عجیب ترین و شگفت انگیز ترین جاذبه های گردشگری در دنیا: مقصدهای محبوب گردشگران ماجراجو

عجیب ترین و شگفت انگیز ترین جاذبه های گردشگری در دنیا: مقصدهای محبوب گردشگران ماجراجو

فهرست مطالب

امروزه یکی از محبوب‌ترین سرگرمی‌های انسان‌ها در سراسر دنیا، سفر کردن و دیدن عجیب ترین مکانهای دنیا است. کمتر کسی را می‌توان یافت که سفر کردن را دوست نداشته باشد. استعاره سفر چنان در ذهن ما جریان دارد که بسیاری از ما کل زندگی را سفری پرماجرا، همراه با تلخی و شیرینی بسیار می‌پنداریم. هر کدام از ما احتمالاً به بسیاری از مناطق دیدنی کشور خود و نیز کشورهای دیگر سفر کرده‌ایم و از دیدن جاذبه‌های گردشگری شناخته‌شده آن مناطق دیدن کرده‌ایم، اما برخی از مقاصد گردشگری دارای ویژگی‌های خارق‌العاده و گاه یکتایی هستند. بعضی از این مکان‌های عجیب و شگفت‌انگیز در دنیا به دلیل شرایط سخت دسترسی، فقط مقصد گردشگران ماجراجو بوده‌اند. با ما همراه باشید تا در ادامه با برخی از عجیب ترین، جذابترین و شگفت انگیز ترین جاذبه های گردشگری دنیا همراه با عجیب ترین عکس های آن ها آشنا شویم که هر مسافری را شیفته خود می کند.

حفره آبی بزرگ(Great Blue Hole)

 

حفره آبی بزرگ

این حفره در واقع گودال عظیم طبیعی در زیر دریا است که عمق آن همچنان ناشناخته باقی مانده است. حفره آبی، مکانی محبوب برای غواصان و نیز گردشگران ماجراجو است، البته به گفته کارشناسان یکی از ترسناک ترین و مرگبارترین نقاط دنیا نیز به شمار می‌رود. از آنجایی که این مکان در گذشته جان بسیاری از غواصان را گرفته است، غواصی در آن باید با در نظر گرفتن تمام اصول ایمنی انجام شود.

Nyaung Ohak

دهکده ای در میانمار

میانمار مقصد محبوبی برای بسیاری از گردشگران نیست، اما به طور قطع مکان‌هایی دیدنی دارد که پیش از مرگ باید آن‌ها را دید. در دل جنگل‌های میانمار و در کرانه غربی دریاچه Inle، دهکده‌ای تاریخی با معماری پیچیده آمیخته با طبیعت، وجود دارد. برای رسیدن به Nyaung Ohak باید مسیر پرپیچ و خم آبراهی باریک و طولانی را با قایق بپیمایید. رفتن به این مکان، که یکی از جذابترین و شگفت انگیز ترین جاذبه های گردشگری دنیا است، از جمله تجربه‌های فوق‌العاده و خاص یک گردشگر خواهد بود. عکس پروفایل طبیعت

آبشار Iguazu

آبشار Iguazu

Iguazu از جمله عریض‌ترین آبشارها و نیز یکی از عجیب ترین جاذبه های طبیعی جهان به شمار می‌رود که در کشور برزیل قرار دارد و از بسیاری جهات با آبشار نیاگارا برابری می‌کند. این آبشار، رودی با همین نام را به دو قسمت Iguazu بالادست و پایین‌دست تقسیم می‌کند. قدرت این آبشار تا زمان احداث سد Itaipu بر روی آن، اندازه‌گیری نشده بود. این سد به صورت مشترک توسط برزیل و پاراگوئه ساخته شد و در ۱۹۹۱ به اتمام رسید.

حوضچه‌های Travertine

حوضچه‌های Travertine

یکی از جاذبه‌های گردشگری در ترکیه حوضچه‌های Travertine است که در نتیجه ته‌نشینی کربنات کلسیم به‌وجود آمده‌اند. اگرچه در ظاهر سرد به نظر می‌رسند، اما در واقع حوضچه‌های آب گرمی هستند که منبع آن‌ها، چشمه‌های زیرزمینی است. این منطقه هم برای ساکنان بومی و هم برای گردشگران شناخته‌شده است. به دلیل باقی ماندن رسوب آهک سفید رنگ آب‌های روان که این مکان را سفیدپوش کرده است، این منطقه را «قلعه پنبه‌ای» می‌نامند. این مکان جزء مناطق عجیب و شگفت‌انگیز ترکیه است که امروزه در یونسکو به عنوان مکانی باستانی به ثبت رسیده است.

ساحل قرمز(Red Beach)

ساحل قرمز

این منطقه که در چین واقع است به دلیل وجود شن‌های سرخ معروف است و به دلیل منظره حیرت‌نگیزش هر گردشگری را شیفته خود می‌کند. پاییز هر سال در این منطقه گیاه Suaeda می‌روید که می‌تواند در آب شور، به حیات خود ادامه دهد. با رویش این گیاه، سراسر ساحل رنگ قرمز به خود می‌گیرد و جریان آب در میان انبوه رنگ قرمز منظره تماشایی به‌وجود می‌آورد و این مکان را به یکی از توریستی ترین مکانهای دنیا تبدیل می‌کند.

جزیره گربه‌ها(Cat Island)

جزیره گربه ها

این جزیره اقامتگاه صد انسان و هزاران گربه است که اگرچه حضور این حیوانات برای ساکنان جزیره بسیار خوشایند است، این جزیره را به یکی از عجیب ترین مکانهای دنیا تبدیل کرده است. در این جزیره، که در ژاپن قرار دارد، نسبت انسان‌ها به گربه‌ها ۱ به ۱۰ است. در سال‌های دور اهالی این جزیره از گربه‌ها به منظور مبارزه و از بین بردن موش‌ها استفاده می‌کردند، اما رفته‌رفته تعداد گربه‌ها افزایش یافت و از تعداد انسان‌ها پیشی گرفت. عکس نوشته های عاشقانه

 دریاچه Natron

 دریاچه Natron

اگر به دنبال جایی عجیب برای سفر هستید، دریاچه Natron در تانزانیا می‌تواند همان مقصد شگفت‌انگیز مورد نظرتان باشد. در واقع عجیب بودن این منطقه به این دلیل است که حیوانات این دریاچه پس از مرگ در اثر فرآیند تجمع کلسیم، به مجسمه تبدیل می‌شوند. البته وجود میزان فراوان بی‌کربنات سدیم، به تکمیل فرآیند تبدیل اجساد موجودات به مجسمه کمک می‌کند. همچنین به دلیل خاصیت قلیایی، آب این دریاچه قرمز دیده می‌شود. با همه این توصیفات، این دریاچه چراگاه فلامینگوهای کوچک نیز هست. این دریاچه یکی از ترسناک‌ترین و عجیب ترین جاذبه های گردشگری جهان محسوب می‌شود.

پارک زیر آب (Underwater Park)

پارک زیر آب (Underwater Park)

یکی از عجیب‌ترین نقاط دنیا دریاچه Green در کشور اتریش است. البته این مکان، پارک مصنوعی زیر آب نیست بلکه پارکی واقعی است که به هنگام فصل بهار به زیر آب می‌رود و به مکانی محبوب برای غواصان تبدیل می‌شود.

تونل عشق(Tunnel of Love)

تونل عشق

در قسمتی از راه‌آهن صنعتی اکراین، تونلی پوشیده از برگ درختان شکل گرفته است، چنانکه تصور می‌شود این نقطه از دل داستان‌ها و افسانه‌ها بیرون آمده است. این تونل دلفریب و رمانتیک، یکی از بهترین و محبوبترین مسیرهای پیاده‌روی برای زوج‌ها است، زیرا زیبایی این تونل هر کسی را محسور خود می‌کند و به عنوان یکی از جذابترین و شگفت انگیزترین جاذبه های گردشگری دنیا، مقصد محبوبی برای گردشگران است. عکس پروفایل غمگین

جنگل خمیده(Crooked Forest)

جنگل خمیده

برخی از جنگل‌ها در دنیا جزء عجیب‌ ترین نقاط گردشگری هستند. یکی از این نقاط، جنگلی شگفت‌انگیز در شمال غربی لهستان است که درختان آن به صورت حیرت‌انگیزی خمیده رشد کرده‌اند. از جنبه‌های عجیب این جنگل این است که تمام ۴۰۰ درخت کاج آن، به شکل حیرت‌انگیزی به یک سو خم شده‌اند و آن را به یکی از توریستی ترین مکان های دنیا تبدیل کرده است. تا امروز محققان هیچ دلیل علمی برای توجیه شکل رویش این درختان نیافته‌اند، به همین دلیل این جنگل در لیست عجیب ترین مکان‌های دنیا قرار دارد. تعداد بسیار محدودی از گردشگران به این جنگل سفر کرده‌اند.

ساحل صورتی(Pink Sand Beach)

ساحل صورتی

شن‌های این ساحل تماشایی که یکی از عجیب ترین جاهای دیدنی جهان است و در باهاماس(Bahamas) قرار دارد، به دلیل وجود برخی از مواد پلانکتون‌ها و نیز برخی از مواد معدنی، صورتی‌رنگ است. تحقیقات اخیر نشان می‌دهد که رنگ صورتی در واقع به علت وجود گونه‌ای از جانداران تک سلولی است که پوسته‌ای قرمز- صورتی دارد. شن‌ها در این ساحل ترکیبی از صدف‌ها، مرجان‌ها و نیز کربنات کلسیم هستند. سواحل محدودی به رنگ صورتی در دنیا وجود دارند و همین کمیاب بودن به رمز و راز و فریبندگی این نقطه شگفت‌انگیز گردشگری افزوده است.

جزیره خرگوش‌ها(Ōkunoshima Island or Rabbit Island)

جزیره خرگوش‌ها

از جمله شگفت انگیزترین جزایر ژاپن، جزیره خرگوش‌ها است. این جزیره زمانی پایگاهی برای کارخانه‌های تولید گازهای خطرناک بود، اما امروزه زیستگاه تعداد انبوهی از خرگوش‌ها است. برخی معتقدند که این خرگوش‌ها از نسل گروهی از خرگوش‌ها هستند که برای آزمایش گازهای خطرناک به این جزیره آورده شده بودند.

دریاچه تکه‌ای (Spotted Lake Khiluk)

 دریاچه تکه‌ای

این دریاچه شگفت انگیز که یکی از عجیب ترین جاذبه های طبیعی جهان است، با ترکیبات معدنی منحصر بفرد در بریتش کلمبیا(British Columbia)، کانادا، واقع شده است. این دریاچه ۳۶۵ تکه حوضچه دارد که به شکل موزاییک در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند. هر کدام از این حوضچه‌ها با ترکیبات معدنی متفاوت، می‌توانند بیماری‌های مختلفی را درمان کنند. این دریاچه عجیب، هم به لحاظ شکل ظاهری و هم به دلیل کیفیت فوق‌العاده آب از نظر املاح معدنی و نیز کارکرد درمانی، جزء عجیب ترین و شگفت انگیز‌ترین نقاط گردشگری در دنیا محسوب می‌شود.

جزیره عروسک‌ها(La Isla de las Muñecas or The Island of the Dolls)

جزیره عروسک ها

به گفته یکی از ساکنان جزیره عروسک‌ها در مکزیکوسیتی(Mexico City)، دختر بچه‌ای در کانال آبی غرق شد و او نتوانست آن دختر را از مرگ نجات دهد. از آن روز به بعد، آب، عروسک‌های فراوانی با بدن‌های ناقص را به ساحل این جزیره می‌آورد. امروزه هزاران عروسک ناقص، از درختان یا اشیاء دیگر در جزیره آویزان هستند و این جزیره را به یکی از ترسناک ترین و عجیب ترین جاذبه های گردشگری جهان تبدیل کرده است.

دریای ستارگان(Sea Of Stars)

دریای ستارگان

در بخشی از اقیانوس هند و در سواحل مالدیو، به هنگام شب منظره‌ای چشم‌نواز و حیرت انگیز پدیدار می‌شود  که به سبب آن می‌توان درخشش ستارگان بیشماری را در آب مشاهده کرد. پلانکتون‌های موجود در دریا، در شب، به صورت شگفت انگیزی نور آبی نئونی از خود منتشر می‌کنند. دریای ستارگان در جزیره Vadhoo در مالدیو، یکی از نقاط عجیب، تماشایی و شگفت انگیز است که سالانه هزاران توریست را از سراسر دنیا به خود جذب می‌کند. البته پس از نمایش این جاذبه گردشگری در فیلم‌های هالیوود و بالیوود، تعداد گردشگران افزایش یافت. از آنجا که مالدیو مقصد نسبتاً ارزانی برای گردشگران است، گردشگران زیادی به راحتی می‌توانند از این شگفتی طبیعت دیدن کنند.

جزیره کریسمس(Christmas Island)

 

جزیره کریسمس

این جزیره عجیب که جزء قلمرو استرالیا در اقیانوس هند است، دقیقاً در روز کریسمس سال ۱۶۴۳ کشف شد. در این جزیره بالغ بر ۱۴ نوع خرچنگ وجود دارد.

بنای Yonaguni

بنای Yonaguni

این بنای خارق‌العاده در ژاپن قرار دارد و بر اساس مطالعات دانشمندان عمری حدود ۵۰۰۰ سال دارد. این تنها نکته‌ای است که محققان تا امروز توانسته‌اند به آن اشاره کنند. اینکه آیا این بنا طبیعی است یا ساخته دست بشر، همچنان سوالی بی‌جواب است. مرموز بودن نحوه پیدایش این بنا، همواره توجه گردشگران ماجراجو را به خود جلب می‌کند.

جزایر شناور دریاچه Titicaca

جزایر شناور دریاچه Titicaca

این جزایر مصنوعی حیرت‌انگیز در پرو واقع شده‌اند. ساکنان محلی این روستا‌های شناور به منظور جلوگیری از اختلافات با سایر همسایگان بر سر قلمرو، دست به ساخت چنین جزایری زده‌اند و اینگونه یکی از عجیب ترین جاهای دیدنی جهان را خلق کرده‌اند. عکس پروفایل گل

کوه‌های رنگین کمان Vinicunca Rainbow Mountain

کوههای رنگین کمان

کوه های وینیکانسا(Vinicunca)، با رنگ‌های چشم‌نواز آبی، قرمز، سبز، صورتی و زرد، از جاذبه‌های دیدنی کشور پرو است که جزو مقصدهای محبوب و پرطرفدار گردشگران است. هرچند رسیدن به این مکان شگفت انگیز و مشاهده زیبایی منحصربفرد طبیعت، مستلزم پشت سر گذاشتن ارتفاعات اذیت‌کننده و پیاده‌روی‌ طولانی است. خطوط رنگین کمانی که کوهستان را به یک نقاشی حیرت‌انگیز تبدیل کرده‌اند، به دلیل وجود مواد معدنی انباشته شده مربوط به میلیون ها سال پیش است.

دیدگاه

نام و نام خانوادگی خود را وارد نمایید

آدرس ایمیل خود را وارد نمایید

متن دیدگاه وارد نشده است

پست‌های مرتبط

پربازدیدترین مطالب

هوش هیجانی چیست؟ چگونه با ۱۰ ترفند هوش هیجانی خود را افزایش دهیم؟

چگونه شخصیتی کاریزماتیک داشته باشیم؟

اپلیکیشن هایی که زندگی شما را شادتر می کنند

چگونه شاد باشیم؟ مفهوم شادی برای شما چیست؟

۳۰ عکس جالب دنیا که برای اولین بار می‌بینید

معروف‌ترین هنرمندان زن و آثارشان، جایگاه زنان در هنر نقاشی

قدرت بیان تصاویر: آنچه کلمات از گفتن آن ناتوانند

تبلیغات تصویری: نقش تصاویر در تبلیغات چیست؟

۱۴ اشتباه در انتخاب عکس پروفایل که تصورات دیگران را تحت تاثیر قرار می دهد

روانشناسی عکس سلفی : از عکس پروفایل سلفی تا سلفی‌های خطرناک

جملات انگیزشی، جملات انگیزشی کوتاه و جملات موفقیت و شاد

عکس پروفایل خاص چه اهمیتی دارد؟

دانلود اپلیکیشن

عکس های خود را با افکتینو جادو کنید

notification close image

پروفایل ساز افکتینو