روانشناسی عکس پروفایل | چهر شناسی عکس با روش های جدید در وبلاگ عکس افکتینو

روانشناسی عکس پروفایل چیست و شخصیت شناسی از روی ژست عکس پروفایل چگونه ممکن می شود؟

فهرست مطالب

امروزه شبکه‌های اجتماعی به بخش جدایی‌ناپذیر زندگی روزمره ما تبدیل شده‌اند. هر روز صبح از خواب بیدار می‌شویم، گوشی خود را برمی‌داریم و بدون اینکه از رختخواب جدا شویم، وارد فضای مجازی می‌شویم. عکس پروفایل، بارزترین وجه مشترک همه افراد در این دنیای مجازی است. بر اساس اصول روانشناسی عکس پروفایل، رازهای سر به مهری درباره شخصیت شناسی در پس هر عکس نهفته است و می‌تواند پیام‌های مختلفی را به بیننده منتقل کند. اگر دوست دارید با رعایت نکات ساده ولی مهم  بر ناخودآگاه دوستان و مخاطبین خود اثر بگذارید و محبوبیت و مقبولیت اجتماعی خود را بالا ببرید با افکتینو همراه باشید.

عکس ‌های خود را با افکتینو جادو کنید

روانشناسی عکس پروفایل چه نکاتی نهفته‌ای را فاش می‌کند؟

روانشناسی عکس پروفایل از آن جهت اهمیت دارد که در دنیای مجازی، وقتی ما از طریق کامپیوتر یا گوشی تلفن همراه خود ارتباطی را آغاز می‌کنیم، غالباً نبود سایر مولفه‌های ارتباط غیرکلامی از جمله حالت چهره، تن صدا، زبان بدن، تماس چشمی و نیز فاصله فیزیکی را احساس می‌کنیم. از آن‌جایی که بخش مهمی از ارتباطات انسان‌ها غیرکلامی است و نیز این مولفه‌های غیرکلامی در درک و بهبود ارتباطات بین‎ فردی نقش مهمی ایفا می‌کند، تصویر پروفایل باید به گونه‌ای انتخاب شود که نبود این مولفه‌ها را تا حد امکان پوشش دهد. از سوی دیگر دانستن اصول روانشناسی عکس پروفایل، می‌تواند در برقراری و تداوم ارتباطات مفید باشد. در ادامه به نکاتی درباره شخصیت‌شناسی عکس پروفایل اشاره می‌کنیم.

یک تصویر پروفایل خوب ارزشی برابر هزار کلمه دارد. وقتی افراد پروفایل را می‌بینند، تاثیر اولیه شکل می‌گیرد و می‌تواند به تعامل جهت دهد. تاثیر اولیه عکس پروفایل همواره در ارتباط نقش دارد. یک تاثیر اولیه خوب می‌تواند به یک ارتباط موثر تبدیل شود. به همین ترتیب، تاثیر اولیه بد یا به رابطه‌ای پرتنش ختم می‌شود و یا موجب قطع کامل رابطه می‌شود. تصور کنید به یک مصاحبه کاری دعوت شده‌اید و مصاحبه‌کننده پیش از دیدار رو در رو، عکس شما را در یکی از شبکه‌های اجتماعی دیده است. در چنین مواردی، ملاقات شما تا حد زیادی به تاثیر اولیه‌ای که فرد از عکس شما گرفته‌است، بستگی دارد. بنابراین انتخاب بهترین تصویر پروفایل کاری ضروری است.

روانشناسی عکس پروفایل: چشم‌ها

روانشناسی عکس پروفایل: چشم‌ها

طبق تحقیقات انجام شده در مورد ویژگی‌ها و مولفه‌های عکس پروفایل، غالباً پوشاندن چشم‌ها موجب می‌شود میزان تاثیرگذاری عکس کم شود. این کم شدن تاثیر وابسته به این است که چشم‌ها توسط چه چیزی پوشیده شده‌اند. مثلاً اگر در تصویر پروفایل چشم‌ها با عینک آفتابی پوشیده باشند، میزان تاثیرگذاری آنها کمتر از حالت بدون عینک است اما در حالتی که مو یا سایه‌ای چشم‌ها را بپوشاند، تغییر خاصی در میزان محبوبیت و تاثیرگذاری آن‌ها به‌وجود نمی‌آید.

همچنین طبق بررسی‌ها در مورد حالت چشم‌ها در عکس، چشم‌های باز نشان‌دهنده ترس یا شگفتی است در حالی‌که عکسی که در آن چشم‌ها به سمت جهت خاصی است، حس راحتی و اعتماد به نفس را القا می‌کند. نکته جالب دیگر این است که حالت زل زدن در عکس، جذابیت آن را کاهش می‌دهد.

روانشناسی عکس پروفایل: صورت

روانشناسی عکس پروفایل: صورت

پیتر هارلی( Peter Hurley)، عکاس مشهور، علاوه بر جهت چشم‌ها، بر تاثیر خط فک در صورت نیز تاکید می‎‌کند. نکته مهم دیگر این است که باید سر به همراه شانه جزء اصلی عکس باشند. در این صورت عکس پروفایل زیباتر خواهد بود.

عکس پروفایل خندان- هنگامی که دندان‌ها نیز دیده می‌شوند- تاثیر و محبوبیت بالایی دارند. تاثیر عکس با لبخند و دهان بسته، نصف حالت لبخند با دهان باز است. اگر لبخند شما در تصویر پروفایل به خنده تبدیل شود، محبوبیت و تاثیرگذاری عکس بیشتر از حالت لبخند می‌شود. توجه به این نکته نیز بسیار اهمیت دارد که نباید در هیچ عکسی لب‌ها حالت پوزخند داشته باشند. زیرا این حالت نشان دهنده تحقیر است.

زیباترین عکس پروفایل دخترونه را از افکتینو انتخاب کنید

روانشناسی عکس پروفایل: لباس

روانشناسی عکس پروفایل: لباس

شاید به نظر برسد که لباس فرد به اندازه مولفه‌های چهره او در تاثیرگذاری پروفایل نقش نداشته باشد. اما واقعیت این است که لباس فرد جزو اولین چیزهایی است که در قضاوت عکس، به آن توجه می‌شود. طبق تحقیقات انجام شده، لباس رسمی تاثیر عکس پروفایل را افزایش می‌دهد. برای مردان، لباس رسمی شامل کت و شلوار تیره به همراه پیراهن روشن است. رنگ‌های پر رنگ و نامتعارف جزو عوامل غیر رسمی در لباس به نظر می‌رسند/ قضاوت می‌شوند. لباس‌های دیگر مانند تی- شرت و شلوار جین نیز غیر رسمی محسوب می‌شوند.

 جذاب‌ترین عکس پروفایل پسرانه را از افکتینو انتخاب کنید.

روانشناسی عکس پروفایل: زمینه عکس

روانشناسی عکس پروفایل: زمینه عکس

زمینه عکس یکی از عوامل موثر در جذابیت یک عکس خاص و زیبا برای پروفایل است. زمینه عکس پروفایل شما ممکن است خاطره یک سفر، پیاده‌روی، قدم زدن در ساحل، آشپزی ، رانندگی و … را در ذهن بیننده تداعی کند. بر اساس بررسی‌ها، زنان و مردان عکس‌هایی را که در آن فرد در حال انجام دادن فعالیت خاصی است را پروفایل جذاب به حساب می‌آورند. همچنین در برخی از عکس‌ها افراد سعی دارند با برخی از لوازم و دارایی‌های ارزشمند خود در عکس حضور داشته باشند. بر اساس آنچه مشاهده شده است، این دارایی‌های ارزشمند برای مردان گیتار، ماشین، موتور سیکلت و اسلحه است. اما بررسی‌ها نشان می‌دهند که هیچ کدام از این اشیاء، جذابیت یا تمایل بیننده به عکس را افزایش نمی‌دهند.

به طور کلی زمینه عکس باید به صورتی انتخاب شود که تمرکز از روی چهره فرد برداشته نشود.

بهتر است برای زمینه عکس خاص هنری مکانی انتخاب شود که نشان‌دهنده شخصیت و یا کسب و کار یک فرد را باشد. مثلاً کسانی که کسب و کارشان در حوزه محیط زیست است، بهتر است از درخت و عناصر موجود در طبیعت در زمینه عکس خاص و زیبا خود استفاده کنند. از سوی دیگر، مردم از عکس‌هایی را که برخی از ویژگی‎های شخصیتی را اغراق شده منعکس می‌کنند، بهتر به خاطر می‌سپارند. بنابراین باید زمینه عکس طوری انتخاب شود که تداعی بهتری در ذهن بیننده به‌وجود آورد.

شخصیت شناسی از روی عکس پروفایل: ژست عکس

شخصیت شناسی از روی عکس پروفایل: ژست عکس

شاید تا به حال به این فکر کرده باشید که بهترین ژست عکس در مقابل دوربین چیست. نتیجه مطالعات نشان می‌دهد که قرار گرفتن به صورت رو در رو و مستقیم در مقابل دوربین برای بیننده جذاب‌تر است. در واقع قرار گرفتن دقیقاً روبه‌روی دوربین از نشانه‌های غیرکلامی احترام محسوب می‌شود. این نکته در مورد کسانی که به سمت دوربین متمایل شده‌اند نیز صادق است. یعنی با دیدن چنین فردی در عکس، ما تصور می‌کنیم او به سمت ما در حرکت است و در نتیجه گرایش و علاقه بیشتری به این افراد پیدا می‌کنیم.

بر خلاف آنچه که گفته شد، در مورد کسانی که پشت به دوربین می‌کنند، اولین حس بیننده این است که مورد بی‌توجهی قرار گرفته است. از این رو، این گونه عکس‌ها جذابیتی برای بیننده ندارند.

شخصیت شناسی از روی عکس پروفایل: رنگ عکس

شخصیت شناسی از روی عکس پروفایل: رنگ عکس

زندگی اجتماعی به سرعت در جریان است و رنگ می‌تواند ابزاری برای دیده شدن در این جریان می‌باشد. وقتی یک رنگ با رنگ‌های دیگر در تضاد باشد، جلوه بیشتری دارد. مثلاً رنگ آبی که در غالب وبسا‌یت‌ها استفاده می‌شود، هنگامی که با رنگ مکما آن یعنی نارنجی همراه شود، بسیار جلوه‌گر است. با در نظر گرفتن رنگ مناسب و با توجه به روانشناسی عکس ها، می‌توان بهترین عکس پروفایل را داشت.

شاید جمله ” عکس پروفایل، نشانه شخصیت شماست” را شنیده باشید. تحقیق دیگری در دانشگاه پرینستون در مورد شخصیت شناسی تصویر پروفایل انجام شده است. در این تحقیق از شرکت کنندگان درخواست شده بود که خصوصیات شخصیتی را به عکس افراد نسبت دهند.

شخصیت شناسی پروفایل فرد فاقد صلاحیت: صورت‌های بچه‌گانه و معصوم که عمدتاً با صورت گرد، چشم‌های بزرگ، بینی و چانه کوچک.

شخصیت شناسی پروفایل فرد منفعل/ مطیع: چشم‌های باز، بینی کوچک و ابروهای بالاانداخته.

شخصیت شناسی  پروفایل فرد لایق/ شایسته: صورت بالغ با پیشانی بزرگ و بینی برجسته.

شخصیت شناسی پروفایل فرد حکمفرما: صورت مردانه همراه با استخوان فک برجسته/ متمایز.

شخصیت شناسی پروفایل فرد درون‌گرا: صورت غمگین و کشیده با چشم‌های کوچک.

شخصیت شناسی پروفایل فرد برونگرا: صورت بیضی با گونه‌های چاق.

شخصیت شناسی پروفایل فرد غیر قابل اطمینان: گونه‎‌های افتاده، ابرو و چشم‌های نزدیک به من.

شخصیت شناسی پروفایل فرد قابل اعتماد: صورت خندان با استخوان گونه برجسته و ابروهای بالا.

عکس پروفایل یا عکس نوشته، دو انتخاب متفاوت!

عکس پروفایل یا عکس نوشته، دو انتخاب متفاوت!

هر عکسی که انتخاب می‌کنیم در معرض قضاوت دیگران است و این قضاوت حتی در صورت ملاقات رو در رو به سختی قابل تغییر است. از این رو، به دلیل اینکه افراد به شخصیت شناسی از روی ژست عکس پروفایل می‌پردازند و اعتقاد دارند که پروفایل نشانه شخصیت شماست، ضروری است بهترین عکس را انتخاب کنید. برخی از افراد در میان انتخاب‌های خود به عکس نوشته بیشتر از عکس پروفایل تمایل نشان می‌دهند. مطالعات نشان می‌دهد که استفاده از عکس نوشته در مقایسه با عکس، نظر بیننده را تا ۱۰% کاهش می‌دهد.

زیباترین عکس نوشته را از افکتینو انتخاب کنید

دسته‌بندی عکس پروفایل چگونه است؟

عکس پروفایل امروزه نوعی شیوه ارتباطی است و می‌تواند در مورد آنچه که درباره خود فکر می‌کنید، اطلاعاتی را در اختیار دیگران قرار دهد. نکته مهم این است که شما در انتخاب عکس پروفایل خود به چه ویژگی‌هایی اهمیت می‌دهید. با توجه به عوامل مختلفی مانند جنسیت، سن، تحصیلات، موقعیت اجتماعی، عوامل فرهنگی، عکس پروفایل شما می‌تواند در یکی از انواع پروفایل خاص، پروفایل عاشقانه، پروفایل خاص دخترونه، عکس پروفایل خاص پسرونه، پروفایل شاد، عکس پروفایل غمگین، پروفایل لاکچری، پروفایل فانتزی، پروفایل کارتونی، پروفایل هنری، پروفایل باحیوانات، پروفایل سلفی و … دسته‌بندی شود که در ادامه به برخی از آن‌ها می‌پردازیم:

عکس پروفایل خاص

عکس پروفایل خاص

برای داشتن تصویر پروفایل خاص باید به این جالب و مهم توجه داشت که غالباً افراد به عکس‌هایی که از سمت چپ صورت گرفته شده‌اند، علاقه بیشتری نشان می‌دهند. بر اساس تحقیقات این علاقه تحت تاثیر بخشی از مغز است که آن قسمت از صورت را کنترل می‌کند.

عکس پروفایل عاشقانه

عکس پروفایل عاشقانه

بر اساس روانشناسی عکس پروفایل عاشقانه، برای داشتن پروفایل عاشقانه بیشترین تمرکز بر روی وضعیت بدن است. زیرا وضعیت قرارگیری بدن نکته‌ای است که در نگاه اول در پروفایل عاشقانه مورد قضاوت قرار می‌گیرد. طبق مطالعه محققان در زمینه روانشناسی پروفایل عاشقانه در دانشگاه برکلی، شرکت‌کنندگان در تحقیق عکس‌هایی که در آن دست‌ها باز و بدن نیز کشیده‌تر است را نسبت به عکس‌هایی که در آن بدن حالت منقبض دارد، به عنوان پروفایل عاشقانه انتخاب کرده‌اند.

زیباترین عکس پروفایل عاشقانه را از افکتینو انتخاب کنید

عکس پروفایل شاد

عکس پروفایل شاد

به نظر شما چه چیزی پروفایل شما را متفاوت می‌کند؟ قطعاً مهم‌ترین عامل لبخند شماست. مطالعات نشان می‌دهد که عکس پروفایل شاد و خندان- بخصوص عکس که در آن هنگام خندیدن دندان‌ها نیز دیده می‌شوند- محبوب‌تر و تاثیرگذارتر از عکس‌ بدون لبخند است.

عکس پروفایل با حیوانات

عکس پروفایل با حیوانات

برخی از افراد ترجیح می‌دهند به جای عکس خود از عکس حیوانات در پروفایل خود استفاده کنند. مطالعات نشان می‌دهد که این افراد به لحاظ شخصیت شناسی عکس پروفایل، تفاوت بارزی با سایر افراد دارند. آن‌ها غالباً افرادی هستند که ویژگی‌هایی مانند برون‌گرایی، وظیفه‌شناسی و سازگاری در آن‌ها کمتر از سایرین است و تا حدی شخصیت عصبی دارند. کسانی که عکس گربه را برای پروفایل خود انتخاب می‌کنند، به مراتب درونگراتر و ناسازگارتر از کسانی هستند که از عکس سگ استفاده می‌کنند. علاوه بر این، کسانی که تصویر پروفایلشان تصویر سگ است، کمتر از سایرین به تجربه‌های جدید تمایل دارند.

عکس سلفی

عکس سلفی

به‌طور کلی توصیه می‌شود از عکس سلفی به عنوان عکس پروفایل استفاده نکنید. به این دلیل که عکس سلفی به عنوان عکس حرفه‌ای در نظر گرفته نمی‌شود. در واقع شما باید در سلفی گرفتن تبحر ویژه‍ای داشته باشید تا نتیجه عکس سلفی شما قابل قبول باشد. همچنین یکی از ایرادهایی که به عکس سلفی وارد می‌شود این است که در این نوع عکس، صورت و بدن از حالت طبیعی خارج می‌شود.

از آن‌جایی که عکس بر برداشت اولیه مخاطب بسیار تاثیرگذار است، باید با در نظر گرفتن نکات روانشناسی عکس پروفایل، بهترین عکس پروفایل را انتخاب کنیم. در واقع عکس پروفایل معرف ما است، در عین حال می‌تواند در شخصیت‌شناسی افراد دیگر نیز به ما کمک کند. عکس پروفایل به صورت زیر نیز قابل دسته‌بندی است:

عکس پروفایل نمای باز:

طبق مطالعات انجام شده، عکس با نمای باز که کل بدن فرد را نشان می‌دهند تاثیرگذاری چندانی در بیننده ندارند.

عکس پروفایل نمای بسته:

عکس پروفایل با نمای بسته که جزئیات صورت را نشان می‌دهد، از محبوبیت کمتری برخوردار هستند. طبق نتایج تحقیقات در این مورد، عکس نمای بسته که شامل کل سر و یا دربردارنده سر تا نیم‌تنه است، جزو عکس‌های برتر به حساب می‌آیند.

عکس پروفایل نمای بسته:

با عکس پروفایل یا بدون عکس پروفایل، مسئله این است!

برخی از افراد ترجیح می‌دهند بدون عکس پروفایل در دنیای مجازی ظاهر شوند که این امر دلایل مختلفی، از ترجیح شخصی تا عوامل فرهنگی، می‌تواند داشته باشد. در این میان افرادی نیز هستند که از عکس‌های دیگر مانند عکس فرزندشان استفاده می‌کنند که این گرایش بیانگر این نکته است که برای آن‌ها همه دنیا در فرزندشان خلاصه می‌شود. برخی از افراد نیز از عکس مناسبت‌ها و مراسم خاص زندگی‌شان مانند ازدواج یا تولد، استفاده می‌کنند. غالبا، این گرایش در افراد در هنگام ازدواج، تولد یا ساگرد یک مناسبت خاص از این عکس‌ها استفاده می‌کنند که نشان دهنده محوریت این رویدادها در زندگی آن‌ها است.

معیار انتخاب عکس پروفایل چیست؟

یکی از اصول اخلاقی در جامعه این است که افراد را بر اساس ظاهرشان قضاوت نکنیم. اما در دنیای مجازی این دقیقاً همان کاری است که بر اساس پروفایل افراد، انجام می‌دهیم. طبق مطالعه‌ای که در دانشگاه کرنل( Cornell University) صورت گرفته است، تصویر پروفایل اثر ماندگاری بر مخاطب دارد.

در واقع ما همواره در دنیای مجازی با دیدن پروفایل افراد، شخصیت آن‌ها را ارزیابی می‌کنیم.

جنسیت

طبق بررسی‌های انجام شده، در پروفایل مردان چهره خنثی به طور شگفت‌انگیزی جز بهترین عکس‌ها امتیاز داده شده است. داشتن صورت جدی، آرام و بی‌حرکت جزو بهترین ژست عکس پروفایل برای مردان محسوب می‌شود. در عین حال داشتن خنده بزرگ در عکس، کمترین امتیاز را در عکس پروفایل خاص برای مردان به همراه داشته است.

یکی از نتایج شگفت‌آور در زمینه روانشناسی عکس پروفایل خانم‌ها این است که نمایان شدن دست در عکس زنان، حس قابل‌اعتماد بودن را به بیننده القا می‌کند. بر اساس روانشناسی پروفایل خانم‌ها، در نبود کلام، دست‌ها مقیاسی برای اعتماد کردن محسوب می‌شوند.

معیار انتخاب عکس پروفایل

عوامل فرهنگی

تحقیقی که روانشناسان اجتماعی در دانشگاه تگزاس انجام داده‌اند نشان می‌دهد که عوامل فرهنگی در انتخاب عکس پروفایل نقش دارند. در این مطالعه مشخص شده است که کاربران در شرق آسیا به استفاده از عکس‌های تمام‌قد که زمینه عکس در آن بیشتر است، گرایش دارند. این در حالی است که کاربران آمریکایی از عکس پرتره به عنوان عکس پروفایل خود استفاده می‌کنند. همچنین این مطالعه به این نکته اشاره می‌کند که برای کاربران آسیای شرقی، مشخصه‌های صورت اهمیت کمتری دارد.

عوامل فرهنگی

بازتاب تفاوت‌های فرهنگی در عکس پروفایل کاربران چگونه است؟

روانشناسان شواهد زیادی ارائه کرده‌اند که نشان می‌دهد بافت فرهنگی که یک فرد در آن زندگی می‌کند بر شناخت و رفتار اجتماعی او تاثیر می‌گذارد. به طور کلی نتایج مشاهدات نشان داده است که افراد در آسیای شرقی بیشتر به عوامل حاضر در بافت یک تصویر تمرکز دارند، این در حالی است که در نزد غربی‌ها، خود سوژه بر زمینه واقع شده در آن ارجحیت دارد. این موضوع را حتی در عکس عکاسان و نقاشان در مناطق جغرافیایی مختلف می‌توان دید.

از بررسی پرتره‌ها و عکس‌های موجود در موزه‌ها در فضای مجازی، نتایج جالبی به دست آمده است. در واقع، نسبت اندازه صورت به کل قاب در در پرتره‌های آسیایی کوچکتر از همین نسبت در نقاشی‌های آمریکایی بود که این موضوع با گرایش نقاشان آسیایی در تمرکززدایی از چهره و تاکید بر اطلاعات بافتی تصویر، ارتباط دارد. نقاشان غربی در کارهای خود، قسمت اعظم قاب را به ترسیم چهره اختصاص می‌دهند. همین نتایج در عکاسی نیز تائید شد. شرقی‌ها هنگام عکس گرفتن از یک مدل، تاکید زیادی بر عوامل زمینه‌ای دارند، این در حالی است که غربی‌ها ترجیح می‌دهند روی صورت فرد تمرکز کنند. در تائید چنین گرایش‌های متفاوتی بین این دو گروه، مطالعه دیگری نشان داد که هنگام انتخاب عکس، ژاپنی‌ها عکس‌هایی را با زمینه بزرگتر و آمریکایی‌ها، عکس‌هایی با صورت‌های بزرگتر را برگزیدند.

در پروفایل آمریکایی‌ها نسبت به عوامل فرهنگی در انتخاب عکس پروفایل نقش دارند. در این مطالعه مشخص شده است که کاربران در شرق آسیا به استفاده از عکس‌های تمام‌قد که زمینه عکس در آن بیشتر است، گرایش دارند. این در حالی است که کاربران آمریکایی از عکس پرتره به عنوان عکس پروفایل خود استفاده می‌کنند.

تحقیقات در حوزه روانشناسی اجتماعی نشان می‌دهد که جغرافیا و نیز به تبع آن فرهنگ یک جامعه روی بسیاری از رفتارهای اجتماعی تاثیر گذار است؛ از جمله این رفتارها، انتخاب عکس پروفایل است. در این زمینه تحقیقات جالبی انجام شده است که نتایج آن نشان داده است افرادی که در آسیای شرقی زندگی می‌کنند به دلیل ارزش‌های فرهنگی که غالباً ویژگی جمعی و وابسته دارند، به اطلاعات جنبی و حاشیه‌ای یک پدیده بسیار توجه دارند. در مقابل، افرادی با فرهنگ غربی، از آنجا که فردیت و استقلال برای‌شان پررنگ‌تر است، به خود پدیده مورد نظر توجه دارند و بیشتر اطلاعاتی در مورد ویژگی‌های اصلی و مستقل از محیط را پردازش می‌کنند. انعکاس این تفاوت‌های فرهنگی در فضای مجازی بخصوص در انتخاب عکس پروفایل در شبکه‌های اجتماعی- مانند فیس‌بوک- نیز دیده می‌شود. در ادامه نتیجه دو تحقیق در این زمینه را شرح می‌دهیم.

در مطالعه اول ۱۲۰۰ تصویر پروفایل از کاربران فعال در شبکه اجتماعی فیس‌بوک بررسی شد که کاربران در آن به صورت تصادفی از میان آمریکایی‌ها و تایوانی‌های بومی و مهاجر انتخاب شده بودند. برای تحقیق دوم نیز ۲۳۱۲ تصویر پروفایل از دانشجویان مقطع کارشناسی در شش دانشگاه دولتی در آسیای شرقی(هنگ‌کنگ، سنگاپور و تایوان) و آمریکایی(کالیفرنیا و تگزاس) انتخاب شدند. جالب اینجاست که نتیجه هر دو تحقیق ثابت کرد کاربران فیس‌بوک در آسیای شرقی نسبت به آمریکایی‌ها، در انتخاب تصویر پروفایل‌شان تاکید چندانی به چهره خود ندارند؛ بخصوص افرادی که در تایوان، هنگ‌کنگ و سنگاپور زندگی می‌کنند به عوامل حاشیه‌ای تصویر علاقه بیشتری نشان می‌دهند، اما آمریکایی‌ها ترجیح می‌دهند که بیشتر صورت خود را نسبت به زمینه نشان دهند. همچنین نتایج حاکی از این بود که:

در پروفایل آمریکایی‌ها نسبت به مردمان آسیای شرقی، احساسات بیشتری در چهره به نمایش درآمده است.

پیشنهادهای افکتینو برای داشتن عکس پروفایل جذاب

برای داشتن عکس پروفایل زیبا و جذاب، بهتر است نکات زیر را در نظر بگیرید:

  • لبخند داشته باشید. سعی کنید دهانتان بسته نباشد. زیرا در این صورت جذابیت عکس شما در مقایسه با حالتی که لبخند به لب دارید، به میزان ۵۰% کاهش می‌یابد. البته اگر هنگام لبخند دندان‌های شما نیز مشخص شود، عکس پروفایل زیباتر می‌شود. خندیدن میزان جذابیت عکس شما را حتی نسبت به حالت لبخند، بیشتر افزایش می‌دهد زیرا طبق مطالعات انجام شده، خندیدن با روابط اجتماعی خوب در ارتباط است.
  • از زمینه مناسب برای عکس خود استفاده کنید. پیشنهاد کلی در این زمینه این است که از زمینه ساده بهره بگیرید. از آنجایی که تمرکز در عکس باید بر روی چهره شما باشد، زمینه شلوغ ممکن است موجب اخلال در تمرکز شود. پیشنهاد می‌کنیم از زمینه رنگی ساده استفاده کنید. زمینه عکس این امکان را می‌دهد که بدون تغییر لباس، از رنگ‌های متضاد استفاده کنید که با رعایت این نکته عکس پروفایل زیبا خواهید داشت.
  • سعی کنید خط فک در چهره شما مشخص شود.
  • با لباس خود، بیننده را تحت تاثیر قرار دهید. در این مورد لباس رسمی بسیار تاثیرگذار است.
  • سعی کنید با دوربین تماس چشمی داشته باشید. طبق بررسی‌های انجام شده افرادی که به یکدیگر نگاه می‌کنند، بیشتر به هم علاقه نشان می‌دهند. این نکته در مورد بیننده عکس پروفایل نیز صدق می‌کند. همچنین ثابت شده است که کسانی که چشم‌ها و صورت آن‌ها توسط عینک آفتابی، مو یا سایه پوشیده شده بود، در مقایسه با عکس‌هایی که در آن افراد مستقیماً به دوربین نگاه می‌کردند، جذابیت کمتری داشتند.
  • سعی کنید عکس شما شامل سر، شانه و نیم‌تنه باشد تا عکس پروفایل خاص داشته باشید. عکس‌هایی که فقط شامل سر هستند، جزء عکس‌های پروفایل زیبا و محبوب انتخاب نمی‌شوند. همچنین عکس‌هایی که با نمای باز گرفته می‌شوند نیز تاثیرگذاری کمی بر بیننده دارند.
  • از عکس‌هایی با رنگ خیلی تیره یا خیلی روشن برای پروفایل خود استفاده نکنید.

عکس پروفایل گل

ویرایش عکس پروفایل با افکتینو

سایت افکتینو | effectino.com | پروفایل ساز افکتینو مرجع عکس پروفایل ایران و حومه

با استفاده از افکتینو می‌توانید یک عکس پروفایل معمولی را به عکس پروفایل خاص و زیبا تبدیل کنید و جادو را تجربه کنید. پیشنهاد ما این است که برای داشتن عکس خاص هنری و زیبا از اپلیکیشن افکتینو استفاده کنید. افکتینو برای هر سلیقه‌ای پیشنهادهای متنوع و خاصی دارد. البته این نکته را نیز به خاطر داشته باشید که تغییرات و ویرایش بیش از حد عکس‌ها، محبوبیت و جذابیت آن‌ها را  کم می‌کند اما افکتینو زیباترین و محبوب‌ترین افکت‌ها را در اختیار شما قرار داده است.

دیدگاه

نام و نام خانوادگی خود را وارد نمایید

آدرس ایمیل خود را وارد نمایید

متن دیدگاه وارد نشده است

پست‌های مرتبط

پربازدیدترین مطالب

هوش هیجانی چیست؟ چگونه با ۱۰ ترفند هوش هیجانی خود را افزایش دهیم؟

چگونه شخصیتی کاریزماتیک داشته باشیم؟

اپلیکیشن هایی که زندگی شما را شادتر می کنند

چگونه شاد باشیم؟ مفهوم شادی برای شما چیست؟

۳۰ عکس جالب دنیا که برای اولین بار می‌بینید

معروف‌ترین هنرمندان زن و آثارشان، جایگاه زنان در هنر نقاشی

قدرت بیان تصاویر: آنچه کلمات از گفتن آن ناتوانند

تبلیغات تصویری: نقش تصاویر در تبلیغات چیست؟

۱۴ اشتباه در انتخاب عکس پروفایل که تصورات دیگران را تحت تاثیر قرار می دهد

روانشناسی عکس سلفی : از عکس پروفایل سلفی تا سلفی‌های خطرناک

جملات انگیزشی، جملات انگیزشی کوتاه و جملات موفقیت و شاد

عکس پروفایل خاص چه اهمیتی دارد؟

دانلود اپلیکیشن

عکس های خود را با افکتینو جادو کنید

notification close image

پروفایل ساز افکتینو