16 قدم تا ثبت بهترین عکس سلفی - ژست عکس سلفی

۱۶ قدم تا ثبت بهترین عکس سلفی – ژست عکس سلفی

فهرست مطالب

همه‌ی ما از اولین باری که واژه‌ی سلفی به گوشمان خورده تا به امروز هزاران مدل از این عکس را از خود گرفته‌ایم! اما مطمئنا در بین این هزاران عکس تعداد کمی همان عکسی شده‌اند که ما می‌خواستیم! وقتی این شرایط برای ما پیش می‌آید ممکن است این فکر به ذهنمان خطور کند که:” نکند ظاهرمان مشکلی دارد؟!” اما من به شما این اطمینان را می‌دهم که ظاهر شما هیچ مشکلی ندارد و دلیل این که نمی‌توانید عکس‌های خوبی بگیرید این است که فقط به چند نکته‌ی مهم درباره سلفی گرفتن توجه نکرده‌اید.

ما در این مقاله از وبلاگ افکتینو راه حل‌هایی را به شما آموزش می‌دهیم که از این به بعد بتوانید عکس‌های جذاب‌تر،خلاقانه‌تر و بهتری بگیرید!

۱- لبخند واقعی در سلفی‌ها فراموش نشود!

.این بار که دوربین گوشی خود را باز کردید و تصمیم گرفتید که از خود سلفی بگیرید؛ طوری به دوربین لبخند بزنید که انگار همین حالا لطیفه خنده‌داری شنیده‌اید  برای این که بهترین عکس را بیندازید لازم نیست خودتان را مجبور کنید که لبخندی بزرگ و غیر واقعی بزنید! به جای این کار به شکل طبیعی خود بخندید که باعث می‌شود عکستان زیباتر به نظر برسد!

از آن‌ جایی که آقایان معمولا جدی بودن را دوست دارند و ترجیح می‌دهند در عکس پروفایل مردانه خود جدی به نظر برسند؛ پیشنهاد ما به شما این است که با چشمانتان بخندید! برای این کار لازم نیست حتما لبخندی به لب داشته باشید بلکه حالت چشمان شما باعث می‌شود صورتتان حالت شادابی و نشاط جالبی داشته باشد! برای این که بتوانید این ژست عکس را اجرا کنید بهتر است ابتدا جلوی آینه خوب تمرین کنید تا بتوانید به راحتی در مقابل دوربین با جشمانتان بخندید!

لبخند واقعی در سلفی‌ها فراموش نشود

۲- در سلفی گرفتن همه چیز به نور بستگی دارد!

این موضوع خیلی واضح و روشن به نظر می‌رسد اما اولین قانون در مورد مکان گرقتن بهترین عکس سلفی این است: “در جایی عکس بگیرید که نور مناسبی داشته باشد.” شما برای گرفتن “بهترین عکس” به “بهترین نور” احتیاج دارید و بهترین نور برای شما، نور طبیعی است! یک وبلاگ‌نویس مشهور می‌گوید:”بهترین وسیله‌‌ی آرایشی رایگانی که برای عکاسی می‌توانید از آن استفاده کنید نور طبیعی است!”

پس این بار که تصمیم به عکاسی گرفتید به جای این که مقابل صفحه‌ی تلویزیون یا لپ‌تاپ خود بایستید،سریعا یک پنجره پیدا کنید و با نور طبیعی که به صورتتان می‌تابد یک عکس جذاب و خارق العاده را ثبت کنید. عکس پروفایل دخترونه

در سلفی گرفتن همه چیز به نور بستگی دارد

۳- برای ثبت بهترین سلفی از سایه‌ها دوری کنید!

در جریان مصاحبه‌مان با یکی از عکاس‌های معروف جمله‌ی جالبی را از او شنیدیم:”هیچ چیز در یک عکس بدتر از سایه‌ی بزرگی که روی صورتتان افتاده باشد نیست!”

شما زمانی که وسط ظهر تصمیم می‌گیرید عکس بیندازید و به سراغ دوربینتان می‌روید و راهی حیاط و فضای باز می‌شوید باید خدمتتان عرض کنم که بدترین زمان را برای عکس انداختن انتخاب کرده‌اید و بدون شک در این شرایط نمی‌توانید بهترین عکس را ثبت کنید.

هرگز ساعات میانی روز را برای عکاسی در فضای باز انتخاب نکنید زیرا آفتاب مسقیما از بالای سر شما به صورتتان می‌تابد و باعث ایجاد سایه‌های عجیب و غریب روی صورتتان می‌شود که اصلا تاثیر جالبی بر عکستان نخواهد داشت! پیشنهاد ما به شما این است که اگر خواستید نور طبیعی را برای عکاسی انتخاب کنید نزدیک زمان‌های طلوع و غروب خورشید از خود عکس بگیرید که نور درملایم‌ترین و زیباترین حالت خود قرار دارد و باعث زیبایی هر چه بیشتر عکس شما می‌شود

برای ثبت بهترین سلفی از سایه‌ها دوری کنید

۴- وقتی عکس می‌گیرید حواستان به پشت سرتان هم باشد!

این نکته غیر قابل انکار است که اغلب، بهترین عکس‌ها تصویر زمینه‌های جالبی هم دارند! البته اگر شما از آن دست عزیزانی هستید که در این قید و بند نیستید که بدانید پشتتان چه خبر است و دوست دارید در هرجا و مکان و شرایطی از خودتان عکس بگیرید روی صحبتمان با شما نیست! بلکه با آن دست عزیزانی هستیم که برایشان مهم است که پشت سرشان چه می‌گذرد!

به طور خلاصه اگر می‌خواهید ژست عکاسی که برای آن تلاش کرده‌اید خوب از کار در آید باید حواستان به پشت سرتان هم باشد و سعی کنید در بک گراندی ساده یا  جالب از خود عکس بگیرید

وقتی عکس می‌گیرید حواستان به پشت سرتان هم باشد

۵- درست استفاده کردن از فلش دوربین را یاد بگیرید!

در شرایطی که ما مهم‌ترین عوامل برای گرفتن بهترین عکس را نور طبیعی و دووری از سایه‌ها معرفی کردیم حال اگر لازم باشد در شب عکاسی کنیم؛ چه باید کرد؟

ما در مقاله‌های قبلی در وبلاگ افکتینو گفتیم که استفاده از فلش چه معایب و نقاط ضعفی دارد و بهتر است تا جایی که می‌توانید از فلش برای عکس‌هایتان استفاده نکنید و در نور طبیعی عکس بیندازید.

حال فرض میکنیم شرایطی برای شما پیش آمده که مجبور هستید در شب عکس بگیرید. توصیه‌ی ما به شما این است که از بهترین ابزارهای فلش استفاده کنید که تا حد امکان کمترین تاثیر منفی را روی عکس شما بگذارند. برای مثال از یک نوع فلشی استفاده کنید که با سفید کردن کل صفحه باعث می‌شود که صورت شما روشن شود و سپس عکس را بگیرد. البته این روش بدون نقص نیست اما نسبت به سایر روش‌ها بهتر است.
عکس های پروفایل عاشقانه

درست استفاده کردن از فلش دوربین را یاد بگیرید

۶- وسواس را کنار بگذارید!

لازم نیست برای چنین موضوع کوچکی خودتان را اذیت کنید! اگر به دنبال ژست عکس تک‌نفره‌ی دخترانه‌ی زیبایی هستید لازم نیست یک ساعت از وقت با ارزشتان را جلوی آینه بگذرانید، هفت قلم آرایش کنید و از خود عکس بیندازید. تجربه ثابت کرده است که هرچه در شرایط طبیعی‌تر و نرمال‌تری عکس بگیرید تاثیر مثبت‌ بیشتری روی بیننده خواهید داشت! پس این‌بار اگر خواستید یک عکس پروفایل حرفه‌ای از خود بگیرید این‌قدر خود را آزار ندهید و همان‌گونه که هستید خود را دوست داشته باشید و از خود عکس بگیرید! مطمئن باشید که نتیجه عالی می‌شود!

وسواس را کنار بگذارید

۷- برای عکس گرفتن از برنامه‌ها و فیلترهای مناسب استفاده کنید!

اگر احساس می‌کنید هیچ کدام از عکس‌های سلفی دونفره‌ خود را که دیروز با کلی ذوق و شوق گرفته بودید دوست ندارید نا امید نشوید و اینترنت را برای یافتن ژست عکس دو نفره‌ی بیشتر زیر‌ و رو نکنید! مشکل عکس‌های شما از ژست عکس دونفره‌تان نیست بلکه با کمی استفاده از برنامه‌های ویرایش عکس می‌بینید که زیباترین عکس‌های دو نفره را گرفته‌اید! پس خیلی به خود سخت نگیرید و به جای افسوس خوردن سعی کنید استفاده از این ابزارها را یاد بگیرید! با استفاده درست از برنامه‌های ویرایش عکس می‌توانید گودی زیر چشم‌هایتان را از بین ببرید،دندان‌هایتان را سفید کنید، پوستتان را صاف کنید و هزاران کار دیگر انجام دهید! عکس پروفایل طبیعت

برای عکس گرفتن از برنامه‌ها و فیلترهای مناسب استفاده کنید

۸- زیاده روی نکنید!

ما در مورد قبل به شما گفتیم که کمی استفاده از ابزارهای ویرایش عکس به شما کمک می‌کند تا عکس زیباتری داشته باشید اما به هیچ وجه د ر استفاده از این ابزارها زیاده‌روی کنید! زیاده‌روی در استفاده از ابزارهای ویرایش عکس باعث می‌شود که عکس شما غیرطبیعی و حتی در بعضی مواقع ترسناک به نظر برسد. هر چیزی در حد تعادل زیباست.

زیاده روی نکنید

۹- سلفی‌های خلاقانه بگیرید!

این‌بار یک ژست جدید را انتخاب کنید و با آن عکس بگیرید.مثلا اگر همیشه در حال خوردن همبرگر از خود عکس می‌گرفتید این بار وان حمام را پر از آب کنید و صورت خود را در حالی که حباب ها اطراف صورتتان را پوشانده‌اند از آب بیرون بیاورید و عکس  زیبا و منحصر به فردتان را ثبت کنید.سعی کنید از ژست‌های تکراری استفاده نکنید و خلاقیت خود را با موارد این چنینی نشان دهید تا عکس جالب و منحصر به فردی داشته باشید!روانشناسی عکس سلفی

سلفی‌های خلاقانه بگیرید

۱۰- تغییرات جدید؛ عکس جدید

هرنوع تغییرات جدیدی که در سر و وضع و شکل ظاهر شما صورت می‌گیرد تاثیرگذارتر از انواع و اقسام ژست‌های عکاسی است که هرروزه در جست و جوی آن‌ها هستید. اگر به تازگی عینک جدیدی خریده‌اید یا مدل و رنگ موی خود را عوض کرده‌اید حتما اولین کاری که می‌کنید این باشد که از خود یک عکس جدید بیندازید!

تغییرات جدید؛ عکس جدید

۱۱- زیاد عکس سلفی بگیرید!

در اینجا وقتی می‌گوییم زیاد منظورمان “واقعا زیاد” است! همان‌طور که از قدیم هم گفته‌اند:” کار نیکو کردن از پر کردن است!” هرچه از خود بیشتر عکس بگیرید احتمال این‌که بتوانید یکی را به عنوان بهترین عکس خود انتخاب کنید زیادتر است. از خود زیاد عکس بگیرید و در هر کدام زاویه‌ی صورت و نوع نگاه و لبخند و ژست اعضای صورتتان را تغییر دهید تا ببینید که در کدام حالت زیباتر به نظر می‌رسید و عکس شما بی‌نقص‌تر می‌شود.

یک روش دیگر هم بری یافتن بهترین ژست عکاسی وجود دارد که ممکن است کمی عجیب به نظر برسد اما روش کارآمد و جالبی است و نتایج خوبی از آن به دست می‌آید. این بار اگر به دنبال یافتن ژست عکس دونفره بودید و نمی‌دانستید که چه ژستی بگیرید تا عکس  دو نفره‌تان زیباتر بیفتد دوربین جلوی گوشی را روشن کرده و از خود فیلم بگیرید در حالی که مدام دارید حالت چهره و طرز ایستادنتان را تغییر می‌دهید. سپس در هرجای فیلم که احساس کردید هردو در بهترین حالت خود قرار دارید از آن عکس بگیرید و نتیجه را خودتان ملاحظه کنید!

زیاد عکس سلفی بگیرید

۱۲- از سلفی‌های کلیشه‌ای بپرهیزید!

اگر به دنبال ژست عکس تک نفره‌ی دخترانه می‌گردید لازم نیست که حتما همان ژستی را بگیرید که بازیگران مشهور در عکس‌های خود می‌گیرند. این نوع ژست‌ها پس از مدتی همه‌گیر می‌شوند و همه در عکس‌هایشان از آن‌ها تقلید می‌کنند. به جای این کار به دنبال یافتن ژستی باشید که در آن بهتر و زیباتر به نظر می‌رسید

از سلفی‌های کلیشه‌ای بپرهیزید

۱۳- قوانین عکاسی سلفی را رعایت کنید!

برای این که یک عکس جذاب داشته باشید باید به دو نکته دقت کنید: اول این‌که بهترین محل برای قرار گرفتن چشم‌ها جایی است که یک سوم کادر را از بالای آن جدا می‌کند این موضوع، همان قانون یک سوم معروف در عکاسی است. قانون دوم برای گرفتن یک عکس استاندارد این است که به جای اینکه چشم‌ها دقیقا در وسط کادر قرار بگیرند بهتر است کمی نزدیکتر به کادر راست یا چپ باشند

قوانین عکاسی سلفی را رعایت کنید

۱۴- یاد بگیرید هنگام سلفی گرفتن چگونه دوربین را در دست بگیرید!

اگر نظر افراد مشهور را بپرسید به شما می‌گویند برای گرفتن بهترین عکس سلفی لازم است دوربین را کمی بالاتر از صورتتان نگه دارید و چانه‌تان را کمی پایین بگیرید تا اعضای صورتتان در عکس خوش حالت‌تر بیفتند! علاوه بر این لازم نیست مستقیم به دوربین نگاه کنید! اکثر ما وقتی مستقیما به دوربین نگاه می‌کنیم عکس‌های جالبی نمی‌گیریم…به جای آن سعی کنید به جایی نزدیک دوربین نگاه کنید تا عکس بی‌نقص‌تری داشته باشید

اد بگیرید هنگام سلفی گرفتن چگونه دوربین را در دست بگیرید

۱۵- سلفی‌های هیجان انگیز بگیرید!

اگر در حال انجام دادن یک کار جالب و هیجان‌انگیز مانند غواصی یا بالا رفتن از درخت هستید فراموش نکنید که از خود عکس بگیرید…تجربه نشان داده است که عکس‌هایی که درحال انجام یک کار هیجان‌انگیز گرفته می‌شوند طبیعی‌تر و جالب‌تر از بقیه هستند و نظر دیگران را بیشتر به خود جلب می‌کنند.

سلفی‌های هیجان انگیز بگیرید

۱۶- سلفی تمام قد بگیرید!

این بار اگر تصمیم گرفتید که یک عکس متفاوت از خود بگیرید مقابل یک آینه‌ی قدی بایستید یک عکس تمام قد بگیرید! البته قبل از آن سعی کنید با تمرین کردن مقابل آینه بهترین زاویه و حالت بدنتان را پیدا کنید و سپس عکس بگیرید! عکس های پروفایل شاد

سلفی تمام قد بگیرید

جمع بندی:

از قدیم گفته‌اند:”کار نیکو کردن از پر کردن است!”

درست است که ما در این مقاله تمام تلاشمان را کردیم تا مهم‌ترین نکات برای ثبت بهترین سلفی را به شما آموزش دهیم اما درنهایت این به خود شما بستگی دارد که چقدر روی این نکات وقت بگذارید و تمرین کنید تا بتوانید بهترین عکس را بگیرید!

البته این نیز دیدگاه درستی است که ما باید خودمان را همان‌گونه که هستیم دوست داشته باشیم اما باور کنید که صرف مقداری وقت و انرژی برای ثبت بهترین عکس از خودمان هیچ ایرادی ندارد که هیچ؛ بلکه پسندیده هم هست! به هر حال این یک حقیقت انکار ناپذیر است که هرچه در اینترنت قرار بگیرد تا ابد همان‌جا می‌ماند!

حالا انتخاب با خود شماست…:)

دیدگاه

نام و نام خانوادگی خود را وارد نمایید

آدرس ایمیل خود را وارد نمایید

متن دیدگاه وارد نشده است

پست‌های مرتبط

پربازدیدترین مطالب

هوش هیجانی چیست؟ چگونه با ۱۰ ترفند هوش هیجانی خود را افزایش دهیم؟

چگونه شخصیتی کاریزماتیک داشته باشیم؟

اپلیکیشن هایی که زندگی شما را شادتر می کنند

چگونه شاد باشیم؟ مفهوم شادی برای شما چیست؟

۳۰ عکس جالب دنیا که برای اولین بار می‌بینید

معروف‌ترین هنرمندان زن و آثارشان، جایگاه زنان در هنر نقاشی

قدرت بیان تصاویر: آنچه کلمات از گفتن آن ناتوانند

تبلیغات تصویری: نقش تصاویر در تبلیغات چیست؟

۱۴ اشتباه در انتخاب عکس پروفایل که تصورات دیگران را تحت تاثیر قرار می دهد

روانشناسی عکس سلفی : از عکس پروفایل سلفی تا سلفی‌های خطرناک

جملات انگیزشی، جملات انگیزشی کوتاه و جملات موفقیت و شاد

عکس پروفایل خاص چه اهمیتی دارد؟

دانلود اپلیکیشن

عکس های خود را با افکتینو جادو کنید

notification close image

پروفایل ساز افکتینو