چگونه در 10 گام اعتماد به نفس خود را افزایش دهیم؟

چگونه در ۱۰ گام اعتماد به نفس خود را به طرز معجزه‌‌آسایی افزایش دهیم؟

فهرست مطالب

اعتماد به نفس یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های رفتاری هر شخص است. به زبان ساده بخواهم برایتان بگویم اعتماد به نفس داشتن یک‌جور طرز فکر مثبت نسبت به خودتان و توانایی‌هایتان است که در بحرانی‌ترین لحظات زندگی به دادتان می‌رسد و شما را نجات می‌دهد. بسیار بوده‌اند کسانی که توانایی‌های بسیار زیادی داشتند و نتوانستند از آن‌ها به طور مناسب استفاده کنند! و چه بسیار آدم‌هایی بوده‌اند که توانایی و تخصص کافی برای انجام یک کار را نداشته‌اند اما با اعتماد به نفس بالا به بهترین جایگاه‌ها رسیده‌اند.

البته گاهی بهترین و بااعتماد به نفس‌ترین آدم‌ها هم در برخورد با مشکلات اعتماد به نفس بالای خود را از دست می‌دهند و سر در گم می‌شوند. اما مسئله‌ی مهم این است که چگونه بتوانید این شرایط بحرانی را در زندگی‌تان مدیریت کنید و افزایش اعتماد به نفس د مقابل دیگران را یاد بگیرید.

ما در ادامه‌ی این مقاله از وبلاگ افکتینو می‌خواهیم کمی بیشتر شما را با اعتماد به نفس آشنا کنیم و به شما آموزش دهیم که چگونه با چند تغییر رفتار ساده معجزه‌ی اعتماد به نفس را در زندگیتان ببینید!

چرا اعتماد به نفس؟

فرض کنید که امروز به شما پیشنهاد شده در شغلی که مدت‌ها آرزویش را داشتید مشغول به کار شوید! اما هنوز دانش و تجربه‌ی کافی را برای ورود به آن شغل به دست نیاوردید یا به زبان خودمانی‌تر می‌ترسید که هیچ‌گاه نتوانید در آن شغل موفقیتی به دست آورید! حالا چه می‌کنید؟ آیا این موقعیت جدید را رها کرده و به زندگی عادیتان برمی‌گردید یا به استقبال این چالش می‌روید؟ یا این‌که پس از مدت‌ها وارد یک جمع جدید می‌شوید که هیچ کس را از قبل در آن نمی‌شناسید! چطور باید رفتار کنید تا آنها از شما خوششان بیاید و شما را در جمع خودشان راه دهند؟ یا این‌که چگونه در روابط خود با جنس مخالف با اعتماد به نفس بالا رفتار کنید در حالی که حتی یک رابطه‌ی موفق هم نداشته‌اید؟

جواب تمام این سوالات پیش ماست. شما باید اهمیت اعتماد به نفس را یاد بگیرید و در همه‌ی موقعیت‌های چالشی بالا بتوانید با اعتماد و ایمانی که به خود دارید اوضاع را به نفع خودتان تغییر دهید و خودتان را سربلند کنید. زمانی که شما به توانایی‌ها و استعدادهایتان ایمان داشته باشید یاد گرفتن مسئولیت‌های یک شغل جدید، آشنایی با افراد جدید یا حتی شروع یک رابطه‌ی جدید دیگر برایتان دشوار نخواهد بود.

در ادامه بخوانیم: چگونه شاد باشیم؟

اعتماد به نفس چیست؟

حتما تا به حال میلیون‌ها بار این واژه به گوشتان خورده است  بی‌تردید خودتان هم هزاران بار در قالب‌های مختلف از آن استفاده کرده‌اید به این شکل که:” من اعتماد به‌نفس کافی برای شروع آن کار را ندارم!” یا “اگر فقط نصف اعتماد به نفس فلانی را داشتم که الان این‌جا نبودم!” یا “فلانی را دیدی؟ هیچی ندارد اما چه اعتماد به نفسی دارد که این گونه از خودش تعریف می‌کند!”

 اما دقیقا  می‌توانید بگویید که” اعتماد به نفس چیست؟”

اعتماد به نفس یعنی: یک فرد به توانمندی‌ها و استعدادهایش باور و اعتماد داشته باشد. به عبارتی انسان با اعتماد به نفس کسی است که خودش را ارزشمند و توانمند بیبیند و بداند که هر کاری را اراده کند می‌تواند انجام دهد و هیچ غیرممکنی برای او وجود ندارد.

حال خالی از لطف نیست که چند تعریف دیگر از اعتماد به نفس را از زبان بزرگان بخوانیم:

«اعتماد به نفس» چگونگی نگرش و قضاوت شما درباره توان خودتان است. این عبارت ارزش‌ها، اعتقادات و بازخوردهای شما را توصیف می‌کند.

«سیندی پیج، اندروپیچ»

«اعتماد به نفس» به معنای خودشناسی، احترام به خود و ارزش قائل بودن برای خود می‌باشد.

«جین یودر – ویلیام پراکتور»

«اعتماد به نفس» باور به توانایی و قابلیت انسانی خویش است، این‌که با هر آنچه در زندگی پیش آید روبرو می‌شوید، از عهده آن‌ها برمی‌آیید و آنچه را که ضروری است انجام می‌دهید.

اعتماد به نفس چیست؟

علائم کمبود اعتماد به نفس

همه‌ی به راحتی می‌توانیم درباره‌ی اعتمادبه‌نفس بالا یا پایین فلان دوستمان اظهار نظر کنیم؛ اما ممکن است در مورد خودمان کمی با مشکل رو به رو شویم زیرا خودمان و رفتارهایمان را از بیرون نمی‌بینیم! ما برای حل این مشکل تعداد زیادی از افراد را مورد مطالعه قرار دادیم و رفتارهای آن‌ها را زیر نظر گرفتیم تا بدانیم که افرادی که از کمبود اعتمادبه نفس رنج می‌برند چه علائمی دارند و چگونه می‌توانیم درمان بی اعتماد به نفس بودن را برای این افراد پیدا کنیم. در ادامه چند  نشانه‌ی بارز از این افراد را در اختیار شما قرار می‌دهیم تا در صورت لزوم این رفتارهای پرخطر را از زندگیتان حذف کنید و بتوانید راه‌های افزایش اعتماد به نفس در بزرگسالان را یاد بگیرید.

چطور شخصیت کاریزماتیک داشته باشیم؟

۱٫از آینده وحشت دارند!

افرادی که کمبود اعتمادبه‌نفس دارند همیشه از آینده وحشت دارند. از این‌که نکند فلان موقعیت پیش بیاید و من نتوانم از پس آن بربیایم. و یا نکند فلانی حرفی به من بزند و من هیچ جوابی نداشته باشم که به او بگویم. چیزی که این افراد نمی‌دانند این است که این افکار تیره و تار نه تنها اوضاعشان را بهتر نمی‌کند بلکه روز به روز بر تیره و تار شدن روزگارشان می‌افزاید. پس اگر شما هم جز این دسته از افراد هستید که زمان زیادی را به فکر کردن درباره‌ی آینده‌ سپری می‌کنید؛ لطف کنید و با خود مهربان‌تر باشید و در زمان حال زندگی کنید و از زندگی‌ای که به شما داده شده لذت ببرید.

از آینده می‌ترسند!

۲٫ زیاد به سر و وضعشان می‌رسند!

البته که مرتب و خوش پوش بودن خوب است و به شما کمک می‌کند تا اعتمادبه نفس بیش‌تری داشته باشید! و صد البته که با داشتن ظاهر خوب به خودتان مطمئن‌تر هستید! اما نباید زیاده‌روی کنید و با ساعت‌ها وقت صرف کردن جلوی آینه خودتان را شبیه به تابلوی مونالیزا(!) درست کنید و در آخر هم از ظاهرتان رضایت نداشته باشید! پس سعی کنید در عین این‌که آراسته و زیبا هستید جانب اعتدال را هم رعایت کنید و زیاده‌روی نکنید! درست است که یک از راه‌های افزایش اعتماد به نفس در زنان رسیدن به سر و وضع خود است؛ اما نباید در این امر زیاده‌روی کنید!

عکس های پروفایل زیبا برای تلگرام 

زیاد به سر و وضعشان می‌رسند

۳٫ مدام در انتظار تایید شدن از جانب دیگران هستند!

شما باید بدانید که نمی‌توان همه را راضی نگه داشت و کاری کرد که همه آدم را دوست داشته باشند! یعنی کسی تا به حال موفق به انجام این کار نشده است! شما حتی اگر بهترین و بی نقص‌ترین و منطقی ترین و دوست داشتنی‌ترین آدم روی کره‌ی زمین هم باشید باز هم کسی پیدا خواهد شد که از شما و سبک زندگی‌تان خوشش نخواهد آمد و این یک حقیقت انکار ناپذیر است. متاسفانه افرادی که کمبود اعتمادبه نفس دارند مدام در پی تایید شدن از جانب دیگران هستند و وقتی که این اتفاق نمی‌افتد دلسرد می‌شوند. انسان باید کارش را به بهترین وجهی که میتواند انجام دهد و دیگر در انتظار تایید و تشویق دیگران نباشد. این گونه است که به توانایی‌هایش ایمان می‌اورد و اعتمادبه نفسش زیاد می‌شود. به موقع هم مورد تشویق و تمجید دیگران قرار می‌گیرد!

مدام در انتظار تایید شدن از جانب دیگران هستند!

۴٫ در مقابل تعریف و تمجید واکنش نامناسب نشان می‌دهند!

کسی که خودش را می‌شناسد و به خودش مطمئن است در مقابل تحسین و تمجید دیگران با گفتن یک جمله‌ی تشکر آمیز ساده قائله را ختم به خیر می‌کند! نه این‌که تا یک بینوایی از آن‌ها تعریف و تمجید کرد زمین و زمان را به هم بدوزد و هزاران دلیل و مدرک بیاورد برای این‌که نشان دهد شایسته‌ی آن تعریف نیست و آن فرد اشتباه بزرگی مرتکب شده که از او تعریف کرده است! پس به خود و ویژگی‌های مثبتتان مطمئن باشید و با تواضع بیش از حد اعتمادبه نفس و شخصیت خود را پایین نیاورید!

در مقابل تعریف و تمجید دیگران واکنش نا مناسب از خود نشان می‌دهند!

۵٫ همیشه دیگران را مقصر می‌دانند!

اگر سنگ از آسمان ببارد و تمام دنیا به آن‌ها بگویند که:”خودت مسبب تمام بلاهایی هستی که سرت آمده!” باز هم این افراد اعتقاد دارند که مسئولیت بدبیاری‌های زندگی آن‌ها بر گردن بقیه ی آدم‌هاست و خودشان این وسط قربانی‌اند. اما نمی‌دانند که با قربانی نشان دادن خود فقط اوضاع را بدتر می‌کنند! به جای آن اگر زودتر به خودشان بیایند و مسئولیت کارها و اشتباهاتشان را قبول کنند خیلی زود .می‌توانند کنترل اوضاع را به دست گرفته و خودشان را از مخمصه‌ای که در آن گرفتار شده‌اند نجات دهند!

عکس های پروفایل دخترانه

چرا باید یاد بگیریم که اعتماد به نفس داشته باشیم؟

شاید واقعا این سوال برای بعضی از ما پیش بیاید که واقعا چرا این‌قدر همه‌جا حرف از اعتماد به نفس است و اگر کسی اعتمادبه نفس نداشته باشد واقعا چه اتفاق هولناکی برایش رخ می‌دهد؟

برای این‌که به این سوالتان جواب دهم اجازه دهید تا شما را در تاریخ کمی به عقب برگردانم. یعنی زمانی که هنوز پدران ما خودشان را با پوست حیوانات و برگ درختان می‌پوشاندند و برای سیر کردن شکم زن و بچه‌شان به شکار می‌رفتند.

آن روزها اگر مردی جرئت و توانایی رفتن به شکار و دست و پنجه نرم کردن با مرگ را نداشت احتمالا خودش و خانواده‌اش از گرسنگی تلف می‌شدند. به زبان دیگر اگر بشر اولیه اعتمادبه نفس کشف آتش و مقابله با حیوانات وحشی را در خودش نمی‌دید الان موجودی به نام انسان اصلا وجود خارجی نداشت.

البته در دوره و زمانه‌ی حاضر اوضاع به وخامت آن موقع نیست و من نمی‌گویم که هر کس اعتمادبه‌نفس نداشته باشد سرنوشتش مرگ است! اما این را بدانید که اگر به خودتان و توانایی‌هایتان اعتماد نداشته باشید از بسیاری از هم سن و سالان خود عقب می‌مانید.

چه بسا کسانی بوده‌اند که با مهارت و دانش بیشتر در مقابل کسانی که به اندازه‌ی آن‌ها مهارت نداشتند اما اعتماد به سقف(!) بالایی داشتند کم آوردند و عرصه را برای آنها خالی کرده و یک عمر در حسرت آن موقعیت به خود و تقدیر بینوایشان فحش و بد و بیراه گفته‌اند.

چرا باید اعتماد به نفس داشته باشیم؟

۱۰ راهکار برای افزایش اعتماد به نفس

حال که فهمیدیم اعتماد به نفس چیست و به چه دردمان می‌خورد وقت آن است که یاد بگیریم چگونه اعتمادبه نفس نداشته‌مان(!) را افزایش دهیم!

استایل چیست؟

۱٫ آراسته باشید!

روی ظاهر خود سرمایه گذاری کنید و سعی کنید همیشه تمیز و مرتب و خوش پوش به نظر برسید. ظاهر شما اولین چیزی است که توجه دیگران را در برخورد اول به شما جلب می‌کند. اگر ظاهر آراسته‌ای داشته باشید ممکن است زمینه برای ایجاد یک مکالمه‌ی سودمند را ایجاد کنید.

به مدل موهایتان برسید، لباس خوب بپوشید، عطر بزنید و دندان‌هایتان را درست کنید. خلاصه هر کاری که از دستتان برمی‌آید انجام دهید تا ظاهری عالی داشته باشید. پژوهش‌ها نشان داده‌اند زمانی که انسان ظاهری آراسته دارد خود را متعلق به طبقه‌ی اجتماعی بالاتری حس می‌کند و به همین دلیل میزان اعتماد به نفس او به مقدار قابل توجهی افزایش می‌یابد.

پس اگر اعتماد به‌نفس کافی برای ورود به یک جمع تازه را ندارید ابتدا به سر و وضعتان برسید تا ببینید چگونه اعتماد به‌نفستان افزایش پیدا می‌کند. البته در رسیدن به سر و وضع ظاهرتان زیاده روی نکنید و وسواس به خرج ندهید! یک ظاهر آراسته و ساده و زیبا چندین برابر تاثیر گذارتر از تابلوی مونالیزایی است که با ساعت‌ها جلوی آینه ایستادن از صورت خودتان ساخته‌اید. بنابراین تعادل را رعایت کنید.

خوش پوش باشید!

۲٫ لبخند بزنید!

تجربه نشان داده است زمانی که ما لبخند می‌زنیم دوست داشتنی‌تر به نظر می‌رسیم. از طرف دیگر لبخند زدن باعث می‌شود حس بهتری در اطرافیان القا کنیم و اعتماد به‌نفس بیشتری برای صحبت با آنان از خودمان نشان دهیم زیرا به صورت ناخودآگاه این پیام را منتقل می‌کنیم که: اوضاع کاملا تحت کنترل من است و هیچ چیز نمی‌تواند این لبخند را از روی لب من ببرد!”

لبخند بزنید!

۳٫ با خودتان مهربان باشید!

یکی از مهم‌ترین کارهایی که برای افزایش اعتماد به‌نفس در حق خودتان باید انجام دهید این است که با خودتان مهربان باشید! و از زدن حرف های منفی به خودتان به شدت خودداری کنید.

شاید گاهی اوقات خود ما متوجه نباشیم که چقدر نسبت به خودمان ظالم و سخت گیریم و چه حرف‌های بدی به خودمان می‌زنیم. این حرف‌ها به طور کامل اعتماد به نفس شما را با خاک یکسان می‌کند. حرف‌هایی مثل این: “من توانایی انجام این کار را ندارم!” یا “اگر این قدر چاق نبودم شاید می‌توانستم این کار را بکنم!” یا “اگر این کار را شروع کنم قطعا شکست میخورم!”  و هزاران مکالمه شبیه به این.

آیا شما به خودتان اجازه می‌دهید که به کس دیگری بگویید “تو آنقدر زشت و چاق هستی که هیچ وقت از پس انجام آن کار برنمیایی و هیچ کس دوستت نخواهد داشت؟!” پس چطور به خودتان اجازه می‌دهید که هرروز چنین حرف‌هایی را به خودتان بزنید؟! و تازه انتظار داشته باشید که اعتماد به‌نفستان هم از دست نرود! پس با خودتان مهربان باشید!

با خودتان مهربان باشید!

۴٫ کنجکاوی و هیجان خود را ابراز کنید!

زمانی که با یک فرد جدید مشغول مکالمه هستید از خودتان علائم حیاتی نشان دهید(!) و بگذارید طرف مقابلتان بفهمد به بحث علاقه دارید! هر از چندگاهی سوالی بپرسید و در بحث مشارکت داشته باشید تا طرف مقابل رغبتش را برای هم صحبتی با شما از دست ندهد.

از طرف دیگر شما هم در جواب به سوالات دیگران جواب‌های خوبی در آستین داشته باشید و سعی کنید قبل از ورود به هر جمع تازه داستان چند ماجرای هیجان انگیز و بامزه را آماده کنید تا اگر لازم شد با تعریف کردن آن‌ها دیگران را متوجه حضور خود کنید!

تکنیک های موفقیت

خود را هیجان زده نشان دهید!

۵٫ نگران حرف مردم نباشید!

یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که افراد با کمبود اعتماد به‌نفس با آن دست و پنجه نرم می‌کنند این است که مرتب نگران این هستند که مردم راجع به آن‌ها چگونه فکر می‌کنند!

مثلا این لباسی که پوشیدم به نظر بقیه خیلی راحت است؟ آیا از حرفی که چند دقیقه قبل گفتم فلانی ناراحت شد؟ آیا اگر الان این حرف را بزنم مثل یک احمق به نظر می‌رسم؟ و حرف‌هایی از این قیبل! اما نکته‌ای که این افراد نمی‌دانند این است که زمانی که دارند به این تفکرات بیهوده دامن می‌زنند آن بیرون و در دنیای واقعی هزاران اتفاق افتاده است و هزاران موقعیت پیش آمده است که آن‌ها می‌توانستند خود را ابراز کنند اما آنقدر درگیر کلنجار رفتن با خودشان بودند که تمام این موقعیت‌ها را از دست دادند!

از طرف دیگر شما هیچ گاه نمی‌فهمید که در ذهن مردم چه می‌گذرد به همین دلیل به جای این‌که خودتان را آزار دهید در زمان حال زندگی کنید و توجه‌تان را فقط به لحظه و موقعیتی که در آن قرار دارید معطوف کنید!

نگران حرف مردم نباشید!

۶٫ حواستان به زبان بدنتان باشد!

زبان بدن انسان‌ها پیام‌های بسیار مهمی را در مورد اخلاقیات و حال و هوای آن‌ها به بقیه منتقل می‌کند. ما در مقاله زبان بدن در وبلاگ افکتینو مفصلا درباره‌ی این موضوع صحبت کردیم که برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به این مقاله رجوع کنید

اگر از دید اعتماد به‌نفس بخواهیم به مقوله‌ی زبان بدن نگاه کنیم؛ زبان بدن بعضی از آدم‌ها به گونه‌ای است که انگار خوذشان هم خودشان را قبول ندارند! یعنی شما این پیام را از زبان بدن آن‌ها می‌فهمید!

همیشه حواستان به نوع ایستادن و نشستن و حرکت کردن‌تان باشد و همیشه طوری رفتار کنید که انگار از پس انجام هر کاری برمی‌آیید. قوز نکنید و صاف و با اعتماد به نفس قدم بردارید! شل و ول دست ندهید و سرتان را بالا و چانه‌تان را صاف بگیرید!  سعی کنید اعتماد به نفس در کوچک‌ترین حرکات شما هم معلوم باشد!

حواستان به زبان بدنتان باشد!

۷٫ جذاب صحبت کنید!

جسور باشید و لحنی جذاب و جسورانه و در عین حال مودبانه را برای حرف زدنتان انتخاب کنید. در به زبان آوردن کلمات عجله نکنید تا باعث شود که تپق بزنید! مگر کسی دنبالتان کرده که این‌گونه کلمات را با سرعت پشت سر هم ردیف می‌کنید؟ با آرامش و طمانینه کلمات را ادا کنید و گاهی برای تاکید بیشتر روی حرف‌هایتان مکث کنید.

اگر برای حرف زدن در جمع دچار مشکل هستید و اعتماد به نفس کافی را ندارید؛ حرف زدن جلوی آینه را تمرین کنید و ببینید که انجام دادن چه حرکاتی و داشتن چه لحنی باعث می‌شود با اعتماد به نفس‌تر و جذاب‌تر به نظر برسید!

جذاب صحبت کنید!

۸٫ ورزش کنید!

تحقیقات نشان داده‌اند که افردی که به طور مداوم ورزش می‌کنند نسبت به سایرین احساس شایستگی بیشتری می‌کنند و اعتماد بیشتری به خودشان و توانایی‌هایشان دارند.

وقتی می‌گوییم ورزش، منظورمان ورزش حرفه‌ای یا کار خارق العاده‌ای نیست. این ورزش ممکن است یک پیاده روی روزانه‌ی کوتاه یا ۱۵ دقیقه نرمش سبک در روز باشد. در کل حرکتی که به شما انگیزه و امید برای ادامه‌ی زندگی بدهد و اعتماد به نفستان را افزایش دهد.

ورزش کنید!

۹٫ موفقیت‌های کوچک را دست کم نگیرید!

از شروع کردن هیچ کاری نترسید و حتی اگر تردیدی برای آغاز آن دارید دل را به دریا بزنید و به خودتان بگویید که حتما از پس آن کار برمی‌آیید. انسان‌های با اعتماد به نفس زمانی که با یک چالش رو به رو می‌شوند هیچ گاه شانه خالی نمی‌کنند بلکه از آن چالش استقبال هم می‌کنند و حتی اگر ترسی هم در دل داشته باشند آن را نشان نمی‌دهند. در نتیجه‌ی استقبال از این چالش‌ها موفقیت هم بالاخره به سراغشان می‌آید و حس درونی پیروزی و موفقیت- حالا هر چقدر هم کوچک باشد- روحیه‌ی آن‌ها را برای ادامه تقویت کرده و روز به روز بر موفقیت‌ها و اعتماد به نفسشان می‌افزاید!

موفقیت‌های کوچک را دست کم نگیرید!

۱۰٫ از نه گفتن نترسید!

یکی از مشکلاتی که افراد با کمبود اعتماد به نفس با آن دست و پنجه نرم می‌کنند عدم توانایی برای نه گفتن است! پژوهش‌ها نشان داده‌اند کسانی که نمی‌توانند به راحتی نه بگویند بیشتر دچار خستگی و اضطراب و افسردگی می‌شوند و همین عوامل روز به روز اعتماد به نفس آن‌ها را کم می‌کند. پس این بار اگر در موقعیتی قرار گرفتید به راحتی نه بگویید و خودتان را معذب نکنید. دنیا ارزش این حرف‌ها را ندارد! مثبت نگر باشیم

از نه گفتن نترسید!

حرف آخر:

ما در این مقاله ابتدا گفتیم که اعتماد به نفس چیست و افراد دارای کمبود اعتماد به‌نفس چه ویژگی‌هایی دارند و سپس راهکارهایی را برای افزایش اعتماد به‌نفس به شما ارائه دادیم. اما باید بدانید که این مطالب اگر در سطح تئوری و روی کاغذ بمانند هیچ فایده‌ای نخواهند داشت و زمانی ارزشمند خواهند بود که شما آن‌ها را به صورت عملی در زندگیتان به کار گیرید و در تک تک ابعاد زندگیتان بتوانید اعتماد به نفستان را تقویت کنید.

و این را هم بدانید که افرادی که اعتماد به‌نفس دارند همیشه چندین قدم از دیگران جلوترند و زندگی بهتری دارند. پس از همین لحظه دست به کار شوید و به خاطر خودتان و خدا هم که شده این تمرین‌ها را انجام دهید تا ما شاهد پیشرفت و موفقیت روز افزون شما باشیم!

امیدوارم که از خواندن مقاله لذت برده باشید…:)

 

 

 

دیدگاه

نام و نام خانوادگی خود را وارد نمایید

آدرس ایمیل خود را وارد نمایید

متن دیدگاه وارد نشده است

پست‌های مرتبط

پربازدیدترین مطالب

هوش هیجانی چیست؟ چگونه با ۱۰ ترفند هوش هیجانی خود را افزایش دهیم؟

چگونه شخصیتی کاریزماتیک داشته باشیم؟

اپلیکیشن هایی که زندگی شما را شادتر می کنند

چگونه شاد باشیم؟ مفهوم شادی برای شما چیست؟

۳۰ عکس جالب دنیا که برای اولین بار می‌بینید

معروف‌ترین هنرمندان زن و آثارشان، جایگاه زنان در هنر نقاشی

قدرت بیان تصاویر: آنچه کلمات از گفتن آن ناتوانند

تبلیغات تصویری: نقش تصاویر در تبلیغات چیست؟

۱۴ اشتباه در انتخاب عکس پروفایل که تصورات دیگران را تحت تاثیر قرار می دهد

روانشناسی عکس سلفی : از عکس پروفایل سلفی تا سلفی‌های خطرناک

جملات انگیزشی، جملات انگیزشی کوتاه و جملات موفقیت و شاد

عکس پروفایل خاص چه اهمیتی دارد؟

دانلود اپلیکیشن

عکس های خود را با افکتینو جادو کنید

notification close image

پروفایل ساز افکتینو