و بدون نقص باشد. چهره واقعی شما بسیار زیباتر و تاثیرگذارتر از چهره ای مصنوعی و غیر طبیعی است.

در خلاقیت برای عکس پروفایل زیاده روی نکنید

در خلاقیت زیاده روی نکنید

شاید شما ترجیح می دهید که تصویری خلاقانه از خود را به عنوان عکس پروفایل خود انتخاب کنید. این کار اصلا اشتباه نیست اما در انجام این کار زیاده روی نکنید. در این صورت چهره شما و دیگر جزئیات مهم کمتر به چشم می آیند.

در پروفایل های مختلف ثبات خود را حفظ کنید

در پروفایل های مختلف ثبات خود را حفظ کنید

همانطور که گفتیم تصویر شما بخش مهمی از برند شخصی شما به شمار می آید و شناخته شدن این برند ممکن است ماه ها زمان ببرد. استفاده از تصاویر متفاوت در شبکه های اجتماعی مختلف نمی تواند به شناحته شدن شما کمکی کند.

دائما عکس پروفایل خود را عوض نکنید

دائما تصاویر خود را عوض نکنید

در بعضی اپلیکیشن ها مثل واتس اپ که شما مخاطب خود را می شناسید و نیاز چندانی به تصویر او ندارید، عوض کردن عکس ها ایرادی ندارد. در دیگر شبکه های اجتماعی حرفه ای تر مثل لینکدین که از آن ها برای برندسازی استفاده می شود تغییر دائمی تصاویر زنجیره شناخت شما را با مشکل روبرو می کند. اگر در یکی از شبکه های اجتماعی تصویر خود را تغییر می دهید، حتما در همه آن ها این کار را انجام دهید.

تغییر دائمی تصاویر زنجیره شناخت شما را با مشکل روبرو می کند. اگر در یکی از شبکه های اجتماعی تصویر خود را تغییر می دهید، حتما در همه آن ها این کار را انجام دهید.

پروفایل ساز افکتینو

حالا که ۱۴ مورد از رایج ترین اشتباهات عکس پروفایل و تاثیر آن ها بر دیگر افراد را بررسی کردیم، وقت آن رسیده که اپلیکیشنی را به شما معرفی کنیم که نه تنها می توانید از شر این شاتباهات راحت شوید بلکه می توانید پروفایل هایی بسیار زیبا و جذاب از خود بسازید و به راحتی دیگران را تحت تاثیر قرار دهید.

اپلیکیشن افکتینو با بیش از ۶۰۰ افکت مختلف و جذاب به شما این امکان را می دهد تا ساده ترین عکس های خود را به عکس هایی حرفه ای بدل کنید. افکتینو با دسته بندی های مختلف از مناسبت های مختلف تا فیلم و مجله و بیلبوردهای تبلیغاتی تصاویری کاملا متفاوت را در اختیار شما قرار می دهد . با افکیتینو، پروفایلی نو بسازید و همه را شگفت زده کنید.

عکس ‌های خود را با افکتینو جادو کنید

دیدگاه

نام و نام خانوادگی خود را وارد نمایید

آدرس ایمیل خود را وارد نمایید

متن دیدگاه وارد نشده است

پست‌های مرتبط

پربازدیدترین مطالب

هوش هیجانی چیست؟ چگونه با ۱۰ ترفند هوش هیجانی خود را افزایش دهیم؟

چگونه شخصیتی کاریزماتیک داشته باشیم؟

اپلیکیشن هایی که زندگی شما را شادتر می کنند

چگونه شاد باشیم؟ مفهوم شادی برای شما چیست؟

۳۰ عکس جالب دنیا که برای اولین بار می‌بینید

معروف‌ترین هنرمندان زن و آثارشان، جایگاه زنان در هنر نقاشی

قدرت بیان تصاویر: آنچه کلمات از گفتن آن ناتوانند

تبلیغات تصویری: نقش تصاویر در تبلیغات چیست؟

۱۴ اشتباه در انتخاب عکس پروفایل که تصورات دیگران را تحت تاثیر قرار می دهد

روانشناسی عکس سلفی : از عکس پروفایل سلفی تا سلفی‌های خطرناک

جملات انگیزشی، جملات انگیزشی کوتاه و جملات موفقیت و شاد

عکس پروفایل خاص چه اهمیتی دارد؟

دانلود اپلیکیشن

عکس های خود را با افکتینو جادو کنید

notification close image

پروفایل ساز افکتینو