عکس ها چگونه مخاطبین را تحت تاثیر قرار می دهند؟ تبلیغات تصویری را باور کنیم.

تبلیغات تصویری: نقش تصاویر در تبلیغات چیست؟

فهرست مطالب

به جز تبلیغات رادیویی، امروزه بیشتر تبلیغات از نوع تبلیغات تصویری هستند و غالباً ماهیت بصری دارند. با ظهور شبکه‌های اجتماعی نظیر فیسبوک، اینستاگرام، توئیتر و .. تبلیغات تصویری بیش از پیش رواج یافته است. از نمونه‌های تبلیغات تصویری می‌توان به ویدیوهای یوتیوب، پست‌های اینستاگرام، عکس‌های توئیتر و … اشاره کرد. هر کدام از این پلتفرم‌ها نمونه بسیار خوبی از بازاریابی و تبلیغات تصویری هستند. در این پست از عکس افکتینو به معرفی تبلیغات تصویری پرداخته ایم با ما همراه باشید.

تبلیغات تصویری چیست؟

تبلیغات تصویری که با معادل‌های انگلیس مانند Visual Ad/ Pictorial Ad/ Illustration Ad شناخته می‌شود به معنی ایجاد تصویر ذهنی مثبت از یک محصول یا یک برند است. در واقع تبلیغات تصویری، استفاده از نشانه‌های بصری برای شناساندن یک برند یا محصول خاص است. نمایش بصری یک محصول روشی موثر برای تحت تاثیر قرار دادن مشتریان بالقوه است. تصویر پروفایل

چرا تبلیغات تصویری اهمیت دارد؟

عکس تبلیغات و تاثیر تصاویر در نحوه نمایش برند شما به دیگران

حتماً این ضرب‌المثل فارسی را شنیده‌اید که ” چشم هر چه را خود ببیند باور دارد و گوش هر چه را که مردم گویند.” در زبان انگلیسی نیز ضرب‌المثلی با این مضمون وجود دارد که یک تصویر ارزشی بیش از هزاران کلمه دارد!(A picture is worth a thousand words). این ضرب‌المثل‌ها با تاکیذ بر قدرت بیان تصاویر، به این واقعیت اشاره دارند که از دیرباز، افراد همواره تحت‌تاثیر دیدنی‌ها قرار می‌گرفته‌اند.

تبلیغات تصویری قدیمی‌ترین روش تبلیغ یک محصول یا کسب و کار بوده است، زیرا مردم همواره نیاز و تمایل دارند پیش از خرید یک محصول، آن را مشاهده کنند. دلیل اصلی نیاز ما برای دیدن کالا تحت تاثیر ویژگی فیزیولوژیکی ما است. در واقع، ۹۰% اطلاعاتی که مغز ما دریافت می‌کند، اطلاعات بصری است. طبق بررسی‌های انجام شده، افراد ۸۰% از آنچه را که می‌بینند و ۲۰% از آنچه که می‌خوانند را به خاطر می‌سپارند.  بنابراین، تبلیغات بصری بهترین روش برای معرفی یک محصول است. با این تفاسیر، طراحان گرافیک حرفه‌ای باید از تکنیک‌های بسیاری برای تحت تاثیر قرار دادن ادراک بصری مخاطب  استفاده کنند تا تبلیع بصری موثری برای یک محصول ارائه دهند. سه ویژگی کلیدی در تبلیغات تصویری عبارتند از آگاهی مصرف‌کننده، آگاهی هوشیارانه و بهره‌گیری از اطلاعات مرتبط با تاثیر خرید مشتری است. جملات انگیزیشی افکتینو

مولفه‌های تبلیغات تصویری چیست؟

تبلیغات بصری

از جمله مولفه‌های تشکیل‌دهنده تبلیغات تصویری می‌توان به تصویر، رنگ، فونت، ترکیب، تکرار، طنز و ارتباط آن با نیازهای اولیه انسانی می‌توان اشاره کرد. هرچه یک تبلیغ بر اساس ویژگی‌ها و نیازهای انسانی طراحی شود، به همان میزان می‌تواند مخاطبان مورد نظر را هدف قرار دهد و برای رسیدن به این مقصود بهره‌گیری از تبلیغات تصویری بسیار تاثیرگذار است. بسیاری ار طراحان با در نظر گرفتن این مولفه‌ها، قدرت بیان تصاویر و تاثیرگذاری آن‌ها را افزایش می‌دهند. عکس پروفایل غمگین

چگونه می‌توان میزان تاثیرگذاری تبلیغات تصویری را افزایش داد؟

آنچه واضح است این است که بکارگیری تبلیغات تصویری تاثیر فوق‌العاده‌ای بر مشتریان/ مخاطبان دارد اما همواره باید در استفاده از تبلیغات تصویری دقت کرد. قرار دادن یک تصویر اشتباه می‌تواند تمام اهداف شما را به شکل منفی تحت‌تاثیر قرار دهد. این نکته را نیز همواره به یاد داشته باشید که هر چه در تبلیغات تصویری که در شبکه‌های مجازی منتشر می‌کنید برای همیشه ادامه خواهد داشت و نمی‌توانید تاثیر آن را از بین ببرید. در ادامه برخی از تبلیغات تصویری که به صورت خلاقانه به معرفی محصول پرداخته‌اند، ارائه می‌شود:

اثر تبلیغات تصویری: چگونه یک تصویر در مخاطب اثر بخش می شود؟

تبلیغات تصویری همیشه در ذهن ما می ماند. تبلیغ با عکس

نمونه تبلیغات تصویری

 

چرا باید با عکس متن های خود را تبلیغ کنیم؟ بهترین روش بازاریابی استفاده از تبلیغات تصویری و ایمجی است

تبلیغات خلاقانه با استفاده از موز، تاثیر خلاقیت و تصاویر در بازاریابی

انواع تبلیغات و اهمیت تبلیغ با تصاویر

نومنه تبلیغات تصویری

تبلیغات جذاب مسواک

عکس پروفایل عاشقانه افکتینو

ابزارهای مورد استفاده در تبلیغات تصویری چیست؟

 

مشاهده نمونه‌های تبلیغات تصویری می‌تواند به شما در ایده‌پردازی کمک کند. اما نکته مهم این است که چگونه به بهترین نحو ممکن از تبلیغات تصویری برای برآوردن نیازها و اهداف برند خود استفاده کنید.

تاثیر تبلیغ تصویری در موفقیت کسب و کارها و فروش محصولات هیچ زمانی تا این اندازه مهم نبوده است. یکی از دلایل اهمیت تبلیغات بصری این است که  امروزه  اکثر تبلیغات، صرف نظر از از نوع بازار، به صورت اجتناب‌ناپذیری از نوع تبلیغات تصویری هستند. عکس پروفایل دخترانه افکتینو

نکاتی که در تبلیغات تصویری باید در نظر داشته باشید:

از آنجایی که بسیاری از کسب و کارها به قدرت بیان تصاویر در تبلیغات آگاهی دارن، رعایت نکات خاصی می‌تواند آنه‌ها را در به‌کار گیری درست تبلیغات تصویری یاری کند. در ادامه به برخی از این نکات اشاره می‌شود:

نکات مهم در تبلیغات تصویری

  • همواره نسبت به قدرتی که تصاویر در اختیار شما می‌گذارند، هوشیار باشید. مولفه‌های تصویری در تبلیغات خود را به‌دقت انتخاب کنید و آن‌ها را به‌درستی استفاده کنید.
  • هوشمندانه عمل کنید نه سخت‌کوشانه! سعی کنید از تمام ابزارهایی که در اختیار شما قرار می‌گیرد، بهره بگیرید. امروزه وب‌سایت‌هایی مانند pixlr.com و canva.com می‌توانند با ارائه ابزارهای لازم، کسب و کار شما را در بکارگیری صحیح تبلیغات تصویری یاری می‌کنند. استفاده از این ابزارها موجب صرفه‌جویی در وقت می‌شود. از جمله مزیت‌های دیگر بکارگیری این ابزارها، حرفه‌ای و به‌صرفه بودن آن‌ها است.
  •  هیچ‌گاه از یادگیری باز نایستید! همواهر سعی کنید در زمینه تبلیغات بصری، به‌خصوص درباره نحوه بکارگیری موثر آن در کسب و کار خود، اطلاعات‌تان را به‌روز کنید.
  • و نکته آخر اما مهم این‌که برای شناسایی نوع تبلیغ تصویری منحصربفرد و موثر بر مخاطبان/ مشتریان خود، وقت صرف کنید. شناخت مخاطب به شما کمک می‌کند تا بتوانید از طریق تصاویر مانند کلمات با آن‌ها ارتباط برقرار کنید.
    بهترین عکس پروفایل افکتینو

دیدگاه

نام و نام خانوادگی خود را وارد نمایید

آدرس ایمیل خود را وارد نمایید

متن دیدگاه وارد نشده است

پست‌های مرتبط

پربازدیدترین مطالب

هوش هیجانی چیست؟ چگونه با ۱۰ ترفند هوش هیجانی خود را افزایش دهیم؟

چگونه شخصیتی کاریزماتیک داشته باشیم؟

اپلیکیشن هایی که زندگی شما را شادتر می کنند

چگونه شاد باشیم؟ مفهوم شادی برای شما چیست؟

۳۰ عکس جالب دنیا که برای اولین بار می‌بینید

معروف‌ترین هنرمندان زن و آثارشان، جایگاه زنان در هنر نقاشی

قدرت بیان تصاویر: آنچه کلمات از گفتن آن ناتوانند

تبلیغات تصویری: نقش تصاویر در تبلیغات چیست؟

۱۴ اشتباه در انتخاب عکس پروفایل که تصورات دیگران را تحت تاثیر قرار می دهد

روانشناسی عکس سلفی : از عکس پروفایل سلفی تا سلفی‌های خطرناک

جملات انگیزشی، جملات انگیزشی کوتاه و جملات موفقیت و شاد

عکس پروفایل خاص چه اهمیتی دارد؟

دانلود اپلیکیشن

عکس های خود را با افکتینو جادو کنید

notification close image

پروفایل ساز افکتینو