16 نکته طلایی برای انتخاب بهترین عکس پروفایل

۱۶ نکته طلایی برای انتخاب بهترین عکس پروفایل

فهرست مطالب

هیچ کدام از ما دوست نداریم تصویر نامناسبی از ما در ذهن بقیه شکل بگیرد. به همین دلیل لباس خوب می پوشیم، مسواک می‌زنیم، موهایمان را مرتب می‌کنیم و هرکاری انجام می‌دهیم تا تاثیر خوبی روی بقیه داشته باشیم. امروزه حجم زیادی از ارتباطات ما در دنیای مجازی شکل می‌گیرد پس برای ما مهم است که در دنیای مجازی هم به اندازه دنیای واقعی خوب به نظر برسیم. در دنیای مجازی چه بخواهید چه نخواهید اولین چیزی که بقیه از شما می بینند و مهم ترین تاثیر را روی آن ها می‌گذارد پروفایل شماست ومهم‌ترین بخش آن نیز عکس شماست. ما در این مقاله از وبلاگ افکتینو می خواهیم ۱۶ راه را برای داشتن بهترین عکس پروفایل به شما معرفی کنیم.

عکاسی عکس پروفایل

از بالا عکس بگیرید!

یکی از بهترین راه‌ها برای داشتن عکس پروفایل زیبا، عکاسی از زاویه بالا است.  دوربین را کمی بالاتر از صورتتان نگه دارید و از بالا عکس بگیرید. عکس هایی که از بالا گرفته می‌شوند تاکید بیشتری روی چشم‌ها دارند و صورت و گردن شما را ظریف‌تر نشان می‌دهند. این کار زیبایی عکس شما را دو چندان می کند.

از بالا عکس بگیرید!

با عکس هنری، متفاوت باشید

روش جدیدی را برای گرفتن عکس پروفایل غمگین یا هنری خود انتخاب کنید. مثلا زاویه ی نور را به گونه ای تنظیم کنید که یک طرف صورت شما را سایه پوشانده باشد. این کار باعث می‌شود صورت شما لاغر تر و جذاب تر به نظر برسد.

با عکس هنری، متفاوت باشید

برای عکس پروفایل به فلاش دوربین نیازی ندارید

گرفتن عکس با فلاش دوربین باعث می شود که شما در عکس ها ۷ سال پیرتر به نظر برسید. پس به خاطر خودتان هم که شده قبل از اینکه عکس بگیرید مطمئن شوید که فلاش دوربین خاموش است. استفاده از نور طبیعی خورشید علاوه بر این که باعث می‌شود عکس شما زیباتر به نظر برسد مشکلاتی از قبیل قرمز شدن چشم ها در اثر فلاش و … را نیز نخواهد داشت.

برای عکس پروفایل به فلاش دوربین نیازی ندارید

عکس دسته جمعی برای پروفایل؛ هرگز!

تحقیقات نشان داده است که استفاده از عکس های دسته جمعی در پروفایل احتمال دریافت پیام ها و درخواست های دوستی را کاهش می دهد. کسانی که برای تصویر پروفایل خود از عکس های دسته جمعی  استفاده می کنند ۴۲ % کمتر احتمال دارد که درخواست دوستی دریافت کنند.

عکس دسته جمعی برای پروفایل؛ هرگز!

دیگران علاقه‌ای به دیدن عکس حیوان مورد علاقه شما ندارند

اگر می خواهید مردم بدانند که شما عاشق حیوانات و کودکان هستید لازم نیست آن را در عکس پروفایل خود جار بزنید. بسیاری از کسانی که عکس شما را در شبکه‌های اجتماعی می‌بینند به دنبال شناخت خود شما و پیدا کردن راهی برای ارتباط برقرار کردن هستند. آن‌ها علاقه‌ای به آشنایی با حیوان مورد علاقه شما ندارند.

دیگران علاقه‌ای به دیدن عکس حیوان مورد علاقه شما ندارند

صورت خود را در عکس پروفایل نمایش دهید!

حتما سعی کنید در عکس هایی که در پروفایل خود قرار می دهید صورتتان نمایان باشد. همه ی ما علاقمندی هایی مثل کوهنودی،حیوانات و کودکان داریم اما جای نشان دادن این علاقمندی ها در پروفایل شما نیست. معروف ترین شبکه ی اجتماعی Facebook نام دارد یعنی شبکه‌ای برای نمایش صورت ها نه علاقمندی ها!

این یک اصل شناخته شده است که اگر شما در پروفایلتان عکسی از صورت خود ندارید یعنی صورت شما احتمالا مشکلی دارد! صورت نقش بسیار مهمی در ساخت تصویری از شما در ذهن بقیه دارد!

صورت خود را در عکس پروفایل نمایش دهید!

زاویه ی درست را انتخاب کنید!

زیباترین زاویه ی صورت خود را بشناسید و از همان زاویه عکس بگیرید. شاید این موضوع کمی عجیب به نظر برسد اما صورت بسیاری از ما تقارن کامل ندارد و همیشه یک رخ از چهره ما در عکس‌ها زیباتر از رخ دیگر به نظر می‌رسد. این نکته را نیز به خاطر داشته باشید که رخ چپ بهتر می‌تواند احساسات شما را نمایش دهد.

زاویه ی درست را انتخاب کنید!

فاصله را رعایت کنید!

شما زمانی موفق به گرفتن عکس پروفایل زیبا از خود می‌شوید که فاصله ی خود را از دوربین تنظیم کنید. برای گرفتن یک عکس پروفایل خاص و جذاب نه باید به دوربین خیلی نزدیک شویم نه از آن خیلی دور باشیم. یکی از ویژگی هایی که دوربین سلفی دارد این است که همه چیز را از اندازه ی طبیعی خود بزرگتر نشان می دهد پس اگر دوربین را خیلی به خود نزدیک نگه دارید عکس شما خوب از کار در نخواهد آمد؛ بنابراین دوربین را کمی دورتر از خود نگه دارید.

فاصله را رعایت کنید!

از رنگ های متضاد استفاده کنید!

اگر دقت کنید می بینید که رنگ زمینه ی بیشتر شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام، تلگرام ،فیس بوک و … رنگ آبی است. پس برای اینکه بهترین تصویر پروفایل را برای خود در این شبکه ها انتخاب کنید سعی کنید از رنگ های گرم و متضاد در عکس خود استفاده کنید. مثلا برای گرفتن عکس پروفایل شاد یک لباس نارنجی یا قرمز بپوشید. این تضاد رنگ بین لباس شما و رنگ غالب شبکه های اجتماعی باعث می شود پروفایل شما بیشتر به چشم بیاید و توجه افراد بیشتری را به خود جلب کند. ژست عکاسی

از رنگ های متضاد استفاده کنید!

از یک عکس برای تمام پروفایل های حرفه‌ای خود استفاده کنید!

برای خیلی از ما پیش آمده است که فردی را در یک شبکه اجتماعی می‌شناسیم اما زمانی که می خواهیم همان فرد را در شبکه های اجتماعی دیگر پیدا کنیم دچار مشکل می‌شویم! چنین مسئله کوچک و به ظاهر بی اهمیتی می تواند روی مهم ترین اتفاقات زندگی یک فرد تاثیر منفی بگذارد و موقعیت های بسیاری را از از دست او خارج کند. توصیه ما به شما این است که یک عکس پروفایل حرفه‌ای برای خود انتخاب کنید و در تمام شبکه های اجتماعی خود از آن استفاده کنید. روانشناسی عکس

از یک عکس برای تمام پروفایل های حرفه‌ای خود استفاده کنید!

ژست مناسب برای عکس پروفایل

لبخند طبیعی شما زیباتر است

تحقیقات فراوان روی افراد از اقشار مختلف جامعه نشان می دهد که افراد نسبت به عکس هایی که شخص در آن ها لبخند طبیعی دارد توجه بیشتری نشان می دهند. حتما شما هم از این دست عکس ها در آلبوم عکس خود دارید که لبخند واقعیتان باعث شده چشم هایتان کوچکتر به نظر برسند. با اینکه چنین عکسی شاید از نظر خود شما چنذان هم زیبا و بی عیب نباشد اما دیدن لبخند واقعی شما در بقیه ی افراد حس شادابی و نشاط را القا می‌کند و توجه آن ها را به عکس شما جلب می کند.

ژست مناسب برای عکس پروفایل

همان طور که زبان بدن نقش بسیار مهمی در برقراری ارتباط با افراد دیگر دارد لبخند شما نیز نقشی بسیار تعیین کننده در ذهن افرادی دارد که هنوز شما را ملاقات نکرده اند و فقط از روی پروفایلتان شما را می شناسند!

لبخند شما می تواند تصویر روشنی از شخصیت شما در ذهن دوستان مجازیتان بسازد: آیا شما فردی بشاش و خنده رو هستید یا آرام و متفکر، شخصی قابل اعتماد هستید یا غیر قابل اعتماد و …

تجربه ثابت کرده است که هرچه لبخند شخص در عکس پروفایل شاد بازتر و پررنگ تر باشد حس مثبت تری را به افراد دیگر القا می‌کند و افراد دیگر حس تمایل بیشتری برای برقراری ارتباط با او دارند. همچنین ثابت شده است که کسانی که در عکس‌ها لبخندهای بزرگ و واقعی می زنند روابط اجتماعی بهتری دارند که این موضوع را می‌توانید در مقاله روانشناسی عکس پروفایل در سایت افکتینو به تفصیل بخوانید.

ژست عکاسی برای آقایان

۱- ژست شانه ها رو به دوربین

در این حالت مستقیم رو به دوربین می ایستید به شکلی که شانه ها و بدنتان در یک راستا و صاف رو به دوربین قرار گیرند.

ژست شانه ها رو به دوربین

۲- ژست مردانه تکیه به دیوار

به شیوه های مختلفی می توانید به دیوار تکیه دهید و عکس بگیرید. در این جا دو مدل تکیه دادن به دیوار برای تصویر پروفایل را برای شما توضیح داده ایم:

الف) پشت خود را به دیوار تکیه دهید  و یکی از زانو ها را خم کرده و پا را از روی دیوار بالا بیاورید.

ب) شانه ی خود را به دیوار تکیه دهید و پای نزدیک به دیوار را به حالت ضربدری جلوی پای دیگر بگذارید.

ژست مردانه تکیه به دیوار

۳- ژست عکس مردانه دست ها توی جیب

استفاده از این ژست در عکس پروفایل پسرانه شما حس اعتماد به نفس و خونسردی را به بیننده منتقل می‌کند.

ژست عکس مردانه دست ها توی جیب

۴- ژست لمس صورت با یک دست

اگر می خواهید در عکس آرام و متفکر به نظر برسید از این ژست مردانه استفاده کنید.

ژست لمس صورت با یک دست

۵- ژست عکس مردانه دست به سینه

استفاده از این ژست در تصویر پروفایل باعث می شود که حس قدرت و فرمانده بودن را در بقیه القا کنید.

ژست عکس مردانه دست به سینه

۶- چشم‌ها کمی نیمه باریک و متمایل

داشتن چشم هایی درشت و باز در عکس برای آقایان ویژگی مناسبی نیست. باید چشم هایتان را به حالت نیمه باز و کمی متمایل درآورید تا به جای حس اضطراب و عدم اعتماد به نفس، نجابت و وقار از چشمان شما معلوم باشد.

چشم‌ها کمی نیمه باریک و متمایل

۷- به فضایی در پشت دوربین نگاه کنید

این ژست باعث می شود شما تا حدودی غمگین و متفکر به نظر برسید و چنین عکس‌هایی طبیعی تر از عکس هایی هستند که مستقیم به دوربین نگاه می کنید.

به فضایی در پشت دوربین نگاه کنید

ژست عکاسی برای خانم‌ها

۱- حالت سر و گردن در ژست دخترانه

برای این که بتوانید عکس پروفایل دخترانه خاص و جذابی داشته باشید اول از همه گردنتان را بالا بکشید و سرتان را بالا نگه دارید. این کار باعث می شود غبغب شما کمتر در عکس معلوم شود. همچنین به جای نگاه کردن مستقیم به دوربین به جایی بالای دوربین نگاه کنید؛ این کار باعث می شود یادتان بماند که چانه ی خود را کمی بالا بگیرید.

زاویه های عجیب و غریب به صورتتان ندهید و سرتان را کمی بالا نگه دارید تا بتوانید عکس خاصی بگیرید.

ژست عکاسی برای خانم‌ها

۲- آرایش متناسب

اگر از کرم پودری استفاده می‌کنید که برای پوست شما زیادی روشن است بدانید که در عکس شما کاملا معلوم خواهد شد و اصلا تاثیر جالبی روی بیننده ندارد. همچنین دقت کنید اگر از کرم پودر استفاده می‌کنید لایه ی نازکی از آن را به گردن خود بزنید تا تفاوت رنگ زیادی بین پوست صورت و گردنتان جود نداشته باشد.

آرایش متناسب

۳- آرایش چشم ها

چه در عکس و چه در واقعیت چشم ها مرکز توجه هستند و طبیعتا هرچه چشم ها زیباتر به نظر برسند به همان نسبت عکس شما نیز زیباتر به نظر می‌رسد.

آرایش چشم ها

۴- لبخند واقعی در ژست عکس دخترانه

شاید این ایده خیلی مسخره باشد اما برای طبیعی تر شدن لبخندتان هنگام عکس گرفتن زبانتان را پشت دندانتان بگذارید و لبخند بزنید! این کار باعث می‌شود که لبخند شما کشیده نشود و مصنوعی به نظر نیاید.

لبخند واقعی در ژست عکس دخترانه

۵- در ژست عکس دخترانه دست خالی نباشید

حتی اگر مجبور شدید قسمتی از موهایتان را به دست بگیرید این کار را بکنید اما دست خالی عکس نگیرید. عکس گرفتن با دست خالی حس مصنوعی بودن و اضطراب را به بیننده القا می‌کند پس تا جایی که امکان دارد دست خالی نباشید.

در ژست عکس دخترانه دست خالی نباشید

۶- زاویه دادن به صورت در عکس

لازم نیست در همه ی عکس ها مانند جغد -بلا نسبت البته – سرتان را صاف نگه داشته و مستقیم به دوربین زل بزنید! با سه رخ قرار دادن صورتتان جلوی دوربین عکس پروفایل دخترانه زیباتری خواهید داشت.

زاویه دادن به صورت در عکس

۷- مستقیما زیر منبع نور نایستید

قرار گرفتن در جایی که نور مستقیم از بالای سر به صورتتان می تابد باعث می شود سایه های عجیبی روی صورتتان بیفتد و عکس پروفایل زیبای شما را به عکسی بی کیفیت و نامناسب بدل کند! به جای قرار گرفتن زیر منبع مستقیم نور جایی بایستید که نور طبیعی از پنجره به صورت شما می‌تابد

مستقیما زیر منبع نور نایستید

انتخاب بهترین محیط برای عکس پروفایل

در بهترین زمان روز عکاسی کنید

هر شخصی در یک زمان از روز بیشترین سطح انرژی را دارد و به اصطلاح حالش خوب است. طبیعتا زمانی که افراد حالشان بهتر است عکس های بهتری هم می‌گیرند. پس ببینید کدام مقطع از روز حالتان بهتر است و در همان زمان از فرصت استفاده کنید و بهترین عکس را از خود ثبت کنید.

در بهترین زمان روز عکاسی کنید

نور کافی و مناسب محیط برای عکاسی

زمان عکس را به گونه ای تنظیم کنید که نور کافی و  مناسب برای گرفتن عکس وجود داشته باشد. بهترین عکس ها، عکس هایی نیستند که در زیباترین مکان ها گرفته می‌شوند بلکه آن هایی هستند که نور کافی و مناسب دارند.

نور کافی و مناسب محیط برای عکاسی

عکس پروفایل در محیط شلوغ؛ هرگز

تصویر پس زمینه عکس شما نباید به قدری شلوغ باشد که توجهات را از شما منحرف کند  خود شما آنطور که باید، دیده نشوید. این اتفاق تاثیر بسیار نامطلوبی بر روی بیننده شما دارد.

عکس پروفایل در محیط شلوغ؛ هرگز

پس هدف کلی ما از نوشتن این مقاله این بوده است که: از آنجایی که امروزه بسیاری از ارتباطات شغلی و عاطفی ما در دنیای مجازی شکل می‌گیرد لازم است که عکس مناسبی را برای پروفایل خود انتخاب کنیم.

پس برای این که بتوانیم بهترین عکس را برای پروفایل خود انتخاب کنیم، دوستان اجتماعی زیادی پیدا کنیم و ارتباطات خود را گسترش دهیم لازم است به نکاتی که در این مقاله برای شما ذکر کردیم توجه کنید!

امیدوارم از مطالب مقاله لذت برده باشید… 🙂

راهنمای انتخاب عکس پروفایل

دیدگاه

نام و نام خانوادگی خود را وارد نمایید

آدرس ایمیل خود را وارد نمایید

متن دیدگاه وارد نشده است

پست‌های مرتبط

پربازدیدترین مطالب

هوش هیجانی چیست؟ چگونه با ۱۰ ترفند هوش هیجانی خود را افزایش دهیم؟

چگونه شخصیتی کاریزماتیک داشته باشیم؟

اپلیکیشن هایی که زندگی شما را شادتر می کنند

چگونه شاد باشیم؟ مفهوم شادی برای شما چیست؟

۳۰ عکس جالب دنیا که برای اولین بار می‌بینید

معروف‌ترین هنرمندان زن و آثارشان، جایگاه زنان در هنر نقاشی

قدرت بیان تصاویر: آنچه کلمات از گفتن آن ناتوانند

تبلیغات تصویری: نقش تصاویر در تبلیغات چیست؟

۱۴ اشتباه در انتخاب عکس پروفایل که تصورات دیگران را تحت تاثیر قرار می دهد

روانشناسی عکس سلفی : از عکس پروفایل سلفی تا سلفی‌های خطرناک

جملات انگیزشی، جملات انگیزشی کوتاه و جملات موفقیت و شاد

عکس پروفایل خاص چه اهمیتی دارد؟

دانلود اپلیکیشن

عکس های خود را با افکتینو جادو کنید

notification close image

پروفایل ساز افکتینو