استایل چیسیت؟ چرا باید به فکر استایل شخصی ام باشم؟

استایل چیست؟ چرا باید به فکر استایل شخصی ام باشم؟

فهرست مطالب

ما در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که در تمامی لحظات در معر ض بمباران و القائات مختلف هستیم، که چرا این لباس را پوشیدی؟ این استایل از مد افتاده‌ و چرا فلان بازیگر در فلان مراسم مهم چنین لباسی پوشیده که مطابق با اصول و فرهنگ نیست؟ پیام دیگری که ما به‌صورت مداوم از محیط اطراف‌مان دریافت می‌کنیم، تشویق به خرید و تهیه‌کردن و انباشتن کالاهای مختلف است.

تقریبا بیشتر ما می‌توانیم در بسیاری از موارد جلوی خرج‌های اضافی زندگی را بگیریم و در نقطه‌ای به این نتیجه برسیم که داشتن ۵ شکل لیوان مختلف کافی‌است، اما حرف به لباس و ظاهر که می‌رسد، اوضاع تغییر می‌کند. مهم نیست که در کمد لباس‌مان به زور بسته می‌شود و چند دست لباس مختلف داریم، وقتی جایی دعوت می‌شویم، اولین جمله‌ای که می‌گوییم این‌است که : «هیچی ندارم بپوشم».  علت این مسئله این‌است که استایل را با مد اشتباه می‌گیریم.  در ادامه در مورد تفاوت های استایل و مد صحبت خواهیم کرد با افکتینو همراه باشید.

استایل چیست؟

استایل به معنای کمدی پر از لباس و ست رنگ‌های مختلف با هم باشد، نیست، به این معنی هم نیست کهوقتی مهمونی‌ای دعوت شدیم مطمئن باشیم که برای شال زردمان کیف و کفش با هارمونی رنگ مناسب و مانتوی همونن طیف رنگ داریم.

استایل به تعداد کت وشلوارهای برند با رنگ نزدیک به رنگ بند ساعت‌مان هم نیست. استایل توانایی چیدن چیزهایی که همین الآن در دسترس‌مان هست به بهترین حالت ممکن‌است. استایل ممکن‌است، در سطح شهر مشابهی نداشته‌باشد ولی همانی‌است که وقتی دوست‌تان در خیابان مانتوی خاصی را ببیند، یاد شما بیفتد.

همه ما دوست داریم که از خود تصویر خیلی خوبی به‌جا بگذاریم. آن تصویری که در ذهن ما وجود دارد استایلی است که دوست داریم داشته باشیم.

استایل چیست؟

وقتی متناسب با استایل‌تان دست به انتخاب می‌زنید، آنچه حواس‌تان به آن است، این‌است که همان شکلی باشد که خودمان دوست داریم آن شکلی باشیم.

اگر همیشه استایلی با رنگ‌های تیره می‌پوشیم و دم عید و خریدهای عید هم قصد نداریم که تغییر استایلی داشته‌باشیم، پوشیدن پیراهنی که سفید است و گل‌های رنگ و وارنگ دارد، ممکن‌است عجیب به‌نظر برسد و ممکن‌است این جمله را بعد از تبریک عید بشنویم که « سال جدید،‌ استایل جدید».

فکر می‌کنم با این توضیحات متوجه تفاوت بین استایل و مد شده‌باشید. در مد، با این پدیده مواجه هستیم که مدل، جنس، رنگ خاصی ترند جامعه می‌شود و آن را در سطح شهر و محل زندگی‌مان می‌بینیم.

رنگ سال را حتما شنیده‌اید؟ رنگ سال خلاصه دو کلمه‌ای از مد است. اگر به بازار و پاساژ ها برای خرید رفته‌اید و ویترین یک مغازه را به رنگ خردلی دیدید و برای‌تان سوال شد که چرا همه جنس‌ها این‌رنگی است؟ کمی جلوتر بروید، اگر دیگر مغازه‌ها را همان رنگی دیدید، مطمئن باشید که با پدیده مد و رنگ سال مواچه هستید.

تفاوت مد و استایل را چطور بفهمیم؟

اگر رنگ سال مطابق سلیقه شماست و خودتان دوست دارید وقتی در آیینه نگاه می‌کنید خود را با لباس فلان رنگی ببینید، استایل شما در حال حرکت با ترند و مد جامعه است. اگر مدل مانتوهایی که امروزه در خیابان تن بسیاری از خانم‌ها می‌بینید و حس می کنید که امکان ندارد که این مدل لباس را تن نکنید، این جاست که وفاداری شما به استایل‌تان مشخص می‌شود. احتمالا ما این جمله را از شما می‌شنویم که: « شاید جنس لمه به تن دوستم خیلی قشنگ باشه و شیک به نظر برسه، اما من هیچ‌وقت از این جنس نمی‌پوشم».عکس های پروفایل دخترانه

تفاوت مد و استایل را چطور بفهمیم؟

استایل شما، امضای شما

استایل ما شبیه خود ما می‌شود، با گذر زمان‌، شاید اطرافیان‌مان چهره ما را نبینند ولی از دور ما را به هوای استایلی که ظاهر شده‌ایم بشناسند، شاید جایی کس دیگری را مشابه به استایل ما ببینند و این جمله را بشنویم: « تو مترو یه خانمی رو دیدم که خیلی یاد تو افتادم».

استایل چیزی شبیه امضاست. اگر بخواهیم مثالی بزنیم استیو جابز زودتر از همه در خاطرمان می‌آید، تی‎‌‎شرت یقه‌ اسکی تیره‌رنگ با شلوار لی ساده استایلی است که همه جهان از استیو جابز در خاطر دارند.

شاید اگر روزی در دنیای مجازی عکسی از استیو با پبراهنی قرمز می‌دیدیم، این‌طور فکر می‌کردیم که چرا پس این‌شکلی شده؟

استایل شما، امضای شما

کدام مهم‌تر است استایل یا مد؟

استایل مهم است، میزان اهمیتش به اندازه‌است که در مطالعات مربوط به برند و برندینگ درباره آن بسیار می‌شنویم. به استایل اهمیت زیادی داده نمی‌شود و علت این غفلت هم این‌است که استایل غالبا نادیده گرفته می‌شود.

داشتن استایل لذت‌بخش است زیرا همیشه تازه است و حس تازگی و حس خود بودن را در وهله اول به خودمان و به دیگران منتقل می‌کند. ممکن است استایل اندکی غیرخلاقانه به‌نظر برسد. اما استایل است که یادآور شخصیت هر فرد است.

تا به اینجا راجع‌به لباس و ظاهر صحبت کردیم اما این را باید بدانیم که استایل چیزی فراتر از انتخاب‌های لباسی است که انجام می‌دهیم. نوع ظاهر و لباس پوشیدن شبیه خروجی رفتار و اعتقادات ماست. عکس های پروفایل عاشقانه

کدام مهم‌تر است استایل یا مد؟

هر کدام از ما برای خودمان نوعی باور و خود بینی و … داریم که با توجه به آن‌ها دست به انتخاب نوع پوشش می‌زنیم. ما انتخاب می‌کنیم که چه نوع ظاهری با نوع شخصیت ما سازگار است.

ما با توجه به خود شناختی‌ای و خود ارزیابی که داریم با خودمان به‌این تصمیم می‌رسیم که استایل دخترانه مناسب ماست یا باید لباس رسمی‌تری بپوشیم، بر اساس نوع برخوردمان با محیط اطراف‌مان است که تصمیم می‌‎گیریم که کت شلوار مناسب جلسه امروز است یا تی‌شرت و شلوار لی هم می‌تواند جزو گزینه‌ها باشد.

فشن و مد لباس است و استایل نوعی از لباس پوشیدن که برای خودتان ساخته و پرداخته‌اید.

می‌بینید میزان اهمیت استایل بیشتر از برند بودن و قیمتی است که برای خرید کنار گذاشته‌اید.

استایل نوع لباس یا نوع شخصیت؟

استایل بیش از آنکه مربوط به لباس باشد مربوط به شخصیت است، بیش از آنکه درباره تاثیرگذاری باشد، درباره نگرش است. استایل صدای درونی شما را منعکس می‌کند، پس همه آنچه درباره ظاهر شنیده‌اید، کنار بگذارید و بیشتر به فکر پشت هر ظاهر بیندیشید.

چطور یک استایل برای خودمان بسازیم؟

یافتن و درک اینکه استایل شخصی‌تان چه باشد و چطور باشد که در طول عمرتان به آن وفادار باشید به نظر چالش برانگیز می‌آید. اولین و مهم‌‌ترینشخصی که باید این استایل را مورد تایید قرار دهد خودمان هستیم.

این استایل باید حسی مجموع از رضایت و شادی به ما دهد. اگر حس رضایت قلبی از استایل مورد نظر نداشته‌ باشیم و چون و چرایی پشت آن نداشته باشیم، ممکن‌است در طول مسیر زندگی از انتخاب این استایل پشیمان شویم و تغییر استایل و پذیرفتن نظرات مختلف نسبت این تغییر کار ناممکنی نیست ولی نیازمند صرف انرژی روانی زیادی است.

همان‌طور که تا به اینجا گفتیم، تاثیر استایل چیزی فراتر از حسی خوب از خود به‌جای گذاشتن است.

استایل جنبه دیگری هم دارد و این‌است که هر روز سعی کنیم که نسبت به آنچه هستیم یک قدم اعتماد به‌ نفس بیشتری داشته‌باشیم و کم‌کم این توانایی را به‌دست بیاورید که از این بودن لذت ببرید.

چطور یک استایل برای خودمان بسازیم؟

از این ۴ راه اولین قدم‎های پیداکردن استایل‌تان را بردارید

چشم و گوش‌تان دنبال الهام گرفتن از استایل دیگران باشد

اندکی دقت‌تان را افزایش دهید. وقتی اینستاگرام‌تان را بالا پایین می‌کنید،‌حواس‌تان را به حس‌تان جمع کنید. ببینید، با دیدن استایل کدام بازیگر،‌کدام انسان مطرح یا کدام سلبریتی دل‌تان می‌خواهد شبیه‌اش باشید. از استایل‌هایی که در پینترست می‌بینید و می‌پسندید،الهام بگیرید. کلیشه‌هایی شبیه اینکه نباید تقلید کنید را با این جمله که تقلید اولین مرجله آموزش است جایگزین کنید.

سبک زندگی و اهداف‌تان را در انتخاب استایل‌تان دخالت دهید

کمد عالی کمدی است که نه‌تنها دبدگاه و خلاقیت شما را منعکس می‌کند بلکه  باید مطابق سبک‌زندگی شما قیچی خورده باشد. شخصیتی که مایلید خود را با آن به جهان معرفی کنید در خاطر بیاورید. شما حتما می‌خواهید که استایل‌تان نمایانگر شخصیت‌تتان باشد، اما این دلیل نمی‌شود تا شرایط نوع کار، نوع فرهنگ و نوع محل زندگی‌تان را در استایلی که انتخاب می‌کنید،‌دخیل ندانید.

نمی‌گوییم،‌که سخت بگیرید و خودتان را اذیت کنید، می‌گوییم با اندکی نگاه به جامعه و استانداردهای آن از ابتدا استایلی بسازید که از آن‌ پس در چهت تقویت آن انرژی صرف کنید نه مجددا از اول ساختن.

سایز لباس‌تان مهم نیست، آنچه در استایل‌تان مهم است سایز اعتماد به‌نفس‌تان است

هیچ‌کس نمی‌تواند برچسبی که داخل لباس‌تان است و عددی به‌عنوان سایز روی آن یادداشت شده را ببینید. تمرکزتان را روی کوچک‌ترین سایز لباس‌تان قرار ندهید. عکس برای پروفایل

کسی‌نیست که دو سایز لباس مختلف لباس را با خود به اتاق پرو نبرد، همه ما این حس را داریم که دوست داریم کوچک‌ترین سایز لباس برای ما باشد و گاها برای رسیدن به این سایز لباس آسمان را به زمین می‌دوزیم.

آنچه در این موضوع از قلم افتاده‌است، این است که زیبایی ظاهری خیلی مهم است اما  الزاما میزان انرژی و اعتماد به نفس مورد نیاز را به شما نمی‎‌دهد.

واضح به‌نظر می‌رسد که یک عدد حتی اگر زیباترین عدد باشد، نمی‌تواند حال شما را برای مدت‌طولانی و برای حضور در جامعه خوب کند. آنچه حال شما را خوب می‌کند، میزان حال خوبی‌است که درون شما موج می‌زند.

وقتی حس خوبی در شما وجود دارد، صاف‌تر می‌ایستید، بیشتر لبخند می‌زنید و حس بهتری در اطراف‌تان پراکنده می‌کنید.

در انتخاب استایل خود اعتماد به نفس داشته باشید

به حس درونی‌تان اعتماد کنید،‌استایل قابل‌احترام را او تشخیص می‌دهد

آن‌چیزی که در زمان انتخاب استایل از اهمیت زیادی برخوردار است، این‌است که با خودتان روراست باشید، تمرکزتان را از روی برند و قیمت بردارید، این دو مورد مواردی است که نشان می‌دهد وفاداری به برند داشته‌اید و خلاقیت کمی خرج کرده‌اید.

سعی کنید از دیگران و استایل‌های محبوب‌تان فقط الهام بگیرید،‌مابقی را خودتان با حس درونی حودتان انتخاب کنید.

ممکن‌است، دوست مورد علاقه‌تان با گوشواره‌هایی بزرگ بسیار شیک به‌نظر برسد،‌ولی آیا از صمیم قلب دوست دارید این نوع گوشواره را بیندازید؟

effectino.com

دیدگاه

نام و نام خانوادگی خود را وارد نمایید

آدرس ایمیل خود را وارد نمایید

متن دیدگاه وارد نشده است

پست‌های مرتبط

پربازدیدترین مطالب

هوش هیجانی چیست؟ چگونه با ۱۰ ترفند هوش هیجانی خود را افزایش دهیم؟

چگونه شخصیتی کاریزماتیک داشته باشیم؟

اپلیکیشن هایی که زندگی شما را شادتر می کنند

چگونه شاد باشیم؟ مفهوم شادی برای شما چیست؟

۳۰ عکس جالب دنیا که برای اولین بار می‌بینید

معروف‌ترین هنرمندان زن و آثارشان، جایگاه زنان در هنر نقاشی

قدرت بیان تصاویر: آنچه کلمات از گفتن آن ناتوانند

تبلیغات تصویری: نقش تصاویر در تبلیغات چیست؟

۱۴ اشتباه در انتخاب عکس پروفایل که تصورات دیگران را تحت تاثیر قرار می دهد

روانشناسی عکس سلفی : از عکس پروفایل سلفی تا سلفی‌های خطرناک

جملات انگیزشی، جملات انگیزشی کوتاه و جملات موفقیت و شاد

عکس پروفایل خاص چه اهمیتی دارد؟

دانلود اپلیکیشن

عکس های خود را با افکتینو جادو کنید

notification close image

پروفایل ساز افکتینو