چرا مردم عکس پروفایل های خود را تغییر می دهند؟

همه چیز در باره تغیر عکس پروفایل: چرا مردم عکس های پروفایل خود را تغییر می دهند؟

فهرست مطالب

هر کدام از ما فارغ از استفاده شخصی یا کاری، حداقل در یکی از شبکه‌های اجتماعی فعالیت می‌کنیم. اگر شما جزء کسانی هستید که در چند شبکه اجتماعی حساب کاربری دارید، حتماً از شنیدن این موضوع تعجب خواهید کرد که افراد آنقدر هم که ما تصور می‌کنیم، عکس پروفایل خود را تغییر نمی‌دهند. مطالعه‌ای که شرکت Bidvine بر روی ۲۰۰۰ کاربر شبکه‌های اجتماعی انجام داده است حاکی از این است که به طور متوسط افراد عکس پروفایل‌شان را هر دو سال یکبار تغییر می‌دهند. این بررسی نشان داده است که کسانی که از اپلیکیشن‌های زوج‌یابی(Dating Apps) استفاده می‌کنند، عکس پروفایل خود را بیشتر از کاربران سایر اپلیکیشن‌ها عوض می‌کنند. در واقع، این افراد هر ۲-۳ هفته، عکس پروفایل خود را تغییر می‌دهند. جالب اینجاست که افراد به تغییر عکس پروفایل خود در شبکه‌های اجتماعی کاری مانند لینکدین(LinkedIn)، علاقه چندانی نشان نمی‌دهند. کاربران توئیتر(Twitter) نیز نسبت به سایر شبکه‌های اجتماعی، عکس پروفایل خود را کمتر تغیییر می‌دهند. کاربران اسنپ‌چت، اینستاگرام، فیس‌بوک و واتس اپ به ترتیب هر ۸، ۶، ۵ و ۲٫۵ ماه یکبار برای تغییر عکس پروفایل خود اقدام می‌کنند.

شاید این سوال برای شما نیز مطرح شود که چرا مدت زمانی طول می‌کشد تا افراد برای تغییر و انتخاب عکس پروفایل خود تصمیم‌گیری کنند. ۶۲% شرکت‌کننده‌گان در یک بررسی دلیل این کار را این‌گونه توصیف کرده‌اند که برای آن‌ها پیدا کردن عکسی راضی‌کننده، بسیار دشوار است. ۴۹% نیز به این دلیل که می‌خواهند جوان‌تر از آنچه که هستند جلوه کنند، عکس پروفایل‌شان را به ندرت تغییر می‌دهند. در این میان ۱۱% افراد نیز به مدت ۱۰ سال عکس پروفایل‌شان ثابت بوده است. همچنین، نتایج گویای این مطلب است که افراد جوان و مجرد بیشتر به تغییر عکس پروفایل در شبکه‌های اجتماعی علاقه دارند. این در حالی است که کاربران حرفه‌ای و محتاط برخی از شبکه‌های اجتماعی مانند لینکدین و توئیتر رغبت چندانی برای تغییر عکس پروفایل خود ندارند.

دلایلی برای تغییر عکس پروفایل

دلایل تغییر عکس پروفایل

افراد زیادی در سراسر دنیا از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند. در واقع، این امر جزء جدایی‌ناپذیر زندگی امروزی است. این شبکه‌های اجتماعی بستری مناسب برای برقراری ارتباطات و اجتماعی شدن است و نیز ابزار نوینی است که صاحبان کسب و کار و برندها به چشم بازار به آن نگاه می‌کنند. یکی از جنبه‌های مهم پروفایل در شبکه‌های اجتماعی، عکس است. مهم نیست پروفایل شخصی یا کاری است، زیرا در هر دو مورد تا حد زیادی نشان‌دهنده ویژگی‌های شخصیتی صاحب پروفایل است. با ما همراه شوید تا در ادامه دلایل الزام‌آور برای تغییر عکس پروفایل را مرور کنیم:

 1. توصیف صفات شخصی: عکس پروفایل، ویژگی‌های شخصیتی صاحب پروفایل را نمایان می‌کند. تمام عکس‌های پروفایل، کاری و شخصی، باید منعکس کننده ویژگی‌های صاحبان خود باشند. پروفایل شخصی، اطلاعاتی در مورد ویژگی‌های ذاتی افراد به بیننده می‌دهند. برای نمونه افراد برون‌گرا اغلب از عکس‌هایی با رنگ‌های روشن به کار می‌برند، این در حالی است که افراد عصبی بیشتر از رنگ‌هایی استفاده می‌کنند که حس منفی را القا می‌کنند. کسب و کارها نیز باید عکس‌های پروفایل خود را گاه‌به‌گاه تغییر دهند. از آنجایی که کسب و کارها محدود به اهداف کوچک نمی‌شوند می‌توانند عکس‌های پروفایل خود را به صورت خلاقانه و به گونه‌ای تغییر دهند که اهداف بلندمدت و کوتاه‌مدت آن‌ها را منعکس می‌کند. مشاهده عکس پروفایل خاص افکتینو
 2. فعال بودن پروفایل: تغییر عکس پروفایل نشان می‌دهد که صاحب آن تا چه میزان فعال است. شاید این موضوع برای پروفایل‌های شخصی آنقدر اهمیت نداشته باشد، اما در مورد پروفایل‌های کاری بسیار مهم است؛ زیرا مشتریان کسب‌و‌کارهای غیرفعال را دنبال نمی‌کنند. تغییر پروفایل کاری در شبکه‌های اجتماعی مختلف موجب می‌شود که مشتریان با شما در تعامل باشند و ضمن اعتماد به برند شما، به مشتریان وفادار تبدیل می‌شوند.
 3. جلب توجه: این مورد درباره هر دو نوع پروفایل شخصی و کاری صادق است. برای اینکه در دنیای مجازی شناخته شوید،به یک عکس پروفایل جذاب نیاز دارید و برای اینکه همواره این جذابیت را حفظ کنید باید عکس پروفایل خود را تغییر دهید که این امر خود موجب جلب توجه مشتریان یا فالورها می‌شود. حتی اگر در شروع مسیر شناساندن خود در فضای مجازی هستید، تغییر عکس پروفایل ایده موثری است. تغییر عکس پروفایل همچنین، نشان‌دهنده حرفه‌ای بودن یک کسب و کار است. البته باید به یاد داشته باشید که همواره از عکس‌های باکیفیت استفاده کنید.   مشاهده عکس پروفایل دخترونه
  برخی از افراد نیز عکس پروفایل خود را حذف می‌کنند که این امر نیز دلایلی دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

  1. جلب توجه: مانند آنچه که در مورد تغییر عکس پروفایل ذکر شد، یکی از دلایل حذف عکس پروفایل نیز، جلب توجه دیگران است. زیرا با حذف عکس پروفایل، این سوال در ذهن دیگران شکل می‌گیرد که آیا مشکلی پیش آمده است؟
  2. ناامیدی: برخی از اوقات نیز افراد دچار یاس می‌شوند و انتخاب می‌کنند که در هیچ فضایی دیده نشوند؛ از این رو، عکس پروفایل‌شان را حذف می‌کنند و بدون عکس پروفایل ظاهر می‌شوند.
  3. ابراز خشم: ممکن است حذف عکس پروفایل، اقدام افراد پس از یک بحث جنجالی باشد و از این طریق خشم خود را نشان دهند.
  4. آغاز گفتگو: ممکن است فرد از افراد دیگر ناراحت یا عصبانی باشد و از طرفی بخواهد با آن‌ها صحبت کند. حذف عکس پروفایل راهی برای ترغیب دیگران به آغاز گفتگو است.

در نهایت نکته مهم درمورد تغییر و انتخاب عکس پروفایل این است که این روزها که اغلب افراد و نیز کسب و کارها از چندین شبکه اجتماعی برای حضور در فضای مجازی استفاده می‌کنند، فراموش نکنید عکس پروفایل را در تمام این شبکه‌ها تغییر دهید. عکس های پروفایل عاشقانه

علاوه بر آنچه در بالا ذکر شد، دلایل دیگری نیز برای تغییر عکس پروفایل وجود دارد. گاهی افراد از روند یکنواخت زندگی خسته می‌شوند و به دنبال انجام کارهای جدید هستند. این افراد بیشتر از دیگران، عکس پروفایل خود را تغییر می‌دهند. برخی از صاحب‌نظران نیز این پدیده را با مشکلات روانی مرتبط می‌دانند. از این رو معتقدند که تغییر زیاد عکس پروفایل به علت وجود اختلال شخصیت نمایشی است که در آن فرد همواره در جهت جلب توجه افراد دیگر تلاش می‌کند. این افراد اغلب برای فرار از کلیشه‌های روزمره به دنبال چیزهای جدید هستند. خودشیفتگی نیز از جمله اختلالات دیگری است که به این گونه افراد نسبت می‌دهند. البته همه خودشیفته‌ها نیز، عکس پروفایل خود را همواره تغییر نمی‌دهند. این افراد دائماً به دنبال تایید شدن توسط دیگران هستند، به همین دلیل با تغییر عکس پروفایل به دنبال رسیدن به هدف خود هستند. عده‌ای دیگر هم هستند که هیچ‌گاه در مورد ظاهر خودشان مطمئن نیستند و به منظور مقبول بودن نزد دیگران، پروفایل‌شان را تغییر می‌دهند. در این میان برخی از افراد نیز به این دلیل که در تصمیم‌گیری مشکل دارند، نمی‌توانند عکس دلخواه خود را انتخاب کنند و همواره در حال تغییر پروفایل خود هستند. برخی از افراد نیز بسیار نسبت به چهره خود حساس هستند. مهم‌ترین دغدغه‌های آن‌ها این است که چگونه در فضای مجازی به نظر می‌رسند، از آنجایی که به سختی نسبت به چهره خود احساس رضایت می‌کنن، از این رو همواره مشغول تغییر عکس پروفایل هستند.

پروفایل ساز برای عکس پروفایل

دیدگاه

نام و نام خانوادگی خود را وارد نمایید

آدرس ایمیل خود را وارد نمایید

متن دیدگاه وارد نشده است

پست‌های مرتبط

پربازدیدترین مطالب

هوش هیجانی چیست؟ چگونه با ۱۰ ترفند هوش هیجانی خود را افزایش دهیم؟

چگونه شخصیتی کاریزماتیک داشته باشیم؟

اپلیکیشن هایی که زندگی شما را شادتر می کنند

چگونه شاد باشیم؟ مفهوم شادی برای شما چیست؟

۳۰ عکس جالب دنیا که برای اولین بار می‌بینید

معروف‌ترین هنرمندان زن و آثارشان، جایگاه زنان در هنر نقاشی

قدرت بیان تصاویر: آنچه کلمات از گفتن آن ناتوانند

تبلیغات تصویری: نقش تصاویر در تبلیغات چیست؟

۱۴ اشتباه در انتخاب عکس پروفایل که تصورات دیگران را تحت تاثیر قرار می دهد

روانشناسی عکس سلفی : از عکس پروفایل سلفی تا سلفی‌های خطرناک

جملات انگیزشی، جملات انگیزشی کوتاه و جملات موفقیت و شاد

عکس پروفایل خاص چه اهمیتی دارد؟

دانلود اپلیکیشن

عکس های خود را با افکتینو جادو کنید

notification close image

پروفایل ساز افکتینو