زبان بدن خود را بشناسید و متفاوت و دوست داشتنی باشید

زبان بدن خود را بشناسید و متفاوت و دوست داشتنی باشید

فهرست مطالب

حتما تا به حال دقت کرده‌اید که در اولین برخورد با آدم‌ها در لحظات اول جذب یک عده می‌شوید و به طور ناخودآگاه از عده‌ای دیگر فاصله می‌گیرید. با این‌که این کار را به صورت ناخودآگاه انجام می‌دهید اما با گذشت زمان متوجه می‌شوید که احساستان چندان هم نادرست نبوده و بی‌دلیل نیست که از یک عده خوشتان آمده و از عده‌ای دیگر نه! علل زیادی برای وقوع این پدیده وجود دارد که می‌توان یکی از مهم‌ترین آن‌ها را زبان بدن اشخاص دانست! در این مقاله از وبلاگ افکتینو با ما همراه شوید تا برایتان از رمز و رازهای حرکات بدن انسان سخن بگوییم!

ما با دانستن معانی حرکات بدن یک شخص می‌توانیم تا حد زیادی به احساسات درونی او پی ببریم!

زبان بدن چیست؟

اولین موضوعی که در شناخت هر پدیده مورد بررسی قرار می‌گیرد تعریف مشخصی از آن پدیده است. برای تعریف می‌توانیم بگوییم که این پدیده یک ارتباط کلامی است که همگی ما روزانه و به صورت خودآگاه و ناخودآگاه از آن استفاده‌های فراوانی می‌کنیم تا به مقصودمان برسیم! به عبارت دیگر نوعی تبادل سیگنال بین شما و طرف مقابل است بدون این‌که کلامی رد و بدل شود. ما با دانستن معانی حرکات بدن یک شخص می‌توانیم تا حد زیادی به احساسات درونی او پی ببریم!

برای مثال حرکات بدنی یک فرد مضطرب حتی برای کسانی که دانشی درباره‌ی آموزش زبان بدن نیز ندارند گویای این است که فرد تحت فشار روانی فراوانی قرار دارد! البته همیشه حالات درونی و احساسات انسان‌ها به این سادگی در ظاهرشان هویدا نیست و نیازمند دانشی است که باید پله پله به دست آورد.

حال اگر کنجکاوید که چگونه باید این کار را انجام دهیم در این مقاله با ما همراه باشید!

زبان بدن چیست؟

اهمیت دانستن زبان بدن

امروزه ارتباطات نقش بسیار مهمی در زندگی ما دارند. همه‌ی ما در محیط کار، خانواده،دوستان و… با افراد زیادی در ارتباط هستیم که به فراخور شرایط مختلف با آن‌ها بحث می‌کنیم و می‌خواهیم حرف خودمان را به کرسی بنشانیم!

همان‌طور که در محل کار نیز ممکن است در شرایط حیاتی و حساسی قرار بگیریم که مجبور شویم با یک شخص وارد مذاکره شویم و به هر قیمتی که هست او را متقاعد کنیم!برآوردها نشان می‌دهند که بین ۶۰ تا ۶۵ % ارتباطات روزمره‌ی ما از طریق حرکات بدن پیش می‌رود. بنابراین داشتن دانشی درباره‌ی اهمیت زبان بدن در مذاکرات و دانستن تکنیک‌های زبان بدن در زندگی روزمره‌ی ما بسیار حیاتی و واجب است! با دانستن این تکنیک‌ها و استفاده‌ی درست از آن‌ها می‌توانیم پیام و منظورمان را بهتر به دیگران منتقل کنیم و متقابلا پیام و رفتارهای آن‌ها را بهتر دریافت کنیم!

اهمیت دانستن زبان بدن

نقش اثرگذاری زبان بدن

طبق تحقیقاتی که توسط دانشمندان صورت گرفته است میزان اثرگذاری ارتباطات ما به ۳ عامل حیاتی بستگی دارد.

  • کلام
  • لحن صدا
  • حرکات بدن

  میزان اثرگذاری این عوامل به این صورت است: کلام ۷% ، لحن صدا ۳۸% و حرکات بدن ۵۵%.

  نقش اثرگذاری زبان بدن

   

  دانستن تاثیر حرکات بدن در مذاکره باعث می‌شود تا بتوانیم نتیجه‌ی مطلوب‌تری را در لحظات حساس و حیاتی زندگیمان از مذاکرات مهم بگیریم!

  این اعداد و ارقام نشان می‌دهند که سخنرانانی که در طی مدت سخنرانی خود فقط نشسته‌اند و تمام مدت با یک لحن یکنواخت صحبت می‌کنند تنها ۷% ارتباط اثربخش با مخاطبین خود برقرار می‌کنند! و همچنین بیانگر این موضوع است که چرا مردم گوش دادن به رادیو را به کتاب خواندن و یا تلویریون دیدن را به گوش دادن به رادیو ترجیح می‌دهند! آگاهی از این مطلب به داشتن ارتباطی موفق با جنس مخالف و دانستن زبان بدن زنان و زبان بدن مردان به ما کمک می‌کند!

  نکات مهم در یادگیری زبان بدن چیست؟

  درست است که دانستن تعابیر از حرکات بدنی دیگران می‌تواند اطلاعات مهمی را درباره‌ی شخصیت و احساسات درونی فرد به ما بدهد اما گاهی اوقات تعبیر اشتباه از حرکات بدنی یک فرد ممکن است ما را دچار سو تفاهم کند و باعث شود که خلاف واقعیت را ببینیم! همان گونه که برای ورود به یک بازی باید قواعد را بلد باشیم برای یادگیری معنای حرکات بدن نیز لازم است قواعد آن را بدانیم.

  نکات مهم در یادگیری زبان بدن

  ۱- همه‌ی حرکات را باهم در نظر بگیرید!

  این‌ که شما شخصی را ببینید که از همه‌جا بی‌خبر است و مشغول خاراندن سرش است. چه برداشتی از حرکات او خواهید داشت؟ احتمالا به این فکر می‌کنید که این شخص حتما منظور خاصی دارد و می‌خواهید تلاش کنید مقصود اصلی او را از این کار بفهمید. شاید آن شخص بدون هیچ منظور خاصی این کار را انجام داده یا این‌ که این حرکت او نشان دهنده‌ی گیجی یا سردرگمی اوست. حال برای این‌که بدانیم معنی حرکت شخص واقعا چه بوده باید به بقیه‌ی حرکات او هم دقت کنیم و سپس درباره‌ی زبان بدن دست‌ها و زبان بدن پاهای او نظر دهیم.

  همه‌ی حرکات را باهم در نظر بگیرید

  حالت چهره‌ی یک فرد نقش بسیار مهمی در جلب اعتماد سایر افراد نسبت به او دارد. برای مثال ما به شخصی که روی گشاده دارد و با حالتی دوستانه لبخند می‌زند راحت‌تر اعتماد می‌کنیم تا یک فرد عصبانی و بداخلاق که احساس می‌کنیم هر لحظه ممکن است مانند یک کوه آتشفشان منفجر شود!

  ۲- دنبال هم خوانی باشید!

  یکی از کمک های شایان یادگیری معانی حرکات بدن تشخیص صداقت فرد است. با دقت به حرکات شخص مقابلمان می‌توان فهمید آیا فرد به ما راست می‌گوید یا خودش هیچ اعتقادی به حرف‌هایی که می‌زند ندارد! برای مثال آیا شما حرف سیاست‌مداری را که ادعا می‌کند فرد دلسوزی است اما ضربات ممتد و سریع به میز میزند را باور می‌کنید؟ یا در حالی او را باور می‌کنید که دست به سینه ایستاده و چانه‌اش را بالا گرفته است و درباره آزادی بیان همه اقشار جامعه سخنرانی می‌کند؟ شما کاملا حس می‌کنید که زبان بدن دست‌ها و پاها و حرکات او چیزی خلاف این حرف را ثابت می‌کند!

  دنبال هم خوانی باشید

  ۳- شرایط پیرامون را نیز در نظر بگیرید!

  همیشه زمانی که می‌خواهید معنی حرکات بدن یک شخص را بفهمید باید به شرایط پیرامونی هم توجه کنید و عجولانه قضاوت نکنید! برای مثال اگر در یک روز برفی و یخ بندان فردی را دیدید که در ایستگاه اتوبوس دست به سینه نشسته و چانه‌اش را هم رو به پایین داده عجولانه از روی نشانه‌ها قضاوت نکنید که این فرد حتما در مقابل کسی یا چیزی گارد گرفته است! خیر اصلا از این خبرها نیست و آن شخص فقط برای فرار از احساس سرما این کار را انجام داده است! پس تکنیک‌های زبان بدن را به همه‌ی شرایط بسط ندهید.

  شرایط پیرامون را نیز در نظر بگیرید

  شناخت زبان بدن و دانستن معنی آن‌ها

  حالا وارد شیرین‌ترین بحث مقاله می‌شویم که دانستن تعابیر از حرکات بدن است. ما این مقدمه چینی‌ها و توضیحات را خدمتتان ارائه دادیم تا زمینه را برای گفتن این نکات آماده کنیم.

  ۱- حالات صورت

  لحظاتی را به خاطر بیاورید که چطور پس از دیدن صورت یک شخص به حالات درونی و حال روحی او پی بردید. مثلا با نگاه کردن به صورت دوستتان فهمیدید که او عصبانی است یا از خوشحالی سر از پا نمی‌شناسد و یا با نگاه کردن به چهره‌ی پدرتان فهمیدید که او خسته و غمگین است. بسیاری از احساسات ما از طریق حالات صورت ما نمایان می‌شوند و ما حتی اگر بخواهیم برخی از احساسات درونی خود را پنهان کنیم از طریق چهره‌مان لو می‌رویم و بقیه می‌فهمند که چه احساسی داریم. این مسئله مصداق بارز این ضرب المثل است که:”رنگ رخساره خبر می‌دهد از سر درون!”

  حالات صورت

  نکته‌ی جالبی که درباره‌ی زبان حالت چهره‌ی انسان وجود دارد این است که نشانه‌های آن در سراسر جهان معنی مشخصی دارند. همه ی ما شنیده‌ایم که گفته‌اند احساسات، زبان مشترک همه‌ی انسان هاست! برای مثال همه‌ی مردم جهان به یک شکل غمگین می‌شوند یا اشک می‌ریزند. خندیدن هم آداب و رسوم و تشریفات خاصی ندارد و تمام مردم جهان به یک شکل می‌خندند، عصبانی می‌شوند و حسادت می‌کنند.

  حالت چهره‌ی یک فرد نقش بسیار مهمی در جلب اعتماد سایر افراد نسبت به او دارد. برای مثال ما به شخصی که روی گشاده دارد و با حالتی دوستانه لبخند می‌زند راحت‌تر اعتماد می‌کنیم تا یک فرد عصبانی و بداخلاق که احساس می‌کنیم هر لحظه ممکن است مانند یک کوه آتشفشان منفجر شود!

  ۲- زبان بدن چشم‌ها

  همیشه از چشم‌ها به عنوان  “دریچه‌ای رو به روح انسان” یاد می‌شود. چرا که از طریق چشم‌ها حقایقی از وجود انسان آشکار می‌شود که از طریق هیچ عضو دیگری مشابه این اتفاق نمی‌افتد. به عبارتی ما اگر هم بخواهیم رازی را پنهان کنیم چشم‌هایمان نمی‌گذارند که آن راز پنهان بماند و راز ما را آشکار می‌کنند. زمانی که با یک فرد وارد مذاکره و مکالمه می‌شوید، بخش بسیار مهمی از مکالمه در این است که از طریق چشم‌های او حقایقی را بفهمید که به زبان نمی‌آورد. پس دانستن زبان بدن چشم‌ها برای شما بسیار حیاتی و مهم است. این بار اگر مکالمه‌ی مهمی را با شخصی آغاز کردید برای خواندن تعابیری که در چشم‌های او پنهان شده‌ است، به نکات زیر دقت کنید

  خیره شدن:

  وقتی در جریان یک مکالمه شخص به طور مستقیم به چشم‌های شما نگاه می‌کند نشان دهنده‌ی این است که شخص به بحث علاقه‌مند است و توجهش به موضوع جلب شده است. از طرف دیگر قطع کردن مداوم ارتباط چشمی یا مرتب به اطراف نگاه کردن نشان از این دارند که فرد مضطرب است، احساس راحتی نمی‌کند و یا در حال تلاش است که احساسات واقعی‌اش را مخفی کند! از این نکته‌ی مهم می‌توانید در فهم حرکت بدن مردان و درک احساسات واقعی آن‌ها نسبت به خودتان استفاده کنید.

  خیره شدن

  پلک زدن:

  پلک زدن یک عمل طبیعی و به ظاهر بی‌اهمیت است اما آنچه برای ما اهمیت دارد تعداد دفعات پلک زدن است. شما باید به این نکته توجه داشته باشید که زیادتر یا کمتر پلک زدن نسبت به حالت طبیعی ممکن است نشان دهنده‌ی موضوعی باشد. برای مثال افراد زمانی که اضطراب دارند یا احساس راحتی نمی‌کنند زیاد پلک می‌زنند. از طرفی زمانی که افراد کمتر از دفعات معمول پلک می‌زنند در حال کنترل حرکات چشم خود هستند! این موضوع را در بازیکنان حرفه‌ای بازی پوکر به راحتی می‌توان مشاهده کرد. این بازیکنان حرفه‌ای زمانی که نمی‌خواهند هیجان خود را هنگام نگاه کردن به کارت حیاتی خود نشان دهند سعی می‌کنند با کنترل حرکات چشم خود کمتر پلک بزنند تا بقیه‌ی بازیکنان از هیجان آنها مطلع نشوند و دستشان رو نشود!

  پلک زدن

  اندازه ی مردمک چشم:

  اندازه‌ی مردمک چشم نیز بیان کننده‌ی بسیاری از احساسات و عواطف درونی انسان است. با این‌که اندازه‌ی مردمک چشم در اثر میزان تابش نور تغییر می‌کند و همه‌ی ما می‌دانیم که این موضوع دلیل علمی دارد اما تحقیقات نشان داده‌اند که زمانی که افراد به فردی که دوستش دارند نگاه می‌کنند مردمک چشمشان کمی بزرگتر از حالت معمول می‌شود. همان طور که گفتیم چشم‌ها دریچه‌ای رو به روح ما هستند و حقایق بسیاری را درباره‌ی احساسات ما اشکار می‌کنند!

  اندازه ی مردمک چشم

  زبان بدن لب‌ها و دهان

  توجه به حرکت لب‌ها نیز در خواندن حرکات بدن یک شخص بسیار ضروری است. برای مثال جویدن لب پایین ممکن است نشان دهنده‌ی اضطراب، نگرانی یا ترس باشد.

  لبخند زدن نیز یکی از مهم‌ترین سیگنال‌های حرکات بدن است. البته همه‌ی لبخندها یک معنی ندارند. لبخندها می‌توانند بخاطر شادمانی، پوشاندن ناراحتی، طعنه زدن یا لبخندی از روی بدبینی باشند!

  در هر حال توجه به این نشانه‌ها می‌تواند در موقعیت‌های مختلف کمک بزرگی به شما کند:

  لب‌های به هم فشرده:

  نشان دهنده‌ی ناراحتی،عدم اعتماد، یا عدم پذیرش حرف طرف مقایل است.

  گزیدن لب‌ها:

  مردم زمانی این حرکت را از خودشان نشان می‌دهند که مضطرب،نگران یا ترسیده باشند.

  زبان بدن دست‌ها و پاها

  جالب است بدانید موقعیت قرار گرفتن دست‌ها و پاهای یک شخص می‌تواند اطلاعات مهمی را درباره‌ی عواطف و احساسات درونی یک شخص به ما بدهد برای مثال:

  موقعیت دست به سینه:

  زمانی که شما یک شخص را می‌بینید که دست به سینه نشسته است پیش از آنکه حرکات بدن او را تجزیه و تحلیل کنید ابتدا باید به شرایط و موقعیت شخص توجه کنیم. ممکن است یک فرد فقط از روی سرما دست به سینه نشسته باشد. اما چون الان ما در مبحث تحلیل حرکات بدن قرار داریم باید از این دیدگاه به این حرکت نگاه کنیم. این حرکت می‌تواند نشان‌دهنده‌ی این باشد که شخص در حالت تدافعی قرار دارد و به اصطلاح “گاردش را بسته است!” وقتی این پیام را از شخصی می‌گیرید باید بدانید که نفوذپذیری در شخص در این حالت بسیار مشکل است و ابتدا باید طوری زمینه را بچینیند که طرف مقابل ابتدا گاردش را باز کند و از حالت تدافعی بیرون بیاید و سپس موضوع اصلی را مطرح کنید!

  موقعیت دست به سینه

  موقعیت دست‌ها روی لگن:

  وقتی ما شخصی را در این موقعیت می‌بینیم این برداشت را از طرز ایستادن شخص می‌کنیم که فرد آماده و تحت کنترل است. البته در موارد محدودی دیده شده که این کار نشان‌دهنده‌ی حالت تهاجمی فرد نیز می‌باشد!

  موقعیت دست‌ها روی لگن

  ضربه زدن با انگشتان:

  وقتی فردی به طور مداوم به وسیله‌ای ضربه می‌زند گویای این است که فرد از گفت و گوی با شما کسل شده و صبرش سرآمده است! شاید وقت آن است که موضوع بحث را عوض کنید.

  ضربه زدن با انگشتان

  حالت نشستن:

  اگر در مقابل شخصی نشستید و دیدید که خودش را جمع کرده و بسیار معذب نشسته است بدانید که او احساس ناراحتی می‌کند و به اصطلاح گاردش را بسته است! هرچه فرد مقابل شما راحت بنشیند و در حین صحبت کردن پیام دوستانه‌تری را برای شما بفرستد مذاکره کردن با این شخص راحت‌تر است و احتمال بیشتری وجود دارد تا بتوانید اعتماد او را جلب کنید و نتیجه‌ی مطلوب‌تری را از مذاکره بگیرید!

  حالت نشستن در زبان بدن

  بایدها و نبایدهای زبان بدن در یرقراری ارتباط:

  در این بخش می‌خواهیم چند باید و نباید را در رابطه با حرکات بدن در اختیارتان بگذاریم. اگر می‌خواهید ارتباطاتی کامل‌تر و موفق‌تر داشته باشید این بخش مقاله را از دست ندهید!

  ۱- خیره نشوید!

  خیلی به مخاطبتان خیره نشوید! درست است که نگاه کردن و خیره شدن تا حد معقولی توجه شما را به بحث نشان می‌دهد اما خیره شدن طولانی مدت به مخاطبتان او را خسته و عصبی می‌کند و در شرایط سختی قرار می‌دهد. البته از آن لب بوم هم نیفتید و حد اعتدال را رعایت کنید. نگاه نکردن به مخاطب و اجتناب از برقراری تماس چشمی نیز نشان دهنده‌ی عدم اعتماد به نفس شما یا بی‌میلی به ادامه‌ی گفت و گو با مخاطبتان است. پس حد اعتدال را رعایت کنید!

  خیره نشوید

  ۲- مراقب راه رفتنتان باشید!

  با وقار و اعتماد به نفس کامل و با هماهنگی قدم بردارید. تجربه ثابت کرده است که اگر این اصل را رعایت نکنید ممکن است در خطر حمله و تهاجم دیگران قرار بگیرید! پس درست راه بروید و از کشیدن پاهایتان روی زمین جدا خودداری کنید!

  مراقب راه رفتنتان باشید

  ۳- راحت بنشینید!

  راحت باشید…البته نه آنقدر که روی کاناپه منزلتان راحت هستید! راحت نشستن به شما کمک می‌کند اعتماد به نفس بیشتری برای صحبت کردن داشته باشید و راحت تر بتوانید افکارتان را به زبان بیاورید!

  راحت بنشینید

  ۴- فاصله را رعایت کنید!

  همیشه به حریم شخصی انسان‌ها احترام بگذارید و بیش از اندازه‌ی معمول به آن‌ها نزدیک نشوید! چون ورود به حریم شخصی انسان‌ها باعث می‌شود معذب شوند و در مقابل شما گارد بگیرند! بنابراین فاصله را رعایت کنید.

  فاصله را رعایت کنید

  ۵- درست نوشیدن

  اگر در جلسه چای یا هر نوع نوشیدنی دیگری به شما تعارف شد در مورد در دست گرفتن لیوان و چگونه نوشیدن آن حواستان را جمع کنید! لیوان را جلوی سینه و دهانتان نگه ندارید زیرا حالت تدافعی به شما می‌دهد!

  درست نوشیدن

  ۶- در جای مناسب بایستید!

  از ایستادن بدون دلیل کنار صندلی و دیوارها بپرهیزید! سردر گم نباشید و تمام حرکات خود را به گونه‌ای انجام دهید که انگار از قبل برای همه‌ی آنها برنامه‌ریزی کرده و از همه‌ی کارهایتان مطمئن هستید! عکس پروفایل

  در جای مناسب بایستید

  ۷- علائم حیاتی نشان دهید!

  برای اینکه به طرف مقابلتان نشان دهید که حواستان به اوست هر از چند گاهی در تایید حرف‌هایش سرتان را تکان دهید و بگذارید بفهمد که دارید به حرفش گوش می‌دهید! اگر مدت طولانی است که کسی با شما صحبت می‌کند و واکنشی در مقابل حرف‌هایش نداشته باشید فرد مقابل از ادامه‌ی گفتگو با شما دلسرد و نا امید می‌شود!

  علائم حیاتی نشان دهید

   

  ۸- اوج نگیرید!

  قانون ارتفاع را رعایت کنید و اگر کسی نشسته است ایستاده با او صحبت نکنید! حتما سعی کنید زمانی که با کسی صحبت می‌کنید هم سطح با او بایستید یا بنشینید!

  ۹- نگاه سربالا نیندازید!

  از نگاه سر بالا و نگاه به راست در مصاحبت با یک نفر جدا خودداری کنید. زیرا نشان دهنده‌ی بی‌توجهی و بی‌احترامی به طرف مقابل است! مستقیم به چشم‌های طرف مقابل نگاه کنید اما از خیره شدن بپرهیزید!

  ۱۰- به شانه‌هایتان استراحت دهید!

  زمانی که تحت فشار یا استرس هستید شانه هایتان منقبض می‌شوند و ناخودآگاه به طرف جلو خم می‌شوید! حواستان به خودتان باشد و در این مواقع شانه هایتان را شل کنید و به سمت عقب تکیه دهید! این حرکت بدن شما پیامی از آسودگی و آرامش را به اطرافیانتان می‌فرستد و جو متشنج را کمی آرام می‌کند!

  به شانه‌هایتان استراحت دهید

  ۱۱- صورتتان را لمس نکنید!

  این کار باعث می‌شود عصبی و مضطرب به نظر بیایید و حواس طرف مقابلتان را پرت می‌کند!

  صورتتان را لمس نکنید

  ۱۲- به زمین چشم ندوزید!

  سرتان را بالا بگیرید و به زمین چشم ندوزید تا احساس ناامنی و اضطراب را به بقیه منتقل نکنید!

  ۱۳- دست دیگران را به گرمی بفشارید!

  دست دادن یکی از مهم‌ترین پیام‌های بدن را در ابتدا برای طرف مقابلتان ارسال می‌کند و اهمیت زیادی دارد. با شل دست دادن خودتان را بی اعتماد به نفس و بدون قدرت نشان می‌دهید! اگر خیلی هم محکم دست بدهید فرد خشنی دیده می‌شوید! حد تعادل را در دست دادن رعایت کنید و سعی کنید پیام مناسبی را به طرف مقابلتان منتقل کنید!

  دست دیگران را به گرمی بفشارید

  ۱۴- با چیزی بازی نکنید!

  بازی کردن با موها یا حلقه ای که در انگشتان شماست باعث می‌شود فردی سردرگم و خسته به نظر برسید و طرف مقابلتان حس کند که شما به حرف او گوش نمی‌دهید و توجه کافی را ندارید!

  با چیزی بازی نکنید

  ۱۵-آراستگی را فراموش نکنید

  همیشه سعی کنید در جلسات مهم ظاهری آراسته داشته باشید و خودتان را با اعتماد به نفس و قدرتمند نشان دهید!

  آراستگی را فراموش نکنید

  نتیجه گیری:

  همان طور که می‌دانید امروزه ارتباطات نقش بسیار گسترده و مهمی را در زندگی روزمره‌ی ما ایفا می‌کند. هدف ما از تالیف این مقاله این است که شما با دانستن و به کار گرفتن این تکنیک‌ها در زندگی کاری، شخصی و اجتماعی خود بتوانید ارتباطات بهتری با اطرافیانتان داشته باشید و منظور آن‌ها را بهتر درک کنید‍!

  قطعا تمام مطالب گفته شده در بالا در همه‌ی شرایط صدق نمی‌کنند و ممکن است استثنا هم وجود داشته باشد اما در هر صورت دانستن این مطالب بهتر از ندانستن آن‌هاست و از این به بعد با یادگیری تکنیک‌های زبان بدن که در این مقاله نام بردیم راحت‌تر پیام اطرافیان را دریافت می‌کنید و متوجه منظور درست آنها می‌شوید!

  امیدوارم که از مقاله لذت برده باشید…:)

دیدگاه

نام و نام خانوادگی خود را وارد نمایید

آدرس ایمیل خود را وارد نمایید

متن دیدگاه وارد نشده است

پست‌های مرتبط

پربازدیدترین مطالب

هوش هیجانی چیست؟ چگونه با ۱۰ ترفند هوش هیجانی خود را افزایش دهیم؟

چگونه شخصیتی کاریزماتیک داشته باشیم؟

اپلیکیشن هایی که زندگی شما را شادتر می کنند

چگونه شاد باشیم؟ مفهوم شادی برای شما چیست؟

۳۰ عکس جالب دنیا که برای اولین بار می‌بینید

معروف‌ترین هنرمندان زن و آثارشان، جایگاه زنان در هنر نقاشی

قدرت بیان تصاویر: آنچه کلمات از گفتن آن ناتوانند

تبلیغات تصویری: نقش تصاویر در تبلیغات چیست؟

۱۴ اشتباه در انتخاب عکس پروفایل که تصورات دیگران را تحت تاثیر قرار می دهد

روانشناسی عکس سلفی : از عکس پروفایل سلفی تا سلفی‌های خطرناک

جملات انگیزشی، جملات انگیزشی کوتاه و جملات موفقیت و شاد

عکس پروفایل خاص چه اهمیتی دارد؟

دانلود اپلیکیشن

عکس های خود را با افکتینو جادو کنید

notification close image

پروفایل ساز افکتینو